Keresés

Részletes keresés

Gypsy56 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7796
Bármelyik Stuhlesnek va. Csak eredetit lehet kapni. Ahova én járok, ott 250 Ft/db
Előzmény: pintérjani (7780)
4125 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7795

a mini négyütemű honda gx35 360fokban fordítható bármerre.

 

pintérjani a honda gx35 egy 35ccm-es gép, és négyütemű, ajánlanám neked is hogy probáld ki egyszer, kiváncsi lennék mikor dobnád el a stihl-t :-)

ja és ugyanez a motor stihl lóerő méréseknél minimum 2,5 lóerős lenne :-)

4125 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7794

a honda UMK435-ös gépben egy honda gx35-ös motor van, ezt a motort más fűkaszákban is alkalmazzák, köztük az oleomac és a castelgarden. egyébként ez a honda profi géptipusa mármint a GX.

a castelgarden gyártotta 2007 év végéig a honda umk435-kaszához a motoron kivüli összes részét, 2008-tól a honda saját gyártásban készítí ezt, azóta álítólag sokkal gagyibb lett.

a castelgarden xb38hd, vagy ugyanez a gép, az xb435hd tipusnéven sokkal jobb áron kapható, motorja ugyanaz az a honda gx35.

a legföbb különbség, hogy castelgarden egy profi rezgéscsillapító rendszert tett a gépre.

itt az importör oldala: http://81.223.123.130:86/

100 és 115 ezer huf között meg lehet vásásrolni, nekem is van egy ilyen gépem, én 100ezerért vettem.

azt kell eldöntened, hogy a mostani nehezebb írtási és területrendezési munka után milyen módon akarod fenntartani a területet, ha hagyod hogy elburjánzódjon a terület és évente csak 2-szer kaszálod akkor ajánlatosabb egy nagyobb kétütemű gépet venned, ha azomban szépen havi vagy kicsit ritkáb rendszerességgel kaszálnád le a területet akkor megfelelő ez a teljesítmény is.

 asszem a castelgarden gépre 2 év gari van.

de ne aggódj, nem hiába ad a honda 3 év garit, ez a motor csak akkor megy tönkre ha a kezelője azt akarja, akkor meg úgy sincs gari.

egyébként ezzel a géppel úgyanúgy megcsinálsz mindent mint a nagyobakkal, csak lasabban, egyetlen hátránya hogy fűrészfogas tárcsát nem rakhatsz rá, tehát 10-20cm-es fákat nem tudsz vele vágni, de arra úgyis ott a fűrészed.

vagy ma vagy holnap csinálok fényképeket a gépről és felteszem ide.

Előzmény: H.András (7790)
pintérjani Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7793
Szerintem ez a 31 köbcentis gép kicsit gyengécske ilyen munkához,bár még nem volt szerencsém hozzá.Véleményem szerint 40 köbcenti körüli gépben kellene gondolkodnod,de minimum 35 köbcentis kell.amennyiben szépen fokozatosan tisztítod a területet,akkor mire végzel,szinte már kezdheted is újból.Több kiváló márka van,jobbnál jobb gépekkel és magasabbnál magasabb árakkal.Azt,hogy melyiket válasszad,azt neked kell eldönteni,illetve te tudod,hogy mit bír a pénztárcád.
Én személy szerint a Stihl-t preferálom(tudom,nagyon drága),de érdemes elgondolkodni a Husqvarna-n,Dolmar-on,Solo-n,Hitachi-n,Maruyama-n is a Honda mellett.Ez az én véleményem csak persze,majd a többiek is leírják,hogy mit gondolnak.

A fűnyíróról annyit,hogy a négyütemű motorral szerelt fűnyírók ajánlott maximális dőlésszöge 10 fok.E felett már nincs rendes kenése a gépnek és könnyen beállhat.
Előzmény: H.András (7790)
napalm. Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7792
Lipi, honda akcióra tudsz valamit mondani?
Előzmény: Lipi07 (7779)
pintérjani Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7791
Igen,sok márkás gyártónak gyártanak cuccokat,de az alapanyagot viszik nekik és ellenőrzik a minőséget.Amit a piacon kapsz,azokat 8-10 éves gyerekek csinálják,általában egy félsötét raktárban éhbérért.
Szerintem senki nem kér olyan terméket,ami szinte használhatatlan,vagy ráz.Ilyet gyártanak,mert olcsó előállítani és az olcsót keresik mindenhol,nem törődve a minőséggel.Szarnak rá,hogy nem szigetelt az elektromos készülék,hogy mérgező a gyerekjáték és még sorolhatnám.Abban teljesen igazad van,hogy tudnának minőségi cuccot csinálni,csak nem éri meg nekik.Kifizetődőbb a gagyit,a szart eladni,mint a minőségi cuccot,a gagyi árának tízszereséért.
Előzmény: 4125 (7789)
H.András Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7790
Sziasztok!

Tapasztalt emberek véleményére lennék kíváncsi.
Ha minden jól megy a közeljövőben egy kb. 1 ha - os telek boldog tulajdonosa leszek egy somogyi kis faluban. A telek 30 %-a egyenes, a többi része változó meredekségű emelkedő. A terület aljában családi házat szeretnék építeni, felette pedig akácost és gyümölcsöst telepíteni. Nagyon szép, csak a gond, hogy a területet kb. 10 éve nem gondozták, ennek megfelelően a régi gyümölcsfákat benőtte a dzsumbuj, be sem lehet menni a terület egy részére, derékig érő fű, és kb. 3-5 cm törzsátmérőjű vadbokrok és fás növények jellemzik.

Namost, motoros fűrésszel rendelkezem a combosabb fák és régi gyümölcsfák kivágásához, de egy benzines fűkaszába is be szeretnék ruházni, amivel ki lehet pucolni a területet. Olyan gépet szeretnék, ami legfőképp megbízható, hosszútávon kiszolgál, és jól ki tudom használni majd a későbbiekben is, amikor már könnyebb lesz karbantartani a területet, nem csak most az irtáshoz. Szóval nem a legnagyobb gépet szeretném megvenni, és az ár sem mindegy persze. Nem két nap alatt gondoltam kitisztítani a területet, hanem szépen fokozatosan.

Első körben a Honda UMK 435 -ös gépre gondoltam, nagyon szimpatikus, főleg azért, mert 4 ütemű és 3 év garancia van rá, ráadásul elfogadható áron. Szerintetek megfelel ez a gép a fenti terület fokozatos kiirtására és majdani karbantartására, vagy mindenképp nagyobb kéne? Később esetleg egy komolyabb önjáró fűnyírót is vásárolnék, szóval nem az egészet kaszálnám ezzel.

Köszi, hogy végigolvastátok, köszönettel várom az infokat. :)
4125 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7789

azok azt gyártanak és olyat amilyet kérnek töllük, nem azért gyártanak szart mert ők bénák..., hanem mert ezt rendelik töllük, erre van kereslet.

ez az alapanyagra is vonatkozik.

a világ akármelyik legjobb termékét is gyárthatnák ott, ugyanolyan lenne a minősége.

egyébként gyártanak is nagyon sok márkás terméket is, az emberek el sem hinnék hogy milyen nivós, drága márkákat.

pintérjani Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7788
Hát igen,aki nem ült benne,nem kínlódott vele,az nem is tudja,hogy mit vesztett.Megannyi hibája ellenére is szerette aki vezette,mert nem volt más választása.Eltűnt mára a malomkerék nagyságú kormány,az utastérbe befüstölő erőtlen motor és az Ifák alatt állandó jelleggel megtalálható olajfolt.
Előzmény: 4125 (7785)
4125 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7787

ifa new york-ban

http://www.youtube.com/watch?v=yn7AqyXR40o&feature=related

 

az amerikai hadserek mindenből ami szovjet volt rengeteget vitt az usába, harcihelikopterektől a vadászgépekig, és persze rengeteg autót is.

megvizsgálták őket majd kiképzésekben vettek részt, már meg vagy eladják őket vagy szétlövik a gyakorlatok során.

volt olyan vadászgép amit a saját pilótája lopott ki az eredeti szovjet barát országából, gondolom jól lefizették.

pintérjani Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7786
Tudnak,ha akarnak,de ahhoz már normális alapanyag kell.Inkább ledarálják a műanyag flakonokat,üdítős flaskákat és abból gyártanak mindent.Cipőt,ruhát,elektromos cuccot,mindent.A múltkor kapott a lányom ceruzát az oviban a zsákbamacskába,volt benne egy kínai ceruza,amiben a grafit körül nem fa volt,hanem papír.Mikor faragtam,megnéztem ami leesett a faragás során és a papíron kínai írásjelek voltak.Hihetetlen.
Előzmény: Lipi07 (7779)
4125 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7785
4125 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7784
IFA gyűjtemény. :-)
pintérjani Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7783
Vazze,ha nem lenne ott,isten bizony nem tudnám,hogy melyik az eredeti és melyik a hamisítvány.Börtönbe kellene csukatni,aki ilyet behoz az országba.Ezek a kínaiak lassan már a saját anyjukat anyjukat is hamisítják.Pff.
Előzmény: 4125 (7777)
pintérjani Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7782
Azért majd írd meg légyszi,hogy mennyi pénzből lett a gép újra harcképes.
Előzmény: Gypsy56 (7768)
pintérjani Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7781
nincs mit,szívesen.Örülök,hogy tudtam segíteni és remélem megoldódik a problémád!
Előzmény: földmérnök (7776)
pintérjani Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7780
Örülök is.Természetesen annak,hogy sikerült egy jó üzletet csinálnod.Azért látszik,hogy nem vagy még teljesen menthetetlen. :)
Más.Elhagytam ma a damilfejből az egyik csúszószemet.Csak a Stihl jó bele,vagy van belevaló utángyártottból.Egyesével lehet venni,vagy csak párban?Tudja valaki,hogy mennyi az ára a Stihl boltban annak a vacaknak?
Előzmény: Gypsy56 (7768)
Lipi07 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7779

Az MTD "saját" motorjai is a Honda GXV140-es motor másai, és nincs velük gond, motorikusan hozzá nem nyúltunk még komolyabban egyhez sem. Vagy pl. a Heron szivattyúk, áramfejlesztők is Honda koppintások, gond nélkül végzik a dolgukat, csak az áruk barátibb. Tudnak ezek a kínaiak jót is csinálni, és amíg ilyen a jogrendszerük, addig fognak is, mert nyugodtan másolhatnak akármit szabadon.

4125! Autókat is másolnak! Van egy ismerősöm, itthon is 320d bmw-vel megy, kínában is, csak az kínait kínában vette, harmadáron, és máshogy hívják, de még az illata is ugyan az - elmondása szerint. Más kérdés, hogy én inkább a németben gyártottal (sem) karamboloznék, mint a kínai másával :)

Előzmény: 4125 (7778)
4125 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7778

amúgy nem biztos, hogy totál kuka a hamisítvány gép, fölleg a honda, haveromnak van kínai "honda" motorral szerelt kismotorja és nagyon meg van vele elégedve, futárkodik vele és már bőven túl van a 100ezredik kilóméteren.

csak ugye nem féláron kelett volna megvenni azt a szivattyút, hanem kb negyed áron.

4125 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7777

HONDA hamisítványok!

 

http://www.kerttechnika.hu/index.php?page=cikk&page2=cikk2&id=203&vuid=4176&hid=150

 

úgy látszik már mindent hamisítanak amit csak el lehet képzelni.

hamarosan talán már kocsikat is :-)

földmérnök Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7776
Köszi nagy segítség volt!
Előzmény: pintérjani (7738)
4125 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7775

némelyik embernek mennyi mindene van, kertigépektől az autókig és alktrészeikig, és mindig csak eladásra kínálja őket itt a fórumokon :-)

http://forum.index.hu/Search/searchUserArticle?u=864713

Előzmény: Krisztian17 (7774)
Krisztian17 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7774

Sziasztok!!

 

Eladó

Dragon 55 H Benzinmotoros rotációs kapálógép. Motor fajtája: Négyütemű Honda GCV 160 Teljesítmény (LE/kW): 5.5/4.0 160 cm3

 2 éves karbantartott gép,kitünő állapotban.

 Kaposváron található.

 

Ár:65.000ft

 

Érdeklödni:70/540-1600

 

További szép napot.

4125 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7773

még a sparta25 is fennt van, csak elbujt a kicsike :-9

http://www.kerttechnika.hu/index.php?page=termekek&page2=termekek2&alkat=71

MagdalenaNeunerFan Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7772
Megtáltosodtál? Ütös kis masina lesz ha rendberakod, a SOLO-t eldobod.
Előzmény: Gypsy56 (7768)
MagdalenaNeunerFan Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7771
Bocsánat viccnek szántam azthittem visszaolvastál vagy 1-2-3....2000 oldalt! Akkor majd érted miért írtam!
Előzmény: Törölt nick (7763)
4125 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7770

nézelődtem a kerttechnika.hu weboldalon régebben semmilyen fűkasza nem volt a honlapjukon mert a stihl-t nem rakhatták fel, egyéb márkákkal meg gondolom nem foglalkoztak.

ez most változott:

http://www.kerttechnika.hu/index.php?page=termekek&page2=termekek2&alkat=72 múltkoriban még egy spart25-ös is fennt volt a weboldalon.

erősebb kategoriából pedig egy sparta42-es vann fentt és egy stihl fs400-as!!!! bizony fennt van egy stihl is felárazva :-)

amúgy szegény sparta42 kicsit megdrágult a kerttechnikánál, valószínű a stihl fs400 szomszéd hatására, mert 120ezerért adják máshol 93ezer és 103ezer között mozog az ára.

de a sparta37-est is megkapni 78-88ezer körül máshol, szemben a 102ezerrel.

kicsit olyan érzésem támadt, hogy csak azért van fennt ilyen áron, hogy kisebb legyen az árkülönbség a stihlekkel szemben, így talán eladhatóbbak a stihlek :-)

http://www.kerttechnika.hu/index.php?page=termekek&page2=termekek2&alkat=74

 

remélem senki nem bánja, hogy megírtam a véleményemet.

Gypsy56 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7769
Hát, akkor lövésem sincs, mi a fene baja lehet. Talán egy javaslatom lenne : Minimum 20 tonnás prés alá, és egy komoly fazonigazítás.
Előzmény: Törölt nick (7764)
Gypsy56 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7768

Na, Jani, lehet örülni ! Nézd csak, mit vettem !

http://www.teszvesz.hu/show_item.php?item=434275376

Előzmény: pintérjani (7767)
pintérjani Creative Commons License 2008.09.11 0 0 7767
Viszont az tény és való,hogy az árakkal elszaladt a Stihl.Fej fej mellett haladnak a Husival.Egy Stihl árán két Maruyama-t kapni szinte,de most,hogy már ennyi márka van a piacon,talán barátibb árakkal áll elő a Stihl.Egyébként erre szerintem kevés az esély,mert az nem mondhatják,hogy most nem akarunk akkorát szakítani,mert szarban a haza és mostantól nem húzzuk le a vevőt mindenáron.Nem tudom,de azért nem bánnám,ha olcsóbb árakkal dolgoznának.Ha levinnék az áraikat a Dolmar,Solo árai köré,simán megfojtanák őket.De ezek szerint a nyereség így is megfelel nekik,mert nem engednek a 21-ből.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!