Keresés

Részletes keresés

tooommm0013 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13348

Kicsit irígylem a problémátokat. Hogy ki mikor indítja a keltetőt. Hát nekem nincs keltetőm sajnos. Azért valahogy még mindig megoldottam, hogy legyen csirke. Kölcsön viszont nem kérek keltetőt.

Kakast már ősszel kinyírtam. Így saját keltetőm sincs.

 

hatvanhárom Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13347

Akkóóóó, megnyugodtam!)) Hatvany city pedig egy ronda nagy falu.))) A kotlósos felajánlásomhoz mit szósz?

Előzmény: inmi (13344)
inmi Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13346

Az előnevelt hány hetes? Mikortól előnevelt az előnevelt? Mer' ugyi, ha nem hajlandó kotlani a tyúkom, akkor miért ne te járjál jól, minek a kocsiról vegyek, ha te is adsz el...

Előzmény: hatvanhárom (13325)
tooommm0013 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13345

Én értem. Én is szokatm néha menni ajárdán a házak között. De ha arendőr azt mondja hogy ez egy tizes lesz, akkor neki van igaza. Vagy akkor ne sértődjünk meg ha a járdán közlekedő autónak sem szól.

Tudom hogy van különbség. Csak nehéz meghúzni a határt hogy meddig tűrjük a szabálysértéseket. Mert ha egyedileg döntjük el, akkor azt is el kell fogadni, hogy valakinek a lopás is belefér. Neked meg (nekem is) csak a járdán kerékpározás.

:)

 

No részemről erről ennyit.

Előzmény: hatvanhárom (13341)
inmi Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13344

Ne aggóggyá', faluhelyen teljesen normális a járdán közlekedni:)))) Nálunk csak azért nem szoktunk ott menni, mert olyan kis semmi járdák vannak, hogy életveszélyesek.

Előzmény: hatvanhárom (13341)
inmi Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13343

Tényleg, ha eccercsak kotlanának a tyúkjaim, és kelne a kiccsibe, mit érdemes házilag velük csinálni, hogy egészségesek legyenek?  Már ilyen kis gazdaságban, mint nálam? 40 csirkénél többet nem szeretnék, azoknak is a két harmadát jól levágom, a többi marad csak tojásolni.

 

És akkor a tásról még nem is kérdeztem:) Melyik az egyszerűbb tartású, a liba vagy a kacsa? Szerintem nálam a liba / kacsa Márton napig lenne meg, aztán hűtő, nem akarom megvárni, hogy sziszegjen rám a libából való gúnár, mer' erősen rossz néven venném és fejbe találnám rúgni jogos felháborodásomban:) Jaj, a fiam még kicsi volt, amikor anyámnál már nagyobbacskák voltak a libák. Kérlek szépen, az én drága gyerekem egy jókora husánggal be-becélozta a liba fejét, és ssssssvung! dobott. Mindig is jó célzó volt, egyem a lelkét, úgyhogy anyám erősen visított, hogy a drága unokája micsinálmánmegint:))) de egy liba sem döglött bele:)

Előzmény: karibaba (13340)
hatvanhárom Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13342

Bocsáss meg egy o betűtt kihagyam.

Előzmény: hatvanhárom (13341)
hatvanhárom Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13341

No te toommm0013! A csengőmet már 3-at loptak el amíg a boltban voltam, a világgtást ezért nem is szerelem fel, sötétben nem közlekedek. Azok a prizmák vannak a kerekeken. Nem is egy. A járdán meg azért szoktam közlekedni, mert már többször szorítottak le úgy az útról, hogy ha a szélén magasabb a padka van, vagy korlát, akkor már tuti nem élnék. Én a járdán nem ütök el senkit. Az utóbb történtek után pedig még inkább a járdán megyek. Most nem haragszom, csak leírtam, hogy mit miért csinálok. Amúgy a múlt héten, mikor jöttem ki a postáról épp egy bácsit sodort el egy autós, az öreg teljesen szabályosan közlekedett, mint utólag megtudtam, meg is halt szegény.

Előzmény: tooommm0013 (13338)
karibaba Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13340

Ti szoktátok vakcinázni a kiscsirkéket? Szepi bá rámijesztett a másikon, hogy a Zengők fogékonyak a marekra... :o(

 

Tavaly saját tojásokból keltettünk, meg 3 helyről volt kapott/vett tojás. Azt lehet mondani, hogy fele sajá tojás volt, fele idegen.

 

A csirkék kamillateát kaptak, vitaminkúra és trisulmix-kúra volt még nekik, ezen kívül semmi....esetleg ami az indító meg a nevelő tápban van....a 72-ből egy sem betegedett meg! Szerencsére...

 

Elhullás ott volt, ahol összekerültek máshonnan származó előneveltekkel pl.: apuéknál, anyóséknál. (A vett csirkéik betegek lettek és vitték magukkal az enyémeket is. :o(( )

 

Sógornál, nálam egy elhullás nem volt, illetve akinél nem volt tyúk, csak amit tőlem kapott, ott is mind felnőtt egészségesen.

 

Szóval mit csináljak idén? Mindent úgy ahogy tavaly, vagy legyek óvatosabb? Vagy mondjak le a Zengőkről..? (Inkább elfelejtem őket, minthogy tömeges elhullás legyen... :o((  )

 

Javaslat, vélemény?

tooommm0013 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13339

Kivétel ez alól a 12. évnél fiatalabb gyerek, mivel főútvonalon még nem kerékpározhat, így a párhuzamos járdán haladhat, legfeljebb 10 km/h sebességgel.

Lakott területen csak akkor szabad a járdán kerékpározni (legfeljebb 10 km/h-val), ha az úttest kerékpáros közlekedésre alkalmatlan (például földút). A hivatalos értelmezés szerint az, hogy az úttesten nagy a járműforgalom, vagy tábla tiltja az úttesten a kerékpáros közlekedést, még nem jelenti, hogy szabadna a járdán tekerni.

Előzmény: karibaba (13337)
tooommm0013 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13338
Előzmény: hatvanhárom (13334)
karibaba Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13337

Hihi, a járdán TILOS biciklizni, csak tolni szabad!!! (Tudtommal.) :oD

Előzmény: hatvanhárom (13334)
inmi Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13336

:))) nem is azért mondtam, hogy te lennél a hibás:))

 

Ez jutott eszembe a történetedről. Én ritkán bicajozok, és nem is megyek ki a faluból vele. Mert ugye: bevásárolni itt a mozgókocsi, ha olyan kell, ami nincs, buszozok Aszódra, ergo, postára, kutyát futtatni, vagy csak úgy bicajozni szoktam, szigorúan fatornyos kis falumban, vagy annak határában:)

 

Itt is leesett a hó, sőt, még mindig esik is, valami dara. Mostan ez nem hiányzott, ezt meg is beszéltem az időjárkálás felelőssel! Szerintem szarik a fejemre....

Előzmény: hatvanhárom (13334)
tooommm0013 Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13335

Azért Inminek igaza van ám!

 

Itt mint egy jó kocsmában mindenki ért mindenhez (politika, gazdaság, rendőri munka, tanári munka stb.) és mindenki hibátlan (szülő, gyerek, barátok is). Akkor már azt el sem tudom képzelni hogy a szakmájukban mennyire profik!

:)

Mert persze a vélemény az szabad, de ha nem is hisszük el egyből amit a "szakmabeli" mond, legalább gondolkozzunk el rajta mielőtt válaszolunk rá. Azt azért ki merem jelenteni, hogy a vitákat szeretem. A konstruktív vitákat. A veszekedés és a kötözködés nem vita. Remélem sokáig elkerüli ezt a topikot az, ami nem ide való. (értsd: tartsuk be az alapító kéréseit)

 

Én eddig 2x találkoztam eddig olyan rendőrrel akik bunkók voltak. Arányaiban nem rossz. Ennyiszer én is vagyok az a nem szimpatikus emberekkel, ha rossz napom van. És én örülnék ha a környéken igazoltatnának a rendőrök. Még akkor is ha engem is megállítanak akár minden nap. És ha meg is bünte.. Ok nélkül nem tud. Volt mikor motorral izzókészlete kértek, hangjelzést álló hejzetben, féket néztek stb. Aztán jó utat kívánt.

hatvanhárom Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13334

DE én nem állok meg az út közepén pletyizni...)))) Szépen szabályosan szoktam közlekedni vele, már amikor nem a járdán megyek. Csak vannak olyan utcák, ahol muszály az úton mennem.

Előzmény: inmi (13332)
hatvanhárom Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13333

Hát a kukoricát nekem is vennem kellett, a búzát szerencsére hozta a bérlő.

Előzmény: karibaba (13330)
inmi Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13332

Ha kocsiban ülök, a biciklisnél csak a motorostól félek jobban, pedig nem is én vezetek. Bicajjal számtalanszor járunk úgy, hogy kényelmesen baktat a nénike / bácsika át az úton, a közepén még meg is áll, hogy szerbusz, Icukám, de régen láttalak:))) És nem érti, hogy miért állunk előtte, még kérdően ránk is néz, hogy MIVAN??? A motorossal meg az a bajom, hogy eccercsak megjelenik a kocsi jobb oldalán és elhúz, engem meg kiver a víz, úgy megijedek, hogy elütjük. Ugyanis, ha a férjem is annyira megrezzen, mint én, még véletlenül is ráhúzhatja a kormányt és mehetünk bíróságra.

Előzmény: hatvanhárom (13308)
karibaba Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13331

Képzeld, én is az imént küldtem neki! :oD

Előzmény: hatvanhárom (13329)
karibaba Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13330

Én olyan 3-4 hetesen osztogattam el, nyugodj meg, ekkor sem sokat lehet látni! :o)))

 

Ebben a 2 évben a takarmány nagy részét apuéktól hordom/hordtam, így minimális mennyiséget tarthatok csak baromfiból, nehogy már én etessem fel a sok takarmányt, amivel apuék dolgoztak vagy ők vették!

 

Az idén megpróbálok magam venni egy bizonyos mennyiséget és csak azután "kéregetni", ha ez esetleg elfogy.....így talán több tyúkot tudok tartani és nem érzem magam kellemetlenül, hogy 33 évesen szüleimtől hordom állataimnak a takarmányt.

Előzmény: hatvanhárom (13328)
hatvanhárom Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13329

Menj, bár küldtem neked mailt, de ráérsz a válasszal. 

Előzmény: subigalamb (13327)
hatvanhárom Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13328

Húúú, addig csűröm-csavarom, hogy végül kibököm, hogy háááát esetleg adnék másikat cserébe. Eddig még bejött..))) Az a baj, hogy aki kölcsön adja a keletőt, az naposan viszi el a csirkét. No ott aztán nem sokat lehet még olyankor látni. Tavaly is csak ámultam, mikor megláttam nála felnőve a csirkéket.

Előzmény: karibaba (13326)
subigalamb Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13327

Na akkor kizengtük!magunkat ,azt most elmegyek főzni meg csinálom a dolgom.Majd du leszek egy picit.

Előzmény: hatvanhárom (13325)
karibaba Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13326

Tavaly olyan 74 csirke kelt nálunk a 92-ből. A sógor kiválogatott magának 18-at, a többit nekem adta! Azt sem tudtam mit csináljak a sok csirkével! :o))) (Első keltetésünk volt.)

 

Elosztogattuk a családban. Hááát, mindenkinél lett egy-egy olyan, amit -ha lett volna bőr a pofámon- szívesen láttam volna saját udvaromban! :o)))

Előzmény: hatvanhárom (13325)
hatvanhárom Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13325

Szia! Fogok belőle eladni is, már van "rendelésem" előneveltre. Az eladásban csak az a gáz, hogy hiába teszem félre magamnak a legjobban tettszőeket, ha meglátom a vevőmnél a kifejlett egyedeket, tuti találok bennük olyat, akit muszály visszakunyiznom tőle.

Előzmény: karibaba (13324)
karibaba Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13324

Jó napot, sziasztok!

 

Hát szegény hírdető -ha van joga, ha nincs- jól megszívta azzal, hogy 4-5X feltette türelmetlenségében a hírdetést, mert így majdhogynem az ellenkezőjét érte/éri el.

 

Subi bátya írta, hogy ő bérkeltet, de a többiek, akik több száz tojást raknak be, magatoknak keltettek ennyit, vagy ebből szoktatok eladni is?

Előzmény: sz.k.gabi (13323)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13323

No, a zengő-mizéria átvándorolt a DEK-re.

sz.k.gabi Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13322

Á, az ablakostót. Én most jöttem be a havazásból. A tyúkjaim egy szem tojással örvendeztettek meg... Viszont ül a nyírfa színű tyúkom! Mármint tojni szeretne.

Előzmény: hatvanhárom (13321)
hatvanhárom Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13321

Nem, a mondásra mondtam, hogy jó, még sose hallottam ezt. A havat én már reggel fél6-kor elhánytam, eltartott egy darabig.

Ha elhozom a 300-as keltetőt, akkor lesz benne 75 zengő tojás 25 búbos, meg Icától vegyes meg talán sussex, meg ha sikerül Márktól búbos tojás és a maradék az én tyúkjaim vegyes tojásai.

Előzmény: sz.k.gabi (13316)
j ó z s i Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13320

Küldök egy körlevelet és iratkozzon fel aki jön.

Előzmény: sz.k.gabi (13319)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.02.16 0 0 13319

Nekem tetszik az ötlet, már én is javasoltam régebben.

Előzmény: j ó z s i (13318)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!