Keresés

Részletes keresés

zsoli02 Creative Commons License 2014.06.13 0 0 5838

Sajnos nem. :(

A Mackenzie Cabin 4 sátor nekem is nagyon szimpatikus volt, majdnem mellette döntöttem, de pont ez volt az egyik problémám vele, hogy csak az oldalajtó szúnyoghálós. A nagyméretű front bejárat NEM.

Ebben megerősített kima-vara kartárs is, akinek ponti ilyen sátra van.

 

A másik, ami nem tetszett, hogy a hálófülke elválasztó részét nem kehet teljesen kivenni, vagyis körbe marad egy kis keret, emiatt nem lehet az összenyitott fülke közepére betenni a 140-es matracot. Pedig én így akartam, mivel így a matrac mellett mindkét oldalon marad 70-70 cm hely.

Valahogy nem esett volna jól a vadi új sátornak emiatt ollóval nekiesni :(

Előzmény: tuta78 (5837)
tuta78 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 5837

és kivéve a coleman mackenzie cabin 4-et is. igaz 2 bejárata van, de mindkettő szúnyoghálós.

Előzmény: zsoli02 (5835)
sfi Creative Commons License 2014.06.12 0 0 5836

Nagyon jól néz ki, masszívnak tűnik. Hasonlít a Coleman Da Gamahoz, egyébként annak is szúnyoghálós minden ajtaja, igaz, csak 2 bejáratos, nekünk is olyan van.

Előzmény: zsoli02 (5835)
zsoli02 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 5835

Lassan 1,5 hónap folyamatos net kutakodás után megrendeltem és meg is érkezett az új sátor szerzemény: Outwell Oakville 500 Tent Package

Előtte több sátrat néztem (Easycamp Boston típusok, Vango Kaveri 500, Coleman Da Gama 5 és Galileo 5, alamint Coleman MacKenzie Cabin 4), de azokon a két bejárat közül csak az egyik volt szúnyoghálós (kivéve a Vango Kaveri 500)....

 

Pedig ez a legfontosabb, ami miatt az Outwell mellett döntöttem: az előtér 3 bejáratos és mindegyik ajtó szúnyoghálós. Mindemellett fém sátorrudas is!

 

A 7 végén próba állítás ;)

 

hul Creative Commons License 2014.06.10 0 0 5834

Új fogalmat vezettél be az ékszíj harmadolás-negyedeléssel... legalább is nekem. Én csak annyit láttam, hogy próbálják és erőltetik -úgy kell annak hajlani, na! de nem épp elsőre sikerül. Gondolom azért van valami rajz a készletben.

Előzmény: .Sziszi. (5833)
.Sziszi. Creative Commons License 2014.06.10 0 0 5833

Több filmecskét néztem, több módon is hajtogatják, egyszerű emberek is.

Kicsit olyan az elv, mint az ékszíj harmadolása-negyedelése, azt se mindenki oldja meg egyszerűen. Persze itt még ponyva is van, mint nehezítés.

 

A cölöpös dolog egyértelmű, aki állított már sátrat, az tudja. Gondolok az alap cölöpre és az ütlegelőre.

 

Akkor valószínűleg bevállalom (a szükséges + dolgokról meg szerencsére van tapasztalatom, de azért köszönöm az említést).

 

Köszönet mindenkinek!

Előzmény: hul (5828)
dingacs1 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 5832

Tökéletes. --Olyannyira, hogy a mi kutyánknak is Maci a neve. :)

Köszi!

Előzmény: szaja11 (5831)
szaja11 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 5831

Így talán jobb?

 

https://plus.google.com/u/0/photos/116801405943937322840/albums/6023227885700464081/6023227891986525682?tab=XX&pid=6023227891986525682&oid=116801405943937322840

 

 

A legelején fel van sorolva mindenki: MZM! A westivel együtt hárman vagyunk.

Előzmény: dingacs1 (5830)
dingacs1 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 5830

Elég kicsiben tetted fel. Így, alig olvasható. Az asszonyt sem igazán látom a listán. :)

 

Előzmény: szaja11 (5829)
szaja11 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 5829

Nyaralási listát már láttam itt a fórumon, ezért megosztom a miénket is, hátha segít a kezdő kempingezőknek, nehogy itthon hagyjanak valamit. (Legutóbb már majdnem az asszonyt kellett itthon hagynom mert nem volt már hely a sok cucctól :) )

 

hul Creative Commons License 2014.06.10 0 0 5828

Tökéletes reklámfilm, minden egyszerűen, gyorsan, könnyedén működik. Csak épp a kritikus mozzanatokat mintha átugraná:-) De azért nem ördöngősség, minden sátornak megvan a rutinja. Amikor a legutóbbit megvettem a Ligetben próbaképpen a kislányommal felállítottuk, lássuk hogy is megy ez. Dög meleg volt és éhesek voltunk. Beültünk tehát egy kajára a helyi kis bodega kerthelyiségébe. A pincér csávó nagyon akart valamit kérdezni... Végül kibökte: itt fogunk lakni? Nagy röhögés volt, mondtuk ebéd után lebontjuk...

(Pedig nem is néztük olyan rosszul ki!)

A filmre visszatérve mosolyognom kell pl. amikor beveri a cölöpöket. Mint a mesében. Úgyhogy elmesélném azokat a kis "játék" cölöpöket el kell felejteni, max.homokba és szélmentes helyen ér valamit. Mondjuk Horváto.ban egy közepes szél v. Egy kisebb vihar mindent elvinne. Arról nem is beszélve, hogy a köves környezetben beverhetetlen a földbe. Ha sátrat vesztek erre mindenképp érdemes gondolni. Az is vicces, amikor látom egy kővel akarják beverni a földbe. Olyankor átviszem a kalapácsom... ne kinlódjon, úgysem megy. Abból is egy masszív példány nagyon fontos... 

Előzmény: .Sziszi. (5827)
.Sziszi. Creative Commons License 2014.06.09 0 0 5827

Óóó, netes videókon olyan szépen nyitják-csukják, öröm nézni. :)

http://www.youtube.com/watch?v=4wVbT36Jd_k

 

Vagy ezek a gyors cuccok csak a nőknek mennek ilyen jól? :)

http://www.youtube.com/watch?v=oPl5AXRyjlQ

Előzmény: hul (5826)
hul Creative Commons License 2014.06.09 0 0 5826

Mint öreg kempingező, nagyon érdekelnek a sátrak (is)! Nekem nincs ilyen, de barátoknak többféle is van, kisebb-nagyobb, ezzel a  rendszerrel. Isteni, gyors felállítás, klassz. A probléma az összecsukás, meg kell tanulni, hogyan kell. Nem egyszerű, kifinomult módja van és nem árt többször gyakorolni. Ha ugyanis nem tudod összecsukni rendesen, akkor hatalmas helyet foglal, elveszítve az előnyt, amit eleve hordoz.

Előzmény: .Sziszi. (5825)
.Sziszi. Creative Commons License 2014.06.09 0 0 5825

Sziasztok,

 

Érdeklődni szeretnék, hogy technikailag mennyire megfelelő az alábbi sátor?

http://www.decathlon.co.hu/masodperces-satrak/8300684-easy-3-2-masodperces-sator-1.html

Kevés használatra lenne, de azért több évre (persze nem évtizedekre).

A válaszokat és kritikákat szívesen olvasom, előre köszönöm!

zlatyB Creative Commons License 2014.06.06 0 0 5824

Erre én is kíváncsi lennék. Én is gondolkodtam rajta, hogy szezonindítóként a Drótszamárba megyünk, de minden hétvégén van valami rendezvény és ez engem elriasztott. Persze egy koncert annyira nem vészes, lehet, hogy a gyerekek még élveznék is, de olvastam az értékelések között negatívabbakat is, pl. ha jól emlékszem a német veteránautósokról:-). Júni 7-én Rockszamár Tribute nap lesz...:-)

Más: Valaki volt mostanában a Zala Park kempingben Keszthelyen? Néhány napot eltöltenénk ott, érdekelne, hogy milyen?!

Előzmény: A_A_ (5823)
A_A_ Creative Commons License 2014.06.06 0 0 5823

Sziasztok!

 

Tavaly kétszer is voltunk Zamárdiban az autós kempingben, tetszett a családnak. Holnap kezdenénk meg idei első sátrazásunk. Most a Balaton helyett a Velencei-tóra mennénk. 18,5 fokos a Balaton, Velencei-tóra 21-et írnak. Mivel kisgyerekekkel megyünk, az a 3-4 fokos vízhőmérséklet számít szerintem. Két helyet is írtatok, egyik a Drótszamár kemping, másik a Part kemping. Melyik a jobb? A lényeg hogy közel legyen a parthoz, tudjunk horgászni, elfogadható legyen a vizesblokk része.

Ha tudtok esetleg más kempinget a tavon, arról is olvasnék.

 

Köszi

 

art002 Creative Commons License 2014.06.06 0 0 5822

Szia!

Az e-mail címen most már publikus.

Fotóim nincsennek,de könnyú összesakkozni a rudakat.

Ugye van 4 csomag vastagabb(ha jól emlékszem 11,5 mm-es) ami magát a sátrat tartja. Van 2 csomag ( 9 mm-es? ) a hálószoba szellőzéshez.

Ami maradt az az előtéri rudazat.

Üdv:

A

Előzmény: BigGaben (5819)
.mf Creative Commons License 2014.06.05 0 0 5821

Háhát, win :D A nyeregtáskámba a sátor és a matrac is belefért :D igaz a matrac csak jedi-trükkel (use the force), és más már akkor nem sok fér el mellettük. így valószínű, hogy a matrac nem a táskában fog jönni.

A sátor tényleg olyan, mint egy nagyra nőtt esernyő, csak itt nem felfelé kell tolni az agyat egy központi rúdon, hanem rúd nélkül egy csiga-áttételes madzagon kell húzni. Kellett egy kis idő, hogy rájöjjek mi-hogyan, mert eleinte csak azt éreztem, hogy itt-ott ez-az feszül. Utána már tényleg gyorsan megy.
S összecsukni-elrámolni... háháhá, első alkalom úgy volt 6.5 perc, hogy a kétharmada azzal ment el, hogy: nem kötöttem át mielőtt beraktam a táskájába, nosza kiszedni az egészet és átkötni; kiestek a cöveket, na azért lehajolni; még mindig túl sok a levegő benne, na akkor azt nyomogatni; na csak finoman csukjam be, hogy ne csípődjön be... Simán le lehet vinni 4, de akár 3 perc alá is. Tetején madzag kiold, agy lenyom, az egész szépen összeesik, négy sarkát az első rúdszegmenssel behajtani, majd a közepét eldönteni és a második rúdszegmensnyit is behajtogatni, kinyomni a levegőt, átkötözni, berakni a táskába. Jól ki van ez találva.  
Persze, nem egy komoly darab. Csak sima egyrétegű, abból is vékonyabb anyagú (oldalfal és alja is). Itt-ott nem szép vágások a textilen, lógó cérnaszálak, sorja a műanyagon. Az oldalai vékonyak. Ellenben egy átlátszó ragasztószallaggal a varrások le vannak tapasztva. "Kétszemélyes", azaz 1 fő + cucc, papíron 210×140 cm, de kisebbnek tűnt. 2.7 kg, ~60-65 cm széles csomagolva. Szellőző csak a tetején és az ajtó felső negyedén. Belül csak egy kicsi zseb. Felül ugyan a mechanika agyához kívülről a tetején rá van kötve, de belül már úgy emlékszem nincsen, így nem lehet lámpát és ilyesmit ráakasztani. Tehát összességében a mechanika és az ötlet az, ami jó benne, a sátor kicsit gyenge eresztés. De az, hogy tényleg pár perc alatt felállítom / elrámolom még én is (az utóbbival elég sokat szoktam volt molyolni), ez nekem megérte.

Matracnál is egyre inkább úgy érzem, hogy jó volt, hogy végül 5 cm-es lett. Ugyan kavicsos betonon feküdtem, de még egy pár belefújás után is éreztem a csípőmnél, hogy nyom, úgyhogy fújhattam bele még. A Decában is alaposan fel lehettek fújva a matracok, az ottani 3.5-esek is merevebbek, nehezebben benyomhatóak voltak. Ennyit az "önfelfújó, max 1-2 belefújás"-ról :)
Egyet sajnálok csak a matracnál: nem adtak hozzá olyan jó kis zsákot, mint a Decában. No meg a műanyag zacskójába már lehetetlen visszatuszkolni, biztos valami ipari présgéppel eresztették le :D

De összességében örülünk, Vincent. Ha hétvégén tiszta lesz az ég, lehet, hogy elmegyek a Börzsönybe felavatni egy ottalvós éjszakai fotózással.

Előzmény: .mf (5818)
Manac ;-) Creative Commons License 2014.06.05 0 0 5820

Szia!

 

A törött rudakból elvileg kisakkozhatod az eredeti hosszát, mikor nekem tört, én így csináltam.

Ha nincs meg a régi, akkor talán valamelyik sporttárs megadja a pontos méretet, mert a Quechua 4.2 XL nem túl ritka.

A szervíz is jó ötlet, de ha nem akarnak segíteni esetleg állíts fel a sátrat, fűzd be az egész rudat, A többletet úgy vágd le, hogy a rögzítő pecket minimális erőltetéssel be tudd illeszteni a rúd végére felfűzött fémcsőbe és a vászon jól feszüljön. Ha nagyon nyögvenyelősen megy a helyére a rúd, akkor még vágni kell belőle.

 

 

 

 

 

A rudakat összekötő gumi nem nagy cucc. A szétmállott madzagokat méterárú boltban vett gatyamadzaggal pótoltam, gombokért kapható.

 

Én nem szórakoztam, olyan hosszút vettem, mint a rudazat, azt simán átfűztem. Kinyújtva addíg húztam, míg elég ereje lett a rudazat összerántásához és jó nagy csomót kötöttem rá.

 

 

 

Előzmény: BigGaben (5810)
BigGaben Creative Commons License 2014.06.05 0 0 5819

Írnál egy privi emailt?

 

Mert akkor megtudom oldani a rudazat javítását, csak nem tudom hogy ennél a sátornál ez az előtető rúdja hány elemből áll, és milyen sorrendben kell őket összerakni, mert keveredett hozzá vastagabb is, és azért nem tudom, meg már régen is esett szét :)

 

Ebben esetleg tudnál segíteni, esetleg fényképekkel???

Előzmény: art002 (5817)
.mf Creative Commons License 2014.06.05 0 0 5818

Nos, voltam az Aldiban munka előtt megnézni a sátrat és matracot.
A sátor sima egyrétegű kétszemélyes kis dómsátor, de ezzel az esernyő-mechanizmussal megvettek kilóra. A használati utasítás alapján úgy tűnik, hogy a rudazat csomagolva is benne marad a szövetben, felállításhoz kiteríted, megemeled a mechanikát és húzol egy zsinórt, amivel esernyő-szerűen tárja ki a rudazatot és feszíti ki a sátrat; majd a végponton a zsinórra csomó, s utána cövekelés. Szétszedés ugyanez fordítva. Pont ez kell a magamfajta lusta és este-sötétben sátorállítani, elrámolni utálóknak :D Nagyon kíváncsi vagyok, hogy élőben hogy fog ez menni, már várom a munkaidő végét.
... na meg arra is kíváncsi vagyok, ha kifognék esőt, hogy bírja... Előző alapján tapasztalat, hogy a varrások mentén valamivel szigetelni kéne, illetve a falak szövet-anyagát is talán impregnálni. A varratok szigetelésére szerintetek jó a duck tape jellegű, vagy túl barbár? :D
A matrac 188×66×5 cm, összegöngyölve elég nagy térfogatra, és nem hajtható félbe. De: göngyölve kb. ugyanolyan széles, mint a sátor csomagolva. Ha már lúd, megvettem mindkettőt, valahogy mindkettőt a nyeregtáska mögé hevederezem-pókozom, ha nem férnének bele.

Előzmény: .mf (5806)
art002 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 5817

Szia!

Én nemrég javítottam ugyanilyen sátrat. Vékony drótdarabot kötöttem a zsinór végére, olyat ami hosszabb a rúdnál, és úgy fűztem föl a rudakat. A zsinór feszessége meg annyi legyen, hogy szerelhetően szét lehessen húzni, és 

.hu

Üdv:

A

Előzmény: BigGaben (5813)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.05 0 0 5816

ez esetben elég nagy a lyuk. Tehát ha a zsinór végét megnyálazzuk, vagy egy kis szigszalaggal betekerjük, akkor csak bele kell lógatni a lyukba, szépen átmegy, nagyon nyomni sem kell, el sem akad. 

Előzmény: .mf (5815)
.mf Creative Commons License 2014.06.05 0 0 5815

Szvsz, és úgy próbálok most okoskodni, hogy csak 2-3 személyes kis sátrakkal szokott dolgom lenni:

nekem úgy tűnt, hogy a gumi annyira van csak feszesre húzva, hogy nagyobb erőfeszítés nélkül szét lehessen szedni és összehajtogatva a rúd-szakaszok saját tömegüknél fogva is fekve maradjanak. Ha esetleg ennek volt párja, és az még ép, akkor nézd meg annál.

Befűzés: előbb egy cérnát valami vékony súllyal a végén (akár egy darab gyurma, vagy tű) áteresztenék a felfűzendő rúdon a másik végéből indulva, majd erre a cérnára rákötve húznám át a gumit.

De ismétlem, szvsz, én legalábbis így csinálnám.

Előzmény: BigGaben (5813)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.05 0 0 5814

szia,

 

nemrég javítottam ilyet. Kiegyenesítettem a sátorrudat (nekem a törött szigszalaggal össze volt ragasztva). Az egyik végén kipecáztam a gumiszalagot, és kioldottam a csomót. Leszedegettem a rúdelemeket. A töröttet kicseréltem, utána újra felfűztem az egészet. A módszer: meghúzod a gumiszalagot, akkor lesz elég hosszú a vége, majd belelógatod a sorban jövő rúddarabba. a végén kilógatod, és ahol a csomó volt, kötsz egy újat, és kész.

 

Mivel neked a szalag is elszakadt, csak annyit tudok talácsolni, hogy mérd össze a szakadt darabokat. Illetve a sátor táskájában van pótszalag, szerintem az pont olyan méretű, ami kell.

 

 

 

(yidvags néven voltam itt régen)

Előzmény: BigGaben (5813)
BigGaben Creative Commons License 2014.06.05 0 0 5813

Köszi!

 

Felhívtam Dunaújvárosit, és azt mondták hogy van ilyen gumilyuk, mondom oké, de nem tudom befúzni a rúdakba és nem tudom hogy milyen feszesre kell hízni.

 

Mi a technológiálya? Javítottatok már ilyen rudazatot?


Köszi

Előzmény: .mf (5811)
.mf Creative Commons License 2014.06.04 0 0 5812

Illetve menne, de nem publikus az emailed :)Angol parcel-forwardra is van már egy párszor használt cég, van is még náluk a számlámon pénz.Szóköz nélkül ferenc martin nyolc (számmal) kukac dzsímél.

Előzmény: .mf (5811)
.mf Creative Commons License 2014.06.04 0 0 5811

Zsír! Hamarosan megy email.

 

 

Gaben: Decathlonban javítanak sátrat is és külön rudazatot is árulnak, valószínűleg javítanak is. Sztem mindenképp érdemes felhívni őket. Meg tudtommal szinte mindenre 2 év gari van.

Előzmény: zlatyB (5807)
BigGaben Creative Commons License 2014.06.04 0 0 5810

Sziasztok!!!

 

Van egy Quechua 4.2 XL Air sátram. Az elő tető rúdja, illetve a gumiszála elszakadt és szétesett. Holnap telefonálok a Dechatlonba, hogy esetleg megtudják-e csinálni, vagy rendelni másikat helyette, de gondoltam megkérdezem a fórumon is. Tudnátok abban segíteni, hogy milyen módszerrel kell bele újra visszafűzni a gumiszálat? Milyen feszesre kell hagyni? Pontosan hány centi, mert keveredett közé más vastagságú rúd is :S.

 

Van valakinek ilyen sátra???

 

Köszi a segítséget.

 

Üdv: Gaben

http://www.decathlon.co.hu/csaladi-kempingsatrak/8171138-t42-xl-air-sator-1.html

 

zlatyB Creative Commons License 2014.06.04 0 0 5809

Ja és az általad írt Vango-k is kaphatóak.

Előzmény: zlatyB (5808)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!