Keresés

Részletes keresés

ddr2 Creative Commons License 2009.11.22 0 0 31307

sziasztok

 

Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehet kiiratni az árak mellé forintban is az árat.

Egyszer rákattintottam egy linkre, ahol láttam ilyet, de azóta sehol, kerestem itt a fórumban is, meg az ebay fórumán is a lehetőségeket erre, de nem igazán találtam  meg.

 

Köszi

garfieldka* Creative Commons License 2009.11.22 0 0 31306
Tudod mit?
Ha 2007 óta ebayezel, akkor akár te is lehetsz az előző keserédes beírások címzettje. Jómagam ugyanis a most feltett nyakkendős kérdésedre (értékhatár, vidékről való vámügyintézés) az elmúlt két évben nem egy alkalommal leírtam a tennivalókat. De más is megtette ugyanezt.

Ez viszont azt jelenti, hogy vagy felületesen olvasod ezt a fórumot, vagy semmit nem ér az, hogy az ember segíteni próbál. Én ez utóbbit tapasztalom sokszor és ezért nem repesek az örömtől.

Azt megértem, hogy mindig újak jönnek és nekik új a szituáció. Te viszont már régi motoros vagy ennyi idő után. Mindettől független nem kioktatásként írtam e sorokat (sem).
Előzmény: Ácsi Milán (31304)
Yogi Creative Commons License 2009.11.21 0 0 31305
Remélem, nem nekem vannak eme indulatok címezve.
Nem.
És nem indulatok.

De a lekicsinylő kioktatást talán hanyagolják
Oké, majd szólj, ha látsz ilyet itt.
Előzmény: Ácsi Milán (31304)
Ácsi Milán Creative Commons License 2009.11.21 0 0 31304
Remélem, nem nekem vannak eme indulatok címezve. 2007 óta e-bayezek, eddig gond nélkül, a világ minden tájáról (még claim-em is sikeres volt). Természetesen mielőtt belevágtam, ezt a fórumot, továbbá nagyszámú német és angol nyelvű ismertetőt rágtam végig. Állandóan nézem a német, US, angol, francia, spanyol és olasz e-bay oldalakat. Most adódott egy gond, amire prompt választ kértem és kaptam - még egyszer köszönet. De a lekicsinylő kioktatást talán hanyagolják, kérem - mással szemben sem esik jól olvasni.
Yogi Creative Commons License 2009.11.21 0 0 31303
Én annak idején nagyon sokáig - hónapokig - csak néztem az eBayt, figyeltem, tanulgattam.
Persze egyébként tökéletesen megértem, hogy aki csak félévente egyszer akar venni egy pendrive-ot, annak nincs kedve ennyit foglalkozni a dologgal, de az alapszintű nyelvtudás és a józan ész használata sokat segítene.
Előzmény: garfieldka* (31302)
garfieldka* Creative Commons License 2009.11.21 0 0 31302
Bennem lehet a hiba, szép lassan telítődtem az értelmetlen dolgok miatt.

Most már inkább úgy vagyok vele, tapossa ki mindenki a saját útját! Így csináltuk mi is sokan. Ez nem jelenti azt, hogy apróságokban ne segítenék, de korántsem oly intenzíven, mint egykor. És ez igazából nem jó. :(
Előzmény: Yogi (31301)
Yogi Creative Commons License 2009.11.21 0 0 31301
Ezt sosem értettem.
vam.hu > enter
Hét billentyű, és ott a varázslatos telefonszám, amin szakértő választ kaphatsz a kérdésedre. Nem egyszerűbb és biztosabb, mint itt bénázni?
Előzmény: garfieldka* (31300)
garfieldka* Creative Commons License 2009.11.21 0 0 31300
Nem pont erre gondoltam.

Hányszor kérdeznek itt, hogy mit és hogyan kell tenni, értelmezni? Mennyi a vámérték határa, hogy kell eljárni stb. Mindezeket megválaszolják sokan, sokféleképp. Csak boldoguljon vele a delikvens! :)

Pedig előzetes infót sokkal autentikusabb helyen is kaphatna! De az pénzébe és telefonálásba kerül. Itt meg úgyis lesz valaki aki az idejét nem sajnálva újra és újra elmondja, kikeresi a megfelelő választ, kigúglizza a telefonszámot stb. Kockáztatva azt is, hogy mások kijavítják, olykor lehurrogják.

Korábban én is elég sűrűn próbáltam az évek alatt tapasztaltak alapján a kezdőknek segíteni. Ma már inkább csak magánban, mert úgy nyugodtabb.
Előzmény: pittipitti (31299)
pittipitti Creative Commons License 2009.11.21 0 0 31299
Minek hívogatni őket?
Hogy csakazértis elvámolják?
Jön a levél és válaszol rá a delikvens levélben....hívogatni felesleges....
Bár jó magyar szokás a telefonálgatás :-)))
Előzmény: ystuc 146ti (31297)
garfieldka* Creative Commons License 2009.11.21 0 0 31298
De sokszor leírtuk már :-)))

Hiába. Visszafelé nem olvas senki. A problémáját is itt kezdi megoldani, holott nem lehet mindent egy kaptafára húzni. Vagyis a válaszok nem jelentenek/jelenthetnek gyógyírt mindenki számára.
Hogy a vámoldalt megnézzék vagy a hivatalt felhívják és ott tudakolják meg a konkrét dolgot, szinte senkinek sem jut eszébe.

Modern, internetes világban élünk. :D
Előzmény: pittipitti (31296)
ystuc 146ti Creative Commons License 2009.11.21 0 0 31297
Pont tegnap jött meg a levél, hogy vigyem be a számláját a kütyünek, amit rendeltem, úgyhogy a levélből másolom ki a számot. Bár nekem megvan adva, hogy ki az ügyintéző, és az Ő száma van ideírva (bizonyos Szabóné), de felvilágosítást biztos tud adni.

477-6580

Ügyfélfogadás:
Hé: 08:00 - 18:00
Ke: 07:45 - 15:00
Sz: 07:45 - 15:00
Cs: 07:45 - 15:00
Pé: 07:45 - 12:00
Előzmény: Ácsi Milán (31288)
pittipitti Creative Commons License 2009.11.21 0 0 31296
Nem remélned kell hanem egyáltalán nem kell kapcsolatba lépned a vámmal...
Ha akarnak valamit kapsz egy levelet tőlük.
És nyílatkozol hogy az esetleges vámot egyebet a postásnak kézbesítéskor fizeted...
Mindezt ajánlott levélben...
Bemenni vámolás esetén meg végképp nem kell....
De sokszor leírtuk már :-)))
Előzmény: Ácsi Milán (31293)
pittipitti Creative Commons License 2009.11.21 0 0 31295
Sehogy.....
Előzmény: Rinaudo (31294)
Rinaudo Creative Commons License 2009.11.21 0 0 31294
Olyan kérdésem volna,hogy a paypalon hogyan tudom megerősíteni a shipping addresst?
Fizettem paypalon,és azt írja,unconfirmed.Csak hitelkártyával lehetséges?
kösz.
Ácsi Milán Creative Commons License 2009.11.21 0 0 31293
Nagyon köszönöm a segítséget. Csak remélni tudom, hogy ha mégis megvámolják, nem kell személyesen Bp-re menni, mert az 2x 240 km lenne...
(Egyébként a nyakkendő Hermés és karácsonyi ajándék - lenne...)
Előzmény: Black Dragon (31291)
pittipitti Creative Commons License 2009.11.21 0 0 31292
Legközelebb odaírom +1 :-)
Tranzakciós díjakat nem nézem de megnézhetném kipróbálhatnám ha van jelentősége....mivel két personál közt ha számlapénzből küldi a másiknak nincs fogadási költsége....tudtommal....de csak ezért nem fogom ezt kipróbálni....

Előzmény: digicat (31286)
Black Dragon Creative Commons License 2009.11.21 0 0 31291
Hát barátom, akinek 86 dolcsija van (a mai világban) nyakkendőre, azt szigorúan megsarcolják :)))
Én egy egyszer hívtam az Orczy teret, és segítettek is :) Sajna elkeveredett a szám, de gugliztam neked! Sok sikert
Előzmény: Ácsi Milán (31289)
Yogi Creative Commons License 2009.11.21 0 0 31290
A múlt héten egy 78 dollár (plusz posta) árú cuccot váltottam ki. Úgyhogy de, előfordulhat. Szerencsére viszonylag ritkán, de megesik.
Előzmény: Ácsi Milán (31289)
Ácsi Milán Creative Commons License 2009.11.21 0 0 31289
Mellesleg, nem hiszem, hogy egy 86 $-os nyakkendőt megvámolnának, vagy igen?
Ácsi Milán Creative Commons License 2009.11.21 0 0 31288
USPS Priority Mail International, a tracking number LC-vel kezdődik. A priority elsőbbségit jelenthet, mint nálunk - gondolom, tehát 12 nap elég kellene legyen a megérkezéshez.
Az "Orczy teret" nem ismerem, vidéki lévén, megtudhatnám a tel.számát?
Köszönöm.
Előzmény: blaze73 (31282)
digicat Creative Commons License 2009.11.20 0 0 31287
"de gondoltam a teszveszen ha eladok valamit akkor használhatnám oda is a paypal számlám"
És nem használhatod? Tiltja a teszvesz?
Előzmény: wartburgospeti (31281)
digicat Creative Commons License 2009.11.20 0 0 31286
" 2 féle paypal van...a personal és premier"
Igazából háromféle van (Personal, Premier és Business), és jó ideje nincs eltérés közöttük kártyás fizetés és tranzakciós díjak szempontjából.
Előzmény: pittipitti (31280)
digicat Creative Commons License 2009.11.20 0 0 31285
Le sem vonják, soha nem fog megjelenni a számlakivonatodon.
Előzmény: hooker007 (31268)
Degeczi Creative Commons License 2009.11.20 0 0 31284
a Paypal részben azért jött létre, h mint vevő, a valóban roppant bizalmas kártyaszámodat ne kelljen megadnod ki-tudja-milyen helyeknek
Előzmény: wartburgospeti (31281)
Yogi Creative Commons License 2009.11.20 0 0 31283
Nem szívesen adja meg az ember az adatait "idegeneknek".
De. Én kimondottan szívesen adom meg az adataimat, ha azzal pénzt várhatok.
Egyáltalán nem értem a félelmedet. Név plusz számlaszám, ezt a két adatot kell megadnod. A neved esetleg titkosabb volna a számlaszámnál? Mi az, amitől félsz?
Elnézést, tényleg nem kötözködésből mondom, de ez számomra eléggé fölfoghatatlan, hogy nemtudásból fakadó babonás félelmed miatt a normális utat megkerülve egy bonyolultabbat választasz. Semmi értelme. Ráadásul a számlaazonosítót és a nevedet a PayPal esetében is látni fogja, szóval tényleg nem értem, mi a különbség.
Előzmény: wartburgospeti (31281)
blaze73 Creative Commons License 2009.11.20 0 0 31282
ha first class international mail akkor ez ilyen is marad.
ott 99%-ban csak az "acceptance" statuszig jut el, akar kezbesitesre kerul, akar nem.

a tracking numberrel (sejtem LC vagy LJ) azonban fel tudod hivni az Orczy teret, hogy beerkezett-e hozzajuk es vamoljak-e vagy csuszik, nem csuszik stb.... :)
Előzmény: Ácsi Milán (31272)
wartburgospeti Creative Commons License 2009.11.20 0 0 31281
Köszi az infót!

Igazság szerint nem a számlaszámmal van a gond (mármint a megadással) , hanem a név stb megadással. Nem szívesen adja meg az ember az adatait "idegeneknek".

Egyébként a paypal is épp ezért jött létre , ezt írták is róla ,hogy ne kelljen egy idegennek megadni esetlegesen személyes adatokat.

Igazság szerint nem tudom milyen "turpisságra" lehet használni a paypalt (És nem is akarom most már tudni :D ) , de gondoltam a teszveszen ha eladok valamit akkor használhatnám oda is a paypal számlám.

No mindegy azért köszi a válaszokat!
Előzmény: Yogi (31279)
pittipitti Creative Commons License 2009.11.20 0 0 31280
Szerintem turpisság van :-)
De azt nem tudod megoldani hogy banki átutalással idegenek a te paypalodra küldjenek forintot mert a feltöltés csak saját számláról lehetséges....
Tehát megadhatod a paypalod (email) és küldhetnek neked pénzt..de csak ha van paypaljuk....és 2 féle paypal van...a personal és premier....premier a kártyás és erről ha küldenek neked akkor a pénzfogadáskor a költséget te viseled..kb 3-4% nem számolom ki....
A personalosok...ha nincs kártyájuk és átutalással feltöltik a saját paypaljuk akkor a tőlük érkező pénzt költségmentesen fogadhatod...ha neked is personalod van...de erősen limitált a használata...fogadáshoz és kikéréshez....ezt se nézem meg neked mik a limitek....
Előzmény: wartburgospeti (31278)
Yogi Creative Commons License 2009.11.20 0 0 31279
És szerinted mi lenne a különbség?
(Megjegyzem a bankszámlaszám pont azért van, hogy megadd. Ha nem adod meg, akkor minek a számla? És miért nem adod meg? Szerinted mit csinálhatnak vele?)
Előzmény: wartburgospeti (31278)
wartburgospeti Creative Commons License 2009.11.20 0 0 31278
Helo!

Semmi turpisságról nincs szó, és nem is feltölteni szeretném.

Az igazság az , hogy nem szívesen adok meg bankszámlaszám adatokat , ha utalást várok pl teszvesz és azt gondoltam jobb lenne pl a paypalt megadni ha már van.

Igazából ennyi lenne amit szeretnék.
Előzmény: pittipitti (31276)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!