Keresés

Részletes keresés

tt1150 Creative Commons License 2007.07.18 0 0 4985
Szia!
Szabadka - Újvidék- sabac- Valjevo- Uzice- Nova Varos- Bijelo Polje- Podgorica) na ez a legrövidebb szakasz volt nekem a leghosszabb és a legrosszabb, útminősége nagyon pocsék én soha többet azon az úton az tuti. Cacaki úton megy a nép 90%-a ezért nagyon forgalmas és fárasztó szerintem. Belgrád Lapovoig meg lehet nyalni az aszfaltot olyan síma:-) Akárhogy is osztom szorzom sokkal pihentebben és gyorsabban érek le a tengerig Lapovon keresztül még ha 100km el hosszabb is az út. Mentem már vonaton is Subotica-Bar akkor pedig fura érzésem volt hogy bárban leszedtem a vonatról az autómat és tökre pihenten vezetek a tengerparti szakaszon!! és ez dupla anyiba került mint üzemanyagárba leautókázni!! Boszniát én sem választanám mert vannak utnélküli utak ahogy írtad és nagyon nagy hegyek is, valmint tábla az már néhol lukszus, a rendőrei belőlünk élnek de nagyon!!!!! a navigáció meg megtréfál.
Szerintem a legjobb kompromiszumos a Cacaki útvonal mivel 90% ban arra mennek nyaralók, Lapovói kerülő nekem is első hangzásra elvetendő volt még 1x ki nem próbáltam.
Előzmény: szervezkedő (4984)
szervezkedő Creative Commons License 2007.07.18 0 0 4984
Na ez az útvobnal kérdés szerintem fogós dolog. Azok a vajdasági magyarok akikkel Montenegróban ismerkedtem meg és már hosszú évek óta járnak le, ők is más és más útvonalakra esküsznek. Többféle tipusú autóval, más-más indulási időpontokkal utaztam már. A mi (Szeged/Kecskemét) térségünkből a legrövidebbnek tűnő út a Szabadka - Újvidék- sabac- Valjevo- Uzice- Nova Varos- Bijelo Polje- Podgorica útvonal. Ha ezt vesszümk alap útvonalnak akkor az a kérdés mit nyerünk ha az Újvidék- Uzice útvonalat kiváltjuk más irányba? Én többször mentem erre (Szabadka - Újvidék- sabac- Valjevo- Uzice- Nova Varos- Bijelo Polje- Podgorica). Tapasztalatom hogy az út változó minőségű(sehol sincs tengelytörő rész) kanyargós, kis vagy közepes településeken átvezető. De rövid (most nem számolgattam az útvonaltervezőkkel de sztem kb50km el mint a következő tipp). Ezután az út után írta az egyik fórumozó hogy ő Bosznián keresztül ér le a leggyorsabban. Én kétszer jártam arra. Háááááát??? Lövésem sincs merre vitt a gps, de volt egy nagyon gázos kb20km amit legközelebb csak terepjáróval... két teherautró alig fért el egymás mellett, ment a tolatgatás egy nemzetközinek jelzett úton. Tehát nekem ez nem jött be. Visszakanyarodva a szerbiai útvonalra: ha valaki nem megy fel Újvidék után a hegyekbe, megy tovább a Belgrádba onnan Cacak- Uzice Nova Varos stb. Ez ahogy az előbb tippeltem kb 50kmel hosszabb de jó azút, nem annyira kanyargós és nekem semmi gondom nem volt a haladással. Itt a hátrány ha nem ismeritek a fizetőkapu helyét akkor fizetnetek kell egy nem szerb rendszámú szgk2x400 dínár egy furgon 2xkb1100-1300. De ezt a már leírt helyeken könnyen ki lehet kerülni. (oda-vissza nehogy már 12-15e Ftot lenyuljanak tőlem a semmiért!!!) Most olvasom tt1150 barátunk  útvonalajánlatát. Ahogy értelmezem te akkorelmégy Belgrádig és ott nem Cacak felé mégy közvetlenül, hanem egy DK-i kanyart teszel és Nova Városnál jössz vissza arra az útra ahol én is járok? Tehát azután te is Bijelo polje Podgorica stb????? Ha így van akkor ez (csak ránézésre-nem számoltam) kb100-150km kerülő, vagy nem??? Annyival pedig nem rosszabb vagy jobb az út minősége, vagy tapasztalatod szerint igen? Én most 2 hete este kb 18:15kor indultam (egy 4 méteres szekrésnysorral és 3 csomag parkettával a raktérben) Kecskemét -Kunszentmárton- Hmvhely (egy utolsó bevásárlás a Lidlbe) -Szeged-Röszke (kb 30-45perc araszolás a határon)- Szabadka (tankolás, pisi csurgatás) - Temerin (ottani kollégám felébresztése, majd egy hűtőszekrény, dinnye kacatok stb bevarászlása után indulás tovább) -Bijelo Poljenal ismét tankolás még az olcsóból- a kutas 15percig bénázott a kártyámmal végül kpben fizettünk. Ennyi vacakodás után délelőtt kb: 10:30-11:00órára értünk le a partra Canjba ami az alagútból kijövet gyakorlatilag az első település. Az utazási sebességünk 80és 90 körül volt de 100nál sehol se mentünk sztem gyorsabban. Gyakorlatilag 17 óra volt az ut. Szabadkán lehettünk kb 22:00körül. Tehát ha Szabadkát tekintjük egy közös viszonyítási alapnak akkor onnan kb 13óra volt az út, nekem gyerekkel, szekrénnyel, temerini kitérővel.
De én is azt mondom amit tt1150, hogy mindenki arra megy amerre jónak látja...
kémember Creative Commons License 2007.07.17 0 0 4983
utám=után
Előzmény: kémember (4982)
kémember Creative Commons License 2007.07.17 0 0 4982

Sziasztok!

Holnap reggel indulunk, de csak Szlovénia és Horvátország után érünk Montenegróba, ahol 5 napot töltünk el (HercegNoviban). Kifejezetten kaland fílingem van :) , majd 30-a utám beszámolok.

tt1150 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 4981
Szia!
Majd látod az útviszonyokat :-)))), mi ha megyünk augusztus 20-tól várható, nektek pedig jó pancsolást és pihenést kívánok az adriai tengerparton!!!
Előzmény: Sztrapacs (4980)
Sztrapacs Creative Commons License 2007.07.17 0 0 4980

Szia!

Nagyon köszönöm, megfogadom amit írtál!

Egyedül a 140-160-as követő sebességen tűnődök még egy kicsit:-))))

(4 felnőtt, sok cucc, tetődoboz...)

Előzmény: tt1150 (4978)
tt1150 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 4979
Egy két kép Ulcinj Velika Plazsa!
Előzmény: Sztrapacs (4970)
tt1150 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 4978
Szia!
Szabadkától mértem az időt mert ott mindenki átmegy, ha Pestről mégy akkor Szegedig pályán majd Röszke-Horgos majd Palics elött autóút Novi-Sad, Belgrád, Lapovó(autóút szerü felújított szakasz)Kragujevácig, Novi Pazar és Ivangrad között elfogadható az út sima lyuk mentes!! nekem a kis kivigilágitatlan alagútak nem tetszettek vigyázni kell !!
Nincsen meredek hegy utközbe, enyhe emelkedők vannak de sokkal lágyabb mint a Cacaki út. Kiskunhalas-Ulcinj-ig 11.5óra, a pályán 140-160 as tempóval Lapovoig, majd 100-as átlag Berane(Ivangrad) ig, majd a Cacaki úton Podgoricáig akkora a forgalom hogy átlag 70-80, majd a tengerig szintén !!!
Én a pálya szakaszt úgy szoktam megoldani hogy magam elé engedek 1,2,3 gyorsabb jármüvet és tisztes távolságból követem őket(140-160km/h) majd ha lemeszelik őket van időm lassítani :-)))))))))))) éjfél körül szoktam indulni így Lapovoig éjel megyek így látom a messzi meszelőket hirtelen fékezőket és irnyjelzőket:-)), a hegyek között már kivirad!! alig van forgalom simán lehet haladni.
A Cacaki úton is jártam sokat de 14-óra alá nem tudtam faragni az utat, valamint az a sok teherautó, kanyarban is kanyar elözni sem lehet....
Szerintem mindenki arra megy amerre akar, nekem ez jobban bevált útvonal.
Előzmény: Sztrapacs (4970)
bambi26 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 4977

Szia Moncsa03,

mi 2 éve voltunk először Montiban, szervezett úttal, egy hódmezővásárhelyi tanár úr szervezésében.

Idén ismét oda megyünk, csak most kocsival, de a tanár úr segített ismét a szállásban. Otthon megnézem, hogy hol lesz pontosan.(Azt hiszem a Herceg Novi-i út mentén egy apartmanházban volt, a mellette lévő utcán lehet lemenni a partra a sok lépcsőn :-D)

Ár: 10 euro/fő/éj idegenforgalmi adóval, önellátó, teljesen felszerelt konyhával.

Üdv

Előzmény: moncsa03 (4969)
Sztrapacs Creative Commons License 2007.07.17 0 0 4976

Igazad van. Most figyelmesebben olvastam: Szabadkától írja.

Nálunk a család nem komálja az éjszakai hajtást, így a 21. hajnal marad.

Előzmény: ocebbb (4971)
haya1973 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 4975
mi is 10én indulunk pécelröl
(bp)
vkor kora délután
molinári Creative Commons License 2007.07.17 0 0 4974

Szia moncsa03!

Olvasom hogy Tivatban lesz a szállásotok, és hogy 10.-körül mentek.

Mi is oda készülünk 10-11.én valamikor, honnan indultok, s mikor?

 

Előzmény: moncsa03 (4969)
aagicaa Creative Commons License 2007.07.17 0 0 4973
Sziasztok! Montenegró a cél. Az lenne a kérdésem, hogy ha Romániából megyünk, Szerbiában hol tudunk az autópályára felállni? Valamint arra is kíváncsiak vagyunk, hogy Szerbia éjszaka mennyire biztonságos? Mennyire van kivilágítva, kitáblázva? El lehet-e majd igazodni a sötétben? Ha minden jól megy, szombaton indulunk... Köszi előre is a választ!
csuporj Creative Commons License 2007.07.17 0 0 4972
Sziasztok!

Én augusztus végén fogok a párommal Montenegróba utazni. Kocsival és vonattal szeretnénk menni, úgy hogy az autóval együtt vonatra szállunk Szabadkán.

Szükségem lenne információkra, hogy hol és mennyiért lehet esetleg a jegyeket előre lefoglalni, illetve mennyibe kerülnek ezek.

Ezenkívül még jöhet bármilyen info vagy tapasztalat az ilyen fajta utazásról.

előre is köszönöm
ocebbb Creative Commons License 2007.07.17 0 0 4971
Szia. 10-11 ora?Lehetetlenseg,kizart ennyi ido alatt Pestrol,a tengerpartra erni/a legrovidebb uton is 920-930 km/,legalabb 15 oraval szamolj! Mi is 20-an/keso este/indulunk,Szegedrol.
Előzmény: Sztrapacs (4970)
Sztrapacs Creative Commons License 2007.07.17 0 0 4970

Sziasztok!

Montenegróba utazunk autóval. Korábban nem nagyon terveztem az útvonalat, mivel azt hittem nem is jelent ez majd olyan nagy gondot.

Most egyre több friss útvonaljavaslatot olvasok, és az alapján amit írnak, egyre aggályosabb előttem a Cacak utáni szakasz a felújításokkal és a dugókkal.

Mi 20-án indulunk Pestről Ulcinj végcéllal, így szorít az idő.

 

Én hallgatok tt1150-re a nis-i iránnyal az autópályát kihasználva.

 

Kedves tt1150!

Kérdésem:

a Lapovo utáni szakasz milyen, mire lehet számítani?

a 10-11 óra az Pest és a tengerpart között értendő?

Ha tudsz még infot, azt nagyon megköszönöm!

Üdv

Előzmény: tt1150 (4894)
moncsa03 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 4969
Szia!
Érdekelne, hogy Djenovicibe hol találtatok szállást és mennyiért? 3 évig ott nyaraltunk, az idei szállásunk az Tivatban lesz. Hiányozni fog Djenovici meg az ismerősök! De majd sokat átmegyünk!
Előzmény: bambi26 (4968)
bambi26 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 4968

Sziasztok,

egy kis segítséget szeretnék kérni. Aug. elején indulunk Montiba, Djenoviciben lesz a szállásunk, autóval megyünk.

Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy melyik strandokon/helyeken érdemes "búvárkodni"(csak szemüveggel!)? Azt tudom, hogy a Kék Barlanghoz mindenképp érdmese vinni, viszont már ötletem nincs!

Köszi!

cattaro Creative Commons License 2007.07.17 0 0 4967

Az utazás előtt állóknak: az utikalauz.hu-n olvasható idei június nyaralásunkról egy utazás/útvonalcentrikus összefoglaló, talán hasznos tippekkel is:

 

http://www.utikalauz.hu/jugoszlavia/Tomkiss_Tamas-Montenegro2007.html

Zara32 Creative Commons License 2007.07.16 0 0 4966

Csütörtökön átmentünk Sveti Stefanra.A parkoló 10euro volt egy napra,de lehet helyet találni az út mentén ingyen is :-)Ez a hely álomszép!!Kötelező egyszer ellátogatni ide!!A tenger kristálytiszta,a partja szép fehér köves,és a kilátás mennyei!!A napernyő -ágy 2 főre itt 10 e volt egy napra.Egy szendvics 4 euro egy fél literes víz 1 e,Cockta 2.5dl 1 e,jégkrém1.40 e.Sajnos a szigetre nem lehet bemenni mert felújítják :-(Pénteken a budvai Mogren strandra mentünk.A belépő 1e,de a látvány megéri!!!Ezt a strandot mindenkinek látnia kell!!Apró köves ,homokos part csodálatosan szép kék víz és ami a legfontosabb patinás tisztaság!!!A napágy -ernyő 8 e 2 főre.Szombaton a Slovenska Plazara mentünk.A partja homokos,a viz kb2 méter távolságban szép apró köves ,tiszta,majd hatalmas kövek rajta ez a barna moszat,ami nem valami szép látvány,pláne mikor lebeg a vizen,de beljebb már tiszta és lelátni az aljára ahol aljnövényzet,sünök,halak láthatók.Itt lehet mindeféle vizísportnak hódolni,a jetski fél órára 50 e stb.A vízitaxi ami Budva-Becici-Sveti Stefán között közlekedik 30 e,kirándulás a Kotori öbölbe egésznapos programként szintén 30 e.Aki szereti a pezsgő éjszakai életet annak bátran ajánlom Budvát!Egymást érik a bárok,disckók,kávézók.2 internet kávézót is láttam,rengeteg butik ,üzlet várja a pénzüket elkölteni szerető turistákat.Rengeteg fesztivál,koncert lesz tüzijátékkal,szal érdemes oda ellátogatni.Esténként jókat lehet a hangulatos partmenti éttermekben vacsorázni!!Egy grillezett kalamári 7-10 e,grillezett rák 1 kg 55e,egy spagetti 8- 12e,egy pizza 8-15e,kagyló egy személynek 18e-tól,kalamári-rák-homár spiz 18e, üditők 1.5 e,loza(helyi pálinka) 2 e fél deci de grátiszban is adnak a vacsi után.A diesel üzemanyag 0.98 e. Boltban a kenyér 0.60e,tej 0.60-0.80 e,víz0.80 e literes,cola 0.60 fél literes,doboz vaj 0.50,cigi 1.40 e.A pékségben a burek 1-2 e,joghurt0.60,rétes 1-2 e.Hazafelé szintén autópályán jöttünk vasárnap 11kor indultunk Jazról és este 7kor léptük át a határt.Azonban a Balcsin dugó volt Zamárditól,lépésben lehetett haladni igy ez miatt sajnos elég későn értünk Pestre!! :-( Visszafelé a horvát -montenegroi határon több kilométeres sor állt!! Akik akkor mentek jócskán várakozhattak!!Az autópályadij Gorican-Sestanovac:207 kuna,de lehet euroban is fizetni és megkérdezik miben kéred a visszajárót. :-)Nagyjából ennyi!Ha tehetném már holnap indulnék is vissza!!Annyira szép és érintetlen a táj,a levegő tiszta.Az utak majdnem jobbak mint itthon.Semmi alagút építéssel ,útlezárással nem találkoztunk.Az emberek kedvesek,barátságosak de nagyon ráérősek..nem kapkodnak ami pláne tetszett, a vezetési stilusuk elég temperamentumos,előszeretettel használják a dudát,a gyalogosokkal udvariasak!!

Véleményem szerint aki teheti most menjen oda mert már most érződik hogy hamarosan olyan lesz mint Horvátország.

Zara32 Creative Commons License 2007.07.16 0 0 4965
Helló Mindenkinek!Mi 8 órája értünk haza Montenegróból!!!Super volt!Mi Pestről indultunk autopályán Sestanovácig,majd a parton le Budváig.Odafelé vasárnap 13-kor indultunk és hétfőn hajnal fél 1-re értünk.A pályán szépen lehet haladni és Sestanovácnál lekanyarodva  a parton végig is haladós volt(igaz éjszaka volt).A határokon mindenhol csak intettek hogy menjünk,semmi vacakolás.A Rolling Stones miatt teljes utzárlat Budvától Jazig.A mi szállásunk a hegyoldalban volt Jaz felett Prijevorban.A kilátás nagyon szép volt,de böszme messze a parttól,tehát csak kocsival jártunk strandra.A szállásokról:akiknek nincs foglalt helye ,bátran menjen mert van szállás.Mindenhol állnak a SOBE felirattal.Budván a a parkolókban meg 5-10 napper is esténként!!Rengeteg új appartman épül,félkészen (vakolatlanul) is kiadják!!Csak le kell állni a kocsival,bekopogni és kérdezni!!Az idő végig meleg napos,a tenger pedig kellemes volt,egyáltalán nem meleg!!!Első nap Budván strandoltunk a kikötő mellett.Háát nagyon koszos volt!!A köveken barna moszat ami a sok fürdöző miatt felkavarodik és lebeg a vizen,autós szőnyeg párban lebegett   ,lenn a vízben féltengely,motoralkatrész,rengeteg nylon zacskó a viz tetején és senkit nem zavar!!!A látvány szép volt,jobbra az óváros,szemben a Sv.Nikola,balra a Slovenska Plaza.A napernyő,napágy 5 e volt 2 főnek.A parton 1.5 euro volt a hamburger és tényleg akkora hogy jól lehet vele lakni!!A palacsinta 1 euro és az is hatalmas.Az ásványviz (literes)1 e,Cola fél literes 0.60,a sört nemtom mert nem ittunk.Jégkrém 0.80,fagyi gombóca 0.80 és messze nem akkora mint a horvátoknál!Kedden lementünk Jazra.Ami képeken gyönyörű volt!!Sajnos az is egy kicsit csalódás volt!!A víz itt is elég zavaros volt,bár tényleg szép kék!!De nylon szatyor,döglött madár fél szárnya !!! alapból itt is itt volt!!Rengetegen voltak ,de azért el lehet férni.A napágy ernyővel szintén 5 euro volt.Itt egy fél literes viz került 1 euroba,de a hambi 1.50.Búvárkodás szempontjából itt sem sok mindent lehetett látni,csak a sziklás part részen.Szerdán Dubrovnikba ugrottunk át.A kompnál kígyózó hosszú sor ,amit mi nem vártunk meg.Besoroltunk a helyi járatu busz mögé és megkerülve a Kotori öblöt haladtunk Horváto. felé.Dubrovnikban az egyik part menti hotel előtt találtunk ingyenes parkolót!!!Baromi szerencsénk volt mert minden parkoló dugi és sorban álltak a kocsik hogy bejussanak!! Mi csak lesétáltunk a várba,ami gyönyörű volt ,mint mindig!!!Rengeteg turista!!Ebédeltünk egyet egy pizzériában 2 főre 20 euro volt,de hatalmas volt a pizza és volt benne 3 cola is!!Sztem annyira nem volt vészes az ár !!! :-)A fagyi gombóca 1 e,de két gombócnak felel meg!!Az idén nem mentünk fel a várfalra,szal nemtom a belépő árát!Kiültünk a vár oldalán található kis bárba ahonnan lenyügöző a látvány!Allatunk a tenger mögöttünk a várfal,kellemes zene,meleg de szintén kellemes mert fújdogál a szellő és a hullámok is hűsitik egy kicsit.Ittunk egy-egy Bacardi breezert ami sztem drága volt mert 10 eurot fozettünk érte!!Folyt. köv.
szervezkedő Creative Commons License 2007.07.16 0 0 4964
Valószínűleg aug 19én este vagy 20án hajnalban lesz a családi "sátorbontás". Akkor csak 2-3 napra akartam lemenni, hogy hazahozzam a családot. De a főnököm pénteken azt mondta, amikor megtudta hogy még 34 nap idei szabim van, ne szórakozzak vele hanem írjam ki az egész hetet. Jó kitolt velem mi??? Így valószínűleg aug 10én este zakatolok vonattal és 21én reggel 7:30ra kell a dolgozdába érnem.
Köszönöm a segítségre vonatkozó ajánlatot. De igazából azt a hetet szeretném egy picit nyaralással tölteni. MOst még robotolok júl20-29ig, de akkor már nem!!!! Az elmúlt 2,5 hónapból kb 1,5öt ott töltöttem, autókáztam kb 13ekm-t, alig láttam a nejemet, kisfiamat, melóztam mint egy rabszolga, szeretnék egy picit pihenni is. De ettől függetleneül várlak benneteket. Legfeljebb megbeszéljük mit melózunk az ősszel vagy a jövő nyáron és kortyolunk egy pohár bort.
Előzmény: haya1973 (4961)
fügevirág Creative Commons License 2007.07.15 0 0 4963
A vonat Belgrádból 23:10kor indul.Ár: 2886 din oda-vissza. Van hálókocsi,kuset. Gondolom,úgy többe kerül! Ha autót is szeretnétek vinni,leviszi a vonat 30 euróért egy irányba.
Előzmény: solozzo (4962)
solozzo Creative Commons License 2007.07.15 0 0 4962
Sziasztok, mi októberben megyünk vonattal Podgoricába, (Bp.-Belgrád, Belgrád-Podgorica). Valaki tudna felvilágosítást adni az esti – 22.10 ill. 23.10-es – Belgrád-Podgorica vonatról (árak, van-e hálókocsi, kuset)?
Köszi
haya1973 Creative Commons License 2007.07.15 0 0 4961
tavaly volt 150euroért is:-)))

szervezkedö!
augusztus 10után lenntvagytok?
ha igen és lesz még mit molyolni a háziko körül akkor egy napot szivesen segitünk
mint amolyan montenegro fan club segits barátodon
:-)
és nem fogyasztunk sokat a barátnömmel
fejenként max 2üveg niksicko
:-))))


4hét mulva már áztatom a.........

Előzmény: vinszil (4958)
fügevirág Creative Commons License 2007.07.15 0 0 4960
Nemrég olvastam az e-mailt!Skypon felvettelek partnernek,várom,hogy visszaigazolj!
Előzmény: szervezkedő (4959)
szervezkedő Creative Commons License 2007.07.15 0 0 4959
Fügevirág!
Küldtem emailt, de nem rezzentetek!
Előzmény: fügevirág (4951)
vinszil Creative Commons License 2007.07.15 0 0 4958
Köszi, az szerintem jó ár, remélem augusztusban sem lesz teltház. Most úgy tűnik 12-en megyünk, ha szerencsénk van sikerül egy apartmant találni, ha nem, az sem gond, napközben úgyis elvagyunk valamerre. Csak ez a három hét telik addig nehezen!
Előzmény: haya1973 (4956)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.15 0 0 4957
Okés.
Várom a híreket,jó nyaralást.
Előzmény: csakamunka (4953)
haya1973 Creative Commons License 2007.07.15 0 0 4956
fent a buszmegállonál a nagy betonplaccon a z olajbigyok alatt ott fognak üldögélni és kiabálnak h szobe apartmani
:-)
tavaly 7eur/fö
tavalyelött 18 eur kettönknek egy garzonlakás
azelöttit nemtudom
Előzmény: vinszil (4954)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!