Keresés

Részletes keresés

Adrienm79 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 13763

Nem tudom megnyitni a képeket mert dicom kiterjesztésűek.

Előzmény: kheiron (13762)
kheiron Creative Commons License 2016.03.25 0 0 13762

A leírás alapján ez egy hozzávetőleg totálkáros gerinc, egészen biztos vagyok abban, hogy van egy ronda kiterjedt tartási rendellenességed, a porckorongjaid meg mind betegek.

 

A kiszakadásnak megvannak a konkrét jelei, amikről a leírás nem tesz említést.

 

A képeket kellene látnom, én azokkal foglalkozom, nem a leírásokkal. :-)

Előzmény: Adrienm79 (13701)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.25 0 0 13761
Rendben,megfogadom a tanácsod!
Előzmény: Törölt nick (13756)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13760

Ezt találtam én is. De a kapcsolati kód ami nekem van az nem erre való. Úgyhogy nem tudok egyenlőre semmi közelebbit.

Előzmény: Törölt nick (13759)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13759

Sajnálom, ha így van. Közben megtaláltam a tankonyvtar.hun (radiológia):

 

 

A beültetett implantátumok antimagnetikus jellegéről pontos azonosítható kód informál, mely vonalkód, szám formájában a termékkel együtt érkezik. Optimális esetben a beteg ambuláns lapjába, zárójelentésébe a kérdéses kód pontosan rögzítődik, sok esetben egy lehúzható matrica beragasztása is megtörténik a betegdokumentációba. Ezen kód és a gyártó alapján azonosított termék MR kompatibilitását a http://www.mrisafety.com honlapon tudjuk szükség esetén leellenőrizni.

Amennyiben a beteggel a beültetett fémmel kapcsolatos pontos információ nem érkezik, azt potenciálisan mágnesezhetőnek vélve, az MR vizsgálat nem végrehajtható. Amennyiben pótlólag a klinikus, a műtétet elvégző orvos a pontos típusról informál, és az MR kompatibilisnek bizonyul, úgy az MR vizsgálat elvégezhető.

Előzmény: Adrienm79 (13758)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13758

A zárójelentésen nincs de a mostani ambuláns lapon van egy implantátum kapcsolati kód. De ez nem ér semmit:-(

Előzmény: Törölt nick (13755)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13757

Amikor elmentem a nyakammal a Széchenyibe, a nappali kórházba, nagyon elcsodálkoztam az ottani reumatológuson, ugyanis egy nyakasnak minek kell lábujjhegyre, sarokra állni? Talán reflexből tesztelt. De inkább legyen alapos.

 

Előzmény: Bubuca (13749)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13756

Ha jön a harmadik figyelmeztetés, akkor ne törődj a háziorvosoddal, egyszerűen csak kérj egy beutalót a szakorvoshoz.

Már nem az a háziorvosom, de a mostani is igen humánus.

Előzmény: Törölt nick (13754)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13755

Jaj! Adrienm, tudom, hogy dicsérted ezt a fiatal sebészt, de nekem nem tetszik az ilyen hozzáállás.

Fogalmam sincs hol olvastam, mert már annyi felé kutakodom, de valahol, valamelyik radiológiával foglalkozó cég lapján olvashattam, hogy az implantátumokat ellátják valamilyen kóddal, amit a zárójelentésben feltüntettnek,

amennyiben ez nincs meg, akkor kell kérni a sebésztől infót. Nézd meg hátha......

Ha ilyen vacak a C6, fogalmam nincs miért nem csinálta meg azt is.....

 

 

Előzmény: Adrienm79 (13752)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13754

Azért köszönöm a válaszod és hogy megpróbálsz segíteni! Nekem a háziorvosom nem ilyen segítőkész.

Előzmény: Törölt nick (13746)
Bubuca Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13753

Sajnálom hogy ilyen kálvária megy ezzel..tudom,hogy mikor az ember rosszul van az orvoshoz menetel meg nagyobb nehezseg..de ott csak az az egy jo idegsebesz van?azert is kerdem mert gondolom nem mindegy hogy mit csinalnak az c6-7el...fuzio vagy mesterseges porckorong..kitartas..

Előzmény: Adrienm79 (13752)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13752

Tudod Bubuca kedden mondtam a tüneteim és hogy neurológus látott amikor a sürgősségire bevittek a kórházba a szédülés miatt. Mondtam hogy itt a papír nézze meg. Rá se nézett. Hiába mondtam hogy gyengült izomerő, fájdalom, zsibbadás stb.... Menjek a neurológushoz. Kérdeztem hogy a többi probléma amiről tudunk nem csinálhatja? Válasz de igen de ez nem az én dolgom hogy kiderítsem.

De hallod egy rohadt műtéti leírás, sem papír az implantátumról nincsen. Remélem hogy lehet MR vizsgálatot csinálni. Mind a két neurológus szerint sürgősen meg kell csinálni mert a januári MR szerint is a C6-7 között annyira el van kopva a porckorong hogy dorsál felé centrálisan és paramedián bal oldalon is komoly benyomtatot okoz a gerincvelő csatornán. Megnézték a felvételeket és azokon is látszik a probléma, ami a műtét óta rosszabbodott a tünetek meg a vizsgálat alapján.

Szóval azt mondták jobb lenne ha az idegsebészem rendezné az MR-t de ha nem akarja akkor adja meg az implantátum papírjait és ők rendezik a többit.

Előzmény: Bubuca (13751)
Bubuca Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13751

Hat ez nem hangzik tul jol..de biztos hogy lesz megoldas. A sebesz amikor beszeltel vele mondott valamit arrol hogy mit tenne/fog tenni állapotrosszabbodas eseten?

Előzmény: Adrienm79 (13750)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13750

Megjártam a neurológiát.

Neurológus szerint egyértelmű a neurológiai vizsgálatból hogy bal felső végtagi bénulás indult meg megint, jelentős izomgyengeség. Ezek egyértelműen C7 porckorong betegsége. Kontroll MR vizsgálatot kellene csinálni de az idegsebészem nem adott papírt az implantátumról. Így nem lehet tudni hogy lehet e mr vizsgálat alá tenni. Úgyhogy holnap hívom hogy adjon róla papírt.

Bubuca Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13749

Igen..a lábujjra es sarokra allos teszt rettentoen csaloka. En pl gond es extra fájdalom nelkul tudok barmelyikre allni..es fajdalom van mind a sarkamnal mind a nagylábujjnal..ennek ellenere egyelore csak az l5s1 sérves..pedig a nagyuj sokszor l4re utal.Ülni viszot nagyon nem tudok..es van serves akinek az üles nem nagy gond.

Nem mondom hogy minden ügy nagyon komplex..de ha az ember igazan akarja tudni mi a gond..akkor ugyis tovabb kell menni. Azzal teljesen egyetertek viszont hogy kell idot adni a szervezetnek..legtobb helyen 6 heyet irnak...es ha javul szepen teljesen felesleges nezegeti az mrit meg a rontgent..mert egy gyogytornasz vagy jo edzo (ebbol sztm kevesebb van)ugyis latni fogja a mozgasbol ..meg reszletesebb tesztekkel hogy milyen tartas/mobilitas/diszbalansz ugyeket kell korrigalni ami sokat segit hogy a kovetkezo epizod ne legyen ..egyhamar:)

Persze a sport fontos..kis serules utan...de lehet vele artani ha nem jol kezdesz neki.

 

Előzmény: Törölt nick (13745)
Dávid1224 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13748

én így alszom:

hátam fitball on

nyakam az ágyon ülőpárnán

térdemtől alátámasztva megint

szerintem csak a hátedzéstől javulhat, amíg nem fáj

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13747

Majd írd meg!

Előzmény: Adrienm79 (13744)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13746

Évekkel ezelőtt nagyon zsibbadt a kezem, az ujjaim.Mindenféle képalkotók nélkül elkezték kezelni a nyakam. Tette ezt az MNB üzemorvosa.

Majd elmentem a háziorvoshoz, aki talált egy izomcsómot a felkaromban.Kaptam egy injekciót a csomóba és elmúlt a zsibbadás.

Szóval ezért nem könnyű válaszolni.....

Előzmény: Törölt nick (13743)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13745

Ez a sarok illetve lábujjhegyre állás eléggé általános tesztek.

Ha az ülőideg okoz gondot, egy jó gyógytornász azt is kiszűri egy egyszerű gyakorlattal, hogy pyriformis vagy sérv bántja-e az ideget. Nem véletlen, hogy a pyriformis színdrómát egy jó gyógytornász hamarabb beazonosít.

Sőt, állítólag vannak olyan tesztek amivel a psziché is szűrhető (Waddel-jelek).

 

Köszönöm az ajánlást, meg fogom nézni.

Előzmény: GeriSoft07 (13742)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13744

Minden ember és minden gerinc más. Csak a saját tapasztalatainkat tudjuk megosztani egymással.  Én csak azt tudom javasolni neked hogy menj el neurulógushoz és kideríti a bajt. Ne hagyd magad.  Én itt várok másfél órája Sürgősségi beutalóval a neurulógusnál aki meglátott megismert mondta műtötték magát baj van? Menjen aki műtötte mondom elkúldött hogy ide jöjjek.  Jó akkor várjon megbeszéljük.  Úgyhogy most várok. 

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13743

Szia! Igen,már másodjára kaptam figyelmeztetést. Csak sok helyen olvastam,többek között itt is a régebbi hozzászólásokat arról hogyha zsibbad az ember lába akkor az felér egy sérvvel. Egyébként nem várom el senkitől sem hogy helyettem derítse ki a diagnózisomat amit nekem kell megtenni. Csak egy kis információt szerettem volna megtudni.

Előzmény: Törölt nick (13740)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13742

Kontrateszt:

lábujjhegyre állás és sarokra állás

elfelejtettem melyik melyik, egyik l4-l5 masik l5-s1 idegi nyomasra fig belenyilallni

uloideg: megkeresi neked valaki hatul combkozepen, huvelykujjal megnyomja, az erintett oldaltol osszerogysz :)

 

javasolt: zygote body 3d googlizd ki, keresd le az ideget ahol faj!

Előzmény: Törölt nick (13740)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13741

Nincs semmi gond!

Jó Neked, ha az olvasottak és az egyéb infók birtokában már "lassan megműtöd magad".

Én minél többet olvasok, annál több lesz a kérdőjel.

Előzmény: GeriSoft07 (13738)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13740

Hogy sérved van-e, azt mi nem fogjuk kideríteni.

Legalábbis én nem.

Több dolog okoz sérvhez hasonló tünetet.

Viszont kaptál egy enyhe fegyelmeztetést a testedtől (ha jól értettem másodszor).

Előzmény: Törölt nick (13737)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13739

Szia!

Változóan! Nekem nincs is más választásom, mint a küzdelem, hisz a kiegyenesedett lordosissal és a protrusioval a sebésznek nincs dolga.Nyilván nem a kiboltosulásom fáj, hiszen a porckorongban nincs ideg és nem is nyom ideget.Azt tudom elképzelni, hogy a lelapult porckorongok miatt a kisizületek irritálódnak, vagy az izom védekezik az instabilítás miatt.

Nekem azért nem fáj egész nap, kb.15 órakor kezdi, és úgy 21 órára enyhül.Furcsának tűnik, de estére a vállövre korlátozódik, ez már enyhébb, kibírhatóbb.

Ez nem azt jelenti, hogy reggel nem érzem, hogy nincs nyakam, lapockám, de ha csak ennyi lenne, élhetném vígan az életem.

Nekem a mozgás segít, de nem állítom, hogy végleg megoldotta a problémám.

Néhány éve bejelzett a derekam is.Nehezen tudtam öltözködni.....A pihenés semmit nem segített.Elkezdtem finoman csinálni a "mardzsarit", a csigolyák lassú kimozgatását. Ez az, amikor négykézlábra állsz, domborítod, homorítod a hátad. Ez a egyszerű gyakorlat hamar kihúzott a bajból. Ezután már az egész gerinre dolgoztam.

A derekamban is van több kisebb probléma, megváltozott görbületek, protrusio......, de ezt jól tudom kezelni. A nyak nekem nehezebb dió.

 

Meg tudom érteni, hogy két hónappal a műtét után türelmetlen vagy. Úgy olvastam a Raditech oldalán, hogy műtét után három hónappal készítenek először MR-t.

Nem tudom, hogy a gerincnél milyen hosszú csontosodási folyamat, csak azt tudom, hogy testszerte más.

Pl.ha a nagyujj alatt lévő sajkacsont törik, 10 hét gipsz és akkor sem tuti.

Novemberben tört el az orsócsontom és még most sem 100-as. Pedig a "nagykönyvben" hat hét.A szervezet nem egy klisé.

 

 

 

Előzmény: Adrienm79 (13736)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13738

Bocsi, arra celoztam, nincs olyan betegseg hogy lumbago, mert nincs fogfajas sem

csak jol hangzik, ezert mondja ezt a doki mindig

Előzmény: Törölt nick (13732)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13737

Akkor rendben,megnyugodtam. Én szívesen meghallgattam/meghallgatok mindenki véleményét és ugyanannyit ér mindenkinek a szava hiszen szívesen fogadok minden információt erről a tünetről, vagy ha porckorong sérvem van akkor meg betegségről. Hiszen ezt szeretném kideríteni hogy sérvem van e ezzekkel a tünetekkel.

Előzmény: Törölt nick (13735)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13736

Szia Brigi!

 

Hogy érzed magad?

 

Igen sajnos az L4-L5-nél spondylophyta van:-( Ez nem jó itt MR nem történt még de most nem is erre fókuszálok.

 

Kíváncsi leszek mit mond a neurológus...

Előzmény: Törölt nick (13733)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13735

Jaj, nincs semmi gond! Ez még belefér.

Kérdezted a véleményem, csak a sajátomét tudtam elmondani, nem a másét.

Elmondtam, a többi meg jött.......

Előzmény: Törölt nick (13734)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.24 0 0 13734

Nehogy már miattam kezdjetek el vitatkozni. Inkább akkor nem írok semmit. Ennek nem örülök. Hiszen mind a ketten  jót és ugyanazt írtátok és sokat segítettetek aminek viszont örültem.

Előzmény: Törölt nick (13732)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!