Keresés

Részletes keresés

36évi Creative Commons License 2008.11.10 0 0 671
Már igen, eredmény a látható a kultúraquiltek között. :)))

Ja, amúgy nem lánchíddal tűztem, hanem a Láchidat tűztem. :)

Vagy egy rakat vérnám, egyik másikról már azt sem tudom, milyen márka volt...
Előzmény: A maranta (667)
katafolt Creative Commons License 2008.11.10 0 0 670
Az alsóból attól még szép fészket tud rakni...ritkán csinálja,de rendszerint akkor,amikor fontos lenne,hogy a hátlap is szép legyen.Gondolom,fel kellene hozni az
alsószálat az elejen,de nekem ez mindig csak utóbb jut eszembe...
Előzmény: A maranta (669)
A maranta Creative Commons License 2008.11.10 0 0 669
Nem biztos, hogy egyre gondolunk, de lehet, hogy ha indulásnál megfogod a felsőszálat, egy pillanatra, akkor nem gubancolja be. Lezárásnál nem tudom, nekem még akkor nem csinálta...
Előzmény: katafolt (664)
A maranta Creative Commons License 2008.11.10 0 0 668

:-(

 

Ilyenkor mindíg összerándul a gyomrom, jaj, csak nehogy valami baja legyen az enyémnek is!

Előzmény: katafolt (664)
A maranta Creative Commons License 2008.11.10 0 0 667

Gyermekkori emlékem a Lánchíd c0érnával kapcsolatban, hogy anyukám is sokat morgott már akko is miatta! Folyton szaggatta a gépe. Azóta nem is varr vele, kézivarráshoz használta el a maradékot. Persze nem akarom rossz hírbe hozni, azóta már eltelt vagy 20 év (legalább), és biztosan sokkal jobb lett a minősége. Azt próbáltad, hogy nem Lánchíddal tűzöd? VAgy már mindegy?

Előzmény: 36évi (659)
katafolt Creative Commons License 2008.11.10 0 0 666
Köszi,most hívtak,h.pénteken postázták,legyek türelmes...azt hogy érted,hogy törött rugóval?
Előzmény: patchwork-angel (665)
patchwork-angel Creative Commons License 2008.11.09 0 0 665

Sziasztok!

Ilyen kihagyás problémám nekem is szokott lenni. Én azt tapasztaltam, hogy amikor vastagnak találja a drágmám az anyagot, akkor csinál ilyen butaságot. Ha sima, egyenletes vastagság, akkor nics vele nagoybb baj. Meg , amikor még egy réteg van rajta, pl rátétke, vagy varrásszélességet talál maga alatt. Ilyenkor én is magam alatt találom magam, mert utálom bontogatni. Feltart!

Szomorúan hallom, hogy másoknak is beteg a gépecskéje. Én is így kezdtem, hogy nyomogattam a pedélt, de nem akart menni, aztán újranyomogatás után elindult. Akkor kezdődött minden bajom. Azonban örömmel jelzem, hogy ötödik szervízlátogatása és végül szoftver és panelcseréje után jelenleg nagyon jól érzi magát. Még így törött rugóval is köszöni szépen jól van. Kialakult!

Nektek is gyógyulást!

Üdv!

katafolt Creative Commons License 2008.11.07 0 0 664
Örülök,hogy nálad minden rendben.Az én gépem az üzletben van,alkatrészre vár.
Mivel Svájcból küldik,kell még várni.Remélem,azért nem annyit,mint magára a gépre.(4 hét)

Tényleg,rég akartam már kérdezni:ti hogy kerülitek el a munka hátánál a madárfészkek képződését?Tudjátok,azok az undok gubancok,amik a varrás elején és néha a végén is keletkeznek.
Előzmény: boszi99 (663)
boszi99 Creative Commons License 2008.11.07 0 0 663
El is felejtettem megírni!

nov 3-án végre bevittem VG-be én is gépemet. már jóformán a kezdetektől akadozott a lábpedál. jobban mondva nyomtam, de nem ment, azután mégis ment...
nem olyan régóta a tűpozicionáló egyáltalán nem működött rajta.
egy napig volt náluk, mint mindták:softver hiba.
most megint jó!!
Előzmény: boszi99 (662)
boszi99 Creative Commons License 2008.11.07 0 0 662
Szia!

mi lett a géped sorsa???
Előzmény: katafolt (658)
36évi Creative Commons License 2008.11.04 0 0 661
No igen, akkro tényleg a sáérgával volt a kínja. :)
Előzmény: szi-zsu (660)
szi-zsu Creative Commons License 2008.11.03 0 0 660
Köszönöm a válaszokat., azért csak most mert nem voltam gépközelben egy hétig.
Az anyag amit tűzni szerettem volna barna és narancssárga volt. A gépemnek azóta sincs semmi baja, minden mást megtesz nekem boldogan és kukacol is ha arra kérem, csak ezt az egy darabot nem kívánta. Megbocsájtottam neki.:-)))))
Előzmény: 36évi (653)
36évi Creative Commons License 2008.11.03 0 0 659
Na, most már van tapasztalatom, a Lánchidat (Kultúraquilt) tűztem szabad gépivel, festett aranysárga Si-molinó, kihagyott, szakadt...
Tűcsere, majd lassú bsr2, de hátrafelé varrva így is rendesen kihagyott. úgyhogy próbáltam minél többet előre és oldalt varrni. Még szerencse, hogy Amaranta múltkor íhrbe hozott, így nem robbant fel az agyam. Kicsit morogtam, anyukáztam és varrtam tovább. :)
Előzmény: 36évi (653)
katafolt Creative Commons License 2008.11.02 0 0 658
Gondolod,hogy ennyivel megúszom ?
Előzmény: boszi99 (657)
boszi99 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 657
Sajnállak nagyon!
Hétfőn biztosan megcsinálja a műszerész és varrhatsz tovább!!
Előzmény: katafolt (656)
katafolt Creative Commons License 2008.11.01 0 0 656
Elromlott a varrógépem :-((((( Bűzlik és forró,a képernyőről eltűnt minden és csak pislog(ott,míg ki gyorsan ki nem kapcsoltam).A bűz és a forróság helyéről ítélve a kismotor éghetett le,vagy ott valami, az orsózó környékén.Beszéltem a szakival,hétfőn kijön és megnézi.Remélem,addig nem üt meg a guta...
hajnikri Creative Commons License 2008.10.31 0 0 655


Szeretném eladni az Bernina Aurora 440-eshez való hímzőegységemet. Ha tudtok valakit, aki kacérkodik a gondolattal, hogy ilyet akar venni, légyszi szóljatok neki rólam. Vadi új, egyszer sem használtam, jótállás is van rá még.
patchwork-angel Creative Commons License 2008.10.30 0 0 654

üdv!

Esetleg nem tud valaki eladó ipari cikcakkoló gépről?

Szóljatok, légyszi! Köszi,hogy foglalkoztok velem!

36évi Creative Commons License 2008.10.29 0 0 653
Nem én voltam, de emlékszem a problémára. Valóban a sárgán kergült meg valakinek.
Esetleg próbálj egy másik anyagot, hogy ott is fennáll-é a problem.

Előzmény: A maranta (652)
A maranta Creative Commons License 2008.10.28 0 0 652
Én valami sárga anyagra emlékszem és lehet, hogy ilyen cérnával? 35Évi-nek nem volt ilyen gondja? Nekem ő rémlik...
Előzmény: szi-zsu (649)
patchwork-angel Creative Commons License 2008.10.28 0 0 651

Sziasztok!

Nem tud valaki olyan nagy stppelő-szerkezetről Magyarországon, mint a Liberti, vagy nem is tudom most hirtelen hogy hogy hívják. Valaki mondta, hogy van egy nálunk, kishazánkban. Ha tudjátok, kérlek, szóljatok, szeretnék tőle kérdezni.

Üdv! Jó varrogatást!

 

sunbonnetsue Creative Commons License 2008.10.27 0 0 650

Elképzelés sem sincs, de ... Márta néni már járt úgy, hogy bizonyos színű anyagra nem akart tűzni....bár nem logikus. Próbáld ki ezt is...már veszteni valód úgy sincs.

 

Sue

Előzmény: szi-zsu (649)
szi-zsu Creative Commons License 2008.10.24 0 0 649
Mit tennétek akkor, ha már volt tűcsere, tisztítás, alsó, felső szál egyforma, kifűzve, újra-fűzve többször is, pihentetve, kikapcsolva , ujra kapcsolva, szálfeszességet is állítottam, még meg is simogattam, elmondtam neki, hogy nagyon szeretem.... és mégis a bsr talppal nem tudok tűzni, mert kihagy öltést és a felsőszálat 20 cm után szakítja. :-((((((((((. Aurifil színváltós cérnával szeretnék tűzni, lehet, hogy ez a baj?
Márta néni Creative Commons License 2008.10.22 0 0 648
Ha véletlenül a térdemelővel megemeled, és közben akarsz varrni, akkor sípolással jelez. Nem ezt hallod? Meg ha ha tolatsz vele, jelzi hogy bevette tolatóba.
Előzmény: patchwork-angel (646)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.10 0 0 647
hááát, ez igazán aranyos okfejtés lett :-)
Előzmény: patchwork-angel (646)
patchwork-angel Creative Commons License 2008.10.10 0 0 646
Nekem is úgy csinál időnként, még nem sikerült beazonosítani, hogy mikor, miért, de szokott sípolni, nagyon élesen, halkan, magas frekin. Aztán gondol egyet, és abbahagyja, vagy én szokom  meg, vagy a gépzúgástól tompul a hallásom. Vagy minek varrok én annyit?
Előzmény: Hanna4901 (633)
katafolt Creative Commons License 2008.10.07 0 0 645


Akkor jó,majd csak kinövöm :-)
Előzmény: 36évi (644)
36évi Creative Commons License 2008.10.07 0 0 644
Jobb lsz az, biztos ezt is szokni kell. Én nem tudok mással tűzni, mivel ezen tanultam. Igaz, nem is akarok. :)))

Beállítás elmászásra nincs ötletem. :(
Előzmény: katafolt (643)
katafolt Creative Commons License 2008.10.07 0 0 643
Úgy kezdtem én is,s mert a próbán jó volt,nem nézegettem közben,hogy hátul milyen.
Hát,úgy a harmada dühítően laza lett.Mivel végig varrtam,se cérnacsere,se semmi,nem értem,mitől állítódhatott el.
Annyira azért nem veszélyes,színéről rendben.S még soha eddig nem tűztem színátmenetes cérnával,egészen beleestem.Csak egy fajtát vettem eddig,mert nem olcsó az a 3oo méternyi cérna,de legszívesebben visszamennék és hoznék minden színből :-).
Imádom,hogy olyan szép egyenletesek az öltések.Egy nagy meglepetés azért ért
még a BSR-el:az öltés szebb,de a mintáim sokkal,de sokkal ügyetlenebbek,mint BSR
nélkül.Akkor ez így is marad,vagy csak gyakorlás kérdése?

Előzmény: 36évi (640)
Hanna4901 Creative Commons License 2008.10.07 0 0 642
nahát, nahát, tehát már én is bővítettem a varrás közben spulnizók táborát((((
Beleestem a csapdába én is, de szerencsére , inkább ez, mint egy másik komolyabb probléma. Ahogy hazaértem, már rohantam is megnézni és lám lám igazatok volt.)))))))))))kösz , egész megnyugodtam:))))
Előzmény: 36évi (639)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!