Keresés

Részletes keresés

BözsiBözsi Creative Commons License 2015.08.11 0 0 69162

Ez sajnos nem teljes mértékben igaz.

 

Sok helyen tapasztaltam már hogy az évek alatt a sziló is, és a szabványos vízvető is bepenészedik. Természetesen olyan helyeken ahol erre van lehetősége.

Vízcsap környéke stb.

Előzmény: pajaci (69161)
pajaci Creative Commons License 2015.08.11 0 0 69161

"Tartós vízterhelés alatt álló vagy annak kitett helyekre ne használjuk"

Munkapult sarka nem lehet probléma ilyen szempontból.

Előzmény: BözsiBözsi (69160)
BözsiBözsi Creative Commons License 2015.08.11 0 0 69160

Tisztában kell lenni vele, hogy az akril az nem vízálló!

 

Cserében nem büdös, és sok színben lehet kapni. + olcsóbb mint a mezei ecetes szagú sziló.

Előzmény: pajaci (69152)
kaposznyak Creative Commons License 2015.08.11 0 0 69159

Sziasztok.

 

Kerti melléképületre vennék ajtót.

 

A gondom az, hogy nem akarok rá házra való bejárati ajtót, csak valami egyszerűbbet.

 

Találtam olyan kategóriát, hogy "mellékbejárati ajtó". Ez pont olyan, mint egy fenyőből készült beltéri ajtó, viszont annál drágább.

 

Ha veszek egy natur hossztoldott fenyő beltéri ajtót és lazúrral lekenem vagy pácolom/lakkozom, az megfelelne kültéri használatra?

Eresz jól kinyúlik, max durvább viharoknál érné direktben az eső.

digium Creative Commons License 2015.08.11 0 0 69158

Gyakorolj egy próbafelületen. Tudom ajánlani a fugalehúzót, de az újjad mindig kéznél van.

Előzmény: mekkme (69157)
mekkme Creative Commons License 2015.08.11 0 0 69157

Ufff. Egyszerűnek tűnik kivitelezni... :(

De hát el kell kezdeni valahol :)

Előzmény: halaloszto (69156)
halaloszto Creative Commons License 2015.08.11 0 0 69156

ha bizonytalan vagy, de van időd, akkor maszkold ki. festőszalaggot húzol a munkalapra is, meg a csempére is. szépen egyenesre, párhuzamosra, a csempe szélétől 1mm-re a csempére, a pultra meg a csempe síkjától kb 3mm-re. ezt tudod javítgatni amíg nem tetszik. 

 

a sziló felrakásának lényege, hogy a csőrt kb akkorára vágod le mint amekkora takarást fogsz akarni. kb 3mm-t akarsz, kb 3-4mm luk legyen a csőrön. nem bízhatsz hogy majd a helyére kened, a csőrrel kell elsőre a helyére rakj mindent, inkább többet mint kevesebbet. menjen a résbe rendesen, és ahogy a csőrt húzod a falnak és a pultnak támasztva, maga a csőr húzza el szinte tökéletesre a cuccot. (kicsit ferdére vágod, előre mutat a nyílás ahol jön a massza, a másik fele meg el is húzza egyből) utánna lespricceled ablaktisztítóval, és benedvesített ujjal elhúzod. utólag hozzátenni nem tudsz, csak elvenni, inkább több húzás. az ujjadról egy kikészített újságra kened. amikor fasza, leveszed azonnal a szalagokat, és tiszta nedvesített ujjal utoljára elhúzod hogy a szalag vastagsága hagyta váll eltűmjön.

 

Vajk

Előzmény: mekkme (69154)
Mrteo Creative Commons License 2015.08.11 0 0 69155

Sziasztok, az alábbiban kérném a véleményeteket.

A fürdőszobánk padlószintjét szeretném emelni 40-50 cm-vel.

Azt tanácsolták, hogy a belső lebontott falak tégláival töltsem fel 1-2 cm-es hézagokat hagyva a téglák között, a tetejére menne egy acélrács és öntsem ki az egészet egy kicsit hígabb betonnal.

A helyiség 5x1,5 méteres.

 

Vélemény?

 

mekkme Creative Commons License 2015.08.11 0 0 69154

Tudom alap skill, de még nem csináltam silózást soha, úgyhogy még szokom a gondolatot. Elbaszás esetén le lehet ezt vakarni a munkalapról/csempéről? Majd gyakorolok előtte valahol...

A színazonos sziló megvan, pont az, amit lentebb linkelt az olvtárs.

 

Előzmény: halaloszto (69153)
halaloszto Creative Commons License 2015.08.11 0 0 69153

2mm lejjebb engededed a pultot, és kihúzod szilóval. jól fog kinézni. a profik így csinálják, nálam én csináltam és jól néz ki, pedig a pult nem megy a csempe alá. ha alámegy, akkor lehet tökéletesre megcsinálni. fugával színazonos szilót használj.

 

Vajk

Előzmény: mekkme (69149)
pajaci Creative Commons License 2015.08.11 0 0 69152

Színtelen akril? Ezt sokkal könnyebb szépen kihúzni mint szilót. Akár újjal is elsímítható.

 

http://webaruhaz.nettfestekhaz.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=4816&option=com_virtuemart

Előzmény: mekkme (69149)
mekkme Creative Commons License 2015.08.11 0 0 69151

Ez pont van itthon, mert eredetileg szilóztuk volna a rést, de elég közel került a csempéhez a munkalap és a asztalos nem vállalta a szilózást, mert szerinte nem lesz szép a végeredmény. Ezt be tudom fecskendővel és tűvel nyomni? Nem túl sűrű? A gyári csőre nem fér be, mert kb 1mm a rés.

Előzmény: Garfield007 (69150)
Garfield007 Creative Commons License 2015.08.11 0 0 69150

Mapesil pl.

Előzmény: mekkme (69149)
mekkme Creative Commons License 2015.08.11 0 0 69149

Konyhai munkalapnál hogyan lehetne megoldani a vízszigetelést a háromszög alakú vízzáró profil nélkül?

 

A falon csempe van, ami a bútor előtt lett felrakva és alá van tolva a munkalap. Tehát a csempe rátakar a munkalapra. A vízszintes egész jól megvan, de azért ha nagyon akar, akkor be tud folyni a víz. Esztétikailag most jól néz ki, és a legjobb lenne, ha ilyen maradhatna.

Nekem ezek jutottak eszembe:

- Lentebb engedem a pultot és beteszek egy kb 2mm-es szilikon csövet, majd visszaemelem a pultot. 

- Szilóval körbehúzom. Ez nem nézne ki túl jól, nem lenne túl tartós és nem tudom, hogy mennyire tudom szépen megcsinálni.

- Valamit benyomni a résbe egy fecskendővel/tűvel? De mit?

 

Itt van pár kép:

 

Catman Creative Commons License 2015.08.11 0 0 69148

Szia, az emailjeimet megkapod, vagy megint bénázik a gmail?

 

Amúgy szerintem necces, hogy 30cm-ről indulva meglesz-e a lejtés, inkább arra tippelnék, hogy nem. A tetőnket meg ismered :), szerinted kivágható a talpszelemen?

Előzmény: KömKel (69142)
Brikk stone Creative Commons License 2015.08.11 0 0 69147

 8 m vízszintesen ? Az semmi !

Előzmény: Catman (69146)
Catman Creative Commons License 2015.08.11 0 0 69146

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat. Leírom akkor részletesen, hogy mit szeretnék.

 

Ugyan a fenti és lenti WC majdnem egymás fölött lesz, de lent padlófűtés van, a bekötéshez szét kellene verni a lenti WC-t, amihez nem sok kedvem van... Ellenben ha a ház sarkánál kivezetem és leviszem a csövet (falon kívül csak függőlegesen menne), akkor be tudom kötni a szennyvízhálózatba. A fal (és a cső is) szigetelve lesz. Egyedül amiatt aggódom, hogy a tetőtérben kb. 8m távolságra kellene elvinni a csövet, és ha a talpszelemen fölött viszem át, nem tudom, meglesz-e a megfelelő lejtés. Illetve kell bele összesen 3 kanyar, bár ha a lenti WC-ben kötöm be, ott is kell ennyi...

Előzmény: Brikk stone (69145)
Brikk stone Creative Commons License 2015.08.11 0 0 69145

" a tetőtérből a szennyvízcsövet falon kívül vezetem le.  " Elfagy elfagy.

 Hát le kell szigetelni.

 Londonban egyébként általános megoldás a szennyvízcső utólagos falon kívüli vezetése.

 Persze ott a fagyveszély is kisebb.

 A falon kívüli vezetésnél azért sok és hosszú vízszintes rész ne legyen.

Előzmény: Catman (69133)
Brikk stone Creative Commons License 2015.08.11 0 0 69144

 Minden megoldható, így ez is.

 Pl. ha kivágod azt a

gerendát alul és fölül összekötöd egy egy acéllemezzel.

 

  Hasonló eset volt nálunk egy tető beépítésnél. A vízszintes gerendák elég magasan mentek. Ahol fal volt ott nem volt probléma, viszont az ajtóknál igen.

 kivágtuk a gerendát és alul összekötöttük acéllemezzel.

 

Már 4 éve áll a szerkezet.

Előzmény: Catman (69133)
_kip_ Creative Commons License 2015.08.11 0 0 69143

Utólag nem kifogásolhat (volt bejárás, ha nem volt ott így járt)

Szabotálhat, mert az ép hatóságnál, ha jelzi, hogy nem a terveknek megfelelő és tényleg nem az akkor szívás...

 

Ha minden ok akkor csak késlelteti az építkezésedet.

 

Anyósomnál most van pont aktualitása.

Előzmény: j4ck (69139)
KömKel Creative Commons License 2015.08.11 0 0 69142

Az állványos WC-nél a szennyvizbekötési pont majdnem 30 cm magasan van, tehát van hely arra, hogy átvidd a talpszelemen felett a csövet.

Egyébként nem gond a talpszelemen kivágása sem, ha a tető le van támasztva, tehát nem üres fedélszékként terpeszti a talpszelement. Ha ez utóbbi, akkor azért illik ránézni szakinak.

Előzmény: Catman (69133)
kaposznyak Creative Commons License 2015.08.10 0 0 69141
Előzmény: j4ck (69139)
krisztian98 Creative Commons License 2015.08.10 0 0 69140

Ha van jogeros engedelyem epitesre:

Szerintem volt rá 15 napja.

Szerintem nem. (Laikus vagyok.)

 

 

Előzmény: j4ck (69139)
j4ck Creative Commons License 2015.08.10 0 0 69139

Sziasztok!

Lehet nem vag teljesen ide, de azert megkerdeznem. Ha van jogeros engedelyem epitesre, akkor utolag a szomszed kifogasolhat-e meg barmit, szabotalhatja-e meg menet kozben vagy akar hasznalatbaveteli elott az epitkezest/bekoltozest?

Koszi szepen

krisztian98 Creative Commons License 2015.08.10 0 0 69138

Sziasztok,

 

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a belső redőnytok körül mit érdemes betenni?

Az ablakosok hungarocellt javasoltak. De félek, hogy a hungarocell nem valami túl jó hangszigetelő.

A Ytong nem jobb megoldás lenne? Illetve még 1 kérdés ezt a fajta redőnytokot igaz belülről be lehet fedni, mert alulról szerelhető?

 

Üdv,

123

Köszi.: K

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.10 0 0 69137

Persze, az anyagnak az útját el lehet komplikálni, hogy majd dugoljon el. :) Legyen mivel foglalkozni unalmunkba.:))))))))))))))))))

 

CST

Előzmény: halaloszto (69135)
Töck Jenő Creative Commons License 2015.08.10 0 0 69136

Elég kalandosnak tűnik minden szempontból. A hidegről nem is beszélve, fagyveszély.

Előzmény: Catman (69133)
halaloszto Creative Commons License 2015.08.10 0 0 69135

ez az egymás felett dolog egy ökölszabály. vannak kivételek. lehetnek kivételek.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (69134)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.10 0 0 69134

Egyiket se tartom jó ötletnek. A vizesblokkok egymás felett kell legyenek. 

Hol szuszog az alsó WC csöve?

Előzmény: Catman (69133)
Catman Creative Commons License 2015.08.10 0 0 69133

Sziasztok, az a tervem, hogy a tetőtérből a szennyvízcsövet falon kívül vezetem le. Ezzel csak annyi probléma van, hogy ha a talpszelemen fölött viszem át, akkor a WC-nél már valószínűleg túl magasan lenne, vagy nem lenne meg a szükséges lejtés.

 

A kérdésem, hogy mennyire elvetemült ötlet a talpszelemen elvágása? Majdnem a tető sarkánál kellene kivágni belőle 10cm-et. A kivágott rész mellett mindkét oldalon lecsavaroznám a koszorúhoz valami jó nagy csavarral...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!