Keresés

Részletes keresés

Mad árka Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2450

Őszintén szólva nem tudom, nem hasonlítottam össze. Nekem a főiskolán és a könyvesboltban is azt mondták, hogy a képi és szöveges anyag ugyanaz. De mivel nem vetettem őket össze, csak mások mondásaira tudok hagyatkozni...

 

(Előirat: röntgenre mentem, nem kirándulni. :-P)

 

 

Ui. Hanspeter, jeleztem már itt, hogy küldtem egy levelet. Ha esetleg nem ment át, kérlek, szólj!

Előzmény: -guess.who- (2448)
-guess.who- Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2448

Két dolog kiegészítőnek:

-Simon-féle Edényes-zsebkönyv: én úgy tudom, hogy főként a képek hiányoznak a mini kiadásból.

-ÉlőVilág Könyvtár: a Bogarak kötet meglepő módon nagyon részletesen foglalkozik a hazai bogarakkal (és ez nem csak saját véleményem, hanem egy futóbogaras szakember dícsérete :D)

 

És egy harmadik:

"Én ma ezzel kóricáltam"

Így sosem fogsz meggyógyulni! :)

 

Előzmény: Mad árka (2398)
Áfony Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2447
A vadvirágos már beszerezve antikvárból:))
Előzmény: Mad árka (2398)
Hanspeter Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2446

Igaz, hogy a zöld, illetve a kevésbé kékes talán gyakoribb, de bizony szokott ennyire erősen kék is lenni! Ezek a képek az előzővel együtt mutatják, hogy mennyire változatos lehet ez a növény.

Persze meg kell mondjam egy kicsit galád voltam amikor a kékes változatot tettem föl, de alapos megfigyeléssel úgy gondolom így is meg lehetett határozni.

 

 

 

 

Előzmény: zöld küllő (2445)
zöld küllő Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2445
Hat, a levele alapjan leginkabb M. cristatum lenne, tarejos cs., de az nem szokott ennyire kek lenni.
Előzmény: Hanspeter (2444)
Hanspeter Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2444

Nézzük akkor a mérleget, ki hogyan boldogult a kis csokorral!

 

1. homoki baltacim (Onobrychis arenaria). Tudom kicsim (baltacim), Iglice (arenaria) 50-50%.

2. Báránypirosító (Alkanna tinctoria). Zöld küllő ok.

3. A kőhúr nem nyerő (Tudom kicsim). Bár az első képen is látszik levél, azért küldök egy újabb képet, hátha ez többet segít.

4. A csormolya rendben, de nem kéküstökű! (Zöld küllő)

5. Szúrós gyöngyajak (Leonurus cardiaca). Tudom kicsim ok.

 

Évi5 Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2443

Szia snomi!

 

Nincs mit, én is a fórumon szoktam kérdezősködni. Annyi javítanivalóm lenne, hogy a válaszomban nem takácsatkát akartam írni, hanem pajzstetűt. Ezer bocs. A pajzstetű szereti a száraz, meleg levegőjű szobában lévő érzékenyebb növényeket, köztük a pálmát is.

További jó kertészkedést! 

Előzmény: snomi (2439)
Mad árka Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2442

Szerinted?

 

HP: e-mail.

Előzmény: Törölt nick (2420)
snomi Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2441
Köszönöm válaszod. De nem hiszem hogy túlöntöztem volna, hiszen erre felhívták a figyelmemet. De megnézem a tövét...
A datolyapálmámhoz viszont nem értek, nem tudom, hogy milyen fajok vannak, én csak a megmaradt datolyámat (amiben találtunk egy -két kukacot) azt dugdostam be a földbe és lám kihajtott. Csak attól féltem, hogy nehogy valamit rosszul csináljak és azért nem jönnek a többi levelek. De megnyugtattatok, hogy lassan nőnek és idővel elindulnak.
Előzmény: zöld küllő (2436)
lujza Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2440

Az túl könnyű... ilyeneket nem ütök le.

 

:))) Szereted a kihívásokat? Akkor itt van neked egy nehéz.:

A gombásztopikban nem jött rá megfejtés:

Előzmény: Törölt nick (2426)
snomi Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2439
Szia Évi!

Nagyon köszönöm a válaszodat, sokat segítettél.
Előzmény: Évi5 (2434)
iglice Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2437

Megint csak hahahahahahaha.

Remélem már jó a kedved és az ég is kiderült felétek?

Előzmény: Törölt nick (2435)
zöld küllő Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2436

A pálmád gyompálma, Chamaerops humilis volt. Elég masszív növény, enyhe fagyot is elvisel, és világos lakásban is sokat kibír, főleg ha nyáron át kint lehet. Nem tudom, mivel adtad meg neki a kegyelemdöfést, de a túlöntözés gyakori hiba - ilyenkor elrothadnak a gyökerei, és mivel a lomb szárad, még több vizet igyekszik adni a "gazdi".

Üsd ki a cserépből és nézd meg, hogy a gyökérzete milyen állapotban van. Ha élő, (fehéres csúcsú) gyökerei vannak, kihajthat jó körülmények között a lombtalan növény is. Ha a gyökerek foszlók, barnák, halottak, nyugodtan dobd ki.

 

A magonc datolyapálma fiatalon mindig ritkás levélzetű, később viszont hatalmas levélméretet produkál, ezért szerintem nem igazán mutatós szobanövény. Ilyen célra a rokonságából inkább a nagy termetű Phoenix canariensis vagy a kicsi, filigrán Phoenix roebellini való. Minden pálma nagyon fényigényes, és a pangó "lábvíztől" a gyökereik könnyen pusztulnak. A túlöntözést segít elkerülni, ha nem kaspóban állnak, hanem lapos alátéten, amiben jobban látszik - és főleg nem áll meg magasan - a túlfolyó víz.

Előzmény: snomi (2419)
Évi5 Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2434

Szia snomi!

 

A pálmák teljesen különböznek más szobanövényektől. Lassú növekedésűek, így a kis magoncaidnak is beletelik jó pár hónapba, míg újabb leveleket hoz. Türelem.

Most télire érdemes a pálmákat hűvösebb helyre rakni, szobahőmérsékleten a takácsatka is megtámadhatja. Ők is pihennek egy kicsit, hasonlóan a kinti fákhoz, persze nem olyan hőmérsékleten. Egy fűtetlen szobában jobban fogják érezni magukat a tél folyamán. (Persze, ne fagyjon meg, 10-15 fok körüli hőmérséklet jó nekik.)

Az első képen lévő pálma szerintem nem datolyapálma. Rengeteg fajta pálma van, próbáld meg feltenni ezt a kérdésed a Pálmák-kertben című topikban. Igaz, hogy nem télálló, de szerintem segíteni fognak.

A kis magoncaidat érdemes lesz majd szétültetni, később annyira össze fognak majd gabalyodni a gyökereik, hogy sérülés nélkül nem fogod majd tudni szétválasztani őket. 

Sok sikert a további nevelgetésükhöz. Részletes, szakszerű választ pedig az említett Pálmák-kertben című topikban kérhetsz, ott van néhány kimondott pálma-szakértő.

Üdv

Évi

Előzmény: snomi (2419)
iglice Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2433

hahaha:))))))

Legyél is illemtudó, mert ha egy "botanikus" visz a málnásba, az nem ugyanazt jelenti. Dolgozz a 3-on, mert Küllő már mindent kitalál helyetted.

Előzmény: Törölt nick (2431)
zöld küllő Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2430

Tippek:

A 4. kéküstökű csormolya, Melampyrum nemorosum.

A 2. báránypirosító, Alkanna tinctoria.

Előzmény: Hanspeter (2417)
iglice Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2429
akartam írni, 3.
Előzmény: iglice (2428)
iglice Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2428

Persze, persze:-))))!

Akkor is mondd meg, melyik csormolya meg a 4., mert azt én sem tudom így kapásból:-))).

Előzmény: Törölt nick (2426)
iglice Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2427
Persze, mert nem hagytad. igazából téged nem is érdekelnek a növények.
Előzmény: Törölt nick (2425)
iglice Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2424
hát a csormolyával mi lesz?
Előzmény: Törölt nick (2423)
iglice Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2422

Onobrychis arenaria ugye kedves?

Hát a többi?

Előzmény: Törölt nick (2421)
snomi Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2419
Hello mindenkinek! Látom nagyon pörög ez a topik, és látom igazi szakemberek vannak itt, így volna egy kérdésem. A nyáron Tunéziából hoztam ezt a gondolom datolyapálmát. Sajnos egy hónap után kiszáradt. Visszavágtam a tövéig, gondolva , hogy hátha újból kihajt.... Szerintetek van remény hogy most 2 hónap után esetleg meggondolja magát és kihajt, vagy dobjam ki??? Mi lehetett az oka hogy elszáradt??? Mit kellett volna tennem, hogy megmaradjon?? VAgy csak egyszerűen nem bírja ezt a klímát???

A másik kérdésem az volna, hogy elültettem datolya magot és most szépen ki is hajtott, de csak egy szál , és nem terebélyesedik... Mit kellene csinálnom hogy hozzon több levelet is , ésne csak az az egy nőjjön. Az ablak párkányon tartom, tehát van elég fény...

Előre is köszönöm a válaszokat, tanácsokat....
Hanspeter Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2418
Válasz ment (2377), nagyon kíváncsi voltál, aztán meg semmi reakció!
Előzmény: Mad árka (2370)
Hanspeter Creative Commons License 2005.10.13 0 0 2417

Sziasztok! Sajnos a tegnapi mókából elfoglaltságom miatt kimaradtam,  ezért most egy kis határozgatni valóval jelentkezem újra. Íme a kis csokor, van benne mindenféle.

 

 

 

 

ű

 

Mad árka Creative Commons License 2005.10.12 0 0 2415
Mák előtt vagy után?
Előzmény: Törölt nick (2413)
Mad árka Creative Commons License 2005.10.12 0 0 2414

A valóságban milyenek voltak... Elhűltem, amikor megláttam. Egyébként szigetközi, s természetesen akkor is szemerkélt az eső, mint általában, ha nem két órára kélek útra fotózni. Nem két percet szöszmötöltünk körülöttük.

 

Most olvastam róla:

"Ez a feltűnően szép gomba igen veszélyes fakártevő, barnarothadást idéz elő. A megtámadott törzs fája barnásvörös, könnyen szétmorzsolható lesz, a törzs odvasodik, és előbb-utóbb eltörik. A "sulphureus" jelentése kénsárga."

 

S ehető.

Előzmény: Kiskertész (2410)
Szalkó Creative Commons License 2005.10.12 0 0 2411
A 2. kardos madársisak (Cephalanthera longifolia).
Előzmény: Mad árka (2406)
Kiskertész Creative Commons License 2005.10.12 0 0 2410
Azok a gombásak nagyon szép felvételek!
Előzmény: Mad árka (2406)
Mad árka Creative Commons License 2005.10.12 0 0 2409

Köszönöm, én a gévagombát teljesen félrehatároztam ezek szerint. Most már ezt is tudom. :)

Előzmény: zöld küllő (2408)
zöld küllő Creative Commons License 2005.10.12 0 0 2408

4-5. Sárga gévagomba, Laetiporus sulphureus.

3. Papaver somniferum 'Ametiszt', magyar nemesítésű, alacsony alkaloidtartalmú étkezési mákfajta.

Előzmény: Mad árka (2406)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!