Keresés

Részletes keresés

Regin__a Creative Commons License 2013.12.28 0 0 128800

Zűrös nekem is

Persze látnom kell mi a helyzet. XP-hez talán nem vagyok teljesen kuka, dehát az az én gépem

Barátnőmet meg ismerem, a teljesen tudatlanok hozzáállásával "a jaj ne nyulj hozzá mert elrontod" dumával.

 

Aszondod zavaros?

Azt csak én látom igazán, "belűlröl" mennyire az. Tudtam hogy kapni fogja, mondtam előre az illetőnek, akinek az ismerőse setupolta, hogy feltétlen kettőbe rakják a wincsit

Tudod te mennyi munka egy telepítés? kérdezte

Nahagyjuk, mondtam!

 

Aztán elmentek mobil modemet venni és vitte a gépet hogy ott mindjárt próbálják is ki

Persze a jelszót nem mondták meg neki, amikor igen, az meg rossz volt

Szerencsétlen ügyfélszolgálatos meg széttárta a kezét

Barátnő sirógörcs stb. Modem végül meglett, de otthon kipróbálva nem, landolt a szekrény mélyén elkeseredésében

Barátnőm most kezdi csak a pc és net ismeretet

EZt csak elbeszélésböl tudom

Majd csak 31-én látom a gépet és felkészülnék :)

Előzmény: Jahno (128797)
Jahno Creative Commons License 2013.12.28 0 0 128799

Win is meg tudja oldani, azt legalább annyira nem rontod el, lemezkezelésben átméretezés, kötet zsugorítása. Ellenben miért baj, ha egyben hagyod?

Előzmény: Regin__a (128798)
Regin__a Creative Commons License 2013.12.28 0 0 128798

És mégegy kérdés

Majdnem biztos vagyok benen, hogy egybe van particionálva a wincsi

Mit lehetne tenni, hogy kettőbe legyen, de a rajta levő WIN maradjon

Tudom vannak particionáló progik, de egyikkel sem játszottam még, ha meg elszúrom, akkor sírás rívás "hogyhát minek kellett hozzá nyúlni"

 

Mégis melyikkel lehetne , ha szükséges, hozzányúlni?

Előzmény: Regin__a (128796)
Jahno Creative Commons License 2013.12.28 0 0 128797

Lehet oprendszer nélkül kapni. Ellenben elég zűrös a sztori, és ki tudja milyen win van rajt. Csak megoldatnám egy hozzáértővel, bár az pénzbe kerül...

 

Jelszót variálni: start menü, vezérlőpult, felhasználói fiókoknál.

Előzmény: Regin__a (128796)
Regin__a Creative Commons License 2013.12.28 0 0 128796

Üdv!

Barátnőm kapott egy laptopot, "tartozás képpen"

Nem láttam még, nem tudom milyen tipus

Azt mondják Tescóbol van, de feltettek egy WIN7-et neki valahol "haveri alapon"

Lehet op.rendszer nélkül kapni új gépet?

 

És elvédték mindenféle hülye jelszóval a belépést. Elméletileg már megvan a jelszó

DE

hogy lehet megszüntetni hogy egyáltalán ne legyen jelszavas a belépés a WIN-be, illetve megváltoztatni adott esetben?

panabubus Creative Commons License 2013.12.28 0 0 128795

G3? Pana-Lumix? gondolom nem a Heckler&Koch..:)   Meg aztán ha "G" az pontnak is jó... (na ennyit a marhulásból)  Mástól is hallottam, hogy ütős.

Valóban érdekes ek néha a kártyák. És az se biztos valóban, hogy mekkorát szeret a gép. Habár az újabb fotógépek inkább a sima SD-t nem kedvelik. Nem drágák valóban. A szilveszterig még működő Novák-piacon az egyik  csíkszeműnél 4-ért vettem egy 16 GB-s microSDHC-t adapterrel együtt. És egyelőre még tudok rá fotózni. :S

Előzmény: Jahno (128793)
Szipolykaa Creative Commons License 2013.12.28 0 0 128794

Kösztök mindenkinek!

Asszem nem volt fényképezőben formázva a kártya (a Gyerek kapta a gépet, és nekiesett).

Legközelebb az újévben fogok ráérni a kártyával és a géppel szórakozni, mert addig program van. Viszont akkor legalább már otthon, a saját gépemen (megváltás).

Majd referálok az eredményről.

Jahno Creative Commons License 2013.12.27 0 0 128793

Ha már véletlenül Pentaxos lettem. Bár ki tudja, azért rstudi G3asa lehet jobb vétel lett volna, csak későn szólt. Egész jól haladok a fotózás rögös útján is. Friss FW sosem árt, a többi meg Xakta lesz, rendes kártyát kell venni rendes boltból és géppel megformázni, abban még sok hiba nem volt. Lehet túj új és nagy a kártya, vagy gép nem kezel SDHC-t, ésatöbbi, az megint más. Ha nem bírja és errorozik, akkor másikat kell beletolni, ezek már nem drágák, sebességgel is bírni fogják. Átlag gépnél sem az lesz a mérvadó, mikor nem bírja rá menteni a 80 megabites videót :-)

Előzmény: panabubus (128792)
panabubus Creative Commons License 2013.12.27 0 0 128792

Ha jól sejtem, te ismerős vagy  a PFC-ban, szoktál is ott véleményt cseréni... :) 

Pár hónapja volt ott szó hasonló kártya-gondokról. Asszem K20D kapcsán. Ott is egyértelműen  mindenki a firmware-t találta jó megoldásnak.

Jelen esetben egy nem derült még ki, milyen kártya egyáltalán? Mert lehet hibás is éppen, vagy akár lassúbb, amit nem tud rendesen kezelni a fotógép.

Az tiszta sor, hogy mindenképp a gépben kell leformázni helyreállítás előtt. De ha bebukik a program mégis vele, akkor a veszett fejsze elvén utolsó próbálkozásnak meg lehet próbálni PC-n is leformázni még egyszer.

Újra fotózásra haasználni viszont jól írod, elsőnek a gépen belül kell leformázni.

Előzmény: Jahno (128791)
Jahno Creative Commons License 2013.12.27 0 0 128791

Összekavartátok azt a kártyát. Ugye PC-n nem törölgettetek bele, vagy nem erre állítottatok vissza? Ha igen, akkor fényképezővel illik megformázni, majd úgy használatba venni.

 

Részemről az ajánlott metódus, hogy géppel fényképezel, majd miután PCre minden átmentődött, nyomsz egy formázást a kártyának. Így tiszta lappal kezdi az elején.

Előzmény: Szipolykaa (128788)
Hehe164 Creative Commons License 2013.12.27 0 0 128790

Ugye a kártyát a fényképezőben formáztad?

Előzmény: Szipolykaa (128788)
panabubus Creative Commons License 2013.12.27 0 0 128789

Amit elfelejtettem: Meg kéne próbálnotok egy eredeti állapotra visszaállítást a fotógép menüjében. Esetleg ilyen kártyagondokat Firmware frissítésssel is ki lehet zárni. De a frissítés az viszont elég necces.  Csak úgy érdemes nekifogni, ha a megfelelő oldalon ahol található egy friss FW, mutatnak egy step by step leírást is. Nem is maga a művelet a gázos, hanem az eredmény, ha valamit félrenyom a tulaj. Mert azzal a gép szoftverét is kiütheti :(

Előzmény: Szipolykaa (128788)
Szipolykaa Creative Commons License 2013.12.27 0 0 128788

Te jó ég... 

De a trükk jópofa :-)

 

Amúgy is van egy kis gond: A legutóbbi (ma lőtt) kb. húsz képből mintegy nyolc-tízet a Nikonon nem lehet visszanézni. Ugyanezeket a képeket a PC a kártyaolvasón keresztül simán látja, menti, olvassa. Ez mindig így lesz, hogy a képek felét a fényképezőgépen kis piros "X" fogja helyettesíteni, vagy van valami varázslat ellene????

Előzmény: panabubus (128787)
panabubus Creative Commons License 2013.12.27 0 0 128787

Most értem vissza géphez, válaszoltam is :)

 

Egyébként elég idióta funkció ez a számozás. FUJI S3Pro (mounted NIKON)  pl. ha elértem a tízezer expo-t, error-okat dobált ezerrel, le is izzadtam rendesen. Aztán egy fotós-hack oldalon kaptam meg a tutit: vissza kellett állítani "renew"-re a számozást az első pár expóig, utána megint vissza folyamatosra.

Előzmény: Szipolykaa (128786)
Szipolykaa Creative Commons License 2013.12.27 0 0 128786

Igen, MOST MÁR be van állítva folyamatos számozásra. Sajnos azon frissiben nem volt.

 

Kártyaolvasón keresztül meghajtónak látja a gép.

 

Írtam mailt :)

Előzmény: panabubus (128777)
titkom Creative Commons License 2013.12.27 0 0 128785

Hali: "Gond Géza uraság" most egy W7/64bit-et futtató Dell laptopon szívat: valami bekattant, s azóta nem tud hibernálni, el se kezdi, csupán zárolja a gépet :-(

 

Az Eseménynaplóban nincs nyoma sem, kotortunk a gugliban, de semmi használhatóra nem leltünk...

 

Nem hozott megoldást ez sem :-(

 

5let?

Jahno Creative Commons License 2013.12.27 0 0 128784

Elég az adatkábel is. Megpróbálni meg lehet, de ahhoz bekapcsolt telefon kell.

Előzmény: gepesz (128783)
gepesz Creative Commons License 2013.12.27 0 0 128783

Ha lenne, akkor vízbe is dobtam volna.

A neten 800 pézé van hozzászervízkábel.

Előzmény: DMA (128782)
DMA Creative Commons License 2013.12.27 0 0 128782

Hát, ilyenkor az ember vagy visszateszi a mentést (ugye van? :-) ) vagy, mint én tisztalappal kezdi újra begyűjteni a számokat. 

Nekem is volt már száz fölötti döglött szám, egy ilyen jó apropo rendet rakni :-)

Előzmény: gepesz (128778)
Jahno Creative Commons License 2013.12.27 0 0 128781

Próbálkozni lehet, legfeljebb pár helyen szétteszik a kezüket. Ki tudja értenek-e ilyen cumóhoz és van-e hozzá kábel. Járd körbe a sarki GSM zugszervízeket.

Előzmény: gepesz (128778)
panabubus Creative Commons License 2013.12.27 0 0 128780

Ilyen mentéseket, stb. a T-Mobilnál valamikor csináltak, egy döglött Communicatorból simán lementették. Nem tudom hol "bankolsz", (:)) de elvileg minden telefonos cégnél kellene ilyet tudniuk. Ha felvillanás van, más nem, még akár remény is lehet. Nekem volt egy Sonyeri, azt szétszedtem, óvatosan, és a csavarokat meglazítottam a panelokat megigazgattam, aztán újra csavar, jó erősen. És működött :)  Olyan bolhacirkusz van a nyáklapokon, hogy ha a kijelződ megúszta (azt kikapcsolt állapotban is látni, hogy foltos, stb. ha baj van) akár esélyes lehet egy feltámasztás.

 

Előzmény: gepesz (128778)
gepesz Creative Commons License 2013.12.27 0 0 128779

Pedig azt is mondtam neki, hogy múkoggy kocsog.

gepesz Creative Commons License 2013.12.27 0 0 128778

Kíváncs vagyok.

Hátha tud valaki valamit a témáról?

Öngyilkos lett a sokat megért buta telefonom. Levetette magát a mélybe a hajón a vasra.

Csak felvillan a bekapcsoló gombra, de többet se csinál. A kártyát másikba téve csak a B betűnél kezdődik a telefonkönyv.

Sok név nincs is meg. Ezek szerint a telefonra voltak mentve.

Ha beviszem valami okoshoz, akkor szervízkábelen keresztül kimenthető a telefonszám lista, ha nem kapcsol be a telefon?

Nokia 3510i

panabubus Creative Commons License 2013.12.27 0 0 128777

Figyu, a menüben van olyan opció a fájlnév-számozás beállításra Nikonnál is, hogy "continue".. arra kell állítani szerintem.

Kártyaolvasón keresztül látja a gép meghajtónak a kártyát?

 

Más: sajnos nincs nálad mailcím. Ha nem jön össze a PCInspector, légy szíves dobj nekem egy mailt. Az enyém publikus.

Előzmény: Szipolykaa (128771)
Szipolykaa Creative Commons License 2013.12.27 0 0 128776

Ez van.

Előzmény: Gorcsev (128775)
Gorcsev Creative Commons License 2013.12.27 0 0 128775

"az a 100% sikerráta nem olyan nagyon reményteli"

Hát azt sz'tem nem is ígérte senki...

Előzmény: Szipolykaa (128771)
Szipolykaa Creative Commons License 2013.12.27 0 0 128774

Bingó! Hogy kitaláltad, elképesztő! :-o

Előzmény: tütyüke (128773)
tütyüke Creative Commons License 2013.12.27 0 0 128773

Ezt vehetjük úgy, hogy nem sikerült ? :)

Előzmény: Szipolykaa (128772)
Szipolykaa Creative Commons License 2013.12.27 0 0 128772

faszkivan

Szipolykaa Creative Commons License 2013.12.27 0 0 128771

Nyilván nem piszkálgattuk, mert egyik recovery program sem volt hajlandó a fényképezőgépen keresztül hozzányúlni.

Most megy a Jahno-féle program, a sok érdektelent már visszaszedte, most szüttyög a többin.

Sajnos, mivel új a fényképezőgép, még nem volt átállítva a hülye mindig 001-ről induló számozásról a folyamatosra, és a lökött Gyerök nyaggatta is a törlés után (naná, mivel teljesen fel van ajzva).

Szóval az a 100% sikerráta nem olyan nagyon reményteli, de igyekszünk!

Előzmény: Gorcsev (128770)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!