Keresés

Részletes keresés

vizes zsemle Creative Commons License 2005.04.08 0 0 120
Fotózd le a sasot vagy az Ablakos-kő völgytől nem messze lévő volt Elza-lakot!
Előzmény: Nemo (118)
Nemo Creative Commons License 2005.04.08 0 0 119
No persze, mit is nézhetnék meg a mondott helyen fekve: "szarva közt a tőgyét."
Előzmény: Nemo (118)
Nemo Creative Commons License 2005.04.08 0 0 118
Ma este már a Bükkben alszom, egy vadetető alatt. Mit nézzek meg nektek?
Nemo Creative Commons License 2005.04.08 0 0 117
Ez így van, ott tanyáz a sasmadár (?), mikor (először és utoljára) arra jártam az ősszel, magam is sokat láttam. A völgy alsó szakasza hasonlít a Horotna-völgyhöz (patak, jó széles földút (a régi vasút), szép hegyoldalak), aztán a földút elkanyarodik,* gyalogcsapás kezdődik, ami egy vasúti híd romja után erősen emelkedni kezd. Jobbról avar fedte kőtenger, sziklák, ördögbordák, balról földes meredély. Aztán feltűnik az Ablakos-kő (szép fotótéma), - és innen fordultam vissza. (A bicajt a *-nál hagytam.) Lefelé majdnem meglátott egy Leány-völgyből lefelé gyalogló erdész vagy micsoda, de én megvártam, míg eltávolodik, és egy harántoló úton fölmásztam a zöldre (Mála-bérc). A területet ezek szerint rendszeresen ellenőrzik, s csak engedéllyel érdemes oda valaha is visszamenni.
tmbg Creative Commons License 2005.04.07 0 0 116
Már jó régen nincs ott jelzett út, az eredeti okot nem tudom, de a jelenlegi szigorúan védett területeken szerintem költő ragadozómadarakat védenek, és talán ősszel-télen nem lehet bajt okozni. A Bálványt megkerülő út viszont nagyon szép, onnan talán kicsit lehet látni a névadó sziklát. Egyébként mostanában is változnak a jelzett utak, szerencsére bővül is.
Előzmény: vizes zsemle (115)
vizes zsemle Creative Commons License 2005.04.07 0 0 115

Mit tudtok az Ablakos-kő völgyről?

 

Kábé 2 hete jártunk a Bálványon és a zöld + jelzésen mentünk le Nagyvisnyóba. A Gerennavár és a zöld + jelzés között (Bálványtól Ny-ra, ÉNy-ra) a térkép egy viszonylag nagyméretű, bármilyen turistaút nélküli területet mutat. Be is van vonalkázva, azaz szig. védett terület.

A turistakalauz szerint a Nemzeti Parkká nyilvánítás után szüntették meg az ezen a területen (és az Ablakos-kö völgyön) áthaladó turistautat, amelyik valszeg az általam hiányolt zöld sáv lehetett szvsz. Keskenynyomközű vasút is járt itt valaha Nagyvisnyótól az Ablakos-kő völgy végéig.

 

Tudjátok-e esetleg, miért terelték el innen a turistautakat? Volt-e már vki arrafelé?

 

vizes zsemle Creative Commons License 2005.03.31 0 0 114
betenném, de a Bükk azon része (még) nincs meg, tervben van a vétel.
Előzmény: Woodyka (111)
Woodyka Creative Commons License 2005.03.27 0 0 113
Imónál is van némi csurgás, a bejáratban egy hó kupac vizecskéje folyik BEFELÉ.....
:-(

Vöröskői forrás, hmmm, meglátjuk, akkor lehet jövő hétvégére is megvan a programunk :D


Üdv!
Előzmény: Nemo (112)
Nemo Creative Commons License 2005.03.26 0 0 112

Hurrá! Hurrá! Működik a vörös-kői alsó: egyelőre csak 20 centi, de valószínűleg pénteken vagy szombaton indult be, mert kedden még semmi víz nem folyt a Stimecz-háznál abból az irányból. Érzésem szerint két-három hét múlva a métert is meg fogja haladni: a fennsíkon a hó már erősen olvad. Most jöttem haza egy többnapos túráról, az orszagcsavargo.fw.hu/0503BUKK.HTM címen kinn vannak a kis méretű képek, illetve a forrás képei nagyban is.

Woodyka Creative Commons License 2005.03.24 0 0 111
Üdv, Vizes Zsemle, be tudnád onlineba tenni nekem ide, vagy emailen a Jávorkút Ómassa Sebesviz háromszög részt a katonai térképedről, konkrétan az Alabástrom hegy környezetét?

Ezer hálám lenne érte , ha sikerülne, még akár lehet a 7végén is kimennénk oda.

Köszi.

Előzmény: vizes zsemle (110)
vizes zsemle Creative Commons License 2005.03.24 0 0 110
Tenx, de megoldódott: vettem 1:25.000-es katonai térképet.
Előzmény: tmbg (105)
pipecke80 Creative Commons License 2005.03.22 0 0 109
Köszi szépen!
Előzmény: Woodyka (108)
Woodyka Creative Commons License 2005.03.22 0 0 108
Előzmény: pipecke80 (106)
tmbg Creative Commons License 2005.03.21 0 0 107
Előzmény: pipecke80 (106)
pipecke80 Creative Commons License 2005.03.21 0 0 106

 

Sziasztok!

 

Hétvégén lefelé jövet (gurulat) benéztem Lillafüreden a vízeséshez, és elég szép látványt nyújtott. A lezúduló viz, permet formájában ráfagyott a közeli fákra, korlátokra stb. 1-2 cm vastagságban.

Nem volt nálam fényképező sajnos. Nem járt arra valaki véletlenül? Megköszönném, ha tudna valaki képet küldeni erről.

Előre is köszi

 

Milán 

tmbg Creative Commons License 2005.03.21 0 0 105
Itt látszik a tó, a terraserver.com oldalról is ide jutni. Más képeket nem ismerek nem tudom öszehasonlítani. Van részletesebb?
Előzmény: vizes zsemle (104)
vizes zsemle Creative Commons License 2005.03.21 0 0 104

Köszönöm.

Nekem igazából Uppony és környékéről kellene egy 20 km-es körzetben műholdas pikcsör. Nézegettem már a linkeket, de naon nehezen igazodom el benne.

Előzmény: Woodyka (99)
Nemo Creative Commons License 2005.03.21 0 0 103
Ajjaj, nem mondtam, hogy csak pénteken jövök... De ezek szerint a forrásokhoz nem érdemes elmenni. Mindenkinek köszönöm az információkat, boldog húsvétot és kellemes szórakozást kívánok!
Előzmény: Woodyka (97)
Woodyka Creative Commons License 2005.03.21 0 0 102
Aha, akkor még várni lehet, hátha.....Végülis ahol a felszíni vizek gyűltek egybe, ott már megindult a víz szépen, de ahogy látom akkor Vöröskői forrás most kezd erőre kapni akkor lehet, amúgy tény , pénteken még pl lillafürednél a tó árnyékos oldalán is fehér volt, vasárnapra foltok maradtak, de fehérkőlápán is fehér a tető.

Hát, várjunk, hátha, meg hátha az Imó is elindulna.

Üdv

Ui: Sebesvíz is igen tele van vízzel, átlagostól jóval több, most érdemes elmenni megtekinteni! (Képeket mellékelem este)


Előzmény: tmbg (101)
tmbg Creative Commons License 2005.03.20 0 0 101
Lehet, hogy logikus, hogy nincs víz, a fennsíkon összeesett a hó a harmadára, de nem olvadt el, ott számít, lejjebb nem.
Előzmény: tmbg (100)
tmbg Creative Commons License 2005.03.20 0 0 100

Megnéztem, és meglepően csak a kövek alatt csörgedezik egy kicsit a Vörös-kőnél a forrás, a környéken teljesen eltűnt a hó, feljebb meg megfagyott, bár biztosan van valamennyi eltérés az olvadás és a víz megjelenése között. A Vörös-kő alatti két völgy találkozásánál van ez, lehet, hogy a bal oldali völgyben is van ugyanilyen forrás (van?), de nem folyt víz lefelé így nem mentem fel. Egyszer már láttam nagy vízoszlopot, de inkább csalódás volt, tudom, hogy természetes, de így kiépítve inkább egy gyenge szökőkútra hasonlított.

 

Magasan még van 20 cm hó, elég fagyott, de a biciklit nem tartja fenn, az aszfalt- és használt köves utak néhány jeges rész kivételével legalább egy csíkban szárazak. Alacsonyabban a déli részen egészen eltűnt a hó, különösebben nincs víz és sár, de elég szürke, szebb a Nagy-mező szintjén.

 

Előzmény: Woodyka (99)
Woodyka Creative Commons License 2005.03.19 0 0 99
http://www.landsat.org/index.html
de inkább talán ezt javaslom, mert ezutóbbit ismerem:
http://glcf.umiacs.umd.edu/index.shtml

Sok sikert hozzá, de ha szétnézel itt: http://wtom.no-ip.org, a honlapomon, a műholdas képgaléria alatt egy közepes méretű 1MB-os műholdképet találsz a teljes Bükkről, Ózdtól Miskolcig, Barcikától Eger-Mezőkövesdig.

Ha kell a nyers 15-30m-es szines file, el tudom küldeni.

Üdv

(Ui.: Vöröskői, Imó köi források állapota, vizhozama, mindenkit kérnék, irjon, fotózzon, s azonnal ossza meg, kérem!! Más helyek állapota is jöhet, vizhozama!)

(Melléklet: Lillafüredi vizesés, igen sok vizzel.)

Lillafüredi vizesés
Előzmény: vizes zsemle (98)
vizes zsemle Creative Commons License 2005.03.19 0 0 98

Szervusztok, Uppony körül tudtok-e érdekességet, felkeresnivalót? A szorosról, a Damasáról már hallottam, érdekelne, hogy van-e még más a turistatérképen található dolgokon kívül?

 

Landsat képeket melyik oldalról tudtatok letölteni? Elakadtam.

 

TENX !

Woodyka Creative Commons License 2005.03.19 0 0 97
Nemo, kedd este fotókat plz!!!!

Alig várom már.....jajaj, de jó lenne, már most potyára nem akarok menni, de lemaradni se, ha beindulna!

Üdv!
Előzmény: Nemo (96)
Nemo Creative Commons License 2005.03.19 0 0 96
Kedden, illetve utána megyek oda (is)! Lesznek fényképek stb.
Előzmény: Woodyka (95)
Woodyka Creative Commons License 2005.03.19 0 0 95
Egy kérésem volna a topik olvasóihoz, ha valaki látja üzemelni az Imót, Vöröskői forrást, vagy valamelyik még ilyen kurizóum ritka forrást, némi képpel , vagy csak szöveggel mielőbb irjon itt róla!

Ui: Lillafüredi vízesésben számomra rég nem látott vizmennyiség jön, és felette Lillán még van szépen hó is!

Üdv.
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.18 0 0 94

Kedden volt a Bükkben a Népek Tavasza 30 és 15 teljesítménytúra.

 

Képeket az első 15 km-ről itt a második 15-ről meg a honlapomon találtok.

Woodyka Creative Commons License 2005.03.17 0 0 93
Csak a közforgalmú aszfalton nincs sztem hó, a dózerutak nyilván havasak, vagy sárosak.

De intenziv az olvadás, de ahhoz még sztem sok van hogy igazán bicajozni lehessen a Bükkben aszfalton kivül is....


DE hátha, ez csak az én gondolatom volt!

Üdv
Előzmény: Nemo (91)
tmbg Creative Commons License 2005.03.17 0 0 92
Tegnapelőtt Jávorkúton már teljesen száraz volt a műút egy részen, máshol nem, de a letaposott hó szerintem biztosan elolvad. A szűz hó még valószínűleg megmarad egy ideig a magasban a nagy meleg ellenére, ha teherautók nem járnak arra, tényleg volt 80 cm. Ha ráér, akkor majd hétvégén megnézem.
Előzmény: Nemo (91)
Nemo Creative Commons License 2005.03.17 0 0 91
Kedves emberek!

Március 20-a után pár napra ellátogatnék a Bükkbe. Kérlek titeket, ha tudtok, írjatok valamit a betonutak és a murvautak járhatóságáról (kerékpáros számára)! A bankut.hu-n rettenetes vastag havak vannak felírva, a met.hu olvadást mond; de engem nem a szűz terep érdekelne, mint inkább az utak. A tízcentis hó már sok, de a ledózerolt kemény hó még elviselhető.

Elsősorban a Nagy-fennsík murvaútjai érdekelnének (a Nagy-Hárs ill. a Sebes-víz Üdülő környékén), illetve a Taksalápa-Szentlélek közti murvaút. (Ezek északi lejtők.) Aztán ha valaki tudna valamit mondani a Bükkszentkereszt és Kisgyőr közti vidék állapotáról (Alsó-Kecskevár, Majorvár, Lófő-tisztás), azt is megköszönném.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!