Keresés

Részletes keresés

kope20 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 5061
Mi 7-en megyünk és 50 €-t fizetünk per éj egy apartmanért Sutomoréban ez fejenként durván 7 € , nem nevezném elszálltnak..
Előzmény: haya1973 (5058)
fteebee Creative Commons License 2007.07.24 0 0 5060
Mi tavaly szeptemberben voltunk autóval Petrovac mellett. Odafele Sarajevoban szálltunk meg.
Az oda ill. visszaúttal kapcsolatban akkor írtam pár sort egy másik fórumon, ezt idemásolom Neked. Ha kérdés van, írj:

Út odafele: Röszke-Újvidék-Sabac-Radalj-Zvornik-Sarajevo (itt megaludtunk egy éjszakát a belvárosban és persze körülnéztünk) - Jablanica- Mostar (itt is körülnéztünk kb. 2,5 órányit) -Trebinje-Herceg Novi-Kotor-Budva-Petrovac.
Vissza: Petrovac-Podgorica-Niksic-Scepan Polje-Sarajevo-Zenica-Doboj-Eszék-Udvar.

Tapasztalatunk:
Szavakkal nem leírható szépségű szakaszok:
Zvornik - Sarajevo, Jablanica-Mostar (Neretva völgy) ill. a visszafele úton a Niksic-Sarajevo (azon belül is a Piva folyó /tó??/ völgye és a Tara kanyon egy része)
Adrenalin növelő, de szintén festői szakaszok: Trebinje-Herceg Novi (az út magas hegyeken vezet; több helyen 1 autó szélességű; ezen belül néhol padka sincs; ha szembejönnek /szerencsére kb.10 percenként csak 1 autó/ centizni vagy valakinek tolatni kell); ill visszafele a Scepan Polje-i határtól az első bosnyák településig tartó kb. 10 km. E szakaszokon nemcsak keskeny az út, hanem több helyen nincs aszfalt, csak murva lyukakkal. Így csak nagyon lassan lehet haladni, de a táj szépsége kárpótol mindenért. A többi út jó minőségű volt, olyanok, mint Mo-n vagy a kategórián belül még jobbak is. Kivétel az Újvidék-Sabac-Radalj rész, amelyik elég rázós.
Véleményem szerint Montenegróba autóval meg lehet és érdemes is tervezni az utazást, de a bosnyák, szerb és montenegrói utak is más, sokkal nyugodtabb és lazább vezetési stílust igényelnek az itthon megszokottnál és nemcsak a sok sebességkorlátozás és a hazainál nagyobb rendőri jelenlét miatt, hanem mert az utak jórészt kanyargósak, szerpentinesek, a táj gyönyörű, és itt tényleg élvezni lehet az autózást a száguldozás helyett. Aztán főleg Bosznia déli részén jellemzőek a tehenek az úton, út mellett, ez sem szokványos már itthon, bizony néha kerülgetni kell. Szokatlan, hogy néha az elsőrendű kiváló minőségű főútvonal egyszer csak egy erdei hegyi csapás szélességű és minőségű útba, vagy inkább ösvénybe vált. Szóval ezekre lélekben érdemes felkészülni, élvezni a természeti látványosságokat és hazai mindennapoknál jóval nyugalmasabban kell haladni. Akkor garantáltan élvezetes lesz. Ha legközelebb megyek, akkor odafele is azt választanám, amin visszafele jöttünk (annak ellenére, hogy 5 útvonaltervező közül 4 a hosszabb, de jórészt autópályás Újvidék – Belgrád –Cacak – Uzice-Podgorica stb. vonalat ajánlja). A horvát-bosnyák határtól Szarajevóhoz közeledve egyre jobb minőségű és szélesebb az út, Szarajevő előtt kb. 20 km-en már autópálya van (ingyenes, de a térképek ill. útvonaltervezők nem jelölik). Nekünk a Petrovac-Vác 880 km-es hazaút 18 órát tartott úgy, hogy egyszer másfél órát aludtunk a kocsiban ill. nagyon sokszor megálltunk (átlagban kb. 1-1,5 óránként 5-15 percre) A határokon mindenhol (oda és vissza is) 3-5 perc alatt átjutottunk. Nagy forgalom, dugók, torlódások még a városok közelében sem voltak.
Előzmény: Caballeros (5057)
vinszil Creative Commons License 2007.07.24 0 0 5059
A leírtak alapján én is ettől félek. Szállást nem foglaltunk, s a csapat létszáma 12 főre nőtt. Aug. 5-én indulunk, lesz ahogy lesz. Eredetileg 10 napot terveztünk, de ha tényleg duplájára emelkedtek a szállásárak, akkor rövidül a program, sajnos. De azért nem maradunk itthon, lesz ami lesz.
Előzmény: haya1973 (5058)
haya1973 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 5058
sziasztok
egyre jobban bennemvan a félsz h ritkaszar nyaralás lesz ha lemegyünk
:-((((
valoban ennyire elszálltak a szállás árak?
az egészben csak az a bajom h nem csak a saját költésgeimet kell állnom hanem a többiekét is és ez igy már nekemis sok:-(
nemtudom h lemenjünk e
csalodni nem akarok
naon nem:-(
Caballeros Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5057

 

Üdv Mindenkinek,

 

Akik megjárták már Montenegrót. Vaj, van-e olyan, aki Bosznián keresztül küzdötte le magát a tengerig. (Petrovac) Mi aug.22.-én indulunk Barcsról, mert Mostarban megállunk (szálunk) 3 napra. Azalatt kicsit körbe nézünk a környéken. aztán úgy tervezzük, hogy Pocitelj, Trebinje úton megyünk Niksicbe, csak azért, hogy az Ostrogi kolostort megnézzük. Utána Podgorica, Petrovac. Netán ismeri valaki a Castel Lastva hotelt? Oda fizettünk be.

 

Szóval, ha valaki tudna tanácsokat írni megköszönném.

 

Üdv

 

Caballeros

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5056
Pezo 606 és Ircsi 1966 /ennyi számot!/ a telszámokat +36 /30 vagy 70 nel mentsétek el mert csak így tudtok összekapcsolódni.Szvsz ajánlom az sms t.
Hajrá monti!
> a tenger megvár<
dolina Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5055
Én nagyon régen voltam Montenegroban (akkor még Jug.) és akkor is csak a hegyekben, de rendszeresen olvasom az onnan jövő híreket. Érdekes, hogy az ottani turisztikai minisztérium külön telefonszámot működtet, amin a turisták tehetnek észrevételeket. Ami még meglepőbb, hogy nem csinálnak titkot a kritikákból. Szóval a leggyakoribb kritikák ebben a szezonban:
-az építkezések állandó zaja - belépők a tengepartokra - zsúfolt és koszos tengerpartok - túl hangos zene - szélhámos szállásadók - túl sok szemét stb.
AZS Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5054
"Azért érdemes, mert gyönyörű a vidék, finom a kaja és barátságosabbak az emberek. (Viszont Horvátország sokkal tisztább és minden téren rendezettebb.)"

stimm, azzal a megjegyzéssel, hogy a horvátok (és pláne a dalmátok) felé egy adag tiszteletet kell mutatni, meg még pár szó horvátul, és őket is kenyérre lehet kenni. a nagyarcúskodást viszont nagyon nem bírják.
a crnagorácok viszont tényleg meglepően kedvesek és segítőkészek tudnak lenni
Előzmény: H_G (5053)
H_G Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5053
Szerintem régóta úgy van, hogy CG sokkal zsúfoltabb Horvátországnál. Az árak valamivel kedvezőbbek (az éttermiek jóval kedvezőbbek), de azért nem kimondottan olcsók, amiatt már nem érdemes pont oda menni. Azért érdemes, mert gyönyörű a vidék, finom a kaja és barátságosabbak az emberek. (Viszont Horvátország sokkal tisztább és minden téren rendezettebb.)
Előzmény: ircsi1966 (5052)
ircsi1966 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5052

Én a zsúfoltság mellett-, a drágaságot is megemlítettem. Mint ahogy írtam, mi most megyünk először Montenegróba, és az információkat csak is kizárólag ezen a fórumon írt leírásokból tudtam összeszedni. Ha 5 személyből 3 azt írja, hogy hasonló árak vannak, mint Horvátországban, akkor valószínű, hogy nem tartozik az olcsóbb nyaraló országok közé. A tengerpart zsúfoltságát szintén a leírásokból vettem, hiszen akik már visszajöttek a nyaralásból, nem azt írják, hogy tök nagy helyek vannak a parton, hanem megpróbáltak a törölközők között minimális helyet találni, az övéknek. Ha Te más információval rendelkezel, szívesen venném, ha megosztanád velünk.

Előzmény: H_G (5050)
ircsi1966 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5051

Szia Zsizsa!

 

A leírásod alapján, valószínű, hogy Ti már nem először mentek Montenegróba. A félelmem nem kimondottan az úttól-, hanem inkább az apartman esetleges visszamondása miatt - a tulaj részéről - áll fenn. Akik most utaznak, és nem foglaltak előre szállást, nem tartom valószínűnek, hogy kedvező áron kint még kapni fognak. Arról nem is beszélve, hogy a bolti-, vagy az éttermi árakon sem igen tudunk elmenni, a leírás vegyes, hol kedvező, hol ugyan abban a városban, egy másik utazótól 2x annyiba kerül. Ti foglaltatok szállást?

Előzmény: zsizsa1 (5030)
H_G Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5050
Hol olyan zsúfolt Horvátország? Az maga a szellősség CG-hez képest, már régóta így van. (Érthetően, hiszen sokkal hosszabb a partszakasz.)

Előzmény: ircsi1966 (5049)
ircsi1966 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5049

Sziasztok!

 

Egyre jobban az az érzésem, hogy Montenegró ugyan olyan zsúfolt-, és drága lett, mint pl. Horvátország, vagy éppen Görögország egyes részei. Mi is csak reménykedni tudunk, hogy a szállásunk még meg lesz a hét végéig. A telefonszámot köszönjük, a miénk: 06/203/239-074. Természetesen keresni fogunk benneteket, de Ti is nyugodtan csörögjetek, ha kint vagytok. Kérdésedre válaszolva: A férjemmel, a nővéremmel és a férjével megyek. Már várjuk a találkozást. Sziasztok.

Előzmény: pezo606 (5033)
kope20 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5048

Oké köszönöm a történelmi felvilágosítást......

 

Előzmény: AZS (5047)
AZS Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5047
nem, az ország neve is akkoriban szerbia és montenegro volt (a jugoszlávia időszak után egy ideig még kisjugoszláviát is jugoszláviának hívták, akkor montenegro jugoszlávia része volt, de akkor sem szerbia része)
Előzmény: kope20 (5044)
H_G Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5046
Aha -- Szerbia és MN együtt voltak (kis-)Jugoszlávia részei.
Előzmény: kope20 (5044)
kope20 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5045
Övet be szoktam kötni, telefonálni nem, gyorshajtani igen, de kibírom :) A lényeg, hogy szerncsétek volt,de otthagyhattatok volna egy tank benzin árát büntibe. Igaz nem a szerbeknél... Na szóval én ezt szertném elkerülni.
Előzmény: annamarie (5042)
kope20 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5044
Akkor még Szerbia része volt Montenegró(2003) tehát Horváto felöl jöttünk azaz Heceg Novi-Kotor-Budva az végig tengerpart. Vagy tévedek?
Előzmény: AZS (5041)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5043
b+
Előzmény: annamarie (5037)
annamarie Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5042

na megnyugtatlak: talán a montenegrói rendőrök még jobban büntetnek, mint a szerbek, viszont nem emberevők ők sem. Nekünk nem volt gondunk szerb rendőrrel, igaz, mindenhol betartottuk az előírt sebességhatárokat. Viszont Budvából kijövet kiintett bennünket a rendőr: sajnos nem volt bekapcsolva a világítás (nappal is kötelező) és 30 €-ra akart büntetni. Elvitte magával az útleveleinket az autójához, a férjemet odaintette. Ment is a kiszabott bírsággal... közben elmondta neki, hogy Albániából jöttünk már reggel 7 óra óta vezet egyhuzamban és már alig lát, olyan fáradt... erre visszaadta a rendőr az útleveleinket és 20 €-t. A másik esetünk 2 nap múlva hazafelé történt: sajnos a férjem elnézte az 50-es táblát és 70-el hajtott át egy hídon. Rendőr kiint, útlevelek, kocsipapír, stb. Megmutatta neki a kéziradart, a férjem nem vitatkozott, bólogatott helyeslően. Azt mondja a rendőr, hogy 20 €. Hát nekünk összesen 7 van, mondtuk: Tank full, go home! nyitjuk a pénztárcát, és a 7 €-ból kihalászott 5-öt. Megelégedett annyival és elengedett.

De ugyanígy ugranak a biztonsági övre és a vezetés közbeni mobiltelefonhasználatra is.

Előzmény: kope20 (5040)
AZS Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5041
szerbiában hol mentél a tengerparton???
Előzmény: kope20 (5040)
kope20 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5040

üdv mindenkinek!

 

Én kb 2003 -ban voltam Montenegróban haveri társasággal, és most augusztusban ismét megyünk. Akkor megismerkedtünk egy magyar sráccal és így rajta keresztül foglaltuk a szállásunkat... Amit kérdezni szeretnék az az, hogy annak idején kocsival szerbiát megkerülve Bosznia-Horvátországon keresztül mentünk, azért mert a Szerb rendőrök előszerettettel bűntettek mindenért, ha lassan mentél azért, ha nincs nálad hullazsák azért. Aztán persze ezeknek egy része lehet,hogy pletyka volt, mi minden esetre kikerültük szerbiát(na jó nem mert ugye a tengreparton végig kellett menni,de ott nem volt gond). Szóval az lenne a kérdésem, a tapasztaltabbakhoz, hogy azóta mi újság a szerb rendőrséggel(ugye közben Montenegró is önálló lett)?

H_G Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5039
Bizonyos fokig röhög a belem, mert egyes "dollárszemű" crnagoracok pont azt várták a függetlenségtől, hogy elmaradnak majd a szerb testvéreik (közösen lőni Dubrovnikot még jók voltak, ugye) és kisebb zsúfoltság mellett minőségibbé válik majd a turizmusuk, kisebb számú, de nagyobb pénzköltési hajlandóságú távol-nyugati vendéggel...

timinindzsa Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5038

Sajnos rossz hírem van azoknak akik júli vége-aug elején-közepén akartak volna vonattal menni Barba!!

 

Mi múlt héten voltunk kinn Szabadkán, ahol a nőci a pult mögött sértődöt hangon közölte: már egy hónappal ezelőtt sem voltak kuset kabinok, és hogy már csak ülőhely van. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Pedig mi is annyira rákészültünk, hogy vonattal megyünk és visszük a kocsit is....

 

Két hónappal az indulás előtt kellett volna kapásból elintézni a vonatjegyeket, meg a hálókocsit és a kocsi szállítását....

 

Így jártunk....

Előzmény: htica (5021)
annamarie Creative Commons License 2007.07.23 0 0 5037

Sziasztok!

Mi most jöttünk haza egy Görögország-Albánia-Montenegro körútról. Saját magunk szervezésében, autóval voltunk. Montenegróban rengeteg ember, a strandokon szinte lépni nem lehet a napernyők és napágyak közé leterített törölközőktől. Félelmetes... A szállásokról: lehet, hogy nepperek árulják Budva elején a szobát, 21 €/fő/éjtől lehet is kapni, de csak ha minimum egy hétre kiveszed. Nekünk 2 napra kellett volna szállás, rengeteg helyet, turisztikai pontot, magánapartmant bejártunk és "aranyárban" mérik a szállásokat. Volt 80 €/nap ajánlatunk is, végül 60-ban kiegyeztünk, viszont első nap vizünk nem volt a hydrofor meghibásodása miatt... Ez a szállás Milocserben volt, közvetlen a főút mellett, viszont nagyon jól felszerelt apartman volt. Én voltam már előzőleg is Budvában, még 2002-ben, ahhoz képest óriási a változás, a fejlődés. De mindezek ellenére valahogy nem vágyom oda vissza, sokkal inkább visszamennék Albániába, amely gyönyörű és nincs tömegnyomor, zsúfoltság. 

Előzmény: Dr_Akula23 (5032)
ansikia Creative Commons License 2007.07.22 0 0 5036

Szia!

 

Mi is szeretnénk levinni az autót Barig. Sajnos eddig nem találtam olyan honlapot, vagy telefonszámot, ahol további részletek lennének. Hol lehet érdeklődni? A szabadkai vasútállomáson? Megvan esetleg a száma?

A vonat minden nap közlekedik, amire autót lehet feltenni? Úgy hallottam, két órával az indulás előtt már ott kell lenni. Ténylg így van? A 65 euro az autóért egy útra vonatkoztik, ugye? Kell előre lefoglalni a helyét?

Ha van infod, légyszi írd le, vagy esetleg más olvasó, aki tudja ....

 

Montenegroban amúgy a hegyeket tudom ajánlani... A Durmitor csodaszép, de a Kotori-öbölhöz közel lévő Lovcsenre is érdemes felmenni.

 

Üdvözlettel:

Anna

Előzmény: bf.szeged (5018)
Zara32 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 5035

Hello!

Mi Budván(pontosabban Prijevorban ami Jaz felett van hegyoldalban mind a két helytől 2 km) voltunk 1 hetet,de strandolni mindig máshová jártunk.Budván a nyilvános parkolókban esténként 5-10 nepper is ücsörög "SOBE" felirattal!!Budva  egy éjjel nappal nyüzsgő város,ha ezt szeretitek akkor jó választás.HercegNovi kisebb,csendesebb ,hegyoldalra épült-azaz sokat kell lépcsőzni!Viszont kicsit olcsóbb mint Budva.Mi Horvátország felé mentünk autopályán és Letenyétől-Budva 9 óra alatt megvolt plussz 2 óra Letenye-Pest.

Előzmény: Dr_Akula23 (5032)
pezo606 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 5034
Kösz Zsizsa!Neked is hasonlókat kívánok.
Előzmény: zsizsa1 (5031)
pezo606 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 5033
Szió Ircsi!
Hát igen,eleinte úgy volt,hogy foglalunk szállást.Minden jól is alakult,csakhogy az "uriember",akivel megegyeztünk,nagy hallgatásba burkolódzott.Kedd hajnalban indulunk,és még nem jelzett vissza!Sebaj!Megyünk szállás nélkül.Nemigaz,hogy nem találunk megfelelőt.Állítólag van elég nepper.. :)Mi Nyugat Mo.-ról indulunk,és Banja Luka-n,valamint Mostar-on keresztül tervezzük.Remélem nem lesz semmi gáz az úton.Itt a számom: 0670/4590632 Ha kiértek,csörizz meg,ha gondolod!Bár nemtom,hogy az előhivó kint is ugyanez-e..de talán összejön.Te kikkel jössz?
Előzmény: ircsi1966 (5029)
Dr_Akula23 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 5032
Sziasztok!
Montenegroba készülünk mi is. Két hetet töltenénk el, egyet egyik városban, másikat másik városban. Herceg-Novi és Budva nyerő szerintetek?
Milyen áron találhatunk magánszállást? Autóval valóban jobb Bosznián keresztül, még Szerbiából indulva is?
Köszi előre is.
Üdv
Akula

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!