Keresés

Részletes keresés

FELICIAPICKUP Creative Commons License 2013.10.05 0 0 1657

Sziasztok .Kellene egy kis segítség.Scarabeo d-tech üzemanyag szivattyú nem akar menni. Adtam neki áramot akkor működik, de a vezetéken nem kap áramot.Honnan van vezérelve? Van nyomás érzékelő vagy relé ami kapcsolná.Eddig harmadik negyedik próba után beindult, de most már azt se akarta.Merre keressem a hibát, tud valaki tánácsot adni. Köszönöm.

Szere28 Creative Commons License 2013.10.02 0 0 1656

Udv!

A ket szimering koze. Az egy kis tavtarto. Pedig amit idaig szedtem motort mindben ott volt.

Udv!

Előzmény: airwin2163 (1655)
airwin2163 Creative Commons License 2013.10.02 0 0 1655

Köszi a segítséget sikerült kiszedni ahogy leírtad ,ma megjött a vízpumpa felűjító készlet ,de nem tudok mit kezdeni az egyik műanyag gyűrűvel (a csatolt képen legalul  látható) .

Ilyen nem volt a leszerelt vízpumpán ,illetve a REPAIR MANUAL -ban sem szerepel . Azt hova kell felrakni ? vagy csak egy kis szerszám a szimering felhúzására?

Előzmény: Szere28 (1654)
Szere28 Creative Commons License 2013.09.28 0 0 1654

Udv!

Jobban jarsz ha a lendkereket is le veszed. A masik en nem utogetek. A vizpumpa tengelyen van egy lyuk. Abba beteszek egy tengelyt de nem azt ami gyerilag van. Teszek ra egy egy kampot arra a negatev kalapacsot es azzal huzok egyet rajta es a leg beszorultabb is ugy ugrik ki h orom nezni. .

Udv!

Előzmény: airwin2163 (1652)
Szere28 Creative Commons License 2013.09.28 0 0 1653

Udv!

Igen az.

Udv!

Előzmény: airwin2163 (1651)
airwin2163 Creative Commons License 2013.09.28 0 0 1652

Sajnos nincs tőmítés , próbálok szerezni vagy csinálni egyet , a régi vízpumpát hogy tudom kivenni egyszerűbben ? egy leírásban azt olvastam,hogy a  túloldali vizkiömlőn keresztül egy műanyag rúddal  kell óvatosan ütögetni    vagy a generator oldaláról húzni .     melyik a könnyeb ? egyenlőre nem mozdul  .Itt tartok most ,egyenlőre elakadtam

Előzmény: Szere28 (1650)
airwin2163 Creative Commons License 2013.09.28 0 0 1651

Hivatalosan hol van a légtelenítő csavar? a henger tetején  van egy műanyag ahol bemenővízcső csatlakozik két csavarral annak a tetején van egy harmadik csavar ,az lenne a légtelenítésre kijelölt hely amit be is karíkáztam?

Előzmény: wakond83 (1634)
Szere28 Creative Commons License 2013.09.28 0 0 1650

Udv!

Ott pedig kene lennie tomitesnek klingelitbol. 

Udv!

Előzmény: airwin2163 (1649)
airwin2163 Creative Commons License 2013.09.28 0 0 1649

rendeltem vízpumpa felújitó szettet ,még nem jött meg, de addig is  leszedtem a generator fedelet ismerkedni a dolgokkal . Addig is azt kérdezném,hogy a generátor fedelet mikor levettem nincs alatta tömités ,csak valami vékony szürke tömítő anyag .Oda mit tegyek majd ha rakom össze , mit érdemes ott használni?

 

Előzmény: Szere28 (1635)
wakond83 Creative Commons License 2013.09.27 0 0 1648

Üdv.

 

nincs mit.

 

Üdv,

Előzmény: Törölt nick (1647)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.27 0 0 1647

Köszi szépen!

 

Üdv,

Előzmény: wakond83 (1646)
wakond83 Creative Commons License 2013.09.27 0 0 1646

Üdv.

 

 

bontós száma:06-30-750-90-89

 

Tökölön van, de vaterán RICAMBITUTTO néven ad el.

 

új cuccok kedvező áron:

 

www.futarmotorosbolt.hu

 

nekem ezek a kedvenceim.

 

Üdv.

Balázs

Előzmény: Törölt nick (1645)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.27 0 0 1645

Hello!

 

Minarelli blokkos 50-re kellenének:

 

Henger + dugó szett 50/70 ár érdekelne.

Nagyplexi, lehet bontott is. csak ne legyen nagyon karcos.

Bontot rezoncső ára.

Előzmény: wakond83 (1643)
konyi79 Creative Commons License 2013.09.26 0 0 1644

Köszi!

Mióta vadászok rájuk...

Előzmény: Törölt nick (1642)
wakond83 Creative Commons License 2013.09.26 0 0 1643

Üdv.

 

van, mi kellene?

 

 

Előzmény: Törölt nick (1641)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.26 0 1 1642
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.26 0 0 1641

Van Budapesten bevált bolt, - esetleg bontó - ahol érdemes vásárolni?

 

Köszi,

mamuth75 Creative Commons License 2013.09.26 0 0 1640

Üdv!

Nem tudom,mert azt mondta,hogy a henger jó a dugó oda van,meg a gyűrűk is.

A hengerfejben meg csiszólni kell a szelepeket mert nem zárnak teljesen.

Szere28 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 1639

Udv!

Azt miert szar a dugo mi tortent vele?

Előzmény: mamuth75 (1638)
mamuth75 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 1638

Üdv!

A legolcsóbb az ingyen...... ez csak vicc.

Mondj egy árat te.

Az az igazság,hogy szét szedte a szerelő és azt mondta hogy a dugattyú szar de az maga 29E lenne.

 

Szere28 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 1637

Udv!

Oszt mi neked az olcso. Nekem vab otthon egy keszlet.

Udv!

Előzmény: mamuth75 (1636)
mamuth75 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 1636

Üdv!

Valakinek olcsón,elfekvőben nincs 150-es henger,dugó,gyűrű,csapszeg ?

Előre is köszönöm.

Mamuth

Szere28 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 1635

Udv!

Hat akkor vizpunpas lett a motor. A cserehez le kell venni a generator fedelet a lendkereket es akkor ki lehet szedni a vizpumpat.

Udv!

Előzmény: airwin2163 (1633)
wakond83 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 1634

érdekes, nekem is ilyenem volt kb. 25X cseréltem benne vizet, ilyen gond nem volt.

nekem a légtelenítő kupak tömítése halt el.

légtelenítetted rendesen?

Előzmény: airwin2163 (1633)
airwin2163 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 1633

99 scarabeo 150 4t lecseréltem a hűtővizet 2 hete ,kapott új fagyállót (MOL kútról) . tegnap észerevettem ,hogy valami folyik . henger oldalán a kipufogó alatt van egy gyári lyuk amin keresztül nyomja ki a hűtővizet.  vízpumpa ,szimering ,tömszelencére  gyanakszom , Szerintetek is ez lehet a gond?  Hol találom a vízpumpát  ? elsőre  nem nagyom látom .

hogy kell ezeket kicserélni?  még kezdő vok.  Létezik ,hogy az új fagyálló szétmart belül valamit?

 

Szere28 Creative Commons License 2013.09.24 0 0 1632

Udv!

No most mar vegre kicsit te is ertheton beszelsz. Ha 50 marad akkor sok mindent nem lehet tenni. A fuvoka cserevel semmit nem ersz. Azt csak akkor lehet ha tobb levegot kap. Azt megint csak nagyobb legszurovel illetve karbival ersz el. A variatorban elmondtam h kell a kiput is az elozo kommentemben. A rezonator az 50-esnek is eleted ad. Ami figyelni kell h lehet akkor konnyebb gorgo kell mert feljebb kerul a nyomatek hatar. Igy alul doglottebb lesz. Igaz ezt kontraszt rugoval es kuplung rugoval ellensulyozhato. A gyujtasmodult irdemes cserelni ami fordulatszamra nincsen korlatozva.

Előzmény: Törölt nick (1631)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.24 0 0 1631

Az a baj, hogy te tök hülyének nézel és nagyon nem akarod megérteni, mit szeretnék, pedig már harmadszor írom le.

NEM TUNINGOLNI AKAROK!

A gyári folytást akarom megszűntetni, ha van egyáltalán.

De még ez sem derült ki.

Csak azt hajtogatok folyton, hogy rezoncső, meg új karbi...

 

Az szerinted reszelgetés, hogy megszűntetem a gyári folytást?

Lehet, de nem mindegy, hogy 100Ft-os fúvókát cserélek, meg kivágom a kipufogót, vagy veszek rezoncsövet, meg új karbit, meg légszűrőt, stb..

Azt majd akkor, (esetleg) ha teszek rá egy 70-es szettet.

 

Ne keverjük most ide a 70-es cumót, mert az majd a jövő zenéje, arra csak fel szerettem volna készülni pontos adatokkal, amiket egyenlőre nem kaptam meg.

 

Igen, pont ezeket akarom tudni! Látod, csak jönnek az infók, nem értem, miért nem lehetett ezt elsőre is leírni. Miért kell felesleges köröket futni.

Talán ha nem néznél mindenkit hülyének, értelmesen is el lehetne beszélgetni.

Előzmény: Szere28 (1630)
Szere28 Creative Commons License 2013.09.24 0 0 1630

Udv!

Meg mindig nem latsz tisztan lattom. A gyari kipufogo mindig folyt meg akkor is ha ugymond kivettek a folytast. Ha mer felraksz egy hetvenes hengert mar akkor fuvokat kell cserelni nem kicsivel nagyobbra hanem joval. En lattam mert eleg motort elhiheted mivel ezekel foglalkozom. Szoval en tudom mirol beszelek es inkabb embereknek a felyeben van zavar. A motor mukodesi elmeletett nem tudjak de mar piszkalni akarjak. Ezert mondtam donsd el mennyit akarsz a motorra kolteni. Mert utana lehet tanacsot adni. Ja igen es a masik tenyezo amit elfelejtes h eppen a motorodban milyen allapotban vannak az alkatreszek. nem lehet csak ugy feldobni egy 70 hengert azt jo lesz. De mar itt hibbazik a dolog mert henger cserevel hengerfejet is cserelni kell mert mas egestermeret kell a 70 hengerhez. De ha tudni akarod gyari kupufogoban ha van folytas az mindig a leomloresznel van. vagy a kipufogocsonknal bevan hegesztve egy egy szukito azt kell megnezni. A masik folytasi modszer a kipufogo csonkon van egy vak csonk. Azt le kell vagyni ha van es szepen a csot egyenesen lehegeszteni. A variatornal meg van e hatarolod azt konnyen megnezheto. Hajtasfedel levesz es szepen latszik meddig megy ki a szij a variatoron. Ha kozepig van csak nyoma akkor a hatso variator hatarolva van. Ha szepen a variatoron latszik a nyom szinte vegig es a variator vege elott egy kett mm all meg akkor nincsen hatarolva. A hatso variatort szet kell szedni es ki kell venni a hatarolo lemezt. de csak akkor ha hatarolt. A variatorbol latszik. Szoval ezert mondtam h te sem vagy tisztaban a dolgokal. Nezd meg utana lehet beszelgetni mit es h. Egyaltalan milyen kipufogo van neked fen. ugy nez ki mind egy rezonator vagy egy hasabb alaku. Mert az sem mindegy. Mivel nem lattom a motorod igy semmit nem lehet rola mondani. Mert meg evjaratott sem mondtal mikor gyartottak. Arra kerested a tablazotott. En mashogy allok hozza mind te. Te meg az a fajta vagy aki reszelni akar es nem epiteni. En mar kinottem a reszelesbol mert rajottem nincsen ertelme ugy sem lesz latvagyos javulas mert a gyari dolog behatarolnak nincsen mozgaster. Ha meg meg is reszelesre fajul az ember sokszor tobb energia elmegy mindha venne belole egy nem tull draga de ugymond gyarilag modositottat. Ezeket kell felfogni. Akkor mondhatnam cserelni kell karbit mert a 14mm vagy 12mm torkod nem kap eleg nyalat 19 karbi kene delortotol van vagy van utangyartott. De akkor meg a legszurohaz is folytja abbol is lehet kapni nagy szivonyilasos. Sport legszuro nem ajanlott mert a legkissebb eso is elkap vagy csak vizes az ut mar is tolhatod a motort. Vannak olyan sport szurok amik birjak a vizet. Ja igen es a legszurohazat nem erdemes szetfurkalni mert megint csak bele jut a vizz. Ezek a furkalos modszerek a hulye gyerek tuning mondszere. Ezzel szoktak megtalalni h nem mukodik meg hh besul a motor mert a hengert cserelte de az olajpumpa hozamott nem modositotta es besult. vagy tul szegenyre vette a kevereket mert nem cserelt fuvokat illetve rosszul allitotta be es megint csak besult a motor. Ezt fog fel nem lehet csak ugy reszelni . Elkell donteni mit akarsz es utana lehet beszelgetni. eldonteni mit akarsz ugy kell erteni a motort ellenenorni kell mi jo mi elfogadhato allapotu es mit kell cserelni h mukodjon is utana normalisan.

Udv!

Előzmény: Törölt nick (1629)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.24 0 0 1629

Én egy szóval nem mondtam, hogy tuningolni akarom.

A folytásokat szeretném megszüntetni és minimális ráköltéssel kihozni belőle amit elvileg tud a vas, amíg meg nem nyekken és nem kerül rá egy 70-es henger.

Ennyi.

Rengeteg motornál ki lehet vágni a kipufogóból a szűkítést, kicserélni a szűkített membránt-vagy beömlőt, egy nagyobb fúvóka, variátorból határoló ki.

Ez épp elég szokott lenni.

Mit nem lehet ezen érteni?

 

Ne nézzél már hülyének.

Ne akard már megmagyarázni nekem, hogy nincsen gyári méretű fúvóka, és egy egyel nagyobb, ami általában jó szokott lenni. Csak mivel nem tudom mekkora a gyári, hiába méregetem az enyémet, nem fogom tudni, hogy az cserélt e. Kápis'?

 

Ha csináltál már volna ilyet, akkor egyből rávágtad volna, hogy a kipufogó cserés, nem lehet megszüntetni a folytást, vagy nincs is benne, vagy a kiömlőnél vágd el a 4cm-es szűkítést.

Van benne egyáltalán bárhol folytás?

Akkor így kérdezem, hátha így továbblendülhetünk a kezdeti nehézségeken és valami konkrétum is előkerül.

 

Előzmény: Szere28 (1627)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.24 0 0 1628

Szeva!

 

Zsír, köszi, ilyenek jöhetnek még. :-)

Előzmény: NDani (1626)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!