Keresés

Részletes keresés

pittipitti Creative Commons License 2009.11.09 0 0 31073
Írsz az eladónak és megkérded...
Előzmény: Törölt nick (31071)
gferko Creative Commons License 2009.11.09 0 0 31072
Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat, tanácsokat! Igazán sokat segítettetek vele!(remélem példaértékű eset lettem, magamnak biztos...)
További szép napot!
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.09 0 0 31071
Elnrontottam, banki átutalásos vásárlásnál véletlenül checkoutoltam. Hogyan tekinthetem meg újra a számlázási adatokat?
Degeczi Creative Commons License 2009.11.09 0 0 31070
"Az áfa-t és a vámot a termék árából számolják, s nem veszik bele a szállítási költségeket!"

nem!
(egyszerűen azért nem, mert akkor mindenki $1-os termékeket venne $200-os postaköltséggel...)
Előzmény: gferko (31068)
pittipitti Creative Commons License 2009.11.09 0 0 31069
Beleveszik a szállítási költséget ha pl kérnek tőled a vásárlásról számlát....azaz a + 100$ is számít....
Előzmény: gferko (31068)
gferko Creative Commons License 2009.11.09 0 0 31068
139USD 25%-a 34USD, azaz kb 5-6000Ft. Ez ami szinte biztosnak tűnik!(Esetleg felmerülő költség lehet a + 10% vám 2-3000Ft)
Az áfa-t és a vámot a termék árából számolják, s nem veszik bele a szállítási költségeket! Szóval szerintem ha valaha megkapom kb 50-55000Ft-ba fog kerülni tokkal, vonóval!
Yogi Creative Commons License 2009.11.09 0 0 31067
Szeretnék a német ebayről rendelni
Vásárolni.

nem tudom mivel érdemes fizetni.
Amivel lehet. Nem te döntöd el, hanem az eladó.

esetleg borítékos módszerrel?
Semmiképpen, pláne ilyen összegnél.

Paypal-ről nem hallottam, arról valaki röviden felvilágosítana, hogy működik
Inkább olvass utána. Ott van például a topikleírás linkje. Kicsit hosszú lenne itt elmesélni.

mennyire biztonságos
Eléggé.

milyen árfolyamon számol, van-e valami kezelési ktg
A vevőnek nincs.

egy sima Visa kártyánk. Erről is lehetséges?
Ez így kevés infó.

Valamint érdeklődnék, hogy No-ból egy standard kb 2 kg-os csomag feladása mennyibe kerülhet? Tudom az eladótól kéne érdeklődnöm
Pontosan: az eladótól kell kérdezned.

nem fixáras termékre licitálok

Fixáras holmira nem is igen lehetne licitálni.

tuti nem lesz könnyű megnyerni egy licitet
Attól még megkérdezheted az eladót.

Gyakran megesik, hogy eltűnik csomag?
Nem gyakran, de ha pont te leszel a kivétel, akkor neked gyakorinak fog tűnni.
Előzmény: Berkac (31061)
pittipitti Creative Commons License 2009.11.09 0 0 31066
Németeknél külön téma a paypalos fizetés....van amelyik visszahárítja a paypal fizetéskori pénzfogadási költségeket...azaz lehet banki átutalással jobban jársz...mindenképp meg kell nézni vagy kérdezni fogad-e paypalt...
A kártyád hátoldalán ha van külön 3 jegyű szám akkor alkalmasnak tűnik paypalon használni...
Értékbiztosított ajánlott levélben is esetled dokumentumnak feltűntetve megérheti pénzt küldeni...
Mindhárom módszer kb ugyanolyan költségű lehet....
Előzmény: Berkac (31061)
Degeczi Creative Commons License 2009.11.09 0 0 31065
csakis Paypal - de pont a német magán-eladók többsége nem enged ilyen fizetést, így az egész a kiszemelt árucikktől függ
ezért többnyire hanyagolom is a német Ebayt, és inkább az angolt használom

az egyik legalapvetőbb dolog, h addig ne is licitálj, amíg rá nem kérdeztél a postaköltségre!
ez pedig csak az eladód tudja megválaszolni
és egyáltalán postáz ide?
mert az is gyakori, h csak országon belüli vevőt vár
(ez sajnos az angoloknál sem ritka)
Előzmény: Berkac (31061)
t.lantos Creative Commons License 2009.11.09 0 0 31064

De mit tud egy dvd lejatszo ennyiert? Le is pippant utana?

Mert a 10ezres Philips meg a hasonlo aru LG is lejatszik mindent, amit kell.

Előzmény: gferko (31060)
Yogi Creative Commons License 2009.11.09 0 0 31063
Nem 5000 az áfa. Mondom, összesen 30%, 14-15 000 körül.
Persze ha ez a helyzet, akkor még így is megéri.
Előzmény: gferko (31060)
pittipitti Creative Commons License 2009.11.09 0 0 31062
Így még a vámhívatalnak is örömmel fizetsz :-)
Látom azért felkészültél rendesen az árakból :-)
Másoknak is lehet javasolni ha usából rendelnek a szállítással növelt végösszeghez kalkuláljanak kb egyharmados esetleges vámköltséget és csak ennek tudatában és a magyarországi árak tudatában hasonlóan ahogy gferkó tette merjenek vásárolni.....
Előzmény: gferko (31060)
Berkac Creative Commons License 2009.11.09 0 0 31061
Sziasztok! Szeretnék a német ebayről rendelni egy 100 eurós tételt. Regisztrációm van, azt viszont nem tudom mivel érdemes fizetni. Átutalással (mintha nem valami olcsó lenne), paypallel, vagy esetleg borítékos módszerrel? Paypal-ről nem hallottam, arról valaki röviden felvilágosítana, hogy működik, mennyire biztonságos, milyen árfolyamon számol, van-e valami kezelési ktg stb.. Nekünk nincs hitel, sem dombornyomott kártyánk, hanem csak egy sima Visa kártyánk. Erről is lehetséges?
Valamint érdeklődnék, hogy No-ból egy standard kb 2 kg-os csomag feladása mennyibe kerülhet? Tudom az eladótól kéne érdeklődnöm, de nem fixáras termékre licitálok és annyian licitálnak rá, hogy tuti nem lesz könnyű megnyerni egy licitet:) Gyakran megesik, hogy eltűnik csomag? KÖszönöm előre is!
gferko Creative Commons License 2009.11.09 0 0 31060
A saját védelmemre:
-új importőre van a Denon-nak Mo-on és már nem érvényes az az 55ezres ár! (van még néhány db ezüst színben ennyiért, de nekem fekete kell!)
Az új imortőr által meghatározott ár 99.000Ft! (Az összes olyan boltot felhívtam, amit az arukereső említ!) Ennek tükrében megéri a 44.000+kb 5000áfa!
Black Dragon Creative Commons License 2009.11.09 0 0 31059
Hát ez az! Nem sokkal lesz olcsóbb (már ha az lesz egyáltalán) és a garancia máris bukta :(......De legalábbis körülményes.
Előzmény: t.lantos (31057)
pittipitti Creative Commons License 2009.11.09 0 0 31058
Nem buktad be....csak ha vámhívatal rátesz valamit....akkor nem fogja megérni neked:

http://www.arukereso.hu/asztali-dvd-lejatszo-c3163/denon/dvd-1940-p18738064/

Előzmény: gferko (31054)
t.lantos Creative Commons License 2009.11.08 0 0 31057

felmerul a kerdes, minek dvd lejatszot impotalni.

 

Előzmény: gferko (31054)
blaze73 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 31056
erdekes a $100 shipping fee, meg Canada is $40 nem $100
szoval ha kiszamolta a szallitasi koltseget akkor elviekben lehet el fogja kuldeni... ha jol olvasom Fedex-szel. az kb 2 nap
irj egy levelet, hogy megvetted a termeket + kifizetted a jelzett $100 szallitasi dijat es szeretned tudni ez a $100 mit takar, mikor, kivel fogja feladni a lejatszodat stb....
nyomkovetesi szamot is kerj
igen nagy esellyel fizetned is kell afa-t legalabb erkezeskor a fedex vamosainak majd *talan mintha erre nem lenne vam csak afa de ez nem1oo%*
Előzmény: gferko (31054)
Yogi Creative Commons License 2009.11.08 0 0 31055
Rendeltem az USA-ból
Vásároltál.

De csak később vettem észre, hogy az eladónak ez van feltüntetve: Ships to: United States, Canada!
Ezzel mondjuk tényleg erős butaságot csináltál. Nem a bántás kedvéért mondom, inkább a többi újonc miatt, hogy tanulják meg: mindig ellenőrizni kell még vásárlás előtt, hova szállít az eladó! Ha Magyarországra nem, akkor kérdezni kell. Az eladót, nem itt a topikot.

nem fogja nekem elküldeni Magyarországra?
De, valószínűleg igen, el fogja küldeni. Az a 100 dolláros költség nem magától nőtt oda a számlára, hanem ő írta bele, tehát nyilván küldi.
Viszont ne lepődj meg, ha csomag helyett levél érkezik Postától, hogy fáradj be az Orczy térre befizetni a vámot, áfát, miazmást. Olyan 30 százaléka a 239 $-nak, erre számíthatsz.
Előzmény: gferko (31054)
gferko Creative Commons License 2009.11.08 0 0 31054
Sziasztok!
Lehet, hogy butaságot csináltam…
Először rendeltem az ebuy-ről. Rendeltem az USA-ból egy dvd lejátszót, ki is fizettem paypal-on keresztül. A termék ára 139$. Szállítási és egyéb költségnek fel volt tüntetve, hogy Kanadába $49.99-ért megy a dolog, az Usa-ban free! A „buy it now”-t követően nekem még 100$ számoltak fel szállítás és kezelésnek. Ezzel még semmi gond nem lenne, ezt is kifizettem(összesen 239$). De csak később vettem észre, hogy az eladónak ez van feltüntetve: Ships to: United States, Canada! Ez azt jelenti, hogy egy igazi barom vagyok, azaz nem fogja nekem elküldeni Magyarországra?! De akkor mi volt a 100$-os szállítási költség?
ááááááááá
Mit csináljak??? Ezt most akkor bebuktam? Még az eladóval sem tudtam felvenni a kapcsolatot, mert csak néhány órája sikerült ezt a csodát összehoznom. Egyébként erről a termékről van szó:
http://cgi.ebay.com/Denon-DVD-1940CI-DVD-Player-1080p-DVD1940-CI-HDMI_W0QQitemZ270475140723QQcmdZViewItemQQptZDVD_Players_Recorders?hash=item3ef9931e73

Yogi Creative Commons License 2009.11.08 0 0 31053
És írj az eBaynek minél több címre, hogy segítsenek megtudni, mi volt a hiba és hogyan lehet megoldani a helyzetet. Együttműködés és megbánás szokott segíteni.
Előzmény: tacudzsin (31051)
Yogi Creative Commons License 2009.11.08 0 0 31052
Nem, azért van, mert egy kép általában jogvédett, arrafelé pedig komolyabban veszik a jogot. Ha nem a tiéd a kép és nincs engedélyed az újraközlésre, akkor nem csak magadat, hanem az eBayt is kellemetlen helyzetbe hozhatod, arra meg nincs szükségük.
Előzmény: tacudzsin (31051)
tacudzsin Creative Commons License 2009.11.08 0 0 31051
Igen, világos.
Akkor újrareg kilőve. :(
A képpel lehetett a probléma. Bár nem a gyártó oldaláról szedtem, de lehet,h jógvédett volt. Gondolom ez is arra megy ki, hogy megtudjanak bizonyosodni ,h az áru valóban a birtokodban van.
Kicsit még agyalgatok a dolgon , mit ronthattam még el. Hátha eszembe jut valami...
Előzmény: Yogi (31050)
Yogi Creative Commons License 2009.11.08 0 0 31050
nem a regisztrációmal lehetett a gond
De, elvileg simán lehetne. Például te, vagy valaki veled egy címen lakó érvényes tiltás alatt van; ilyenkor tilos újraregisztrálni.
Tegnap elfelejtettem mondani, pedig nagyon fontos a letiltottaknak, hogy semmiképpen nem szabad újra regisztrálni. Rájönnek a névről, címről, és onnantól semmi esély arra, hogy a tiltásokat föloldják.

Azért letilthat egyébként ha nem csináltam róla fotót, hanem a netről szedtem le hozzá 2 képet?
Igen. Különösen ha a gyártó oldaláról szedted a képeket. Azok ugyanis jogvédettek, és a nagyobb cégek erre külön figyelnek, a VeRo program keretében pedig gyorsított eljárással letiltatják a jogsértőnek vélt hirdetéseket.
A legtisztább saját képpel hirdetni. Ez egyébként eladás szempontjából is a legszerencsésebb, gondolj csak bele: egy magyar, tehát marha messze Amerikától, újonc, nulla feedbackkel, drága holmit hirdet, és nem saját képpel? Semmi esély eladni. Én sem vennék ilyen hirdetés alapján.
Előzmény: tacudzsin (31048)
Yogi Creative Commons License 2009.11.08 0 0 31049
Egy komolyabb vírusellenőrzés is javallt ilyenkor.
Amúgy régi trükk.
Előzmény: ystuc 146ti (31046)
tacudzsin Creative Commons License 2009.11.08 0 0 31048
Úgylátom Tarackal egy cipőben járunk. Detto nálam is. Sajnos tuti a suspend, csak betudok jelentkezni, onnantól kezdve semit nem tudok végrehajtani az accountomon.
Igazából nem nagyon tudok már mit iirni,hogy min is csúszhatott meg a dolog.
Talán ha nem paypal-lal regelek, hanem mondjuk a német ebay-en kiválasztom azt a lehetőséget,hogy a ciimemre küldjék ki az aktiváló kódot levél formájában, kisebb a valósziinűsége,hogy letiltásk az accountom??
Bár gyorsabb és kényelmesebb lenne, ha valahogyan rátudnék jönni ,hogy mit nem szeretett az eladásomban. :P
A cuccot feltudtam rakni, és 1 jó napig futott is, tehát nem a regisztrációmal lehetett a gond, inkább valamit valóban az eladásnál ronthattam el.
Azért letilthat egyébként ha nem csináltam róla fotót, hanem a netről szedtem le hozzá 2 képet? Vagy azért azt nem szankcionálják ilyen súlyosan?
Elég gagyi a telefonom fényképezője, gép pedig nem volt kéznél. Gondoltam ezt se bánja, elég sok eladásnál láttam egyforma képeket.
Előzmény: Yogi (31045)
t.lantos Creative Commons License 2009.11.08 0 0 31047

Ha akarcsak egyszer is beleptel ugy, hogy nem a bongeszobe kezzel irtad be az ebay webcimet, akkor most tedd meg, es valtoztass jelszot.

Amugy meg szarni bele.

Előzmény: ystuc 146ti (31046)
ystuc 146ti Creative Commons License 2009.11.08 0 0 31046
Kaptam egy e-mailt, hogy az FBI-hoz fordul egy felhasználó, ugyanis hetekkel ezelőtt átutalt nekem 500 dolcsit egy játékkonzolért, amit én kínáltam eladásra. Na most nekem életemben nem volt játékkonzolom, de az ebay-en eddig én csak vásároltam, nem adtam el semmit. Rákerestem az illető user nevére az ebay-en, és ilyen felhasználó nem létezik. Viszont az e-mailben a nevemen szólít. Gondolom, hogy valami csalás van a dologban, de mit kéne nekem ilyenkor tenni?
Yogi Creative Commons License 2009.11.08 0 0 31045
Fontos: ha értesítést kapsz az account felfüggesztéséről, akkor az nem csak egy email, hanem a My eBay oldaladon az üzenetek alatt is ott van, valamint SOHA nem kérnek arra, hogy egy linkre kattintva jelentkezz be és úgy intézd az ügyet. Ha ilyet kapsz, akkor el akarják lopni a regisztrációt.
isti1968 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 31044
Nem tudjátok véletlenül, hogy itthonról ha külföldre akarok küldeni egy küldeményt

(ami nem is értékes és elfér egy borítékban) mi a legolcsóbb küldési módszer ami

online tracking szempontjából a paypal-nak is megfelel vita esetén ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!