Keresés

Részletes keresés

Hepci Creative Commons License 2009.02.13 0 0 711
Rozsdásodót semmiképp se adjál ajándékba!
Anyagtól függ, rozsdásodik-e, a sok komoly gyártó által használt damaszkolt kombináció (VG-10 szuperacél mag/rozsdamentes nikkelacél rétegek) teljesen rozsdamentes.
Előzmény: coriella (708)
coriella Creative Commons License 2009.02.13 0 0 710
Köszi szépen ! :-)
Előzmény: Hepci (709)
Hepci Creative Commons License 2009.02.13 0 0 709
Ez a Kitchen Factory magyar, Budaörsön, a Mountex mellett. Sok szép holmi van ott, marha drágán. Múltkor egy órát gyönyörködtem a boltban, bár nem vettem semmit.
Találhatsz Kyocera kerámia késeket, csúcsprofi német és japán kovácsolt acél késeket, meg damaszkoltakat is, kissé eltúlzott árkon.
Szerintem acélból a damaszkolt kések a legszebbek és legjobbak, lehet kapni kissé barátságosabb áron is ilyet itthon (Kai Shun sorozat), de ez nincs a KF boltban.
Előzmény: coriella (706)
coriella Creative Commons License 2009.02.13 0 0 708

Amit magyar oldalon találtam, nem rozsdamentes. Ez nem tetszik.

Na majd csak lesz valami a végén, lehet mégis egyszerűbb valami háztartási gép.

 

Köszönöm a segítséget. :-)

Előzmény: Hepci (701)
szőrmók Creative Commons License 2009.02.13 0 0 707
Nálunk az Extrametállban aDunakeszi AUCHAN-ban van Kyociera,damaszkolt. Az árára nem emlékszem mert én kést ennyiért nem veszek.( horror) De tény hogy gyönyörü.
coriella Creative Commons License 2009.02.13 0 0 706
Külföldről nem merek rendelni.
Előzmény: Hepci (704)
coriella Creative Commons License 2009.02.13 0 0 705
A google-val sem lelek ilyen Kyocera-t. De a damaszkoltat már értem, hát nem tudom. Ez jobb, mint a kerámia? (Maradva a 30- 50E árfekvésben.)
Előzmény: Hepci (703)
Hepci Creative Commons License 2009.02.13 0 0 704
Kyocera
Kitchen Factory
Találhatsz olcsóbban is ilyen késeket, érdemes keresgélni. Bár a netes késáruházak egy része teljesen komolytalan tapasztalataim szerint (rendeld meg, fizesd ki, először akkor nézheted meg, ha már megkaptad...).
Előzmény: coriella (702)
Hepci Creative Commons License 2009.02.13 0 0 703
Kyocera
Előzmény: coriella (702)
coriella Creative Commons License 2009.02.13 0 0 702
Nem hallottam róluk.
Előzmény: Hepci (701)
Hepci Creative Commons License 2009.02.13 0 0 701
Kedves Coriella, se le-, se rábeszélni nem akarlak. Csak próbáltam leírni a megfontolnivalókat. Nekem is tetszik a kerámia, de nem használtam még, nincs tapasztalatom.
Úgy sejtem, ha élezhető, valamilyen gyémántos eszközzel (gyémántszemcsés felületű fenőkő vagy acél) magunk is meg tudnánk élezni, ehhez nem kell feltétlenül elvinni valahová (nekem legutóbb egy profi késeket is kínáló boltban azt mondták, ők egyenest Japánba küldik vissza élezésre...).
Egyébként ha valami abszolút különleges minőségű és küllemű, drága kést akarsz ajándékozni, nem gondoltál damaszkolt pengés (pl. japán) késre?
Előzmény: coriella (700)
coriella Creative Commons License 2009.02.13 0 0 700

Zöldséges és húsos kést is szeretnék valakinek, aki szeret főzni. Nyilván a cél az örömszerzés lenne, és egy olyan konyhai eszköz ajándékozása, ami sokáig praktikus, hasznos. De Bp tőlük messze van, egy késélezéshez pláne.

 

Összességében lebeszélsz?

Előzmény: Hepci (699)
Hepci Creative Commons License 2009.02.13 0 0 699
Nekem nincs, csak tudom, a Kyocera gyártott először kerámiapengés kést. Az anyag tulajdonságai alapján jobban tarthatja az élét, mint az acél.
Ha olyan célra veszel, amiben alig csorbulhat (pl. zöldségpucoló), biztos nem lesz vele gondod. Az éleztetés komoly acél késnél is problematikus, ha nem tudod magadnak elvégezni...
Előzmény: coriella (698)
coriella Creative Commons License 2009.02.13 0 0 698

És márkásat vettél? Mert azért az acélkések között is nagy különbség van.

 

Azt tudom, hogy törékeny, de ha kicsorbul, az valami feszegetés eredménye. Dobálni meg csak nem fogják. Ha meg mégis, ők úgyse tudják, mennyibe kerül...

 

Ha tényleg 3 hónap alatt kimegy az éle akkor viszont nem éri meg. :-( Másnak nincs tapasztalata?

Előzmény: Hepci (697)
Hepci Creative Commons License 2009.02.13 0 0 697
Mindent hirdetnek valahogy...
Soha semmi nem marad örökre éles.:)
Előzmény: coriella (695)
Hepci Creative Commons License 2009.02.13 0 0 696
Meg könnyű eltörni is, ha lepottyan esetleg...
Előzmény: ninon222 (694)
coriella Creative Commons License 2009.02.13 0 0 695

És ilyen márkásat vettél?

 

Azt gondoltam, nem megy ki az éle, pont ezzel hirdetik, éles és éles marad. :-(

 

Egy acél kés meg elég snassz, a kerámia késben pont az lenne a pláne, hogy kevesen veszik meg maguknak, ezért lehet neki örülni. De ha azt írod nem jó... most elbizonytalanítottál.

Előzmény: ninon222 (694)
ninon222 Creative Commons License 2009.02.13 0 0 694

A kerámia kés az elején nagyon jó, szinte kiváló, de nagyon rövid idő múlva elveszíti az élét és akkor jó pénzért csak Budapesten élezik. Én megvettem, de már megbántam. Rövid ideig kb.3 hónap nyujtotta azt az élményt, hogy ez egy jó kés.

Előzmény: coriella (677)
coriella Creative Commons License 2009.02.13 0 0 693
Köszi!
Előzmény: Hepci (678)
joy Creative Commons License 2009.02.12 0 0 692
Nekem ez a módszer műxik, de jóval laposabban, köbö 15-20o-os szögben tartom a késeket fenéskor.
Előzmény: maestro86 (686)
joy Creative Commons License 2009.02.12 0 0 691

Ki hogyan vá?

Attól függ, mit, mikor.

Fapofát, amikor oktatnak.

Lazán-mosolyogva, ha minden kéznél van.

Dühösen, ha megint nincs helyén a kés.

Könnyezve, ha életlen késsel kell hagymázni.

Kinyújtott nyelvvel, ha "szépen" kell szeletelni.

Vizsorogva, ha dühítően inas a vénmarha.

Káromkodva, ha nekem kell kicsontozni...

Előzmény: tuutuu (685)
joy Creative Commons License 2009.02.12 0 0 690

Sör.

Annak nyél se köll.

:o)

 

Fél órája szalonnát daraboltam, és bizony tényleg jobb volt a régi késsel dolgozni, ez a műanyag sokkal jobban csúszott, mint a fa, úgyhogy félúton lecseréltem. Lehet, hogy a forma is hozzájárult.

Előzmény: tuutuu (681)
tuutuu Creative Commons License 2009.02.12 0 0 689

A fenőszíjat nem kell túlcicomázni, egy öreg derékszíj az ajtófélfába vert szögön, oszt' jó napot.

De az tényleg már minden utáni utolsó simítás...:}}

Előzmény: H_G (688)
H_G Creative Commons License 2009.02.12 0 0 688
A bőr viszont inkább arra jó, hogy az éles kést még élesebbé tegye...
Előzmény: maestro86 (686)
comad Creative Commons License 2009.02.12 0 0 687
Kukk ide. A környékén még rengeteg mindenféle késélezős video.
Előzmény: maestro86 (686)
maestro86 Creative Commons License 2009.02.12 0 0 686
Azt szeretném megkérdezni hogy mit tegyek akkor ha késem már nem olyan éles de még nem akarom elküldeni éleztetni pár hozzászólással olvastam a börszijról ez jó vagy egyártalán hogy kell csinálni tudtok valami modszert amivel a pengét lehetne vékonyitani valamelyik nap vettem a metroba egy swibo szurokést nekem nagyon bejött de egy idö útán elvesztette az élét van egy fenoacélom arcos és én már arra gondolok hogy ez lehet a gon még annó a hoventán vettem az egy nagyon jó kiállitás idén el is megyek ha lesz rá esélyem ha tudtok egy jó módszert hogy lehet fenöacéllal élezni megköszönném ha van valami jó ötletetek és a késetekröl képetek ami szerintetek a jó elküldhetitek e-mailben a maestro86@freemail.hu oldalra köszönöm elöre is. Maestro
tuutuu Creative Commons License 2009.02.11 0 0 685

Hüvelykkel támasztott szeleteléstől nekem megfájdul a csuklóm.

Most, hogy beszélgetünk erről, lényeges a különbség a kettő között.

 

A mutatóujjasnál a tenyerem pont merőleges a másikhelyzetre.

Lehet, hogy valamilyen alkati sajátosság miatt jobb neked a mutatóujjas?

 

Én biztos, hogy jobban tudom koordinálni a hüvejkujjyal támasztást, pláne nagyobb erőt is tudok kifejteni.

 

De én lapátolni se átlagos stílben szoktam, lehet, hogy én lógok ki...:}}}

 

 

KI HOGYAN VÁG ??

...:}}

 

tuutuu

most Érdeklődő

Előzmény: H_G (683)
tuutuu Creative Commons License 2009.02.11 0 0 684

Nem tudom, a héten megyek a hentesemhez, megkérdem, ő hogyan csinálja.

Énnekem nem rémlik , hogy disznóöléskor, vagy bármilyen komyoly munkánál mutatóujjazott volna valaki is.

De nem számít , én mit gondolok.

Az azonban tény, hogyha az én marha nagy tenyeremben az a kés sehogy se illeszkedik, egy fiatal asszonyka kezében vajon hogyan??

Jó, ne vegyen séfkést, nőnek az nem való, de a szeletelőt azért kellene tudni balesetmentesen fognia, nem?

( Ráadásul a séfkéssel nincs gond).

Előzmény: H_G (683)
H_G Creative Commons License 2009.02.11 0 0 683
Hüvelykkel támasztott szeleteléstől nekem megfájdul a csuklóm.

Előzmény: tuutuu (679)
H_G Creative Commons License 2009.02.11 0 0 682
Akkor baj van, mert itt kb. te vagy a legtudósabb :)

Előzmény: tuutuu (679)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!