Keresés

Részletes keresés

laci980723 Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1004

mert te hova valósi vagy?

Előzmény: juhosttt (1003)
juhosttt Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1003

Nekem egyik ismerőstől kapot tojásokból 30-ból 1 kelt ki.

1-et gépberakás előtt kidobtam, mert már rossz volt.

25 db terméktelen volt.

4 db termékeny volt:

 - 1 kikelt

 - 1 kivágott, befulladt

 - 2 befulladt.

Aztán kiderült, hogy erős beltenyészet, idős tojások, sok gúnár.

 

Hiába sokéves tenyésztő, ha nem vérfrissít.

 

Nekem a fácánt leszámítva minden jól kelt. Ha a gyöngyöst tovább tartom, abból is több lett volna, de akkor nem lett volna kacsám. Így elpasszoltam a gyöngyösökat, lett kacsám.

 

Ha valakit érdekel, tavaszi kelésü, 5 db gyöngytyúk eladó.

 

06306076939

Előzmény: laci980723 (998)
laci980723 Creative Commons License 2011.07.23 0 0 1002

XXXXXXXXXDDDDDDDDDDDDD

Előzmény: ferke89 (1001)
ferke89 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 1001

most látom: ezredik voltál!!!millenium.....

Előzmény: laci980723 (1000)
laci980723 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 1000

remélem így lessz

itt karcagon minenki paszkodik hogy minen rosszul kelt elhull akik már nagyon benne vannak a szakmában.

Előzmény: capricorn18 (999)
capricorn18 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 999

sziasztok

Én idén senkit sem hallottam még panaszkodni, hogy nem kelt volna jól valami is. Legalább is sok ismerősöm jól vélekedik az idei évről. Tavaly ilyenkor már annyi korság bejött mindenkinél (még annál is aki tagadta), hogy röhely.

Nekem tegnap és ma kelt 4 cochin kotlóm alatt még csibe (törpe rhod island, orpington, cochin, chabo) de le a kalappal sem a kötési arány se a csírkék erőssége nem változott tavaszhoz képest. Persze szerintem ez függ a szülők fizikai állapotától is, a belterjességtől, takarmányozástól... stb

Ilyenkorra a szülők elkezdenek vedleni, nem olyan aktívak mint előtte, kezd megcsappanni a tojás is.

De az, hogy a tavaszi utódok gyengék legyenek, ott olyasmi lehet az ok, hogy a szülők le vannak gyengülve valami miatt.

Egyet értek Ferkével különben. Igaz én először nevelek pulykát, semmi tapasztalatom, de sokak szerint jól vettem az akadályt, pedig a házi baromfik közül a pulyka felnevelése a legnehezebb. AZt láttam, ismerősnél akinek nemrégiben keltek a pulykái, hogy azok már messze nem fejlődnek olyan gyorsasággal mint az enyéim amik időben keltek. Különben a csírke is így van. Ami ilyenkor kel, nagyobb ráfordítást igényel mint a tavaszi, de ha egészséges akkor fel lehet nevelni azt is, na persze könnyebb is vele mint a pulykával.

Na mindegy szóval arra akartam kilyukadni, hogy a tavaszi keltetésnek nem szabad lenne gyengének lenni és elhullani, ha a szülő állatok megfelelően voltak kiteleltetve.

 

Amúgy sajnálom a kis pulykáidat. Majd tavasszal fuss neki újra. Saját tapasztalat, sokkal nagyobb örömöd lesz bennük.

 

laci980723 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 998

éden nekem is meinden szar lett 20-on valamennyi libatojásból 1 keltki

kacsatojással is pont így voltam,lenne oan 50-60 db kispulyka de csak 12 van mert keléskor az annyuk agyon taposta vagy kelés előt összetörte ha kiment enni inni és mikor viszament volna,jappáőnok is most idén elég szarul keltekk,tavaly rengeteg volt de több mint fele himlőben oadalet:::::::::::::::::::::((((((((((((((((((((((((((((((((((

Előzmény: linus79 (997)
linus79 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 997

most kaptam tojást,csak ugy egy ismimtöl, nekem meg volt kotlom és azalá tettem, nekem a tavaszi kelésü csirkék mind hitványak lettek amik most keltek egy hete azok gyönyörüek, tavaszi kelés 32 csirke vegyessen bráma,japi,paraszt pipi,ami maradt 10 csirke :-( amik most keltek azok már most erösebbek nagyobbak, tavaj szeptemberbe volt utolso kelés japinál mind megmaradt pedig nem lámpáztam, valahogy üldöz a balszerencse idén :-) liba 3 elült,mindegyik tojást kikellet dobnom mert belesültek vagy simán polos volt ,kacsa ugyszint,

Előzmény: ferke89 (996)
ferke89 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 996

a dísztúkos fórumon volt arról szó, hogy a nyári csibék nemkelnek olyan jól és nem is olyan erősek, mint a tavasziak. ezt én a pulykáknál is tapasztaltam. tavaly rávettem magam egy augusztusi keltetésre, de sajnos, mind a tizenegy kispulyka elpusztult. 1-1,5 hónapos koráig szépen fejlődtek, de aztán elkezdtek hullani. idén egy pulykám pusztult. máskor próbálj meg tavasszal keltetni. sztem ez is sokat jelent.

Előzmény: linus79 (995)
linus79 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 995

köszi , a pálinkát tavaj csináltam,de mégse vált be :-( most kicsit félek is annyira szeretném ha egyszer már sikerülne, most jegyzetelek mindent a forumrol,a tiédet is leirtam egy füzetbe hátha az idei év szerencsés lesz

Előzmény: juhosttt (994)
juhosttt Creative Commons License 2011.07.22 0 0 994

Nekem a lába volt gyenge, 2. kelésnél mint írtam a pálinka hatásos volt. Ha lábra bír állni, akkor nincs gond.

Adj neki reszelt főttojást, túrót. A hagymaszárat nem hiszem hogy naposkorban megtudná enni, max ha nagyon apróra vágod.

Van aki csirketáppal indít, de a pulyka jobb lenne. Ha nincs, akkor szerezz be szójalisztet. Ezt drogériába, herbáriába lehet kapni. A csirketápot keverd be ezzel, akkor nem lesz gond a fehérjével. Én személy szerint pár napos korban már a csalánt javaslom, ha a lába mégis gyengélkedik, akkor ahol vannak, oda tegyél le csalánt. Jól fogja csípni a lábukat, jól fognak sírni, de nagyon jól erősíti.

1-4 hetes koráig nagy fényerő szükséges nekik, mert nagyon gyengén látnak. A meleget jobban tűrik mint a hideget. Inkább legyen melegebb, mint hidegebb. A kacsa/csirke pl nem viseli olyan jól a túl meleget, a pulyka viszont igen.

Nekem ez is bevállt. Jövőre én is felkészültebb leszek, és ha nem bír lábra állni, jön a pálinka.

 

Előzmény: linus79 (993)
linus79 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 993

már csipognak a kispulykák a tojásba,kotlostyuk alatt vannak, permetezem langyos vizzel mert ugyhallotam kell, na innentöl kérnék segitséget mit hogyan tovább, mert 2 évben nem volt szerencsém pulykával :-( 

-jo lesz nekik egyenlöre csirke indito táp? mert az van jelenleg ithon

-jolomax az van ithon készleten

-hagymaszárat most vagy majd késöbb? mittegyek meg kelés után hogy végre sikerüljön és tuléljék a nöbbi napot is

 

laci980723 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 992

áááááá

akkor valaki rosszulértelmezte vagy én vagy te

akk most a fekete az öreg a túzoksztínű a fiatal nah

de ma mind1

Előzmény: ferke89 (990)
juhosttt Creative Commons License 2011.07.22 0 0 991

A google nem mutatott ilyen színü túzokot. Ez inkább fekete.

Előzmény: ferke89 (990)
ferke89 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 990

hát ha ez tuzokszínű?:

Előzmény: laci980723 (989)
laci980723 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 989

jaaaaaahhhhh,cvagy is a fekete a fiatal a túzokszínű az öreg

Előzmény: ferke89 (988)
ferke89 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 988

töltöttem fel képet a kicsi tiszta feketékről, az első és második képen vannak. kis korukban nem feketék teljesen, hanem fehér álarcuk van. a fiatal bakom, pedig nem idei, hanem tavalyi ( az öreg tavalyelőtti). a fiatal pedig a 968. hozzászólásnál az első képen van. az öreg a 2.on, de azon a képen is látszik a fiatal feje és nyaka a kerítés túloldaláról.

itt vannak szép pulykák lehet válogatni, persze csak gondolatban: http://www.feathersite.com/Poultry/Turkeys/BRKTurkey.html és itt megtalálod fajtisztán a koromfeketéket is. angolul Spanish a neve.

Előzmény: laci980723 (987)
laci980723 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 987

én sem tudom mien lehet aza teljesen fekete pulyka már mint a kicsi,melyk a fiatal bakk?nekem is én oanok leszenk a kispulykákból mint a 3.képen neked a tójók

Előzmény: ferke89 (985)
menyóka Creative Commons License 2011.07.21 0 0 986

Sziasztok!

Van itt valaki örkényi és akinek sok pulykája van?

Ha igen akkor milyen pulykák?

Üdv.:

ferke89 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 985

én sem láttam, ilyen színű pulykákat élúben, addig, amíg a szomszédom nem vett néhány kispulykát a topolyai vásárban. azok között volt egy ilyen, ami bak lett és sikerült vele elcserélnem egy másik világos színű bakra, pedig már forrt neki a víz. legjobban az tetszik bennük, hogy amikor kicsik úgy néznek ki, mint a Sikolyban a gyilkos, kis álarcsosak:

 

ja-ja, én mindig arra törekszek, hogy egyre tirke-tarkábbak legyenek, de nem csak a pulykák, hanem úgy általában minden. minél több féle, annál jobban jobban dagad a májam:) a mostani bakom előtt egy gyönyörű bakom volt, ő egészen világos ezüst színű volt, de szőrén-szálán eltünt:( és ilyne színű egyedem nincs is.

láttam már a pulykáidat a képeiden, szépen és gyorsan is nőnek. biztos jól bánsz velük,megvan nekik mindenük.

ahogy az első képeken látszik ezek éppen külön voltak, mert akkor csaptak össze, és a fiatal elverte az idősebbet így szétcuccoltam őket, meg amúgy is le kellett már vágni a fiatalt (azóta már le is vágtuk).

régebben két bakom volt, volt még egy világos is, de sajnos le kellett vágni, mert valami nem volt vele okés (nagyon csúnya volt a mája) nálunk ez elég gyakori.

itt a világos pulykakakas:

  

vele elég jól kijött az öreg, noha néha volt nekik összetűzésük, de sorrend sosem változott. viszont amint tapasztaltam, általában csak a domins kakas taposta a lányokat, ami azért látszik is a gyerekeken. egyébként olvastam is, hogy a vad egyedeknél is úgy van, hogy összefogva több kakas is udvarol és táncol egy bizonyos területen, de a csak a domináns (általában legidőseb is) kakas párosodik.

 

a végén visszatérve pár régi hozzász.-ra, nálam gyakran verekednek, főleg a fiatal bakok, biztos a hierarchiai sorrend felállítása miatt, de ezek a verekedések soha nem halálosak, mi csak nevetünk rajtuk. néha úgy összecsavarodik a nyakuk, hogy nem is tudjuk melyik fej melyik pulykáé.

Előzmény: capricorn18 (984)
capricorn18 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 984

Szia

Nagyon tetszik ez a sötét szín, eléggé érdekes, nem láttam még ilyen a környéken, sőt szerintem sehol:)

Nekem is van egy olyan világos vörös kis tojó, mint a te egyik képeden ami van, meg brontok vannak 3 árnyalatban, és egy fehér bak. összesen 16-an vannak. Szeretnék egy szép szines csapatot csinálni, nekem az tetszik:)

Nem tudom 2 bak kijön-e egymással ha nagy a terület, vagy csak az egyik fog érvényesülni párzáskor?

Előzmény: ferke89 (977)
laci980723 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 983

:)

Előzmény: ferke89 (982)
ferke89 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 982

aha. tényleg, már látom, nem figyeltem a nevedet

Előzmény: laci980723 (979)
laci980723 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 981

jásznagykunszolnok megyeXD,karcag,mert?

Előzmény: juhosttt (980)
juhosttt Creative Commons License 2011.07.20 0 0 980

Keleten merre vagy? Sz.Sz.B. megye? Az kelet. A többi észak, dél, nyugat, közép stb.

Előzmény: laci980723 (979)
laci980723 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 979

hát én se tudnék eggyátalán emennimert minekünk és messzi van keleten lakunk csak egy ismerősöm megy és felajánlotta hogy elvisznekés így am fiatalabb vagyok nálad úgy hogy tegeződhetsz xD

Előzmény: ferke89 (978)
ferke89 Creative Commons License 2011.07.19 0 0 978

jaj, ha tudnád (tudná) milyen szívesen mennék én Monorra, de sajnos elég nagy a távolság közöttünk, és ha egyszer eljutnék, madarat nem is mernék vinni, mert szerintem el sem jutnék vele a határon. tudod, én Vajadaságból írok. és ez igaz visszafelé is, mert hozni sem tudnék, akkor meg inkább el sem indulok :(((( fájna szívem rendesen:) habár kaptam már a dízstyúkosról forumról ajánlásokat, hogy az út megoldható. nah de a vásárhoz money is kell...

Előzmény: laci980723 (974)
ferke89 Creative Commons License 2011.07.19 0 0 977

hát...mivel az anyák világosak, kétlem, de a sötétekből lesznek babos szerűek, feketék kissé rozsdás beütéssel, feketék szürkével (nem a vadas). az első képen lévő bak az első, tavalyi termellése a második képen lévőnek. látszik, hogy a fiatalon már megjelentek a fehér és barna tollak, pedig tiszta fekete volt kicsinek, aztán mikor vedlett jöttek a fehér tollak. de majd ha megnőnek kiderül mi milyen. egyébként szerintem, az öreg pulykakakas is színkeverék, mert ahonnan cseréltem, volt mindenféle.

Előzmény: capricorn18 (973)
janni68 Creative Commons License 2011.07.19 0 0 976

Valóban igy van de ha nem akarja eggyik sem az össze ütközést kikerülni(kakaskodnak)nincs az a nagy terület ami ilyenkor a balhét(kakaskodást)csillapítaná.De ugyanezt a tojók is tudták egymással produkálni.

Előzmény: Minizsarnok (967)
juhosttt Creative Commons License 2011.07.19 0 0 975

Sziasztok!

 

Lassan átvészelem a pulykamérges időszakot, leírnám hogy hogyan tettem ezt. Visszább is olvastam, hogy valakinek nem eszik/iszik.

 

Nekünk napos korban kapott pulykaindítós darát, jolovitos vizet. Akinek nem szereti a jolovitot, vegyen: Véd és erősít nevü port. Nagyon illatos, gondolom az íze is jobb. Jolovit helyet jolomaxot vegyetek, abban vannak aminosavak. Az aminosavak segítik a fehérje beépülést a szervezetbe. Így a megevett pulykatáp hasznosul is.

A tojást nálam is nagyon ették, de csak addig kaptak, amíg külön voltak. Az uborka fosató, lehet szeretik, de nem sok hasznot értékesít belőle a pulyka. A hagymaszárat apróra vágva adtam nekik, de mivel nem volt sok, így azt is csak addig kaptak amíg tojást.

Pár naposan túrót is kaptak, ették is, de azt is csak addig mig külön voltak.

A csalánt sose vágom apróra, mert akkor csak kikaparták. Mindíg szárastól szedem, és felkötöm egy madzagra, és lelógatom nekik. Ha sokan vannak, mert nálunk a tyúkokkal vannak, akkor ajánlatos 2-3 helyre felkötni. A felkötésnél először magasra kötöm, hogy az alját csipegessék le teljesen, majd lejebb engedem, hogy a közepét és a tetejét is lecsipkedjék. Kaprot ma adtam először nekik, még rá se néztek, alig csiptek belőle 1-2x. Ezen kívül még kapnak szamoshomokot (apró sóder) és sárga homokot (nyírségi homok) Továbbá kapnak még labodát (libatop, paréj, neten soknéven fent van.), disznóparéjt, zöld luccernát, meg mindenféle gyomot. Sokan mondják, hogy a szabadon kóborló és gyűjtögető pulyka nagyon jól átvészeli a méreghányást. Mivel én nem engedhetem ki, így a sokféle füvet és homokot viszem el nekik. Ásványi anyag pótlásra még a zeolitot ajánlom. Ez nem táp, darával vagy táppal kell keverni. Továbbá én futort (takarmánymész) is adok nekik a csonterősítés miatt.

 

Nem tudom ki mit tapasztalt, nekem 0-3 napos korban 5 pulyka döglött meg, mert nem tudott lábra állni, mindíg a hátára fordult. A 2. kelésnél HÁZI pálinkába dugtam a lábukat, úgy hogy a seggük is beleérjen. Ekkor minden pulykám megmaradt. Jövőre ha lesz pulyka, akkor is belenyomom a lábát.

 

Az érzékenységet megemlítve azt mondták, hogy rézpulyka a legkényesebb, súlya se éri el a bronz és fehér fajták súlyát. A bronz az nagyon ellenálló. A többi parlagi fajta meg mégellenelállóbb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!