Keresés

Részletes keresés

fázunk Creative Commons License 2010.10.28 0 0 4354
Segitsetek.Ha a puffert teljesen feltölti a kazán és az alsó része is több mint 60fokos,hogyan tudok levenni a keverőszeleppel 35fokos vizet a padlófűtésre?
Vmotoros Creative Commons License 2010.10.28 0 0 4353
A segítségeteket kérem. Tervezem a régi fűtésem korszerűsítését, amit már részben kiviteleztünk. Új radiátorok, a falba beépített csövezés valamint padlófűtés, ezek változtak, de sajnos maradt a régi gáz kazán, és a régi vegyes tüzelésű kazán
/ 35 KW körüli /. Nézegetem a faelgázosító kazánokat, és nem tudom, hogy mit válasszak. Gyártók szerint ATTACK, ATMOS, VIGAS jöhet szóba. Ahogy olvasom, legtöbben az Atmost, majd a Vigast használjátok. Az Attack ról
pedig szinte semmit nem olvasni. Ezzel a márkával találkozott már valaki vagy használja? Mi a véleménye róla. Azért Őt választanám, mert talán jóval korszrűbb mint a többiek, és a hatásfoka is jobb " állítólag".
És a pufferral kapcsolatban azt kérdezném meg, hogy a mostani kazánhoz csatlakoztatva is olyan jó eredményt érhetnék el. Valamint túl nagynak találom az 1KW/50l víz arányt.
lacko1977 Creative Commons License 2010.10.28 0 0 4352

Szia Tamás,

 

valami ahsonlót írtam én is, de nemilyen professzionális stílusban.

Ehhez csak egy dolgot tudok hozzáfűzni:

Honeywell keverőszelep típusa:

Honeywell/T 100 R 30- 70

Ugy néz ki, hogy meggyógyult, és újra üzemképes,

miután kivettem a rendszerből, és levegővel kifújattam.

Lehet volt benne valami kis szennyeződés, ami felakadhatott, és emiatt nem látta el rendesen a funkcióját.

Előzmény: Alfato (4349)
lacko1977 Creative Commons License 2010.10.28 0 0 4351

Hello,

 

egy 750-es lett 1000 L-re cserélve.

A tegnapi napon délután 5-kor gyújtottam be. Lakás 18 fok, puffer 35 fokos volt.

Este 9 óra felé már 22 volt a lakásban, ekkor már megindult a puffer töltése is.

Felül 75 fokos volt a pufi, középen 60 fokos, lent pedig 45.

Ma reggel a pufi fent 62, középen 53 fokos volt.

 

L.

kod1111 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 4350
Mekkora az új pufi, ezzel a más fajta bekötéssel mennyivel lett jobb a rendszer? Nálad is előfordul, hogy nem kell mindennap begyújtani?
Előzmény: lacko1977 (4343)
Alfato Creative Commons License 2010.10.27 0 0 4349
Urak!

Látom kezdenek kuszálódni a szálak. Annyit szeretnék mindösszesen hozzáfűzni, hogy pl Laci rendszerében két keverő szelep van. Szerintem ne keverjük ide a gyártót, mint pl ESBE.

A Laci rendszerének a lényege az időbeni eltolódás alkalmazása, mert mindennek sora van, mint a rétes evésnek.

Nála ugye van egy fűtésköri keverő szelep (nevezzük nevén ESBE gyártmányú), ami egy szivattyúval van szimbiózisban, amit elindít a rendszer mondjuk 60 fok C-nél. Addig nem megy ki semmi, amíg fel nem megy a víz a kazánban 70 fok C-re mert nála akkor kezd el dolgozni a HMV keringetője. Elméletileg és gyakorlatilag is megtörtént a kazán üzemi hőmérsékletre fűtése és a HMV készítés. A folyamat következő lépése, amikor eléri a kazán a 80 fok C hőmérsékletet, és akkor a puffer töltő szivattyú indul, vagyis a puffer elkezd töltődni meleg vízzel. Mivel az Ő esetében a tartály felső oldalsó csonkján megy be a kazán előre, így a kupola igen hamar meg telik meleggel, aminek eredményeként, amikor eléri a 35 fok C-t a pufi teteje indulhat a fűtésköri szivattyú. Feltéve ha a szoba termosztát is kéri, mivel sorba lettek kötve, vagyis ha nincs meleg a pufiban nem megy a szivattyú, és akkor sem ha nem kell a házba.

Neki ezek után van egy keverő szelepe (Honeywell nem emlékszem a pontos típusra) ami moderálja a puffer felső csonkjából kijövő forró vizet. A kérdés ugye ilyenkor jogos, hogy nem szakad ketté a víz a pufiban? Egy a kazán felé egy a ház felé dolgozó szivattyú személyében? Nem. Ugyanis addig érdemi puffer töltés nem lesz, amíg a ház kér meleget... mert elveszi az összeset addig amíg a háromutas keverő szelep meleg oldala nyitva van. Itt jegyezném meg, hogy elméletileg a kazán hőmérséklete könnyes esik 80 fok C alá, aminek eredményeként csak a ház felé megy a meleg. Amikor ez lezár, vagy drasztikusan csökken a meleg igénye, akkor a kazán is ismételten eléri a 80 fok C hőmérsékletet, és a puffer töltése kezdődik, immáron zárt meleg oldali háromutas szeleppel...

Kókuszhéjban ennyi.

Tamás
joevagyok68 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 4348

rákattintasz a névre

majd

hozzászólások

majd

kiválasztod a fórumot

ÉS

a sor végén lévő hozzászólás "mennyiségére" kattintasz.

 

pohinak itt 355 hozzászólása volt..

http://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=881872&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9154219

 

elolvasod mind és még arra is választ kapsz, amit meg sem kérdeztél   :-)))

+ bónusz képek a bekötéséről....

Előzmény: landrassy (4347)
landrassy Creative Commons License 2010.10.27 0 0 4347
Hali!
pohikopó!
Írod, hogy kétnaponta fűtesz be! mekkora a házad és mennyi tűzifa kell egy pufi felfűtéshez, és mekkora a tartály űrtartalma? Illetve tavaly télen a hidegben is kétnaponta kellet felfűteni a tartályt?
Köszi a válaszokat.
Hrabovszki2 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 4346
Szakszeráltal gyártott normál pufi, gondolom a szokásos csonkokkal oldalt,a bekötésnek fent és lent,a mérőóráknak és alul leengedő szelepnek fent meg légtelenítőnek.

Lackónak:
Van egy szivattyú az osztó előtt a radiátorok felé illetve van egy a kazán visszamenő előtt az ESBE után.
Előzmény: joevagyok68 (4345)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 4345

Ajánlás, lényeg, hogy a lakás felé menjen kisebb teljesítménnyel a szivattyú.

DE

Kötben befutott puhi és ezt írta:

"A lakás felé 2-esen dolgozik a szivattyúm, a kazán pufi keringető pedig 3-ason."

 

Amúgy milyen "tipusú" pufid van, milyen csonkozással?

Előzmény: Hrabovszki2 (4342)
lacko1977 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 4344

A pufferköri az, ami a kazán aljából szívja ki a hideget, és tolja a kazán felé.

Neked hány szivattyú van beépítve?

Előzmény: Hrabovszki2 (4342)
lacko1977 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 4343

két okból történt a csere:

1. nagyobb puffer került be

2. Így a tartály ténylegesen felülről lefelé lett töltve, és nincs holt tér sem benne, így az utolsó cseppig ki lehet belőle venni a meleget

Előzmény: joevagyok68 (4338)
Hrabovszki2 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 4342
a légtelenítő úgy 8-10 cm magas,az felett ugyan van még hely de az átmérő nagyon kicsi(nem tudom most innen pontosan de talán fél colos.
"Nem a radiátorköri-szivattyú teljesítményét kéne csökkenteni, és a pufferkörét növelni."
Ez most kérdés vagy ajánlás.
A pufferköri ugye az amelyik a kazán és a puffer között van.Nos én ezért csökkentettem III-ról II-re,és ez 25-50 Grundfos.
Előzmény: joevagyok68 (4336)
pohikopó Creative Commons License 2010.10.27 0 0 4341
Szerintem nagyot nyersz vele, hogy nem kell 40 percenként lejárnod rakni a tűzre. Én most 2 naponta fűtök, mert itt bejöttek a reggeli mínuszok. 22 fok van ha itthon vagyunk vagy 23, estére leveszem 21-re ha megyünk aludni, ha nem vagyunk itthon akkor is megtartja még a ház a meleget, reggel 5-kor volt 20.5, mikor hazajöttem este 20.30-kor akkor volt 19, ami gyorsan felfűthető volt.
Előzmény: mediterro (4339)
pohikopó Creative Commons License 2010.10.27 0 0 4340
Hát nem tudom, hogy húz e magával, de odaér a 80 fokos víz, nekem meg csak 53 fokos kell a radiátorba, szóval ha húz is magával az nem gond, mert úgy is kevernie kellene. Begyújtás után fél órával egyébként már 60 fok körüli a pufi felső része ezt meg szoktam várni és így tuti nincs gond. A lakás felé 2-esen dolgozik a szivattyúm, a kazán pufi keringető pedig 3-ason. Mind a kettő 25-50-es Grundfos.
Előzmény: Hrabovszki2 (4330)
mediterro Creative Commons License 2010.10.27 0 0 4339
ti szoktátok mérni a fa fogyasztást?

mármint én a 35-ös vegyesemmel 35-40 kg fát égetek, úgy hogy mindenhol 22 fok van,kivéve garázs (130+30m2 garázs), majd a puffer felül 80-82 alul 72-75

arra lennék kiváncsi, hogy az elgáz mennyivel eszik kevesebbet?
mert 20kg fával erre úgyse képes
szvsz

vagy csak azt nyerem vele, hogy nem kell 40percenként látogatnom a kazánházat?
joevagyok68 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 4338

"de meg lett szűntetve"

Miért?

Jól emlékszem, pufit cseréltél (nagyobbra)?  Akkor ?

Előzmény: lacko1977 (4337)
lacko1977 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 4337

Nálam a következő elrendezése van a rendszernek.

A kazánból érkező 80 fokos víz egyenesen a puffer oldalsó csonkán keresztül megy be pufferba, és a tetején távozik a radiátorok felé, menet közben átfolyik egy ESBE-n keresztül. Ahhoz hogy legyen hely a melegnek, a puffer alján veszek ki a hideget, ami a kazán felé keringteti. Itt is van egy ESBE (valakinek Laddomat), hogy a kazánba ne a 15-20 fokos víz menjen direktbe, hanem egy kevert állandó 60 fokos víz.

Anno nekem is volt egy "T" elágazásom a puffer előtt, sztem hasonló lehetett mint a tied, de meg lett szűntetve,

és mint ahogy írtam, a kazánból érkező 80 fokos víz direktbe megy a pufferbe.

TEgyük fel, hogy teljesen hideg a rendszer.

Begyújtassz, és a kazánba elkezd a víz melegedni. Eléri a 80 fokot, és indul a puffertöltő szivattyú. A puffer aljából kicesszük a hideget, és a puffer oldalán érkezik a kazánból a 80 fokos víz. A puffer tetején, a szigetelés alá van rögzítve az érzékelő, ami a fűtésköri szivattyút vezérli.

35 foknál elindul a szivattyú, és dolgozik a ház felé.

Eleinte langyosabb víz kerül a radiátorokba, de fokozatosan felmelegszik.

Egy idő után már annyira meleg a radiátoron átfolyó víz, hogy a visszatérő ágon is elérjük a kellő meleget.

Ekkor az ESBE meleg oldala zár, és a fűtésköri oldal keringteti a vizet, és szépen elkezd a puffer fokozatosan fentről lefelé melegvízzel feltöltődni.

Ha a kazánban kialszik a tűz, azaz nincs mi égjen már benne, akkor a pufferben megváltozik az áramlás.

Így a tartályból (fent) minden meleget ki tudsz venni egészen addig, amíg le nem hül a puffer 35 fokra, mert ekkor kapcsol ki a fűtésköri szivattyú.

 

És kezdődik minden előről...

joevagyok68 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 4336

Csak jóvóna 1 keverőszelep a radiátorkörbe.

 

Pufi légtelenítője milyen kialakítású, milyen "magas" a légtelenítő, mennyi hely van a pufi felett?

 

Viszont ez nem logikus:

"Gondolkoztunk a másik szivattyú(kazánköri) teljesítményének visszavételén,de nem volt elég."

Nem a radiátorköri-szivattyú teljesítményét kéne csökkenteni, és a pufferkörét növelni.

 

Amúgy hány fokos vizet szeretnél küldeni a radiátorokba?

Előzmény: Hrabovszki2 (4335)
Hrabovszki2 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 4335
lehet akkor nem jól értem.
Nálam nincs keverőszelep a radiátorkörben tehát a kazánból kijövő meleg víz egyből mehet a fűtőkörbe. Egy T-elágazás van csak a pufi felé, és arra egy csőtermosztát is.
A gond az hogy amikor a víz már elég meleg lenne,de mondjuk a pufiban a lehűlt víz van csak, ez a csőtermoszát nem kapcsol. De ahogy Pohikopó írta, ilyenkor ha a meleg víz áramlik jut a pufi felé is,nyit a csőtermosztát(30-35 fokkörül) és ezáltal a fűtőköri szivattyú is, és elkezd áramlani a forró víz a fűtőkörbe- de aztán hamar mintha megszívná a pufi alacsonyabb hőmérsékletű vizét is, mindjárt csak langyos víz megy az osztó felé.Ugyanakkor ettől ez a pufis csőtermosztát is mindjárt visszakapcsol,tehát rövid idő múlva le áll a szivattyú is.
Ezt csinálja szakaszosan, amíg felfűti a pufit annyira, hogy a termosztát végig nyitva legyen. Ha lejjebb veszem ezt a csőtermosztátot akkor ugyan működik a szivattyú de ahogy írtam mintha húzná a vizet a pufiból is,így messze nem az a hőfok megy amire vágyunk a radiátorokba.(már ha jól érzékelem ezt az egészet)
Gondolkoztunk a másik szivattyú(kazánköri) teljesítményének visszavételén,de nem volt elég.
Ez nagyjából a Szakszeres rajz bekötése. Azon gondolkodtam hogyan tudnám elérni hogy elsőre mindenképpen a fűtőkört fűtse a kazán és csak aztán a pufit.
Lehet hogy a a kazánból kijövő ágon van alacsonyan a csőtermosztát?(35-40 fok)
Vagy tényleg egy keverő kell a T-elágazásba a pufi elé?
Azt ne írjátok hogy a pufiból vegyem ki a meleg vizet a radiátorok felé mert sem csonk sem belmagasság nincs ehhez a pincében.


lacko1977 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 4334
pontosan így működik.
Előzmény: csiba00 (4333)
csiba00 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 4333
A kialakításon én is sokat agyaltam, de én nem merek nekiállni egy ilyen rendszer megépítésének. Semmi gyakorlatom nincs ilyen téren, inkább egy szakszervizzel fogom majd beüzemeltetni a rendszert.

Én csak józan paraszti eszemmel annyit tudok nekik majd elmondani, hogy pufferrel kérem a kazánt, hogy az soha ne legyen lefojtva. Általában ha jól láttam, akkor közel 90°C környékén dolgozik a kazán. Ez a víz a radiátorokba veszélyes, mert ha hozzáérsz, meg is éghetsz. Szóval én majd elregélem, hogy először fűtse a lakást pl 60°C-os vízzel, a felesleg menjen a pufferbe, vagy a visszatérő ágba. Ha a lakás már nem kér, mert kikapcsolt a szobatermo, akkor minden menjen a pufferbe. Ha a kazán leáll és a lakás kér akkor a pufferből vegye a meleget, de pl csak addig míg a benne lévő víz hőfoka le nem csökken min 35°C-ig. Alatta már fölösleges keringetni a vizet, szerintem.

Ahogy olvastam az ilyen rendszerekről, valahogy így működhetnek, ha jól értelmeztem.
Előzmény: Hrabovszki2 (4330)
lacko1977 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 4332

A tartály felső részén mindig átmegy az előremenő meleg víz az épület felé. A tartály töltést csak abban az esetben kezdi el, ha a kazán hőmérséklete eléri a 82-85 fok C-t, és akkor indul a tartály alsó részén lévő szivattyú. Mivel a fűtés előremenőjén egy 40-60 ESBE van, így amikor a tartály töltése elindul, akkor már a tartály felső részében 80 fok C víz van, és ha a ház nem kér több meleget,  az ESBE meleg oldala zárva van, vagyis a keringetés zavartalan a pufferben lefelé.

Ha a faelg. kazán szivattyúja már a rendszer felé dolgozik azaz megvan a megfelelő visszatérő kazán vízhőmérséklet és a fűtési oldal melegvízigénye csökken akkor kezdi tölteni a puffert. Tételezzük fel, hogy a tároló hideg. Az oldalsó csonkon belépő víz lefelé a puffer alsó kilépő csonkja felé kezd keringeni. Mivel az oldalsó csonk felett is hidegvíz van a beáramló melegvíz felrétegződik a tároló felső pontjáig. Ha a felső ponton lévő víz hőmérséklete ugyanolyan vagy egyenlő hőmérsékletű mint a beáramló víz hőmérséklete a rétegződés már csak lefelő fog kialakulni.

Előzmény: Hrabovszki2 (4330)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 4331

Ezt, hogy érted ?:

"mivel nyitva a csőtermo a puffer előtt"

 

De amúgy mivel a radiátor körben , a keverőszelepen ált. alacsonyabb hőmérséklet van beállítva mint a kazánból jövő víz hőmérséklete, ezért nem minden "melegvíz" megy a radiátorok felé. Visszakever hozzá a visszatérőből.

De ha nem is lenne keverőszelep a radiátor körben - tehát kazánhőmérsékletű víz mehetne a radiátorokba - akkor is menne a pufiba melegvíz, mivel a pufinak kisebb az ellenállása mint a radiátoroknak.

Szerintem...

Előzmény: Hrabovszki2 (4330)
Hrabovszki2 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 4330
Szia
Amikor a házi termosztát elkéri a meleget és akkor a szivattyú elhúzza a forró vizet a puffer előle,akkor (mivel nyitva a csőtermo a puffer előtt) akkor nem húz magával a pufferből is hidegebb vízet?
Előzmény: pohikopó (4272)
exidoor Creative Commons License 2010.10.26 0 0 4329
Sziasztok,

Ujra itt. Koszonom az otleteket, egyelore ugy nez ki, h ha felhasogatom es nem ronk-kent teszem be, attol joval gyorsabban eleri az uzemi homersekletet. Tovabbi eredmenyt hoz, ha a hagyomanyos (also) begyujtast alkalmazom. Fabriketett is fogok koze adagolni, ezekkel mar bizom benne, h sikerul kompenzalnom, h a kisse magasabb nedvessegtartalmat a fanak.

Spucctol pedig elnezest kerek, amiert csak mostanra tudtam ujra belepni, de rogton bepotolom az altalad kert modositasokat.

Udv, eXi
Előzmény: spucc (4223)
Alfato Creative Commons License 2010.10.26 0 0 4328
A kéményem nekem is tiszta...azzal semmi gond sincs, érdekes, hogy lerakódás mentes (szinte). Utoljára ma néztem bele felülről.

Tamás
Előzmény: qwert2009 (4327)
qwert2009 Creative Commons License 2010.10.26 0 0 4327
Sziasztok!
Amióta faelgázzal fütök,azt vettem észre,hogy a kémény falára nem lerakodik a kátrány hanem épp az ellenkezöje,lepereg.Néha hallani is mikor lepotyog a kéményben.Takaritáskor látom,hogy apro rögecskék vannak a kémény alján a tisztitónyilásnál.Ez természetes jelenség?Vagy túl meleg lenne a füstgáz?Bár azt mondják,hogy ennek hidegebb a mint a vegyestüzelésünek.Mondjuk már elég rozsaszinü lett a kazán hátulja a füstcsönél.
Alfato Creative Commons License 2010.10.26 0 0 4326
Mármint a kéménybe termelt az ÖV kevesebb hamut?

A második évben lazára vettem a figurát, és csak kéthetente, de inkább havonta takarítottam ki a kazán hátulját, és lőőőőn csoda a kéményajtó kinyitása után egy 20 l-es vödörnyi hamu jött ki.

Most szigorúan minimum kéthetente könyékig benne vagyok hátulról is :-D

Tamás
Előzmény: spucc (4320)
Alfato Creative Commons License 2010.10.26 0 0 4325
Megnéztem, de nem lehet, hogy ennek nem sok értelme van a kazánban lévő venti miatt?

Tamás
Előzmény: Fúzió Sámson (4295)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!