Keresés

Részletes keresés

ircsi1966 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5049

Sziasztok!

 

Egyre jobban az az érzésem, hogy Montenegró ugyan olyan zsúfolt-, és drága lett, mint pl. Horvátország, vagy éppen Görögország egyes részei. Mi is csak reménykedni tudunk, hogy a szállásunk még meg lesz a hét végéig. A telefonszámot köszönjük, a miénk: 06/203/239-074. Természetesen keresni fogunk benneteket, de Ti is nyugodtan csörögjetek, ha kint vagytok. Kérdésedre válaszolva: A férjemmel, a nővéremmel és a férjével megyek. Már várjuk a találkozást. Sziasztok.

Előzmény: pezo606 (5033)
kope20 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5048

Oké köszönöm a történelmi felvilágosítást......

 

Előzmény: AZS (5047)
AZS Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5047
nem, az ország neve is akkoriban szerbia és montenegro volt (a jugoszlávia időszak után egy ideig még kisjugoszláviát is jugoszláviának hívták, akkor montenegro jugoszlávia része volt, de akkor sem szerbia része)
Előzmény: kope20 (5044)
H_G Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5046
Aha -- Szerbia és MN együtt voltak (kis-)Jugoszlávia részei.
Előzmény: kope20 (5044)
kope20 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5045
Övet be szoktam kötni, telefonálni nem, gyorshajtani igen, de kibírom :) A lényeg, hogy szerncsétek volt,de otthagyhattatok volna egy tank benzin árát büntibe. Igaz nem a szerbeknél... Na szóval én ezt szertném elkerülni.
Előzmény: annamarie (5042)
kope20 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5044
Akkor még Szerbia része volt Montenegró(2003) tehát Horváto felöl jöttünk azaz Heceg Novi-Kotor-Budva az végig tengerpart. Vagy tévedek?
Előzmény: AZS (5041)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5043
b+
Előzmény: annamarie (5037)
annamarie Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5042

na megnyugtatlak: talán a montenegrói rendőrök még jobban büntetnek, mint a szerbek, viszont nem emberevők ők sem. Nekünk nem volt gondunk szerb rendőrrel, igaz, mindenhol betartottuk az előírt sebességhatárokat. Viszont Budvából kijövet kiintett bennünket a rendőr: sajnos nem volt bekapcsolva a világítás (nappal is kötelező) és 30 €-ra akart büntetni. Elvitte magával az útleveleinket az autójához, a férjemet odaintette. Ment is a kiszabott bírsággal... közben elmondta neki, hogy Albániából jöttünk már reggel 7 óra óta vezet egyhuzamban és már alig lát, olyan fáradt... erre visszaadta a rendőr az útleveleinket és 20 €-t. A másik esetünk 2 nap múlva hazafelé történt: sajnos a férjem elnézte az 50-es táblát és 70-el hajtott át egy hídon. Rendőr kiint, útlevelek, kocsipapír, stb. Megmutatta neki a kéziradart, a férjem nem vitatkozott, bólogatott helyeslően. Azt mondja a rendőr, hogy 20 €. Hát nekünk összesen 7 van, mondtuk: Tank full, go home! nyitjuk a pénztárcát, és a 7 €-ból kihalászott 5-öt. Megelégedett annyival és elengedett.

De ugyanígy ugranak a biztonsági övre és a vezetés közbeni mobiltelefonhasználatra is.

Előzmény: kope20 (5040)
AZS Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5041
szerbiában hol mentél a tengerparton???
Előzmény: kope20 (5040)
kope20 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5040

üdv mindenkinek!

 

Én kb 2003 -ban voltam Montenegróban haveri társasággal, és most augusztusban ismét megyünk. Akkor megismerkedtünk egy magyar sráccal és így rajta keresztül foglaltuk a szállásunkat... Amit kérdezni szeretnék az az, hogy annak idején kocsival szerbiát megkerülve Bosznia-Horvátországon keresztül mentünk, azért mert a Szerb rendőrök előszerettettel bűntettek mindenért, ha lassan mentél azért, ha nincs nálad hullazsák azért. Aztán persze ezeknek egy része lehet,hogy pletyka volt, mi minden esetre kikerültük szerbiát(na jó nem mert ugye a tengreparton végig kellett menni,de ott nem volt gond). Szóval az lenne a kérdésem, a tapasztaltabbakhoz, hogy azóta mi újság a szerb rendőrséggel(ugye közben Montenegró is önálló lett)?

H_G Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5039
Bizonyos fokig röhög a belem, mert egyes "dollárszemű" crnagoracok pont azt várták a függetlenségtől, hogy elmaradnak majd a szerb testvéreik (közösen lőni Dubrovnikot még jók voltak, ugye) és kisebb zsúfoltság mellett minőségibbé válik majd a turizmusuk, kisebb számú, de nagyobb pénzköltési hajlandóságú távol-nyugati vendéggel...

timinindzsa Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5038

Sajnos rossz hírem van azoknak akik júli vége-aug elején-közepén akartak volna vonattal menni Barba!!

 

Mi múlt héten voltunk kinn Szabadkán, ahol a nőci a pult mögött sértődöt hangon közölte: már egy hónappal ezelőtt sem voltak kuset kabinok, és hogy már csak ülőhely van. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Pedig mi is annyira rákészültünk, hogy vonattal megyünk és visszük a kocsit is....

 

Két hónappal az indulás előtt kellett volna kapásból elintézni a vonatjegyeket, meg a hálókocsit és a kocsi szállítását....

 

Így jártunk....

Előzmény: htica (5021)
annamarie Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5037

Sziasztok!

Mi most jöttünk haza egy Görögország-Albánia-Montenegro körútról. Saját magunk szervezésében, autóval voltunk. Montenegróban rengeteg ember, a strandokon szinte lépni nem lehet a napernyők és napágyak közé leterített törölközőktől. Félelmetes... A szállásokról: lehet, hogy nepperek árulják Budva elején a szobát, 21 €/fő/éjtől lehet is kapni, de csak ha minimum egy hétre kiveszed. Nekünk 2 napra kellett volna szállás, rengeteg helyet, turisztikai pontot, magánapartmant bejártunk és "aranyárban" mérik a szállásokat. Volt 80 €/nap ajánlatunk is, végül 60-ban kiegyeztünk, viszont első nap vizünk nem volt a hydrofor meghibásodása miatt... Ez a szállás Milocserben volt, közvetlen a főút mellett, viszont nagyon jól felszerelt apartman volt. Én voltam már előzőleg is Budvában, még 2002-ben, ahhoz képest óriási a változás, a fejlődés. De mindezek ellenére valahogy nem vágyom oda vissza, sokkal inkább visszamennék Albániába, amely gyönyörű és nincs tömegnyomor, zsúfoltság. 

Előzmény: Dr_Akula23 (5032)
ansikia Creative Commons License 2007.07.22 0 0 5036

Szia!

 

Mi is szeretnénk levinni az autót Barig. Sajnos eddig nem találtam olyan honlapot, vagy telefonszámot, ahol további részletek lennének. Hol lehet érdeklődni? A szabadkai vasútállomáson? Megvan esetleg a száma?

A vonat minden nap közlekedik, amire autót lehet feltenni? Úgy hallottam, két órával az indulás előtt már ott kell lenni. Ténylg így van? A 65 euro az autóért egy útra vonatkoztik, ugye? Kell előre lefoglalni a helyét?

Ha van infod, légyszi írd le, vagy esetleg más olvasó, aki tudja ....

 

Montenegroban amúgy a hegyeket tudom ajánlani... A Durmitor csodaszép, de a Kotori-öbölhöz közel lévő Lovcsenre is érdemes felmenni.

 

Üdvözlettel:

Anna

Előzmény: bf.szeged (5018)
Zara32 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 5035

Hello!

Mi Budván(pontosabban Prijevorban ami Jaz felett van hegyoldalban mind a két helytől 2 km) voltunk 1 hetet,de strandolni mindig máshová jártunk.Budván a nyilvános parkolókban esténként 5-10 nepper is ücsörög "SOBE" felirattal!!Budva  egy éjjel nappal nyüzsgő város,ha ezt szeretitek akkor jó választás.HercegNovi kisebb,csendesebb ,hegyoldalra épült-azaz sokat kell lépcsőzni!Viszont kicsit olcsóbb mint Budva.Mi Horvátország felé mentünk autopályán és Letenyétől-Budva 9 óra alatt megvolt plussz 2 óra Letenye-Pest.

Előzmény: Dr_Akula23 (5032)
pezo606 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 5034
Kösz Zsizsa!Neked is hasonlókat kívánok.
Előzmény: zsizsa1 (5031)
pezo606 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 5033
Szió Ircsi!
Hát igen,eleinte úgy volt,hogy foglalunk szállást.Minden jól is alakult,csakhogy az "uriember",akivel megegyeztünk,nagy hallgatásba burkolódzott.Kedd hajnalban indulunk,és még nem jelzett vissza!Sebaj!Megyünk szállás nélkül.Nemigaz,hogy nem találunk megfelelőt.Állítólag van elég nepper.. :)Mi Nyugat Mo.-ról indulunk,és Banja Luka-n,valamint Mostar-on keresztül tervezzük.Remélem nem lesz semmi gáz az úton.Itt a számom: 0670/4590632 Ha kiértek,csörizz meg,ha gondolod!Bár nemtom,hogy az előhivó kint is ugyanez-e..de talán összejön.Te kikkel jössz?
Előzmény: ircsi1966 (5029)
Dr_Akula23 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 5032
Sziasztok!
Montenegroba készülünk mi is. Két hetet töltenénk el, egyet egyik városban, másikat másik városban. Herceg-Novi és Budva nyerő szerintetek?
Milyen áron találhatunk magánszállást? Autóval valóban jobb Bosznián keresztül, még Szerbiából indulva is?
Köszi előre is.
Üdv
Akula
zsizsa1 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 5031
Hát jól érzed! Nektek is kellemes pihenést! Mi is oda megyünk, lehet, hogy találkozunk!
Előzmény: pezo606 (5028)
zsizsa1 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 5030

szia!

Nem tudom miért gondolod, hogy baj lesz!? Nyugi, nem lesz semmi probléma! Kellemes nyaralást és jó kirándulást kívánok! 31.-én megyünk utánatok!

Előzmény: ircsi1966 (5027)
ircsi1966 Creative Commons License 2007.07.21 0 0 5029

Szia Pezo!

 

Oké. Előre is köszönjük. Jó ötlet, találkozzunk v.hol. A kapcsolat felvételhez jó lenne mobilszám. Ha egyetértetek, írjatok, és megadjunk a miénket. Ti foglaltatok szállást?

pezo606 Creative Commons License 2007.07.21 0 0 5028
Szia Ircsi!
Mi 25.én érkezünk Susanj-ba,ami Bar mellett van.Persze még mi sem jártunk Montiban,de érzem,hogy el kell mennünk. :) Ha gondolod,vmikor összefuthatunk.Én a párommal leszek.
Előzmény: ircsi1966 (5027)
ircsi1966 Creative Commons License 2007.07.21 0 0 5027

Sziasztok!

Mi még nem voltunk Montenegróban, most 4-en megyünk autóval július 28-án Bárba, előre foglaltunk telefonon szállást, 8 euro/fő/nap. Állítólag konyha, fürdőszoba, és egy 30 m2-es terasz is jár hozzá, valamint az udvarban 1 autó részére parkolási lehetőség. Ez eddig mesébe illő volt, de a leírásaitokból egyre inkább azaz érzésem, hogy mire kiérünk, vagy felemeli a tulajdonos az árat, vagy egyszerűen meg sem lesz a szállásunk.

Ha esetleg valaki ugyan ezen az időpontban indulna, esetleg mehetnénk együtt is.

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.20 0 0 5026
Biztos sokan tudjátok már,de a tengerparti térképei miatt különösen hasznos lehet pár póógártársnak.
fincsi térképek Montiról
szervezkedő Creative Commons License 2007.07.20 0 0 5025

Ha annyiba kerül az utazás számodra és nem tudod másként megoldani akkor hagy a csudába a vonatot. Pestről hetente van buszjárat a Népligetből. Az ár azt hiszem 20e ft körül van fejenként. Nekem tetszett volna a dolog de csak retúrt lehet venni, emiatt vetettem el magamtól a gondolatot.

htica Creative Commons License 2007.07.20 0 0 5024
kösz a képet, a sínbusz igazán helyes! :-)
Ha nem veszek elővételben jegyet, a helyszínen indulás előtt még jó eséllyel kapok, ugye? Szabadka kicsit messze van odautazni jegyért, de nem tudom, el merjek-e indulni hálójegy nélkül vagy inkább vegyek Pesten kompakt nk-i csomagjegyet ugyanarra a vonalra cirka egy 10-sel drágábban. Ez a nagy dilemmám.
Előzmény: tt1150 (5023)
tt1150 Creative Commons License 2007.07.20 0 0 5023
Igen az állomáson is lehet hálójegyet venni, árakat nem tudok sajnos kb600-700Ft
Előzmény: htica (5021)
tt1150 Creative Commons License 2007.07.20 0 0 5022
Szerbiai Sinbusz két határváros között közlekedik Szeged-Szabadka és a másik vonalon Szabadka-iskunhalas-Kunszentmiklós:
Előzmény: htica (5021)
htica Creative Commons License 2007.07.19 0 0 5021
Helló!

Arról érdeklődnék, hogy július végi indulással (péntek vagy szombat) szerintetek mekkora eséllyel kapunk hálókocsijegyet 3 főre a Szabadka-Bar vonatra, az utazás napján Szabadkán. Ott az állomáson is lehet hálójegyet váltani, ugye, nem csak a kalauznál a vonaton? És mit jelent a sínbusz Szegedről, mennyi rá a jegy?
Kösz
Barika40 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 5020

                        

              Sziasztok!

 

 Mi szombat este indulunk le Montiba , tehát valamikor vasárnap dél körül érünk oda.

Még nem döntöttük el , hogy hova megyünk : Petrovac vagy Herceg Novi környéke.

Tapasztalt Montistáktól kérdezem , hogy melyiket válasszuk és találunk-e szállást

 Max. 8-10 Eu/ fő / nap-ért . Ha valakinek van tuti tippe nagyon megköszönnénk. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!