Keresés

Részletes keresés

bigmaci5 Creative Commons License 2021.08.19 0 0 1465

Sziasztok!

Segítséget kérnék, lépegetős Textima 8332/3705 géphez keresnék alkatrészeket. A 81005505 talprudat.

Vagy kompletten az egész mozgó részt.

Keresek még ehhez a típushoz talpat, tűlemezt, anyagtovábbitót. illetve, esetleg komplett gépet sporttársi áron.

Köszönöm és a bigmaci5@freemail.hu címen elértek.

 

kaktusz 22 Creative Commons License 2021.08.01 0 0 1464

Üdv.! Kérdenék egy hozzáértőt.___Egy régi Lucznik vagy Singer gépet érdemes megvenni? Külsőleg szinte egyformák. Az állapotát nem nagyon tudom felmérni, de tekintsük közel azonosnak. Mi alapján döntsem el, hogy melyik legyen?

gilbi07 Creative Commons License 2021.07.22 0 0 1463

Előzmény: gilbi07 (1461)
gilbi07 Creative Commons License 2021.07.22 0 0 1462

Textima cipővarógép.

Előzmény: gilbi07 (1461)
gilbi07 Creative Commons License 2021.07.22 0 0 1461

Használ valaki ilyen gépet?Lenne pár kérdésem a befűzésről.

Cherisse Creative Commons License 2021.07.20 0 0 1460

Hello! Veritas Famula 5091 típusú gépem hurkol. Elég sok cérnát kiszedtem az orsótok (bobin?) körül, de így is hurkol. Úgy látom, hogy a hurokfogó egyik hegyes részébe akad bele a felő cérna... Tudna valaki segíteni, hogy meg lehet javítani szerelő nélkül? ...és hogyan?

pecsitravi Creative Commons License 2021.06.19 0 0 1459

Sziasztok

 

Singer Legacy SE300/SE340 hímző/varrógéphez keresek programot. Mi a neve a program(ok)nak?

Köszönöm

 

Nyulocsi Creative Commons License 2021.02.18 0 0 1458

Sziasztok! 

Hozzáértőtől szeretnék érdeklődni! 

 

Előástam a műhely mélyéről egy naumann 8014/35 tip. 16 programos varrógépet. 

Nagyon régóta egyálltalán nem volt használva. Ráfért a karbantartás, kapott sikálást kívül belül, olajözön, és pörög mint a buszkerék!! 

 

No de.. (Mert "de" az mindíg kell, és "de" Nélkül nincs kérdés.. 

 

Szakavatatlan műszerészkedésem nyomán a gép remekül varr.. Tök jó, minden boldogság velünk van! Csak a tűrúd lengetése sajnos nem stimmel.. 

Széles cikkcakkban, és dekor öltéseknél, a bal oldalon a tűlemezben aka varrni.. 😩🧐

 

Az lenne a kapcsolódó kérdésem, hogy lehet e a lengetésen állítani? 

Ha lehet rajta állítani, akkor hol és hogyan?? 😯

 

A gépfej úgy be van építve, hogy a lengetőkart sem nem látom.. 

Pedig biztosan van, mert cikkcakk is van. 🤷‍♂️

 

 

Előre is köszönöm a segítséget! 

 

EmiliaPal Creative Commons License 2021.02.12 0 0 1457

Kedves Garázslakó/

 

Szeretném elkérni a 2m varógép használati útmutatóját, emailban, gondolom az jobb minöségü és nagyítható.

 

Elöre is köszönöm.

 Emilia Pal

Barkóné Berényi Nóri Creative Commons License 2021.01.26 0 0 1456

Kedves Imre! Elküldené nekem is az Union 2M varrógép használati utasítását. Sajnos a korábban feltett képeken a szöveg nem nagyon olvasható. nora.berenyi@gmail.com

Köszönöm :) 

Előzmény: Imre# (1421)
mina19 Creative Commons License 2021.01.03 0 0 1455

Szia, Ward! Nagyon köszönöm, megnézem.

Előzmény: Wartd (1454)
Wartd Creative Commons License 2020.12.31 0 0 1454

Szia! Nála esetleg nézz körül

Előzmény: Wartd (1453)
Wartd Creative Commons License 2020.12.31 0 0 1453
Előzmény: mina19 (1452)
mina19 Creative Commons License 2020.12.29 0 0 1452

Sziasztok!

Örököltem egy régi Veritas Textima 8014/43 varrógépet. Teljesen működőképes, viszont hiányzik a doboza/állványa. Több alkatrész-forgalmazóval beszéltem, mind azt mondták, hogy körülbelül reménytelen dobozt beszerezni hozzá. Van esetleg valakinek tippje, hogyan lehetne a dobozt helyettesíteni? Külön varrógépasztal, amibe beépíthető lenne, nem fér el a lakásban. Egy csepeli varrógépszerelő, akinek szerencsésen elvesztettem az elérhetőségét, azt javasolta, csináltassak hozzá egy alsó dobozt/keretet fából, amire rá lehet ültetni a gépet. Ez jó tipp, viszont fogalmam sincs, merre induljak. Gondolom, egy átlag asztalos hülyét kapna a felkéréstől.

Előre is köszönöm, ha valakinek van egy jó javaslata.

csendi Creative Commons License 2020.12.22 0 0 1451

Mi a különbseg az Adler 5-6 es az Adler 5-8 nehezarus börvarrogep között?

Foka48 Creative Commons License 2020.11.12 0 0 1450

Üdv mindenkinek azt szeretném kérdezni, hogy elképzelhető e egy Toyota varrógép ("A" tip. pedál csatlakozóval) összeházasítása egy más típusú pedállal, aminek ugyanannyi érintkezője van? Természetesen a megfelelő kábel a megfelelő helyre.  Köszönöm.

jason0 Creative Commons License 2020.09.22 0 0 1449

Sziasztok!

Union 2m varrógépen a hurokfogónál megakad a cérna a bobbinba. Meg is fogja a gépet, és szakad a felső szál.

Állítani kellene valahol rajta, vagy mitől akadhat meg?

 

OLC Creative Commons License 2020.09.01 0 0 1448

Tisztelt Szakértők,

 

egy Podolszk 142-es gépnél a csónakba érve a tű - már lefele jövetnél is "súrlódik" - felfele menetben megakad a csónak "fonalelkapó" hegyébe. Olybá tűnik - ha ez egyáltalán lehetséges -, mintha a tű túl "hátul" lenne, és ezért feszül neki. De gondolom ez nem lehet, mert a talp közepén áll egyébként, meg ez amúgy sem egy állítható opció. Így viszont a csónak lehet a ludas, de ott meg mi? Vagy rossz a szinkron? De attól még mindig "egy síkban" lesz a tű a hurokfogó hegyével...

A szinkront hol kell csavarozni/állítani?

 

Törölt nick Creative Commons License 2020.08.23 0 0 1447

Eszembe jutott, hogy esetleg ki lehet nyomtatni ezeket 3D-nyomtatóval műanyagból. Most persze nem vagyok a gép közelében, de esetleg megbeszélhetjük, hogy kinyomtatom valamelyiket, ami nekem is megvan, és belepróbálom a gépbe, hogy működőképes-e az ötlet. És ha igen, és ismersz valakit, akinek van ilyen nyomtatója, akkor lemérem mindet és elküldöm a tárcsák paramétereit.

Előzmény: Nyüzsgőmama (1443)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.23 0 0 1446

Minden jó, ha jó a vége! :D

Előzmény: parijani (1445)
parijani Creative Commons License 2020.08.23 0 0 1445

Sziasztok! Sikerült megoldanom, fel volt lazulva az egyik bordás kerék csavarja, emiatt el tudott fordulni a tengelyen, a beállításhoz meg találtam videó segítséget.

 

Előzmény: parijani (1444)
parijani Creative Commons License 2020.08.23 0 0 1444

Sziasztok! Van egy Singer 9876-os varrógépünk amit nagyon ritkán használunk. Ma előszedve fura volt, hogy nem akarta felhúzni az alsó szálat, aztán a tű is elkezdett akadni. Levéve az aláját láttam, hogy a kerék (nem tudom mi a neve, de a tű alatt forog és van benne 1 U alakú vágat) nincs szinkronban a tű le-fel mozgással. Ezt hogyan lehet újra szinkroba hozni (bordás szíj le, a tű alsó helyzetben a keréken az U közepéhez illesztve), de egy kis idő elteltével ugyanúgy el kezdett beleérni a tű. Mi a módja ennek a beállítása, nincs valami szinkron jel, amihez össze kell forgatni és úgy rátenni a szíjat? Vagy inkább szervíz, ha igen tud valaki ajánlani egyet Biatorbágy környékén esetleg Budapesten?

Köszi!

Nyüzsgőmama Creative Commons License 2020.08.21 0 0 1443

Szia Gulyáskalóz! Köszönöm, hogy válaszoltál! Nekem is meg van mindkét nyelven a használati és ott mindkét helyen látom is a tárcsák számait és, hogy melyik mire való!? Csak beszerezni nem sikerül! Már minden létező fórumon próbáltam. Idáig egy hölgy kínál eladásra a Vaterán 25 ezerért,minden felszerelésével és magyar használatival. Azt hiszem pesti az illető,lehet  "megkörnyékezem"! Veszíteni valóm nincs! Külföldi oldalakon látom, külön is kaphatóak, kemény dollárokért. Nekem legalább is" hobbiért" kemény"! Ha nem sikerül szerezni, túladok rajta, mert vannak gépeim és a jó öreg Lucznik nagyon jól szuperált a maszk varrásban. Ha találsz valamit légyszives írj rám privátba! Mégegyszer köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (1441)
OLC Creative Commons License 2020.08.12 0 0 1442

Tisztelt fórumozók,

szert tettem egy - nem röhög! - Hyundai Hyd101 varrógépre. Egyelőre "játszani", ismerkedni elégnek vélem, aztán majd jöhet komolyabb. Kérdésem, hogy egyenes varrásnál az öltéstávolság minimális mértékben állítható, azaz látható, merthogy hiába változtatom (1-4 között), alig látszik; ez valami géphibából eredhet? Cikkcakk varrásnál viszont jó! Rendesen állítja az öltéshosszt.

Törölt nick Creative Commons License 2020.08.10 0 1 1441

Na, németül megvan a tied is, a 1812-es. Kb. megegyezik az előzővel, a kép teljesen ugyanaz, ugyanúgy a 11. oldalon: https://www.libble.de/singer-1812/p/735065/

 

A legtöbb díszítőöltés, de a vakszemöltés (szoknya aljának felvarrásához, de szerintem ezt tudod), a 350-es az nagyon hasznos, ha be tudod szerezni. :) Figyelni kell, mert emlékszem, hogy annak van az ellentétes irányű változata, ami kagylókká húzza az anyag szélét, de azt gőzöm sincs hogy hívták.

 

Talán késő ősszel megyek Pestre, de még nem biztos. Igyekszem nem elfelejteni, hogy lefotózzam neked.

Előzmény: Nyüzsgőmama (1436)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.10 0 1 1440

Csak angol nyelvű használati utasítást találtam a neten: https://www.manualslib.com/manual/1049289/Singer-1862.html?page=11#manual De itt megnézheted, milyen tárcsák voltak hozzá eredetileg.

Előzmény: Nyüzsgőmama (1437)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.10 0 1 1439

Nincsen felnyomva a gépre a számozás? Nekem nem tudom, melyik van meg, de ugyanilyen tárcsákkal működik. Tud vakszemöltést, több dekorációst, de most nem férek hozzá, hogy milyen tárcsák vannak. Van vagy 20...

Előzmény: Nyüzsgőmama (1436)
jason0 Creative Commons License 2020.08.04 0 0 1438

Sziasztok!

Az UNION 2M típusú varrógépen a szálfeszítő tengelyét kell valamilyen állásba fordítani hogy a rugó feszes legyen?

 

 

 

Nyüzsgőmama Creative Commons License 2020.08.04 0 0 1437

Sziasztok! Ismét én nyüzsgök!Előzőleg írtam,hogy ezek a "discek" tárcsák amiket keresek,kompatibilisek a 1825,1862-es singer gépekkel.Nincs senkinek ilyen gépe?Különböző fórumokon nyüzsögtem már, de eredmény nélkül.Segítsen valaki! Vagy ötletet,hol keressem?

Nyüzsgőmama Creative Commons License 2020.07.28 0 0 1436

Üdy Mindenkinek! Van egy Singer 1812-es varrógép! Addig "nyüzsögtem",hogy gatyába ráztam,gyönyörűen var,aránylag csendes.Használatit keresek hozzá és "hímzőtárcsákat"! 1db van benne,és arra már rájöttem,hogy ha a tárcsa nincs a helyén,akkor nem tudok vele cikk-cakkolni.Ezek a tárcsák számozással vannak ellátva és látni rajtuk,hogy melyik mintát akarjuk varrni.Nekem az 1-es számú tárcsa van meg.Nanyon izgat,hogy mit lehetne alkotni ezekkel a tárcsákkal!?Kérem.ha valaki tud,segítsen!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!