Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.09.26 0 0 128

Na, ha már itt vagyok, kérdezek mégegyet. Tud valaki mondani egy hozzávetőleges Montessori sulis ktgtérítési díjat? Tudom, h mindenhol más és más, de mégis. Vagy ha esetleg konkrétan a veresegyházi suliét tudja valaki...

 

Köszi szépen!

Ana

Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 127

A 'Ligetek' részt biztos ismered, az egész közel van Őrbottyánhoz... Na oda :-)

 

Köszi a linket!

Előzmény: iricc (126)
iricc Creative Commons License 2007.09.25 0 0 126

Neeeem, nem a Mézesvölgyi!

 

Tudod hol van a Misszió? Amellett van ez a suli.

Itten van a link:

http://montessori.suli.hu/

 

Nem is tudtam, hogy ideköltöztök a szomszédba. Melyik részre?

Előzmény: Törölt nick (125)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 125

Szia!

 

Ez a Mézesvölgyi Iskola? Mi márciusban költözünk Veresre, ovit értelemszerűen még Pesten fejezi be, de utána Montessori sulit szeretnénk neki keresni és az, h csak az alsó évfolyam montessori, teljesen ideális lenne nekünk!

Előzmény: iricc (109)
Cicafül Creative Commons License 2007.09.20 0 0 124
az epreserdőnél azért eléggé szembetűnik a körzetre való utalás... de köszi, megpróbálom!
Előzmény: illdii (123)
illdii Creative Commons License 2007.09.13 0 0 123
De így legalább jó nyomatékos lett:)

Cicafül, Csepelen 2 M. ovi van, mind a kettő nagyon drága?:( Még esetleg a IX. ker.-i Epreserdő utcai jöhetne szóba, az a Határ úthoz egész közel van, de árakat abszolút nem tudok:

http://www.amiovink.hu/elerhetoseg/?lang=hu

http://monteovi.fw.hu/

http://www.ferencvaros.hu/sportiroda/oktatasi_intezmenyek/epres.htm



Előzmény: iricc (121)
Cicafül Creative Commons License 2007.09.13 0 0 122
sziasztok! nem tud valaki montessori csoportot erzsébeti (esetleg kispesti) sima oviban? mintha olvastam volna egyszer róla... a csepeli sajna nekünk nem játszik, anyagi okokból :(
iricc Creative Commons License 2007.09.13 0 0 121
na tessék, pedig mit össze izzadtam, hogy megint ugyanúgy megfogalmazzam a mondanivalómat :D:D
Előzmény: iricc (120)
iricc Creative Commons License 2007.09.13 0 0 120

Abban igazad van, hogy még változhatnak, de amit én megfigyeltem, az egy tendencia. Az egy évvel ezelőtti önmagukhoz képest sokkal inkább ilyenek most.

Persze az is lehet, hogy én ismerem meg jobban őket, vagy ők tudják jobban kifejezni önmagukat, kinyíltak a világra, vagy ez mind együtt.

Amit azért szeretnék megtartani, az a maximális odafigyelés, a pártatlan véleményalkotás. Ez persze lehetetlen, mert az anyjuk vagyok, tehát elfogult, és sajnos bennem is működnek a saját kis programjaim, de igyekszem tiszta szemmel nézni őket.

Előzmény: illdii (117)
iricc Creative Commons License 2007.09.13 0 0 119

Az igaz, hogy alakulhat, de amit én látok, az egy tendencia. Szóval az egy évvel ezelőttihez képest most sokkal inkább ilyenek :-)

vagy én ismerem jobban meg őket, és mindig is ilyenek voltak, vagy egyre több eszközük van kifejezni önmagukat.

De amit mindenféleképpen meg szeretnék őrizni, az a nyitottságom, az elfogulatlan odafigyelésem, ami persze nagyon nehéz, hiszen az anyjuk vagyok, és bennem is a saját kis programjaim működnek :-))

Előzmény: illdii (117)
piglet Creative Commons License 2007.09.12 0 0 118
A káposztásmegyeri ÁMK oviban van két Montessori csoport.
Előzmény: GGGJJ (112)
illdii Creative Commons License 2007.09.12 0 0 117
Nem, szeritnem ez tök érthető, más kérdés, hogy az előttük álló években még alakuhat a személyiségük ide-oda, de abban igazad van, hogy muszáj évekre előre tájékozódni, infót gyűjteni.
Előzmény: iricc (116)
iricc Creative Commons License 2007.09.12 0 0 116

Hát tudom, hogy furcsán hangzik, hogy két különböző (alternativ) iskolába szánom őket, de annyira mások.

 

Oviba az Árnyasba járnak ide Veresre. Iván már bölcsibe is ide jár tavaly óta. Ez sem nem waldorf, sem nem montessori, inkább szellemiségében ötvözi a kettőt. Nagyon szuper hely, csak azért, hogy waldorf, vagy montessori ovi legyen, nem akarom őket átiratni máshová. (voltunk gödöllőn a waldorf oviban, de az nem tetszett)

 

Emma olyan kis lassú, álmodozó, hiperérzékeny külső motivált gyerek, a legkisebb stressz is nagyon erősen hat rá. számára a waldorf tökéletes, az óvó, védő légkörével.

 

Iván egy klasszikusan belső motivált személyiség, ha valami érdekli, akkor addig csinálja, amig az olyan nem lesz, ahogy azt ő akarja. Ha valami nem érdekli, akkor nem is foglalkozik vele, pl beszélni is csak most tanul 3 évesen, de mozgásban messze a korosztálya előtt jár.

Neki a waldorf "lassú" lenne, de a montessorit isten is neki teremtette.

 

Lehet, hogy lükén hangzik, hogy ilyen kicsi korukban már ezeken agyalok (többen ki is nevettek már miatta), de szeretném, ha a gyerekeim a nekik legjobban megfelelő helyeken tudnának kiteljesedni mind személyiségükben, mind tehetségükben.

Előzmény: illdii (115)
illdii Creative Commons License 2007.09.12 0 0 115
És Iván is waldorfos oviba jár/fog járni mint a nővére, vagy neki már oviból is Montessorit szeretnél?
Előzmény: iricc (114)
iricc Creative Commons License 2007.09.12 0 0 114

köszi, megnéztem!

 

van több is, ami érdekes, és mégcsak túl messze sincs tőlünk, és végülis van még 3 évünk a választásra...

 

a lányomnál sokkal egyszerűbb volt, ő egyértelműen waldorfra termett, és szerencsére itt van gödöllőn az egyik legjobb waldorf suli...

Előzmény: illdii (111)
illdii Creative Commons License 2007.09.12 0 0 113
Szia!

Konkrétan Dunakeszi ügyben nem tudok segíteni, neked is a montessori.lap.hu címet tudnám ajánlani. Észak-Pesten a XIII. és a XIV. kerületben is van M. ovi tudtommal, de nem tudom, ezek mennyire vannak elérhető idő/táv viszonylatban nektek.

Speciális igényű gyerekekkel általában szoktak foglalkozni a Montessori intézményekben, sőt, állítólag kimondottan jó a módszer a speciális, vagy akár sérült, fogyatékos gyerekek esetében (is). De ez nyilván mindig egyedi alapon kerül eldöntésre.

A havidíjak, amennyire én tudom, havi 50 ezer ft környékén mozognak, elég nagy a szórás intézmények közt.
Előzmény: GGGJJ (112)
GGGJJ Creative Commons License 2007.09.12 0 0 112
Érdeklődném, hogy valaki tud-e Dunakeszi közelében Montessori óvodát ? Ill. Mennyibe kerülnek általában ? Továbbá speciális gyerekekkel is foglalkoznak, ill. nyitottak-e rá ?
illdii Creative Commons License 2007.09.11 0 0 111
iricc, http://montessori.lap.hu/ ezen belül "Iskolák Bp-en"/vidéken.

Az ott felsoroltakon kívül én még a Batthyány téren és Csepelen tudok ilyen suliról.
Előzmény: iricc (109)
Maggancs Creative Commons License 2007.09.11 0 0 110
azt hiszem a stefánián az oktatási központban végig járnak, legalábbis láttam nagykamaszokat is bemenni táskával.
Előzmény: iricc (109)
iricc Creative Commons License 2007.09.11 0 0 109

sziasztok!

 

nekem nem ovival, hanem iskolával kapcsolatban lenne kérdésem.

Tudtok-e olyan suliról jelenleg, ami végig montessoris?

Én Veresen tudok egyről (ez a szomszéd falu), ahol 3 évfolyam montessori csak.

Jó lenne, ha a montessori is olyan jó kiforrott lenne itthon, mint a waldorf, mert a fiamat nagyon szeretném ilyen suliba járatni.

beros Creative Commons License 2007.03.23 0 0 108

Lanyom es fiam 6 es 3 evesek, mindketto montessori oviba jar, es en eletem egyik legjobb dontesenek tartom, hogy ide irattam oket. Az egesz szemelyiseguk szinte kinyilt, mert itt tisztelik a gyereket es embernek nezik, nem a gyerekfelvigyazas kellemetlen targyanak. Rengeteget jatszanak, tanulnak, es mindig azzal foglalkozhatnak, amihez eppen kedvuk van, es amire eppen nyitottak sajat fejlodesuk adott szakaszaban. A lanyom negy honap alatt megtanult olvasni, es senki sem "tanitotta", vagy eroltette.Annyit valtoztak, hogy a ferjemmel mi magunk se akartuk elhinni.

Egyeduli problema az ara, ami megfizethetetlen kategoria, de valahogy azert mindig osszehozzuk. igaz, volt mar, hogy fizetes halasztast kertunk, mert eppen nem volt penz, de megertoek voltak.

Szal szerintem nagyon megeri a borsos arat.

Maggancs Creative Commons License 2007.03.23 0 0 107

az egyik óvónő használta ezt a kifejezést.

 

Nem visszafogni értette...hanem arra, hogy megtanítják a többiek fele figyelni. Pl. hogy hiába tudja a választ, nem ő kiabálja be, hanem megvárja hogy a másik gyerek mondja.

Az én fiamra ez már most ráfér, nemhogy 4 év múlva...  

 

Előzmény: kalmo (106)
kalmo Creative Commons License 2007.03.23 0 0 106
A tehetséges gyerekek fejlődését lelassítani semmilyen pedagógia célja nem lehet.
Előzmény: Maggancs (105)
Maggancs Creative Commons License 2007.03.23 0 0 105

az én Márton fiam is hasonló, én keresgéltem neki tehetség gondozó ovikat, de behánytam tőlük. Egy jót találtam, de ez nekünk helileg kiesett:

www.beszeljvelem.hu

 

Csak egy anyuka vagyok, de ahogy látom, a Montessori nem erre a tipusú fejlesztésre jó, sőt talán az iylen tipusúakat épp egy kicsit lassítani tudják, ami nekem a célom lenne. (=közelebb kerüljön a többi gyerekhez, és ne egy magányos kis dexter legyen belőle, amire jó eséllyel pályáz, pl. 2-3 dinoszaurusznak tudja a fajtanevét)

Előzmény: natalyel (99)
Maggancs Creative Commons License 2007.03.23 0 0 104
beiratkozási sorrend alapján, úgy tudom.
Előzmény: samsons (98)
szusza123 Creative Commons License 2007.03.23 0 0 103
Érden a Tusculánum óvodában (ez egy sima ovi) is van montessori csoport ha jól tudom.
Előzmény: natalyel (102)
natalyel Creative Commons License 2007.03.22 0 0 102
Köszönöm a választ.
Előzmény: kalmo (101)
kalmo Creative Commons License 2007.03.22 0 0 101
XI. kerület. Közelebb mint csepel, bár nem budaörs.
Eszterlánc Magyar-Angol Montessori Óvoda
Úszás van.
Képességfelmérő vizsgáltaról sajnos nem tudok. Az, hogy óvodáskorban a gyerekeket érdeklik a betűk és az írás az természetes. Csak az átlagos ovikban még az a szemlélet, hogy ezt el kell nyomni.
Ha odafigyeltek, hogy mi az amit a gyerek szeretne és szívesen csinál, hagyjátok fejlődni, akkor nem csinálhattok rosszat. A Montessori pedagógiában ezeket, ha jól tudom, érzékeny korszakoknak hívják. Erre épül az egész cucc, hogy mindig azt kell adni a gyereknek, amire egy adott életkorban fogékony.
Esetleg próbálhatsz még érdeklődni az egyesületnél. (montessori.hu)

Előzmény: natalyel (99)
natalyel Creative Commons License 2007.03.21 0 0 100

Ja, még valami:

3 hónapos kora óta úszni is járunk.

Csak a pontosabb összkép kedvéért.

natalyel Creative Commons License 2007.03.21 0 0 99

Sziasztok.

 

Tavaly tavasszal mi a Csepeli ovit néztük meg.

 Nagyon szimpatikus az eszmeiség és az elv, továbbá pozitív tapasztalatokat szereztünk azon a napon, mikor ott jártunk. ÉS ami fő: a fiunk is jól érezte magát azon rövid idő alatt, míg ott voltunk.

 Amiért sajnos meghíúsult a Montessori-oviba járás az az, hogy mi Budaörsön lakunk, és szinte lehetetlen kiviteleznünk, hogy minden nap 3 éven keresztül Budaörsről Csepelre járjunk oviba. Minden nap kétszer oda-vissza... nem csak az anyagiakról van szó, de az "alapítványi adomány" mellett pluszban utazás költségei... így már anyagilag is sok, nem vállalható.

 

Kérdésem az erre járó "illetékes" Montessorisokhoz: Nem tervezik Budaörsön vagy környékén egy csoport indítását? Meggyőződésem, hogy Budaörs vonzáskörzetéből (Törökbálint, Biatorbágy, Budakeszi, Érd, Diósd, stb.) azonnal betelne egy óvodáscsoport. Az utóbbi években ez a régió felkapott lett a Budapestről az agglomerációba költözni vágyók között, rengeteg kisgyermekes család vagy fiatal, gyermeket váró párok telepedtek le ezeken a településeken.

 

 

És csak részben ide kapcsolódó kérdés, hisz nem véletlenül szeretnénk gyermekünket "nem hagyományos" oviba járatni:

 

 Úgy tünik, mintha a gyermekünk némely területen kiemelkedne fejlettségben a vele egykorúak közül. Mondjuk nagy részben ezt annak tulajdonítjuk, hogy mindkét szülője (anyja és én is) rengeteg időt tud és akar is vele tölteni születése óta, szeretetben, odafigyelésben, érzelmekben feltétlenül mindent megkap - de akkor is furcsa, hogy pl. két éves kora óta lebetűzi a nyomtatott betűkkel írt szavakat... Most 3 éves, és bármilyen írott szöveget is lebetűz, elszámol százig, tízig összeadni is tud, memóriajátékokban is kiemelkedően ügyes. És mindezeket úgy, hogy mi nem erőltettük, nem akartuk, hogy "olvasson" minél hamarabb, pusztán csak a játékok útján az érdeklődése miatt - megtanulta.

 De ha már megmutatkoztak a jelek, hogy a kis agyacskája így szívja magába a tudást, akkor nem szeretnénk ezt a képességét veszni hagyni. Nem, nem zsenit szeretnénk belőle nevelni, nincs ilyen szándékunk, nem célunk, hogy dicsekedjünk vele, egyszerűen csak szeretnénk látni, hogy valóban az "átlagosnál gyorsabban" fejlődik vagy csak pillanatnyi "kiugrás", illetve csak neki szeretnénk minden lehetőséget megadni, hogy kielégíthesse a tudásvágyát, hogy minél jobb kondíciókkal induljon neki az életnek. S ha valóban jó képességei vannak, akkor a fejlettsége és a képességeinek mértéke alapján szeretnénk dönteni a későbbiekről is (óvoda, iskola, stb.) - magyarul szeretnénk helyesen dönteni.

 

Tehát a kérdés (ami kettő): létezik valahol valamiféle gyermek szintfelmérő, képességfelmérő vizsgálat, egy elismert gyermekpszichológus személy, stb. aki ilyesmivel foglalkozik?

 Illetve nem tudtok olyan helyet, ahol időnként foglalkoznának a kicsivel? Olyan speciális óvodaszerűség, hetente egy foglalkozás, bármi, ahol szakemberek tudnának segítséget, tanácsot adni nekünk ahhoz, hogy hogyan ne hagyjuk veszni, illetve a legjobban tudjuk kiaknázni a gyermekünk fejlődőképességét, vagy ahol ők foglalkoznának vele?

 

Ha már Montessoriba nem tudjuk járatni... :)

 

(3 éves múlt, nem járt bölcsibe, majd csak szeptembertől lehet ovis...)

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!