Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

t. tomi Creative Commons License 2010.02.10 0 0 3344
Én is szeretném negköszönni Vili-bának, családjának, segítőinek, akik a találkozó megszervezésében, és színvonalas lebonyolításában részt vettek!

Személy szerint Én nagyon jól éreztem magam, és úgy láttam, hogy rajtam kívül még legalább nyolcvan ember hasonló véleményen van.
A párom vasárnap reggel azt kérdezte: -ilyen hószakadásban is elindultok? 170 km! Válaszom csak ennyi volt: -hát persze!
Az elhivatottságnak, a Dutra szeretetének, na és a baráti beszélgetéseknek húsz cm-s hó nem szabhat gátat! Megérte! Megint új élményekkel, személyes ismeretségekkel, szakmai jellegű tapasztalatokkal gazdagodtam.
Kösz Mindenkinek!

Üdv: Tomi
kiscsera Creative Commons License 2010.02.09 0 0 3343
Füge,Te tényleg igen jóságos vagy,én meg boldog,hogy életemben először kitaláltam valamit!
Előzmény: FügeGLX (3342)
FügeGLX Creative Commons License 2010.02.09 0 0 3342
Eltaláltad, úgy is lesz
Előzmény: kiscsera (3341)
kiscsera Creative Commons License 2010.02.09 0 0 3341
Lehet,hogy rá akarsz "pillantani" jobbra vagy balra?
Előzmény: FügeGLX (3337)
Dutrás Peti Creative Commons License 2010.02.09 0 0 3340
Ha úgy gondolod,jó tett helyében te is jól jársz majd meg látod!
Előzmény: FügeGLX (3337)
Dutrás Peti Creative Commons License 2010.02.09 0 0 3339
Nem is vagyok oljan,a többi rajtad múlik:))))))))))
Előzmény: dutráslaci (3330)
Dutrás Peti Creative Commons License 2010.02.09 0 0 3338
Szia Sándor!
Ma volt nálam egy idős barátom,és mondta hogy G-35-höz van tiszta új hűtő.
Mondtam neki,majd téged megkérdezlek,és ha hétvégén tudunk menni,akkor ott nálad fel is hívjuk Pistabáttyámat...
Állítólag még tud HSCS-hez alkatrészeket.
Remélem hétvégén találkozunk.
FügeGLX Creative Commons License 2010.02.09 0 0 3337
Egészen pontosan én szeretnék segíteni egy alkatrésszel!
Előzmény: Dutrás Peti (3335)
dutráslaci Creative Commons License 2010.02.09 0 0 3336

Lévays! Nagyon jó a DVD! Ezek tényleg nem piskóta gyűjtők.

Dutrás Peti Creative Commons License 2010.02.09 0 0 3335
Szia Füge:)
Sok mindent darátunk, csak a gépekről esett kevés szó:( No mossan modom van egy szép dömpim,önrakodós tökéletes alap ,de a kedvenc a D4K-A szereteeeeem!
Szerintem láttad már a fórumon őket.Ha tudok segíteni szívesen teszem,van egy pár telefonszámom.
Üdv.mindenkinek....
Előzmény: FügeGLX (3329)
kiscsera Creative Commons License 2010.02.09 0 0 3334
Kedves Sándor!Szőnyben elfeledtem mondani,mikor az UE-könyvben kerestük a hátsó féltengelytőmítést,egy öreg szaki tanítása jutott eszembe:hiába rakjuk oda a legmárkásabb tömszelencét,míg a bordák kottyanását meg nem szüntetjük kár a fáradságért.Amúgy jó a kézzel(!)vágott nemez-filc is.Ha nem mondtam újat,bocs,de vannak itt még Ifjú Titánok. Más:szomorúan látom, a P......-s oldalon is milyen indulatokat  vált ki a pénz vagy annak hiánya,de ezügyben már Jómagad és Pléhúsz mindent megfogalmazott.Sok-sok szőnyi vasárnap kellene még.Maradok tisztelettel,üdv.Mindenkinek:kiscsera
Előzmény: Levays (3328)
FügeGLX Creative Commons License 2010.02.09 0 0 3333
Kunc kunc:-):-)
Előzmény: B-csabi (3332)
B-csabi Creative Commons License 2010.02.09 0 0 3332
Nekem már van egy motorom hozzá:-))))
Előzmény: FügeGLX (3329)
Vöcsis Creative Commons License 2010.02.09 0 0 3331

Üdvözlet mindenkinek a Gyömrőiek nevében!

 

     Először is szeretném megköszönni Nagy Vilmosnak a vasárnapi összejövetelt.

 

     Másodszor, segítségeteket szeretném kérni: szeretném megtudni egy Úrnak bármiféle elérhetőségét, aki Szeged környékén (vagy épp ott) lakik és idén Mezőkövesden árult két saját keze által gyártott sárvédőt fülkenélküli 28-ashoz.

 

                                                                   Előre is köszönöm Gy. A.

 

dutráslaci Creative Commons License 2010.02.09 0 0 3330

Tisztelt palacsintás úr! Köszönöm az elismerést,erre mindíg nagy szűkség van,mert ebből lehet erőt meríteni a folytatáshoz!Nagyon sok munka van egy-egy gép felújításával,de szerintem a felújításra fordítandó időt nagymértékben befolyásolja,hogy mennyire eredeti,és mennyire van egybe az alapgép.Sokszor a hiányzó,vagy átalakított részek okozzák a fejfájást.

Az sem mindegy,hogy egy gépet napi használatra,vagy kiállítási felvonulásokra újítanak fel.Ez utóbbinál egyesek alkalmazzák a mosássterimobbal-száradás-festéstrináttal technológíát,és el vannak ájulva a géptől. A kopott gumin meg látszik a festék ködölése,ami elárulja hogy a gumi le sem volt szedve a felniről!Én ekét is merek magammal vinni,mert nem félek hogy bármi gond is lehetne vele,max kacsázok a barázdába,ha a Dutrás Peti is ott van a rendezvényen. :-)

Ha Dutrát akar,akkor az UE-28 elsőre nagyon megfeleő gép ehhez.

Hogy mennyit lehet adni érte,az egy nagyon szubjektív dolog,mert ingyér is el lehet fogadni,de van aki akár 450 000Ft-ot is ad érte.

Az ön által kiválasztott gép látatlanban számomra kb.:180-220 ezer forintot ér papírok nélkül.Papírokkal+150 ezer.

Ezt önnek kell eldönteni!

Remélem tudtam segíteni,és itt be is fejezem,meg a magázódást is,és innéttől kezdve tegeződünk,mert összeakad a bajszunk,vagy majd a Dutránk az egyik kiállításon.Örülök neki hogy fiatal vagy,de én is nemrég múltam 18. (mi az a 16 év),és itt a fórumon mindenki kolléga.

Előzmény: palacsintás (3323)
FügeGLX Creative Commons License 2010.02.09 0 0 3329
Érdeklődnék, hogy kinek van Dutra dömperje a cimborák közül, addig addig fűztem vasárnap a sztorikat, hogy ez a közkérdés elmaradt!!! Aki igazolja, hogy van neki nem bánja meg:-)
Levays Creative Commons License 2010.02.09 0 0 3328
Hé Joe...  Csak viccesen akartalak megszólítani. Sok rendes Ember közé kerültél! Ezt vedd észre! Azt a gesztust nagyon nagyra értékelem amikor valaki nem magáért,hanem másért emel szót! Azt is nagyra értékelem amikor valaki önkritikát tud gyakorolni (és ezt nagyon udvarias,de határozott formában!! Itt szükség van minden gépszerető Emberre!! Terád is! Viszont javíts ki ha rosszul érzem??? (a gúnyolódó hangnemet a leveled végén)
Előzmény: Törölt nick (3324)
Csőlámpás Beni Creative Commons License 2010.02.09 0 0 3327
Én ezúton is szeretném nagyon megköszönni Vili Bácsinak a vendéglátást! Egyetlen Dutrás találkozót sem fogok kihagyni. Remélem egyszer én is meg tudom majd hálálni!
Bár a mikéntje még előttem is kérdéses.
A lényeg csak annyi, köszönöm!
Előzmény: dutráslaci (3321)
T1-5rider Creative Commons License 2010.02.09 0 0 3326
Tiszteletem Uraim!
Németh Péternek hívnak. Veresegyházon lakom illetve élek. A Magyar járművek szerelmese vagyok. Érdeklődni szeretnék mely könyvek foglalkoznak a Dutra traktorokkal? Kérem segítsenek. Szeretnék egy ilyen műszaki könyvet vásárolni illetve beszerezni magamnak. Segítségüket előre is köszönöm.
pléhúsz Creative Commons License 2010.02.09 0 0 3325

Ez igen! Az a fa amelyik nem tud meghajlani az eltörik. Én nem haragudtam rád már a 3317-es hsz után sem. Én is és sokan mások is sajnos sokszor alapozunk rossz információkra. Attila felhívott kérdezvén ki vagy, csak annyit kifogásolt, ha ismered őt, miért nem tőle kérdeztél előbb.

Én szívesen látlak itt továbbra is. S ahogy ismerem Attilát és Vilmost, szerintem ők is.

Előzmény: Törölt nick (3324)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.09 0 0 3324
Ezúton kérek bocsánatot Tóth Attila úrtól mert az egyik hozzászólásomban azt írtam róla hogy külföldre adott el Dutra traktorokat.Ez az állítás teljesen alaptalan,és egy rosszindulatú feltételezés amiről a közzététel előtt nem győződtem meg.Bízom benne hogy lesznek akik meg tudják bocsájtani nekem ezt a ballépésemet amit pusztán csak a magyar gépek iránti szeretetem túlzott áradása okozott.Megígérem hogy a továbbiakban ilyen nem fordul elő,sőt szégyenemben a fórumot sem fogom látogatni nehogy ilyen megessen még egyszer.Tisztelettel: Joe3650
palacsintás Creative Commons License 2010.02.09 0 0 3323
Tisztelt Uram!Miután megnéztem a videóit,és egyéb képeit,minden elismerésem az Öné!Mennyi munka van ezekbe a gépekbe?!Meg hát anyagi fedezet?!Nekem nincs dutrám,pedig lehetett volna de sajnos aholdolgoztam (répcelakmég kihelyezett dutra szerv iz is volt!) ott az egykori vezetés sec-perc alatt elszórta őket.un.:tipizálás cimén. Most talán összejön nekem is egy ue-28-as.elöször elakartam cserélni 50-es mtz-vel de a koma nem állt kötélnek,igy hát marad a kes,Maga szerint mit lehet perkálni maximálisan ilyen gépért?(hütő lyukas,gumik 50%-ak.elsömeghajtás kardánja hiányzik, Válaszát elöre is köszönöm,Maradok Tisztelettel:Németh I,
Előzmény: dutráslaci (3319)
palacsintás Creative Commons License 2010.02.09 0 0 3322
Szia ,tökéletes .szép az a reqviem videó amit a dutrárol csináltál!
Előzmény: KavicsD4K (3320)
dutráslaci Creative Commons License 2010.02.08 0 0 3321
Nyílt levél a joe3650 úrhoz!
 
Nagy Vilmos vagyok Szőnyből,több Dutra traktor,és magyar jármű tulajdonosa,és a Dutra Baráti Kör alapító tagja!Csak ön miatt mutatkozom be,mert a többiek már jól ismernek.Elnézést kérek,hogy máson keresztül írom ezt a levelet,de ez a lényegen nem változtat!  Ezen a fórumon úgy illik írni, hogy először bemutatkozunk, hogy ki fia-borja és hány Dutránk vagy magyar gépünk van amit be tudunk mutatni. Ön ezzel szemben méltatlanúl az egyik Dutrás és magyar gépszerető barátunkat úgy mond befeketítette. Ha nem ismerné elmondom Tóth Attiláról van szó, aki Hódmezővásárhelyen él és dolgozik és több Dutra, Csepel, Pannónia, Danuvia, dongó, Berva, Hoffer gép működőképes tulajdonosa. Aki nem ismer se anyagi se fizikai fáradtságot és ezeket a gépeket nem el adja NAGY HASZONNAL hanem próbálja eredeti állapotba felújítani és ezt veterán találkozókon bemutatni. És ha nem tudná még pluszba rengeteg fotó és film tulajdonosa, amit szintén pénzért vásárol és ingyen bemutat találkozókon. Úgy, hogy arra kérem önt, hogy nyílvánosan kérjen bocsánatot a 3315-ös hozzászólásban leírt mondatért.
 
Maradok Tisztelettel:
 
Nagy Vilmos
Dutra barát
KavicsD4K Creative Commons License 2010.02.08 0 0 3320
Köszönöm szépen madj 1 makett képpel hálálom meg:D
dutráslaci Creative Commons License 2010.02.08 0 0 3319
Csak neked,csak most,de a turbó helyén gyárilag a másik képen látható kipufogó van.
Előzmény: KavicsD4K (3318)
KavicsD4K Creative Commons License 2010.02.08 0 0 3318
Sziasztok

olyaN KÉP KELLENE NEKEM NAGYDUTRÁRÓL AHOL FEL VAN NYITVA A MOTORHÁZTETŐ. tUDNA VALAKI?
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.08 0 0 3317
Biztosan igazad van.Tudom hogy sok minden van nála otthon,néha járok arra.Az egyik Dutra az utcáról is látszik az udvaron.Tavaly május elsején meg a Hoffherrel utaztatta a közönséget,csináltam is róla videót.Lehetséges hogy én csak rosszindulatú pletya áldozata lettem.
Előzmény: pléhúsz (3316)
pléhúsz Creative Commons License 2010.02.08 0 0 3316

Szerintem nem túl pontosak az információid. Úgy tudom valóban eladta régen vagy 3 dutráját, akik végül is  spasszerok voltak, mert olyan volt a helyzet. Nap mint nap kerülhetünk olyan kényszerbe, hogy a legmobilizálhatóbbtól kell megszabadulni, mégha a szív szakad is.

Szőnyben most rákérdeztek, hol van a zöld nagy dutrám? Volt az első D4KB-ém, ami sajnos már nincs Magyarországon. Tudtam hogy aki pénzt adott érte, nem sajátja lesz. A bank nem vár, ha elindult már.

Attiláék most nagyon komolyak, hofherr, csepel teherautó, dutrák steyr is, pannóniák,stb,  nem középiskolás fokon!

Amennyire én eddig megismertem, kijelentem nem adott el németnek dutrát. Vele lehet cserélni, nem székelyesen vagy zsidósan, hogy csak az egyiknek legyen jó, aki éppen nem én vagyok.

 

Előzmény: Törölt nick (3315)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.08 0 0 3315
az illetőről anno írtam pár szót,sikeresen elpasszolt pár Dutrát németországba nem kis haszonnal.
Előzmény: pléhúsz (3314)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!