Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Skodabuher Creative Commons License 2011.07.27 0 0 18682

Tudna valaki gyorsan segíteni? Felicia 1,3 MPI 2000 generétort kélne leszednem, pontosabban a vízpumpát. Sehogy sem jövök rá hogyan lehet a görgős szíjfeszítőt lazítani. Korábban valaki leírta nekem, de annak alapján nem értem.

freestyler8 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 18681

szevasztok mesterek!

 

unokatesóm 1.4 pd tdi fabiajába eltört a főtengely! 

mit ajánlotok? hol lehet a legolcsóbban kapni?

a vezérlés jó, a vezérműszíj ép.

 

208.000. km van benne, 2005-ös, 69 lovas 1.4 pd tdi.

 

csak azért írok ide, mert kaptam már jó néhány korrekt ajálatot alkatrész ügyben erről a fórumról.

 

előre is köszi!

 

üdv.

Epeter01 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 18680

Sziasztok!

 

Rég jártam erre - talán már csak a régi tagok emlékeznek - de most egy érdekes esmény nyomán járok itt ismét.

Előre szólok, hogy hosszú lesz :)

 

Az alábbi események két évvel ezelőtt, 2009. szeptemberben történtek. Bár a magam részéről az akkori ügyet egy itteni fórumbejegyzéssel lezártnak tekintettem, azonban az alább említett szervíz "gyorsreagálású" vezetője a minap (2 év távolából) telefonon jelentkezett felelevenítve az esetet.

Ugyanis az akkori fórumbejegyzésem sértette a személyiségi jogait.

Ennek hatására korrigáltam akkori hibáimat és:

1. töröltettem az akkori bejegyzést, hogy egy finomított , személyiségi jogokat nem sértő verziót tegyek fel,

2. egy hivatalosabb fórum felé is jeleztem az esetet (ugyanis rosszul viselem, ha fenyegetnek), nevezetesen a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség felé.

 

Tehát tanulságként a történet:

 2009. szeptemberben nyaralásra készülve azt vettem észre, hogy a jobb oldali külső féltengely gumiharang szétszakadt, bár van autószerelő szakmám és szakmai tapasztalatom, az adott helyzetben se időm, se helyem, sem kedvem nem volt, hogy Én szereljem meg, így szükségszerűen elvittem egy műhelybe. Mivel ugyanennek az alkatrésznek a bal oldali párja is cserére szorult, így annak is kértem a cseréjét (a kérdéses alkatrészt én vittem).

Sajnos szerelés után sem volt időm kipróbálni, hogy rendesen összerakták-e, csak az indulás előtti estén. Ekkor derült ki, hogy valami nem stimmelt. 110-és 120 km/h segbesség között rázott a kormány és ebben a sebességtartományban a futómű felől búgó hang jött. Gyors elenörzés után megállapítotam, hogy a jobb oldali féltengelyre gyárilag felszerelt rezgéscsillapító súly hiányzik. Felhívtam a szervízt, hogy ez az alkatrész miért nincs a helyén. Néhány telefon után kiderült, hogy a szerelő leszedte, mert SZERINTE FELESLEGES!!! (Bár a Skoda cég mérnökei ezt nyilván nem így gondolták, hiszen beépítették az alkatrészt). Mindezt az indulás előtti este.Némi vita után és a szokásos mellébeszéléseken kívül (szálszakadásos a gumi, leesett egy keréksúly, minden más hiba lehet csak saját felelősség nem...) túltettem magam a dolgon, mivel nem tűnt súlyosnak a helyzet. Az utazást ezzel a bosszúsággal kezdtük. Ausztria felé menet azonban azt tapasztaltam, hogy nem ment a kocsi úgy ahogy kéne. Még a határ előtt muszáj volt megnézni, hogy mi a gond, leszedtem az első kerekeket, és kiderült, hogy a bal elsőt nem tudom kézzel körbeforgatni annyira szorult (ahogy jeleztem ezen az oldalon is kértem a jelzett alkatrész cseréjét), mindemellet a féktárcsa olyan forró volt, hogy sistregett a kezem amikor véletlenül hozzáértem.

Amikor nagy nehezen, majd' 800 km után megérkeztünk Ausztriába, az első dolog volt, hogy megnézem mit lehet tenni. Se szerszámom, se helyem, se lehetőségem nem volt a javításhoz, de a fék átvizsgálásakor kiderült, hogy a féknyereg és a fékbetétek nincsenek pontosan a helyükön, ami  miatt a fékbetétek ferdén megszorultak és állandóan fékezték az autót. Jobb megoldás hiján egy kicsit megfeszegettem a féknyerget, fékbetéteket, hogy ha ez elég akkor a helyükre "ugorjanak". Ez a megoldás segített is. Az autó ezután érezhetően joban futott, bár továbbra is egy halk kopogó hang jött a kerék felöl.

Szerencsére ez a tünet a nyaralás végére megszünt, azonban a kormány rázkódása és a búgó hang a teljes utazás során megmaradt. Bár a szervízvezetővel telefonon megbeszéltük, hogy a nyaralás után jelentkezem és visszaszerelik a hiányzó alkatrészt, azonban a - talán érthető - bizalomvesztés miatt nem éltem ezzel a lehetőséggel, és inkább magam javítotam meg az autót, és pótoltam a hiányzó alkatrészt.

A szervízvezető szerint a a gumiharang csere során nem volt szükség olyan járulékos szerelésre ami gépkocsi fékjeit érintette volna.

Mivel sem előtte, sem utána nem nyúltam a fékekhez, így csak a szervízben történhetett olyan esemény ami a leírásban szereplő "tüneteket" okozta. A szervízvezető természetesen tagadja az erre vonatkozó észrevételt. Azt az apróságot nem veszi figyelembe, hogy ahhoz hogy a féltengelyt a kerékagyból ki lehessen húzni, ki kell billenteni a gólyaláb alsó végét, de mivel ezt a fékcső nem engedi kellően, ezért a féknyerget le kell szerelni (2 db csavar)

Bár ahogy jeleztem, az ügyet az akkori bejegyzéssel lezártnak tekintettem, azonban most, hála a szervízvezető figyelmének, úgy gondoltam, hogy mégis tanulságos lehet.A személyiségi jogok tekintetében annyit árulhatok el - nyilvánosan - hogy egy Budapest, 13. kerületi szervízről van szó (a neve kisértetisesn hasonlít egy italfélére)És még annyit: Kívánok a szervízvezetőnek olyan emlékezetes nyaralást, mint amit Ő okozott nekem
vaughan Creative Commons License 2011.07.27 0 0 18679

Jónapot!

az mpi motoros feliciámmal van egy kis gond. amikor a gyújtást ráadom akkor az ac felnyomja a benzint a megfelelő nyomásra. ez 3-4másodperc. és simán indul. mostanság pedig amikor gyújtásra teszem sokkal hangosabban és sokkal tovább lehet hallani az ac-t ill. ha beinditom olyan mint ha csak kettő-három henger menne. dadog a motor. a benzin szűrőt tavasszal cseréltem. egy szerelő ismerősöm az ac membránjára tippel. azt lehet külön cserélni vagy csak egyben az egész ac-t? unixnál 90.000Ft...

István77 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 18678

Hello. Nekem 1.3MPi 40kW és 56ah-as akkumulátor van a kocsiba. Bele megy,és semmit nem befolyásol. Most hogy inditási problémám van még jobb is az erosebb akku.:-)

Előzmény: Abczola (18674)
István77 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 18677

Gondolod hogy a benzin filter? Igazábol csak inditásnál használok benzínt, a kocsi gázos. De meleg motornál is nehezebben kéne indulni ha a benzinnel volna a gond.Hm?

Előzmény: vwopel (18675)
vwopel Creative Commons License 2011.07.27 0 0 18676

Mitől függ?

A helytől.  Többe kerül a nagyobb de legalább lesz tartalék ha szorul a hurok:-)

Előzmény: Abczola (18674)
vwopel Creative Commons License 2011.07.27 0 0 18675

Semmit ne cserélj amíg nincs meg a hiba ( vagy ha van sok cuccod akkor cserélgethetsz)

próbáld meg első indításnál 1 kis féktisztítót fújni a szívótorokba, ha pöccen akkor benya gondod van ha úgyse akkor más

Előzmény: István77 (18673)
Abczola Creative Commons License 2011.07.27 0 0 18674

Sziasztok! Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy egy 1.3 mpi 50kw-os Feliciába mekkora akksi kell? Most 45ah-ás van, de nekem nem tiszta az, hogy lehet-e egy 54ah is beletenni? Mitől függ?

István77 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 18673

Sziasztok. Tippeket kérnék kis problémámra. Az a gondom hogy nehezen indul miután hosszab idejig ál (6-7ora). Ha már kicsist porog a motor akkor minden ok! Mintha nem kapna elég anyagot(benzint) a kocsit. Legalább két hosszabb inditásra szukségem van+padlogázos gázadásra. Eddig ezt nem csinálta. Gyertyákat tegnap cseréltem,ma reggel ugyanaz a probléma. én az egyik jeladora tippelek. Szerintetek mi lehet a gond? Mit cseréljek és merre találom? Koszi a segitséget. Hello.

potyi20 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 18672

igen a kis dugok heyukon vannak.Aho a hatsoules vegzodik ottis vzes szokott lenni.Volt mar oylan valakinek h a gumi volt rossz?

Előzmény: Tomybogyó (18670)
Tomybogyó Creative Commons License 2011.07.26 0 0 18671

Köszi a tempomatos hozzászólást vkinek vmi szolidabb sportdobja nincs felire??? köszi

 

 

TOM

Tomybogyó Creative Commons License 2011.07.26 0 0 18670

Ahol a pótkerék van ott van ilyen leeresztő dugó/k (nemtom már...) azok megvannak? és ha igen a rendesena helyükön vannak?

 

Előzmény: potyi20 (18664)
balasig Creative Commons License 2011.07.26 0 0 18669

Kipattintod a lámpatartó konzolt, amibe az izzók vannak, aztán van 3 vagy négy csavar ami a búrát fogja. Azt leveszed és kiderül, elvileg lennie kell gumitömítésnek a búra hátoldalán, ami a szigetelésért felelős. Azoknak az állapotából kiderül. Szerintem. Azokra nyomsz egy kis sziloplasztot. A lámpabúra nem lyukas véletlen? De lehet nem is a lámpáknál ázik be.

 

Előzmény: potyi20 (18668)
potyi20 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 18668

lampak mogott nyomjam be silikonnal?biztosan ott azhat be?

Előzmény: hubo44 (18667)
hubo44 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 18667

Ki sedni a hatšo lampakat eš at tômiteni silikonal.

Előzmény: potyi20 (18664)
wille.e Creative Commons License 2011.07.26 0 0 18666

Hali mindenkinek.

 

Ha esetleg tudna valaki egy 2000 évjáratú Felcsihez csomagtérajtót olcsón nagyon megköszönném ha szólna.Belémjöttek este a parkolóban és ugye franc se tudja ki volt.A szine mindegy mert úgyis fújva lesz.

Pénzem nem sok van rá de igy nem maradhat mert igy nem nagyon szeretek ránézni a kis sárga veszedelemre.

bab1 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 18665

Hello ! Az enyém motorja pl. tuti , nem gazos ! ;-)

Előzmény: timla (18663)
potyi20 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 18664

hi.beazika hatso rakterem a felibe.Mit kell kicserelnem?gumit neztem ,nincsolyan rossz allapotban pedig.Nagyobb esoknel majdnem uszik a potkerekem...Vegyek ra uj gumit?

timla Creative Commons License 2011.07.26 0 0 18663

Szia!

 

Gyari nincs.

 

A Felicia motorok nem e-gazosak, ugyhogy a most divatos indexkar csere + szamitogep felokositas nem megoldas. Korabban viszont lattam olyan tempomatot, amikor egy elektromos motort szerelnek a gazbovdenre, es ez a motor kepes tartani a beallitott sebesseget.

 

Itt  van egy pelda, ha jol veszem ki:

http://www.guruloextra.hu/tempomat.html

Előzmény: Tomybogyó (18661)
roburka Creative Commons License 2011.07.26 0 0 18662

 

Sziasztok Feliciások! Lenne egy új boltból megmaradt homlokfalam igencsak olcsón eladó. 6000ért vihető. Ha valakit érdekel írjon ide vagy az emailemre roburka@citromail.hu vagy hívjon a 70 542 7963as számon. Helyileg Baranyában található.

Tomybogyó Creative Commons License 2011.07.26 0 0 18661

Hellosz! Van feliciához tempomat v.ki mit tud erről??? köszönöm szépen :)

 

 

TOM

Adm Creative Commons License 2011.07.26 0 0 18660

Persze, külön vásárolható, de mielött feleslegesen vennél egyett, mérd meg egy multiméterrel hogy tényleg az e a rossz, olvass vissza, megvannak a topikban a helyes adatok.

Felesleges ész nélkűl alkatrészeket cserélgetni.

Előzmény: Törölt nick (18657)
timla Creative Commons License 2011.07.26 0 0 18659

Jó látni, hogy 5 évvel az elkészítése után még mindíg rendszeresen előbukkan ez a doksim. Sőt azóta már én is elvégeztem újra a tisztítást a saját leírásom alapjan... ;-)

Előzmény: Skodabajnok (18650)
ctvi Creative Commons License 2011.07.26 0 0 18658

Szia!

 

Hiába takarítod ki, van úgy hogy utána sem javul meg. A SIMOS2P vezérlőből kimaradt a törlő funkció, így hiába csinálnak alapbeéllítást nem fog megjavulni. Van trükk, amivel meglehet csinálni. Hívj fel, szívesen segítek! Üdv: Jani

Előzmény: Törölt nick (18657)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.26 0 0 18657

Adm! A termosztátnál lévő hőfokjeladó az egy külön vásárolható kütyü, vagy egyben van a termosztáttal? (Sajnos a fojtószelep tiszítás nem járt sikerrel, ma megint rángatott az autó).

Előzmény: Adm (18645)
vwopel Creative Commons License 2011.07.26 0 0 18656

Előbb mondod neki: ingyé, utána meg célzol rá, hogy kevés a zsé:-DD

Előzmény: ctvi (18654)
zoraki Creative Commons License 2011.07.25 0 0 18655

Köszönöm, de ebből úgy látom univerzális katalizátor lesz.

Előzmény: hubo44 (18624)
ctvi Creative Commons License 2011.07.25 0 0 18654

Szia!

 

Sajnos a cseh korona már nem 7 Forint, hanem 11 felett van.:-(((((((

Előzmény: gdzsozy (18625)
ctvi Creative Commons License 2011.07.25 0 0 18653

Szia!

 

Ha a tisztítás után "fennakad" az alapjárat 200 körül, ne pánikolj be, szólj, megyek a kütyüimmel,és megoldom. (Ligh kolát szoktam inni, szokott lenni nálam, tehát nem ér anyagi kár:))))) Meg hát szomszád megye, és járok is sokat oda.....

 

Üdv: Jani

Előzmény: gdzsozy (18649)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!