Keresés

Részletes keresés

B.GY Creative Commons License 2015.08.12 0 0 17269

Neked is.A magam puritán módján:)

Előzmény: Mackóbogár (17268)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.08.12 0 0 17268

Na, most már én is kíváncsi vagyok :-)))) Nekem is megírod ?

Előzmény: B.GY (17267)
B.GY Creative Commons License 2015.08.12 0 0 17267

Inkább megírom privátban,mert nem egy hétköznapi dolog. Na meg neked nincs is olyanod :)Én sem próbáltam még ki.

Előzmény: Jázmyn2000 (17264)
B.GY Creative Commons License 2015.08.12 0 0 17266

Én kipróbáltam a banánhéjat.Jelentem hogy nem ér semmit:)

Előzmény: araucana (17261)
K.Ancsi Creative Commons License 2015.08.12 0 0 17265

Letöltöttem a könyvet, már elkezdtem olvasni.

Az elmúlt 4 évben több könyvet is olvastam a táplálkozással kapcsolatban,de még nem is hallottam erről.

Nagyon jónak ígérkezik, bár én nem szörnyűnek mondanám.

 

Az áteresztő bél szindrómával már én is találkoztam, olvastam róla.

http://www.tenyek-tevhitek.hu/szivargo-belszindroma.htm

 

És voltam egyszer egy biorezonanciás vizsgálaton és ott mondták, hogy enyhén nekem is van ilyen.Kerülöm én is a hüvelyeseket.

Előzmény: araucana (17261)
Jázmyn2000 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 17264

Mit mondott? Elárulod? :)) És érzel valami változást tőle?

Előzmény: B.GY (17237)
.Petya.57 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 17263

Szia K.Ancsi!

Köszi, hogy megosztottad a történeted!

Mindenkinek tanulságos!

Előzmény: K.Ancsi (17262)
K.Ancsi Creative Commons License 2015.08.12 0 0 17262

Mikor én voltam a Békynél, nekem valahogy annyira rávilágított arra, hogy pusztán a termékek fogyasztása nem elég, teljes életmód változtatásra van szükség.Hiszen: ha tartom ugyanazt az életmódot , amit addig, nincs változás.Bizony nekem is oda kell tennem magam, lemondással jár a változás.

Meg kell nagyon érteni, hogy ez mind miattad és érted van.

Rajtad kívül senkinek nincsen motivációja a gyógyulásra! Az orvos akkor is megkapja a pénzét, ha van sömör és akkor is ha nincsen.

Ez minden betegség esetén így van.Az orvos akkor is megkapja a fizetését, ha a beteg meghal.

Ez van.

Előzmény: K 1 (17256)
araucana Creative Commons License 2015.08.11 0 0 17261

Most olvasom Colin Campbell Kína-tanulmány c. könyvét. Egyszerűen szörnyű, amiket leír! Mindenkinek ajánlom. Én is a magam szokásos szkepticizmusával kezdtem bele, de meggyőzött a fickó.

Amit a kajákról gondolok, leírtam magamnak, szeretném, ha elolvasnátok, véleményeznétek.

 

Ahogy most gondolom: A hüvelyesek áteresztővé teszik a bélfalat, így egyes fehérjemolekulák a véráramba kerülnek azelőtt, mielőtt aminosavakká alakulnának. Ezek ellen indít támadást az immunrendszer, s közben az ezekhez megtévesztésig hasonló fehérjét tartalmazó saját sejteket is elpusztítja.

Ami a tüneti kezelést illeti, még mindig dinnyehéjjal kenem magam napközben egyszer, este pedig a harkányi gyógyvíz kivonat 1:1 arányú higítmányával. Eddig meg vagyok elégedve, nem viszketek, szépen lesimulnak a plakkok.

B.GY Creative Commons License 2015.08.11 0 0 17260

2 méterhez 100 kg dukál:)Én kb. 180 cm magas vagyok 80 kilónak kéne lennem.Nálunk a családban mindenki gebe.Vagy 20 évig 65 kg voltam,aztán mostanában lettem 70 mióta megnősültem.Asszony jól főz,bár ez inkább rajta látszik meg:)Nekem télen nyáron egyforma a sömöröm.Sőt nyáron úgy égek,hogy nem merek erdőbe menni:)

Előzmény: zoliee81 (17258)
Octi19 Creative Commons License 2015.08.11 0 0 17259

Dagadt 107 kilóval és 2m-es testmagassággal... én 130-135 kiló vagyok és kicsivel 190 cm alatt... na én vagyok dagadt! ...de ha mások mondják annak nyolc napon túli szokott lenni a következménye... :-D

Előzmény: zoliee81 (17258)
zoliee81 Creative Commons License 2015.08.11 0 0 17258

Én dagadt vagyok, 107 kiló 2 méter,  és aktívan sörözöm. Sömör épp nincs, de nemsoká jön az ősz, kezdhetem szedni a bogyóim, különben úfy fogok kinézni, mint a 101 kiskutya dalmatái. 

Le kéne fogyni 100 kiló alá, de az ülő munka, meg az stresszmentes életmód hiánycikk.  :(

Előzmény: B.GY (17257)
B.GY Creative Commons License 2015.08.11 0 0 17257

Ez a diéta dolog biztos nagyon jó.Én így is sovány vagyok,most fogytam le még 2 kg-t.Ebben a nagy melegben nem bírok annyit enni.Szinte csak este eszek.Építőiparban dolgozom muszáj ennem,hogy tudjak dolgozni. Sitaki gombáktól meg műzliktől nem tudok létezni.Így is mondják a kollégáim mikor nem bírok el valamit,hogy nem ropit meg chipset kell enni:)Azt nekem is mondta a doki,hogy nem az étkezéstől van a sömör.Úgyhogy biztos attól van:)

K 1 Creative Commons License 2015.08.11 0 0 17256

Volt olyan időszakom, amikor én is szigorú diétát tartottam .Nyolc hónapig bírtam . 97 kg -ról lefogytam 70-re , de a csömör maradt . Én is jártam a fehér szakálu  Békinél . Össze vásároltatott velem,

mindenfélét havonta  50 ezer forinttért , de a sömör maradt .

 

K.Ancsi Creative Commons License 2015.08.11 0 0 17255

Kedves Petya.57!

 

Ritkán nézek rá már erre az oldalra, mert a legtöbb fórumozó csak a tünetek eltüntetésére megy bármi áron, én ennél komolyabban veszem ezt  a dolgot.( Senkit nem akarok ezzel megbántani, teljesen megértem, hogy mennyire fontos az, ha nincsenek tünetek.Sokszor fakadtam sírva én is reggel a tükör előtt még régebben, mikor tiszta piros folt volt az arcom.)

 

http://www.anita.eoldal.hu/ nézd meg légyszi  ezt a linket,ott írtam le a történetemet, elérhetőségem is van.(Nem vagyok egy számítógép zseni, lassan készül a weboldal.)

Köszönöm, hogy írtál.

Bocsi, hogy ilyen későn reagálok.

Előzmény: .Petya.57 (17085)
B.GY Creative Commons License 2015.08.10 0 0 17254

Én nem látok semmit a képeken:)

Előzmény: Mackóbogár (17253)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.08.10 0 0 17253

Mackóbogár Creative Commons License 2015.08.10 0 0 17252

voltam hétvégén a Balatonon, egész szépen rendbe jött a sípcsontjaimon lévő folt :-) Nekem jót tesz a napfény :-)

 

Nessi55 Creative Commons License 2015.08.10 0 0 17251

Caola

Előzmény: ötfelezős (17239)
B.GY Creative Commons License 2015.08.09 0 0 17250

Nekem a napfény meg a sós víz sem segít.Legalábbis a Tomesa nem hozott javulást,igaz van még egy pár alkalom.Jövőre azért elmegyek a Holt-tengerhez.Vagy az segít hogy ülök a sóba vagy az hogy nem vagyok itthon:)Lehet a megszokottból való eltávozás segített neked.A háziorvosom azt mondta semmi köze ahhoz mit eszem mit iszom.15 évvel ezelőtt is ittam-ettem mindent mielőtt kijött rajtam a ps.Ráadásul akkor a haverokkal bőven vedeltünk minden hétvégén.

Előzmény: Bálint Hidasi (17249)
Bálint Hidasi Creative Commons License 2015.08.09 0 0 17249

Az a baj hogy ha mindent összerakunk semmit nem csinálhatunk ehetünk stb !Minden doki mást mond és mindenkinek más használ addig kell menni míg nem sikerül valami javulást elérni!Azt mondják a sós víz és a napfény segít,ezt hallani legtöbbször,dolgoztam kint Skóciában 4 hónapig októbertől (2004) egy hónap alatt elmúlt úgy hogy az itthonról vitt krémmel kenegettem ami itthon nem használt,se sós víz se napsütés!Akkor most mi van???hazajöttem és azon a nyáron volt rajtam útóljára rövid gatya utcán.Elmentem dokihoz elmeséltem neki is ,annyit mondott hogy más volt a klíma lehet azért!Kint is dohányoztam ittam ettem mindet mint itthon!Ez nagyon összetett egy nyavaja az biztos! 

Bálint Hidasi Creative Commons License 2015.08.09 0 0 17248

A gyógyfürdőben mindenki mással nincs erre elkülönítve medence. Van 36-38 ,35-36,33-35 fokos medencék.

A pikkelysömörcentrumba nem jutottam be ott nem tudom milyen kezelések vannak.

Előzmény: ötfelezős (17240)
B.GY Creative Commons License 2015.08.09 0 0 17247

Nem mindenki attól stresszel,hogy lekardozzák az úton,vagy gyermekágyi lázat kap:) Mindenki másképpen dolgozza fel a problémáit.Szerintem akkor is volt sömör mikor még meghaltak egy mezei náthától is.Pont hogy a mai rohanó világban idegeskedik az ember többet szerintem mint régen.Akkor leszarták,hogy megeszi őket a vérfarkas vagy sem.Élték az életüket,úgy mint most mi. Az ember jó dolgában zavarodik meg.Amúgy nem a stresszre kennek mindent hanem az alkoholra meg a dohányzásra,akkor is ha sosem művelte az ember egyiket sem:) Most minden 3.ember pánikbeteg,skizofrén,mizantróp vagy csak simán hülye:)

Előzmény: araucana (17245)
Octi19 Creative Commons License 2015.08.09 0 0 17246

Mit értesz biztonság alatt? ...hogy nem lesznek várhatóan háborúk vagy járványok stb...? Nos akkor igazad van, ilyen biztonságban még nem éltünk, akármennyire is tünékeny ez a biztonság! (alig 20-25 éve egy szomszédos országban etnikai tisztogatások és népirtás folyt és manapság egy másik szomszédos országban polgárháború dúl, tele az ország olyan menekültekkel akik az iszlám állam elől, vagy más polgárháborús területekről menekültek)

 

Járványok, na nézzük csak: éppen csak túl van (remélhetőleg) a világ egy ebola járványon, de a globális közlekedési és áruszállítási hálózat miatt soha nem volt ekkora a kockázata egy világméretű pandémiás krízisnek...

 

És akkor ezeket mind elfelejtve: holnap lesz munkád, és holnap után? ...ha nem, akkor milyen esélyekkel találsz belátható idő alatt hasonlót, vagy jobbat? ...a családod, főleg a gyerekeid miből fognak továbbtanulni?

Szereted a munkád? Milyen viszonyban vagy a főnököddel? Tisztelitek egymást emberként, vagy egy igazi tekintélyelvű paraszt aki bármikor kirúghat ha nem dolgozol erődön felül nap mint nap?
Van a családodban tartósan beteg, és/vagy idős ember akiről gondoskodnod kell? ...ha (még) nincs, akkor vajon nem is lehet?

 

Sajnos a mai világban már nem mondható el még az sem ami 40-50 évvel ezelőtt egy biztosnak vélt dolog volt, hogy nem csúszhatsz le egy bizonyos, szint alá, mert ma a legkisebb gond is belelökhet egy olyan katasztrófa spirálba aminek láthatatlanul mélyen van az alja.

 

A stressz igenis valós kockázat! Lassan és alattomosan mérgezi a szervezetedet bizonyos stresszhormonokkal amiket vagy elégetsz rendszeres testmozgással, vagy előbb utóbb kijön a hatásuk a szervezeten!

Szóval, már ne is haragudj, de az érveid elég gyermetegek a stresszmentes mindennapjaidról és a stressz divatbetegségnek való beállításával kapcsolatban!

Előzmény: araucana (17245)
araucana Creative Commons License 2015.08.09 0 0 17245

Nem tudom, de én ebben a stressz dologban nem hiszek. Manapság divat lett mindent a stresszre kenni, holott az elmúlt 5 millió évben sohasem volt ennyire biztonságban az ember, mint napjainkban. Néhány emberöltővel ezelőtt még kard nélkül se léphettél ki otthonról, ha túl akartad élni a napot. Szeretteink biztonságáról sohasem lehettünk meggyőződve, nem tudhattuk, hogy egy kardfogú tigris, vagy ellenséges horda nem kószál-e éppen a barlangunk felé, miközben mi az amúgy roppant biztonságos mamutvadászaton veszünk részt. Járványok, gyermekágyi láz, csecsemőhalálozás, ma már nevetségesen egyszerűen gyógyítható, vagy megelőzhető betegségek loptak némi izgalmat a hosszú téli unalmas estékbe...

Szóval nekem ez nem tűnik elfogadható magyarázatnak.

B.GY Creative Commons License 2015.08.09 0 0 17244

Rám a legutolsó van rossz hatással:) Az a baj,hogy én mindent megeszek aztán nem tudom,hogy mi a jó mi nem.A hüvelyesekről már írtak,hogy nem használ a sömörre meg a citrusfélék.Amúgy a dokik mindent az alkoholra meg a dohányzásra fognak:)Öcsémnek gyomorfekélye van.Állandóan mondja neki az orvos,hogy ne igyon alkoholt meg ne kávázzon,dohányozzon.Életében nem csinálta egyiket sem:) Azért próbáljuk a tüneteket enyhíteni kenőcsökkel miegymással,mert egyszerűbb mint nem enni semmit:) Akinek meg a stressztől van annak mindegy hogy mit eszik.Nekem azt mondta a bőrgyógyász,hogy az életbe senki sem fogja megmondani hogy mitől van és mi mulassza el.

Előzmény: araucana (17242)
B.GY Creative Commons License 2015.08.09 0 0 17243

Ki is kevertettem anno,de az ung.refrigerans gta 100 volt Eukariota tanácsára.Ez meg cremor refrigerans a bőrgyógyász ajánlásával:)

Előzmény: ötfelezős (17241)
araucana Creative Commons License 2015.08.09 0 0 17242

Gyerekek, csak én érzem úgy, hogy rossz irányba megy ez az egész topic? Ugyanazt csináljuk, mint a dokik; a tüneteket próbáljuk kezelni, ahelyett, hogy együttes erővel, mindenki tapasztalatát összedobva létrehoznánk egy tudásbázist arról, hogy milyen ételek azok, amik mozgásba lendítik a psorit.

Én pl most szörnyű dologra jöttem rá; nem bírom a növényi fehérjéket. Imádtam a hüvelyeseket, (csicseriborsó, zöldborsó, bab, zöldbab, lencse, mogyoró, nők), de a legutolsótól eltekintve mind rossz  hatással van rám. Első lépésben a fülem dugul el tőlük, másnapra a plakkjaimon is meglátszik az erőteljesebb hámképződés.

Van valakinek hasonló tapasztalata?

ötfelezős Creative Commons License 2015.08.09 0 0 17241

A refrigeransról már 2012-ben írtad, hogy holnap kikeverteted...

Előzmény: B.GY (17233)
ötfelezős Creative Commons License 2015.08.09 0 0 17240

No és a fürdés hogy történik? Kádban? Elkülönített helyen? Vagy be kell menni az egészségesek közé? Forróban? A forróság lényeg? Utoljára a Tenkes kapitányában esett szó a gyógyvíz hőmérsékletéről, mint tényezőről.

Előzmény: Bálint Hidasi (17215)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!