Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23050

Szia!

 

Elvben tuti mehet szoptatás mellett, de az én gyerekem pl allergiás az amoxicillinre (a többi penicillinre nem), én nem a 625-össel kezdenék, inkább 375-tel.

Előzmény: Felicitász (23048)
Felicitász Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23049
Kedves Gábor,

(császár okt. 6. este, most fájdogálás, szerinted enyhe hólyaggyulladás). Legkorábban csütörtökön mehetnék orvoshoz, de az nekem rég késő, úgyhogy ha Augmentin 625 (500mg amoxicillin 125 mg klavulánsav) mehet, akkor azzal a mennyiséggel startolok amit mondasz. Ma épp kevésbé fáj, de most valahogy van kedvem antibiotikumot szedni, használd ki a lehetőséget ;-)

F.
Előzmény: Felicitász (23048)
Felicitász Creative Commons License 2007.10.15 0 0 23048
Kedves Gábor

(császár október 6-án este, most fájdogálás, szerinted enyhe hólyaggyulladás),

Augmentin van itthon (hatóanyag 625mg amoxycillin+klavulánsav). Szedhetem? Mennyit? Holnap megpróbálok elmenni orvoshoz.

Köszönettel,
F.
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2007.10.15 0 0 23047
Kedves dvpb,

Jan-ban az évet miss. ab-vel kezdtem 8 hetesen. Két hónapja kezdtük a baba projektet. Ma pozitív lett a terhességi tesztem. Az utolsó mens-óm szept. 13-án kezdődött. A nagy öröm mellett meg is ijedtem, mert pici, nem fájdalmas feszülést érzek az alhasam középső részén. Készüök orvoshoz, de most megrémiszt a tudat, hogy lehet ezt a babót is elveszítem, vagy méhen kívüli a terhesség? Vagy beleférhet a normálisba? Vérzés nincs, csak nagyfokú fáradtság, émelygés

Távgarancia nincs, hogy sem nem lesz veteles, sem nem lesz mehenkivuli, de amit leirsz az sokszor normalis erzekelese a korai terhessegnek.

Gabor
------------------------------------
Kedves niume,

Tablazat elment.

Gabor
------------------------------------
Kedves Mikolt,

Tablazat (név nélkül) elment

Gabor
------------------------------------
Kedves V. Sza,

Normális e, ha a 22. héten a gyomrom két oldalán, nem szimmetrikus helyeken nyomásra olyan fájdalmat érzek, mint amikor az ember beüti valamijét és, ha utána megnyomja, sajog. Szóval nyomásra kb. ilyen fájdalmat érzek a köldököm fölött pár centivel balra és jobbra. Lehet e ez a méh növekedésétől valamilyen izomfájdalom? Vagy a beleimre gondoljak???

Semmire ne gondoljal, hanem szolj az orvosodnak legkozelebb.
Amugy, nem szerencses, ha valaki terhesseg alatt vizsgalgatja magat, mert igy sok minden "erdekeset" fog talalni.

Vagy amit ANA irt.

Gabor
-------------------------------------
Kedves Frida25,

Próblom röviden leírni a problémámat. Addig is míg el nem jutok dokihoz, megnyugtató lenne egy válasz. 25 éves vagyok és sosem szedtem antibébi gyógyszert. 29 naposak mostanában a ciklusaim (bár legtöbbször jelentkezett a 14. napon is közti vérzésem, tehát voltak gondjaim a ciklusommal), most 5 napja késik ami még sosem fordult elő. Napok óta 37,0 a hőm (előtte nem mértem sajnos). Ebben a hónapban néztem először, hogy van-e peteérésem, és volt, ennek bizonyítékai: ovu teszt; billings módszer és éreztem a petefészkemeimet is ebben az időszakban és mindhárom ugyanarra a napra, a 15.-re tette a pé.-t. A 32. napon csináltam egy terhestesztet ami negatív, bár legtöbb honlapon azt olvastam, 7-10 nappal a mensi kimaradása után érdemes megcsinálni.
Tehát volt peteérésem, a hőm fent van, akkor a babán kívül mi lehet még oka a mensi késésének/elmaradásának. Pl. tüszőérésem volt de tüszőrepedésem nem.....vagy egyéb?


Egy görcsös varakozas a terhessegre is okozhatja. De a dolog egyszeru, a 7-10 nap menzi utan az jo, csinalj egy terhessegtesztet es az el fogja donteni a kerdest.

Gabor
---------------------------------------
Kedves Danae,

na úgy állok (pesti tali, negatív teszt, fogadás Mikolttal), hogy 8 mm-es petezsákot láttam ma uh-n.
Tudom, hogy nem értelmezel leletet, de hogy a halálba lehet ez? utolsó vérzés: aug. 31, és utoljára szeptember 13-án éltem szexuális életet, hidd el nekem, hogy ezt biztosan tudom. Szeptember 21-én csináltak egy uh-ot, ahol koraterhesség jeleit látták és valszeg petezsákot, 2 mm-eset.


Ugy lehet, hogy nem azt lattak a 2mm-es meres eseteben. A petezsakot az elso 4 hetben nem is lehet latni ultrahangon. Utana az alapszabaly az, hogy minden nap kb 1 mm-t nő a petezsak. Tehat a 8mm-es petezsak az 5 het 1 nap terhesseget jelez. Ami egyket millimeteres elmerest beleszamitva vegulis lehetseges. A 2 mm-es meres viszont nem azt latta. Amugy ha mindez egy pozitiv teszttel is jarul, akkor gratulalok.

Gabor
V. Sza Creative Commons License 2007.10.15 0 0 23046
Köszönöm a válaszokat!!
Előzmény: Törölt nick (23045)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.15 0 0 23045
Valószínűleg azt érzed, ahogy a hosszú hasizmaid távolodnak egymástól. Én is éreztem ilyet, kimondottan zúzódásos izomfájdalomhoz hasonlított.
Előzmény: V. Sza (23033)
Frida25 Creative Commons License 2007.10.15 0 0 23044
Nem akarom túlragozni, de nehogy úgy értelmezzétek, hogy ha baba lenne, nem örülnénk és ezért stresszelek......jön amikor jön. Nah, további szép napot mindenkinek! Ha csak ennyi lehet a probléma, az nekem jó hír.
Előzmény: Frida25 (23043)
Frida25 Creative Commons License 2007.10.15 0 0 23043

Dehogy lesem azt, még csak nem is tervezzük a babát a párommal, majd csak 1 év múlva szeretnénk :) Nem vagyok azok között a csajok között akik mindenféle terhességi tünetet felfedeznek magukon hónapról hónapra. Csak a peteérésemre voltam kíváncsi, hogy van-e, és megnyugtatott az ovu teszt. Aztán simán vártam a menstruációmat ami meg nem jött. De most teljesen nyugodt vagyok. Lesz ami lesz :) Ha jövő hétig nincs mensi akkor elmegyek dokihoz.

Köszi a választ!

Előzmény: Mikolt (23038)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.15 0 0 23042
ne foglalkozz vele, nekem is kicsi.
Előzmény: Ha (23041)
Ha Creative Commons License 2007.10.15 0 0 23041

Kedves Mikolt!

 

Munkahelyi szűrés keretében voltam hasi ultrahang vizsgálaton. Minden oké volt, kivéve, hogy azt mondták, hogy kicsi a méhem, mert 6,5 cm. Ugyan ezt már a nőgyógyász is mondta, de szerinte ez még belefér a normálisba. Szerinted, csak fontoskodott és mivel ez nem is nőgyógyászati ultrahang volt, ne foglalkozzak vele? Vagy kell ilyenkor valamit csinálni? Illetve lehet ilyenkor bármit is csinálni? Vagy ha valakinek kicsi, akkor kicsi?

Köszi

Danae Creative Commons License 2007.10.15 0 0 23040
Gábor,
na úgy állok (pesti tali, negatív teszt, fogadás Mikolttal), hogy
8 mm-es petezsákot láttam ma uh-n.
Tudom, hogy nem értelmezel leletet, de hogy a halálba lehet ez?
utolsó vérzés: aug. 31, és utoljára szeptember 13-án éltem szexuális életet, hidd el nekem, hogy ezt biztosan tudom. Szeptember 21-én csináltak egy uh-ot, ahol koraterhesség jeleit látták és valszeg petezsákot, 2 mm-eset.
köszi
j
Mikolt Creative Commons License 2007.10.15 0 0 23039
en ezt azzal magyaraztam, hogy huzza a baba a koldokzsinort:) ami persze marhasag. lenyeg, hogy ilyen van. ha nincs egyeb tuneted, raersz kovetkezo alkalommal megemliteni a dokidnak.
Előzmény: V. Sza (23033)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.15 0 0 23038
az, hogy folyton azt lesed, hogy terhes vagy-e. az ilyesmi priman okoz 2 hetes kesest. varjal 1 hetet, ismeteld meg a tesztet.
Előzmény: Frida25 (23037)
Frida25 Creative Commons License 2007.10.15 0 0 23037

Kedves Gábor és Segítők!

 

 

Próblom röviden leírni a problémámat.  Addig is míg el nem jutok dokihoz, megnyugtató lenne egy válasz. 25 éves vagyok és sosem szedtem antibébi gyógyszert. 29 naposak mostanában a ciklusaim (bár legtöbbször jelentkezett a 14. napon is közti vérzésem, tehát voltak gondjaim a ciklusommal), most 5 napja késik ami még sosem fordult elő. Napok óta 37,0 a hőm (előtte nem mértem sajnos). Ebben a hónapban néztem először, hogy van-e peteérésem, és volt, ennek bizonyítékai: ovu teszt; billings módszer és éreztem a petefészkemeimet is ebben az időszakban és mindhárom ugyanarra a napra, a 15.-re tette a pé.-t. A 32. napon csináltam egy terhestesztet ami negatív, bár legtöbb honlapon azt olvastam, 7-10 nappal a mensi kimaradása után érdemes megcsinálni.

Tehát volt peteérésem, a hőm fent van, akkor a babán kívül mi lehet még oka a mensi késésének/elmaradásának. Pl. tüszőérésem volt de tüszőrepedésem nem.....vagy egyéb?  

 

Köszönöm a segítségeteket!

Frida25

V. Sza Creative Commons License 2007.10.15 0 0 23036
A beszélgetősben válaszolok, mert nem vagyok hozzáérő, csak hozzászóló, de nekem volt ami nagyon bevált a köhögésre.
Előzmény: Elvira70 (23035)
Elvira70 Creative Commons License 2007.10.15 0 0 23035

Kedves Hozzáértők! 18. tehességi hétben köhögés csillapítására mit lehet alkalmazni (megfázás utóhatása, felszakadozó, nem száraz köhögés) ? Milyen teát ,homeopátiás szert legutolsó sorban milyen gyógyszert? Köszi,E.

V. Sza Creative Commons License 2007.10.15 0 0 23034
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy üléskor a legerőteljesebb az érzés. Ha állok, vagy fekszem, szinte egyáltalán nincs.
V. Sza Creative Commons License 2007.10.15 0 0 23033
Sziasztok. Lenne egy kérdésem Gáborhoz, addig is, amíg eljutok az orvosomhoz.
Normális e, ha a 22. héten a gyomrom két oldalán, nem szimmetrikus helyeken nyomásra olyan fájdalmat érzek, mint amikor az ember beüti valamijét és, ha utána megnyomja, sajog. Szóval nyomásra kb. ilyen fájdalmat érzek a köldököm fölött pár centivel balra és jobbra. Lehet e ez a méh növekedésétől valamilyen izomfájdalom? Vagy a beleimre gondoljak???
Egyébként 37.éves, második terhesség, 22. hét. Eddig minden rendben.
Mikolt Creative Commons License 2007.10.15 0 0 23032
Gabor, szeretnek kerni egy tablazatot a cimemre, utolso menstruacio 1. napja oktober 1. es ne mondd azt legyszives, hogy meg nem tudhatja, hogy terhes, koszi:)
Mr Spock Creative Commons License 2007.10.14 0 0 23030
Kedves Felicitász,

első hülye kérdés: nagyon fájok, mit csináljak? Nem a seb, és nem is a császár utáni hasi fájdalom, az a rész már megvolt, és nagyon gyorsan gyógyulok. A húgycsövem fáj (vannak benne egyáltalán idegek?), mondjuk a katéter helye, vagy nem tudom. Bal oldalon és középen lent belül egy éles, brutális fájdalom bizonyos mozdulatokra, és olyankor nem tudok ráállni a bal lábamra. Pár pillanatig, percig tart, mintha görcsölne, aztán elmúlik. Ma kétszer is annyira rossz volt, hogy nem tudtam a vécéről felállni, a férjem emelt fel.

Néha magában fáj, néha egy nagyobb fájdalom részeként: szoptatáskor elég erős méhösszehúzódásaim vannak, és tudom, hogy az normális, de időnként begörcsöl az egész rendszer, méhösszehúzódás, hasmenésszerű bélgörcs és ez a hólyag/húgycső görcsölés. Pár perc alatt elmúlik, de az a pár perc nagyon nem vidám, szoptatás közben vagy röviddel utána szokott rám törni, kb. olyan erősségű, mint amikor már pár órája vajúdtam, és ebből a fájdalomból bőven elég volt akkor, elég traumatizáló élmény rendszeres emlékeztetőket kapni belőle.

Napi 4x2 325 mg-os regular Tylenolt szedek, más nem kell, mert egyéb gond tényleg nincs. Pihenek stb., és ettől a fájdalomól eltekintve minden szuper. Szerintem nincs hólyaggyulladásom, mert alapesetben nem érzek semmi kellemetlent, literszám iszom az áfonyalevet, sokat pisilek, de ha nem megyek ki elég gyakran, akkor a pisilés is ezzel a görcsös szúrással kezdődik és a kézmosó törölközőt tépkedem kínomban.


Enyhe holyaggyulladas. Irok Vasarnap, hogy be tudjal venni valamit Keddig amig a rendes valasz jonne. Ampicillin, Keflex, alapjaban a legtobb antibiotikum jo szoptatas alatt is, kiveve persze a Tetracycline csaladot. A legjobb a nitrofurantoin a holyagra, de a tobbi is jo. En teljesen rutinbol felirok antibiotikumot csaszar utan nehany napra, mert nem steril a mutet, plane ugy hogy volt elotte hosszas vajudas (az akarmennyire kitagult mehszajon keresztul mindig bejut valami bakterium). Persze az nem kerul automatikusan a holyagba, de mint jelezted, a kateter viszont szinten egy tipikus bejutasi lehetoseg.

Amit az UI-ban irsz: most mar nem erdemes analizalni, minden jo ha a vege jo. Megegyszer gratulalok.

Gabor
Előzmény: Felicitász (23024)
Mamacsibe Creative Commons License 2007.10.14 0 0 23029
szia!ezt légyszives inkább itt tárgyaljuk ki: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9125583
Előzmény: tbuvar (23028)
tbuvar Creative Commons License 2007.10.14 0 0 23028

Kedves Segitok!

 

Oktober 03-an szuletett kislanyom a 39. hetre huvelyi szulessel.

Azt szeretnem megkerdezni Toletek, mint gyakorlo anyatoktol. hogy ebben az idoszakban hany grammot kell neki szopizni egy nap?

Eddig csak anyatejet kapott, csak attol felek, hogy nehogy keves legyen neki, amit kap.

Igazabol nyugodt baba, 2-3 orankent sir, amikor ehes.

A masik kerdesem, hogy meddig, hany oraig lehet aludni hagyni?  Tenyleg ebresztgessem ha letelt a 3 ora?

 

Nektek mi a velemeyetek a cumirol? Az en babam foleg tisztabatetelkor szokott cumizni, mert az megnyugtatja es akkor gyorsabban tudom tisztaba tenni?

 

Koszonom valaszotokat.

Mikolt Creative Commons License 2007.10.13 0 0 23027
normalis, amit erzel. ettol fuggetlenul lehet akar mehenkivuli is, vagy el is mehet a kesobbiekben, de ezek a dolgok nem fuggnek ossze ezzel az altalanos "van mehem" erzessel. 2 het mulva, amikor elmesz ultrahangra minden kiderul. semmi okod nincs feltetelezni, hogy ez a baba is elmegy majd.
Előzmény: dvbp (23026)
dvbp Creative Commons License 2007.10.13 0 0 23026

Kedves Segítők és Gábor!

 

 

Jan-ban az évet miss. ab-vel kezdtem 8 hetesen. Két hónapja kezdtük a baba projektet. Ma pozitív lett a terhességi tesztem. Az utolsó mens-óm szept. 13-án kezdődött. A nagy öröm mellett meg is ijedtem, mert pici, nem fájdalmas feszülést érzek az alhasam középső részén. Készüök orvoshoz, de most megrémiszt a tudat, hogy lehet ezt a babót is elveszítem, vagy méhen kívüli a terhesség? Vagy beleférhet a normálisba? Vérzés nincs, csak nagyfokú fáradtság, émelygés.

Köszönve válaszotokat! 

Mikolt Creative Commons License 2007.10.13 0 0 23025

Kedves Mikolt,

.....osszevarrni is szoktak ilyenkor,........

Egy 38 es egy 36 hetes szulessel a kepben senki nem fogja osszevarrni a mehszajat.

Gabor

miert? en a 35. heten szultem, megis osszevarrtak.

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (23023)
Felicitász Creative Commons License 2007.10.13 0 0 23024
Kedves Gábor,

első hülye kérdés: nagyon fájok, mit csináljak? Nem a seb, és nem is a császár utáni hasi fájdalom, az a rész már megvolt, és nagyon gyorsan gyógyulok. A húgycsövem fáj (vannak benne egyáltalán idegek?), mondjuk a katéter helye, vagy nem tudom. Bal oldalon és középen lent belül egy éles, brutális fájdalom bizonyos mozdulatokra, és olyankor nem tudok ráállni a bal lábamra. Pár pillanatig, percig tart, mintha görcsölne, aztán elmúlik. Ma kétszer is annyira rossz volt, hogy nem tudtam a vécéről felállni, a férjem emelt fel.

Néha magában fáj, néha egy nagyobb fájdalom részeként: szoptatáskor elég erős méhösszehúzódásaim vannak, és tudom, hogy az normális, de időnként begörcsöl az egész rendszer, méhösszehúzódás, hasmenésszerű bélgörcs és ez a hólyag/húgycső görcsölés. Pár perc alatt elmúlik, de az a pár perc nagyon nem vidám, szoptatás közben vagy röviddel utána szokott rám törni, kb. olyan erősségű, mint amikor már pár órája vajúdtam, és ebből a fájdalomból bőven elég volt akkor, elég traumatizáló élmény rendszeres emlékeztetőket kapni belőle.

Napi 4x2 325 mg-os regular Tylenolt szedek, más nem kell, mert egyéb gond tényleg nincs. Pihenek stb., és ettől a fájdalomól eltekintve minden szuper. Szerintem nincs hólyaggyulladásom, mert alapesetben nem érzek semmi kellemetlent, literszám iszom az áfonyalevet, sokat pisilek, de ha nem megyek ki elég gyakran, akkor a pisilés is ezzel a görcsös szúrással kezdődik és a kézmosó törölközőt tépkedem kínomban.

Ez el fog múlni, csak várjam ki, vagy szóljak valakinek (a midwife-jaim jönnek follow-up-ra, legközelebb vasárnap délután)? Mit lehet vele csinálni?

F.

(UI: Jólesik a gratuláció. Teljesen problémamentes, szuper terhesség végére első körben itthonszülés volt tervezve, fel is készültünk, meg a B tervvel is, hogy ha bármikor meggondoljuk magunkat, akár közben is, akkor egyetemi klinika, ha tényleg gond van, akkor meg a szomszéd kórház. Ehhez képest brutális élmény volt, hogy a lassan, de koreográfia szerint haladó események - nyákdugó, magzatvíz, egyéb előjelek, fájogatások - egyszercsak leálltak, és nem lehetett az égvilágon semmit tenni. Rettegtem az indítástól és egyáltalán az egész helyzettől, hogy ott leszek tűvel a karomban, ctg-fejjel a hasamon, alig valami mozgásszabadsággal, kiszolgáltatva, és mások okozzák kívülről a fájdalmat, aminek magától kéne jönnie. Csak feküdtem ott teljes letargiában és beszélni sem tudtam a kétségbeeséstől, tökcsendben voltam, nem tudtam reagálni se kérdésekre, se vigasztalásra, és amikor igazán fájt, néha folytak a könnyeim. Nem értettem, hogy mi történik velem és miért nem indult meg magától, és annyira féltem, hogy a midwife-om meg a férjem nélkül megőrültem volna. Az epidurál után végre jött egy kis enyhülés, és akkor kapcsolódott bele a gondolataimba, hogy ehhez az egészhez egy gyerek is tartozik és talán mégis minden rendben lesz.
Aztán utólag már látszik, hogy azért állt mindig le, mert lehetetlen volt kivitelezni és a szervezetem pontosan tudta, hogy lehetetlen: egy három kiló negyven dekás 32 centis fejűt meg tudtam volna szülni, de ezt nem, mindegy, hogy ricinussal vagy oxitocinnal próbáltuk a szervezetemből kiprovokálni a dolgot, mindkétszer elindult, mindkétszer leállt, illetve le kellett állítani. Megváltás volt a császár, és már ott rájöttem, hogy ezt végigcsinálni sokkal több erőt kért, mint ha végig minden flottul ment volna. De közben mindent éreztem, csak erőt nem. Aztán meg jött a hepiend, és azóta annyira minden rendben, hogy alig hihető, és se velem, se a manóval nem volt semmi gond, meg most sincs. Csak jólesik egy kis bátorítás.)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2007.10.12 0 0 23023
Kedves Felicitász,

okóber 6-án este 23 óra 6 perckor megszületett Imre Domonkos nevű fiam, 4131 g, 54 cm, méreteiből (meg az enyémekből) adódóan császárral,

Fogadd el abszolut gratulaciomat.

Köszönök minden választ az összes hülye kérdésemre és szólnék, hogy lesz belőlük bőven még ezutánra is :-)

Fenyegetsz :)?

Gabor
---------------------------------------
Kedves kicsinap,

30 éves nő (4. terhesség, 2 gyerek és egy korai spontán vetélés). Jelenleg 7 hetes terhes vagyok, a méhszájam már most 2000-es. Mindkét gyereknél korai méhszájkinyílás volt a gondom (az elsőnél 24. héten, a másodiknál 21. héten). Végül az első 38. hétre, a második 36. hétre született. MIvel a gyerekek még kicsit (nem egészen 3 és 9 hó), ezért nagyon sokat nem tudok feküdni. Kérdésem az, hoyg egyáltalán ilyen esetben segít a fekvés, emelgetés elkerülése? Vagy nem? Az elsőnél ugyanis 12 hetet feküdtem végig, mégis tovább nyílt a méhszáj. EGyálatlán van bármi, ami segíthet?

38 es 36 hetes szules nem sugall korai mehszajkinyilast. Talan tulovatos az orvosod. Mindenesetre ha megis arrol van szo, akkor sok pihenes es vagy keves szex vagy gumival szex a valasz a kerdesedre. Es sulyos dolgokat egyaltalan ne emelgessel.

MIndkét másik terhességnél is már a 9.-10. héten 2000-es volt a méhszáj.

Akkor ez az alkatod. Nem latok panikra okot.

Kedves Mikolt,

.....osszevarrni is szoktak ilyenkor,........

Egy 38 es egy 36 hetes szulessel a kepben senki nem fogja osszevarrni a mehszajat.

Gabor
---------------------------------
Kedves Rebarbara10,

A méhben lehet ciszta? Én úgy tudtam, a petefészkek szoktak cisztásak lenni, de tegnap nekem egy orvos azt mondta, aki uh-ot végzett, hogy vagy cisztám van (4 mm-es) vagy terhes vagyok (kb. 2 hetes lehet a terhesség). Én meg attól félek, daganotos vagyok :(

28 év, fél éve szültem.


Igen, lehet. Leggyakrabban az ugynevezett Nabothian cyst, ami teljesen artalmatlan.

Gabor
Mikolt Creative Commons License 2007.10.12 0 0 23022
az a terhesseg, amit ultrahangon latnak, kimutathato teszttel is. az mas kerdes, ha nem vagy hajlando terhestesztet csinalni, ezesetben nem tudsz mast tenni, csak varni.
Előzmény: Rebarbara10 (23021)
Rebarbara10 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 23021

Köszi a válaszokat. Tesztet nem csináltam, mert még túl korainak tartom, és nem akarok erre költeni (első terhesség előtt annyi tesztet ellőttem, hogy most teszt-stop van). Várok, aztán vagy megjön vagy nem, utána visszamegyek a dokihoz.

Első terhességemet 4 hetesen látták uh-on. Mást néztek akkor, és kiderült hogy ott van valami kismaszat :) Most meg nem tudom mi van, remélem nem valami komoly.

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.12 0 0 23020

Szia!

 

A daganat más UH képet ad mint bármi más. 4 hetes terhességnél elképzelhető már egy minimális petezsák, amit lát az UH

Előzmény: Rebarbara10 (23018)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!