Keresés

Részletes keresés

mókusfülecske Creative Commons License 2017.12.04 0 0 57459

Nem. Pont. 

Előzmény: RangerJoe (57451)
RangerJoe Creative Commons License 2017.12.03 0 0 57458

Már "túl vagyok" egy pozitív hitelbírálaton. :-) Csak az eon miatt kicsúsztam a szerződéskötés határidejéből, így újra beadtam, de "hozzákötik" az előzőhöz.

Előzmény: Herr X (57457)
Herr X Creative Commons License 2017.12.03 -1 0 57457

Azért a GINOP-hoz, mint itt már többen leírták, kitartás és kötél idegek kellenek.

 

Én már majdnem a végén vagyok. Azért majdnem, mert a kivitelezőm még sajnos nem kapta meg a pénzét. Nem miattam...

 

Röviden, hogy lásd mibe vágsz bele:

 

1. olyan előszerződést kell kötnöd a kivitelezővel, ahol lebeg a projekt kezdete. Fix árasnak kell lenni, árfolyamkockázat ugye nem lehet benne, mert ha X Ft hitelt kérsz, akkor később nem lehet 1.03*XFt a hitel, mert az új eljárás.

2. emellé beszerzel egy rakás papírt, összes közműszolgáltató, munkáltató, NAV, energetikus, tulajdoni lap, stb.

3. benyújtod, majd szépen cseszegeted finoman a bankot, hogy ugyan klimpírozzák már be a befogadást követő 60 napon belül az MFB-s szoftverbe azt az irgalmatlan mennyiségű papíron beadott adatot

4. Mindeközben az áramszolgáltató felé is intézed a mindenféle engedélyezést (az Eon pl. egész gyors volt, egy szavam sem lehet rájuk)

5. ha minden klappol, akkor közokiratba foglaljátok közjegyző előtt - újabb jópár nap, mire lesz időpont

6. na most végre a kivitelezővel egyeztethetsz egy időpontot (lásd 1. pont...) és jöhetnek szerelni

7. benyújtod az áramszolgáltatónak a készre jelentést, várod a hálózatos szerződéskötést, közben beszerzed megint a nullás igazolásokat és társai (Eon megint nagyon gyors volt, 1 hét múlva már az óracsere is megvolt)

8. beviszed a banknak a számlát, önerő felhasználás igazolást, teljesítés igazolást, kivitelező és energetikus záró nyilatkozatát, számlakísérőt, aláírási papírokat és ha gyors voltál, akkor nem kell hiteles tulajdoni lap megint (lásd 5. pont, ahova megint kellett egy tulajdoni lap)

9. na ezek után végre 10 banki napon belül utalnak a kivitelezőnek

 

Költségek:

Hiába napelem, akkor is kell energetikai tanúsítvány előtte-utána állapotra. Ami marhaság, mert a napelemtől nem lesz kisebb a ház energia felhasználása, csak hitelt törlesztesz villanyszámla helyett. (25-35kHUF energetikustól függően)

 

2 vagy 3 tulajdonilap másolat (2 vagy 3*3600Ft)

 

Közokiratba foglalás: 42kHUF

(ha 2MHUF feletti a hiteligényed, akkor még ingatlan jelzálogjog is lesz, ami szintén nem kevés)

 

10% önerő

 

 

Lehet utófinanszírozást is kérni, csak épp a hitelkeret max. 50% erejéig. Az meg azt jelenti a 10% önerő után, hogy a kivitelezési költség 45%-át finanszírozhatod előre. Márpedig a napelemek és az inverter ennél bőven több.

 

A kivitelező meg a 8. és 9. pont miatt igen soká kap pénzt az MFB-től, ráadásul, ha a delikvens elégedetten hátradől és már nem sürgős neki pl. a nullás igazolások begyűjtése, akkor a közokirat szerint az MFB jogosan nem fizet a kivitelezőnek.

 

Nekem tök normális a kivitelezőm és nem győzök elnézést kérni a bank töketlenkedése és "utólagos információi" miatt. (Augusztus közepén indult a hitelbírálat 60 napja, november elejére sikerült elkészíteniünk...És igazából nekik semmilyen vesztenivalójuk nincs az egészen, csak neked...)

 

És én még egész jó voltam, ismeretségi körben vannak, akik még a hitelbírálaton sem jutottak át, pedig nekik még pályázatírójuk is volt és nagyjából egyszerre kezdtük.

Előzmény: RangerJoe (57452)
Herr X Creative Commons License 2017.12.03 0 1 57456

Hát, ha nem Google translate, akkor szerintem lektoráltasd valakivel a szövet, mert rengeteg elírás, központozási hiba, helyesírási hiba.

 

Első olvasásra olyan, mint egyes jobb kínai termékek használati útmutatója.

 

Lehet, hogy mellélőttem, de az érzés attól még ott van. Javítsd ki a szövegeket és rögtön bizalomgerjesztőbb lesz az egész.

 

Ha már így megszólítottál még egy tanács.

 

Nekem ez sem ad sok bizalomra okot:

2017 iSolar-A napfény legjava-SunSys Int. OÜ Narva mnt 5 , Tallinn, 10117, Estonia ( Ügyintézés helye, Budapest XIII.ker.) 

 

Milyen cég áll az egész mögött? Egy magyar céggel is bajos bármilyen ügyintézés (netán jogvita), de az észt céggel ez hatványozódik és a költségek is magasabbak.

Előzmény: Róbert Demeter (57441)
RangerJoe Creative Commons License 2017.12.03 0 0 57455

Mondjuk, azért az érdekelne, hogy hogy oldjátok meg (mert írtad) az egy fázison engedélyezett 2kw helyett a 4-et?

Előzmény: Róbert Demeter (57453)
RangerJoe Creative Commons License 2017.12.03 0 1 57454

Ahogy szokták mondani, én így szállok le a bicikliről. :)

Előzmény: Róbert Demeter (57453)
Róbert Demeter Creative Commons License 2017.12.03 -1 0 57453

Oké ,  megértettem  :) de  így  nem biztos, hogy a legjobb rendszert kapod,  és még  fizethetsz is érte  :) 

Előzmény: RangerJoe (57452)
RangerJoe Creative Commons License 2017.12.03 0 0 57452

Köszönöm, de az eon egy fázison csak 2kw-t enged a helyi hálózat miatt.

A másik, hogy a 0%-os mfb-s hitellel csináljuk szállítói finanszírozással, vagyis a cég felszerel mindent, beüzemelik és utána lehívhatja a banktól a pénzét, így nekem azonnal "semmibe" nem kerül. Majd a banknak fizetek vissza évek alatt.

Előzmény: Róbert Demeter (57440)
RangerJoe Creative Commons License 2017.12.03 0 0 57451

Ha hiszed, ha nem.

Előzmény: mókusfülecske (57420)
Róbert Demeter Creative Commons License 2017.12.03 -1 0 57450

jah ,  és meg tudjuk oldani  hogy a két  külön rendszer kommunikáljon egymással  :) 

Előzmény: Törölt nick (57448)
Róbert Demeter Creative Commons License 2017.12.03 -1 0 57449

Nos,  mi Solaredge  inverter,   JSPV vagy  TopSun    napelemek  (  JSPV  310  W  a Topsun   400-430  W )    és    szintén  würth (csak  a   logójuk nincs rajta,  de a gyártó  ugyanaz)     és optimalizáló . 

 

A  mi rendszereink   bővíthetőek,  inverter csere nélkül ,  és a  jelenlegi legmodernebb HD Wave  invertert tudjuk ajánlani kisebb rendszerekhez  .    Jah a földi telepítés is ugyanaz,      kell  kb  25-50 nm-ig terület,    az 50  nm-es az  már  jó sok  kWp :)

Előzmény: Törölt nick (57448)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.03 -1 0 57448

;)

Én már négy éve beruháztam, prémium de drága eszközökkel(SMA, LG 300W, Würth).

Ki kellen találnom hova tegyek egy mostani kedvező árú rendszert :DD

Előzmény: Róbert Demeter (57445)
Róbert Demeter Creative Commons License 2017.12.03 -1 0 57447

pontosan ez a célom,   köszönöm :) 

Előzmény: kiggyo (57446)
kiggyo Creative Commons License 2017.12.03 -1 0 57446

Egy jó tanács:

 

Abba az árrésbe nyilván belefér hogy reklámlink partner leszel, máris komolyabban vehető leszel itt. Nem nagy befektetés, simán megtérül.

Előzmény: Róbert Demeter (57445)
Róbert Demeter Creative Commons License 2017.12.03 -1 0 57445

Köszönöm szépen,    és én is jónak tartom, hogy megszólaltam itt,   nem félek a szétszedéstől, alaposan felkészültem  :) volt már benne részem ,  pláne azért,  mert 30-40  %-al  olcsóbb vagyok náluk .   kezdődik azzal, hogy  az én esetemben az  ÁFA   az  nem  27 %  hanem csak  20  ....   és   utána számolva,  az is  már   elég jelentős összeg még egy kicsi 3 kWp-snél is :)   Bátran állok a kérdések elé   :) 

Előzmény: Törölt nick (57442)
Róbert Demeter Creative Commons License 2017.12.03 -1 0 57444

Bocsánat, ha  félreérthető voltam ,  olvastam ,   hogy nem kritizáltál  :)   csak elmagyaráztam  hogy mi  és hogyan történik  :) dehogy   is.   más volt az  aki   leszólt, hogy  translate-s az oldalam  :P

Előzmény: mókusfülecske (57443)
mókusfülecske Creative Commons License 2017.12.03 0 0 57443

Szia. Szerintem én nem kritizáltam, sőt, inkább azt írtam, hogy érdemes körüljárni, mit és mennyiért adtok, stb.

DE, és ezt továbbra is fenntartom: meg kell értenetek, Magyarországon ismeretlenek vagytok, nincs százával referencia, semmi....

Hiába adjátok a lehető legjobb árat, tizen-huszon-harminc százalékkal a többiek előtt, egy büdös fillért sem adok előre.

Nem, mert annyi rohadék csalóval vagyunk sajnos körbevéve, hogy egyszerűen nem lehet ilyen szinten megbízni sajnos senkiben.

Nyilván nem tartoztok közéjük, kérlek ne is sértődj meg ezen, de józan ésszel gondolkodva mindenki ide jut.

Oldjátok meg, ügyvédi letét, vagy mit tudom én, de előre nem fizetünk, ekkora összeget meg pláne nem. Még nagyon úgy sem, hogy amikor a telkemre lerakod az alapanyagot akkor kifizetem....mert mi van ha nem akar elkészülni a rendszer felszerelése, beüzemelése? Ki fogja helyetted megcsinálni?

Előzmény: Róbert Demeter (57439)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.03 -2 0 57442

Üdv itt sok sikert a vállalkozáshoz!

Gratula hogy személyesen is jelen vagy it, pillanatok alatt szét fognak szedni. Mind a kétkedő vásárlók, mimd a konkurencia robotjai...

Előzmény: Róbert Demeter (57438)
Róbert Demeter Creative Commons License 2017.12.03 -1 0 57441

  Azt hagy kérdezzem meg,  hogy honnan veszed a google translatet ?  :)  Ezzel mellélőttél  nem kicsit .  

Előzmény: Herr X (57392)
Róbert Demeter Creative Commons License 2017.12.03 -2 0 57440

Szia,  

 

Egy fázison meg tudjuk oldani ,    sokkal olcsóbban   a Solaredge   3680  H  inverterrel,  jelenleg ez a legmodernebb  technológiájú  inverter ,

Előzmény: RangerJoe (57387)
Róbert Demeter Creative Commons License 2017.12.03 -1 0 57439

   Szia,  tuti, hogy nem kamu.,   Elmagyarázom,   .....

 

Azért ilyen alacsonyak az áraink ,  mert  a napelemeket,  a gyártótól  közvetlenül szerezzük be,   kihagyjuk  az  importőrt és a nagykereskedőt, így az árrésüket,  oda tudjuk adni  az  ügyfeleknek .  a mi  árrésünk  így is meg van tisztességesen.... 

 

  Az előre fizetés,  az  mindenhol    fájdalmas téma.    de nekem , mint Elnök - Alapítónak  az a hozzáállásom,  hogy az eszközöket,   bizony    szállítás előtt kell  fizetni ,  a munkadíj , és a tervezési díj  , valamint a tartószerkezet,  az   az  üzembe helyezéskor.  a mi mandátumunk ott ér véget, amikor készre jelentjük  a rendszert,   és akkor kell kiegyenlíteni a fennmaradó összeget. 

 

 Garancia:

 

  elsődleges álláspont, hogy mi intézzük   .

 

   ha mégis minden kötél  szakad ,  (mert bármi előfordulhat)     csak némi angol nyelvtudással kell rendelkezni ,  és  a napelemeknél a gyártó,   az inverternél és a tartozékoknál  pedig  a   németországi  raktárunk  intézi  .   nem bonyolult.    jah  és     mi előbb észrevesszük a hibát  a tökéletes monitorink rendszerünk által,  mint maga  a felhasználó .  .  Ezt  a minősítést magától az  észt államtól kaptuk  december 1-el.

 

 

 Bármi kérdés van , szívesen állok rendelkezésre akár telefonon  is,  bármikor 

Előzmény: mókusfülecske (57384)
Róbert Demeter Creative Commons License 2017.12.03 -1 0 57438

Szia,

 

 EU cégként a nyáron léptünk a magyar piacra, egész  pontosan júliusban .    Pénteken  kaptuk  meg  az  észt  állam ( a cég  ott van bejegyezve, és az  észt  adózási rendszer szerint működünk)  Megbízható Vállalat    minősítést és logó használati jogát

 

 Kérdés esetén  állok szíves rendelkezésére mindenkinek .   az áraink  valóban  bruttó árak ,  ezért is alacsonyabbak,  illetve a rendszereink    a létező  legjobb jelenleg. 

Előzmény: etelefarkas (57381)
Róbert Demeter Creative Commons License 2017.12.03 -1 0 57437

Szia.   

 

 Általánosságban azért nincs ÁSZF,   mert    minden   ügyfél más és más,  egyedi szerződéseket kötünk ,  a megbeszélés alapján 

Előzmény: merQree (57382)
merQree Creative Commons License 2017.12.03 0 0 57436

Készítettem egy összehasonlító diagramot az eddig termelésekről:

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.02 0 0 57435

Okok, válasz elfogadva :-)

Előzmény: erbe (57434)
erbe Creative Commons License 2017.12.02 0 0 57434

Nem akartam ennyire részletezni, mert még azt hiszik, hogy káromkodni járunk ide. :-)

Előzmény: Törölt nick (57432)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.02 -1 0 57433
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.02 0 0 57432

Hát a hangolt üregrezonátor már csak ilyen, adott "munkaponton" dolgozik. Időkitöltési tényezővel állítják eb a teljesítményszinteket.

Előzmény: erbe (57418)
halaloszto Creative Commons License 2017.12.02 0 1 57431

ez nem szerencse kérdése. nézd meg a lent linkelt diagrammot, az sem bakony művek. tisztán látszik, hogy a B-C-D között nincs különbség 3x áramig.

Előzmény: mókusfülecske (57429)
dokeee Creative Commons License 2017.12.02 0 0 57430

Az enyém 3 éves.

Előzmény: MZ/Y (57427)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!