Keresés

Részletes keresés

skolikagi Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13537

Na igen, Krisznek azért is kellett fűteni, mert január volt és 6000 csibe volt a kotlóssal:-)

 

Előzmény: karibaba (13536)
karibaba Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13536

Amikor augusztusban keltek a csirkék, pont befigyelt valami ritkaszar időjárás, sok esővel, 10 fokos nappali hőmérséklettel.....nem mondom, hogy "dobta őket a víz", de egy sem fázott meg. Szerintem áprilistól-szeptemberig nem kell fűtött hely. Az mindig benne van a pakliban, hogy egyik nap napsütés, meleg, rá két napra pedig eső, szél.....erre van a kotlós! (Ezért célszerű csak annyi csibét mellé tenni, amit be tud takarni és ezért nem célszerű óriás fajtát 50 dekás japival keltetni....bár mondjuk mire túl nagyok lesznek a csirkék, arra már olyan fagyosak sem lesznek...)

Előzmény: atandi (13533)
skolikagi Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13535

Nem feltétlen kell neki meleg, ha meglesznek a csibék.

Gondolj csak arra, hogy régen nemhogy kazánház, kazán sem volt:-)))

Az istállóban voltak -gondolom- a csibék...vagy pajtában, faházban.

Mostmár amire kikelnek, nem lesznek minuszok, és az első időben a kotlós úgyis melegíti őket.

De ha van lehetőség a kazánház szülőszobakénti kihasználására, akkor tedd azt.

Azt a szót meg akárhogyan ragozod, akkor is hülyén hangzik:-))

 

 

Előzmény: atandi (13533)
karibaba Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13534

Hú, tényleg az! Mennyi szép és érdekes kapirgáló!

 

Ezt meg Subi bátya figyelmébe:

 

http://www.russianorloffs.com/

Előzmény: krysa1017 (13531)
atandi Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13533

Sziasztok!

Nekem pont az a kérdésem, hogy fűtött helyen költsön-e(amúgy helyes lenne a kotoljon ragozás??! –mert olyan hülyén hangzik, ezért kerülöm el inkább..).

Mert ha már kikeltek a csibék, akkor gondolom nem kéne zaklatni, ide pakolni-oda hurcolászni szegényt. A csibékre meg láttam, hogy Krisz úrfi is fűtött, és nála is bent voltak a lakásban, igaz, az jan. eleje volt. Na most akkor úgy kéne feltenni a kérdést, hogy milyen meleg kell legyen a kinti levegő, hogy kint ülhessen és nevelhessen szény kotlós, ill. meddig édemes bent tartani. Na, hát értitek ugye??(körbeírhatom méééég hosszabban is, de már magam is unom!!:S )

karibaba Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13532

Egy régi ruhásszekrényből, íróasztalból 3-4-5 férőhelyes kotlós-panziót is lehet fabrikálni, vagy pedig nem egy dobozt készítetek, hanem egy fél méter széles, fél méter magas, de másfél méter hosszú izét, amit három részre osztatok, három kis ajtóval. Ez már három kotlósnak elég. :o)

 

Ha egyszerre 20 kotlósod lesz, akkor a boltban fogod venni a tojást! ;o)))

Előzmény: sz.k.gabi (13528)
krysa1017 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13531

Köszönöm szépen ez egy nagyon jó oldal.

Előzmény: Aldric01 (13530)
Aldric01 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13530

Szia!

 

Egyáltalán nincs készen, mert mostanság egyéb dolgokkal is elfoglaltam magam. Képek a már leírt fajtáknál vannak, de nem minden színváltozatról van fent kép. Ráadásul én nem szívesen teszek fel képeket más állományáról, csak ha engedélyt kaptam rá. Írtam, hogy bárki a saját állományáról tehet fel képet, illetve ismerőse állományáról, aki ebbe beleegyezett. Két emberen kívűl senki nem tett fel képet. Úgy érzem nem is fontos az oldal. Így akkor szoktam fejleszteni az oldalt, ha tényleg nagyon ráérek. Törölni nem fogom, mert rengeteg munka volt, de lassabb ütemben fejlesztem.

Javaslom, hogy a google képek között kell keresgetni, nagyon sok és szép képek vannak, szinte minden fajtáról.

 

http://www.pbase.com/johanops/fancypoultry&page=2

 

Ez pedig egy nagyon jó oldal szép madarak képeivel.

Előzmény: karibaba (13527)
krysa1017 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13529

Igen azt tudom hogy van fent de azért kéne mert a nagyapámnak ígértem hogy mutatok képeket a különböző fajtákról és ott nincs net. Ezért gondoltam ha valakinek lenne egy ilyen "albumja" akkor egyszerübb lenne a dolgom.

Előzmény: karibaba (13527)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13528

Juj de kis randa volt!!:-)) Mint a rút kiskacsa, csak belőle nem hattyú lett...

Egy doboz?? És ha egyszerre húsznak jut eszébe elkotlani?

Előzmény: karibaba (13526)
karibaba Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13527

Aldric-nak van, bár nem tudom elkészült-e vele...

 

Meg a wikipedián van fennt egy csomó (tyúkfajták)...

Előzmény: krysa1017 (13525)
karibaba Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13526

Krisz úrfi kakasa is ilyen volt, mindig én rakosgattam fel a „mama” után :o)

 

 

 

Tavaly volt nálunk is az első év. :o) Gyorsan bele lehet jönni ám! Gyakorlatilag egy jó kis kuckó kialakításán kívül semmi dolgod nincs....

 

 

Előzmény: sz.k.gabi (13524)
krysa1017 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13525

Sziasztok! Érdeklődnék hogy van-e valakinek olyan anyagja melyben a baromfifajták képei vannak elsődleges cél a kép lenne.

 

Előre is köszönöm,

János

sz.k.gabi Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13524

Értelek én!:-)) Azért foglalkozom most behatóbban a témával, mert elég sok orpi keverékem van és várható, hogy lesz pár, amelyik el is kotlik. Még sosem keltek kotlós alól csibéim.

Előzmény: karibaba (13520)
skolikagi Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13523

Eladhatod, ha megveszik, mert vakcinázás nélkül olcsóbban adhatod, és akinek ez számít az megveszi.

De aki azt mondja, hogy inkább legyen drágább és leoltott, az a kocsiról fog venni.

 

Előzmény: sz.k.gabi (13514)
karibaba Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13522

Tegnap többször is eszembe voltál.....épp a nyulak alját pucoltam = ganajoztam! ;o) Megállapítottam, hogy:

1., ehhez nem kell tanya

2., nem valami nagy móka! :o)))))))

Előzmény: Komondortanya (13486)
karibaba Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13521

Előbb olvastam volna végig.... :o)

Hálistennek' előkerült!

Előzmény: hatvanhárom (13468)
karibaba Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13520

Mégegyszer leírom: nálunk a kotlós csak addig van elkülönítve, amíg kotlik! Utána nagy peckesen vezeti a kiscsirkéket és vigyáz rájuk! Mondom, egyik még a kecskének is nekiugrott! :o)

 

Amíg kotlik, addig kitalálsz neki valami tuti helyet, utána már csak valami éjszakai szállást kell kialakítanod....maradhat az is, ahol kotlott, ha neked nem macera.

 

Nekem tavaly csak japi kotlósaim voltak (meg egy tojóhibrid) azok amikor a csirkék 2 hetesek voltak mentek fel a gerendára aludni! A japi-keverék csirkék simán követték az anyjukat, de pl.: a nehézkes,tollatlan orpi-keverékeket úgy kellett felrakosgatnom utána egyesével! :o)))))))))

 

Különben nagyon egyszerű és biztonságos, direkt kotlósnak való kuckót nem nehéz kialakítani, ha van egy kis bútorlap, deszka, vagy OSB otthon. Csináltok egy kb. 50X50 cm alapterületű, 40-50 cm magas "fakockát" úgy, hogy az eleje nyitható legyen. (Érdemes ide egy kis ajtót készíteni, 20X20 cm-es részen ponthegesztett dróttal, így szellőzik is, fény is jut be, meg Te is be tudsz nézni, hogy minden rendben van-e. ;o) )

Ha a kotlós itt költi ki a csirkéket, akkor sokáig még utána is ide tér be velük esténként. Ragadozó bejutni nem tud, többiek nem zavarják, reggel kiengeded, este becsukod.

Előzmény: sz.k.gabi (13463)
subigalamb Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13519

Akkor jól tudtam!!!

Előzmény: karibaba (13516)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13518

Meglett!:-))

Előzmény: karibaba (13517)
karibaba Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13517

Remélem előkerül! Forgási szezon van? Egyáltalán kan a lelkem..? Remélem kínaiak nincsenek arrafele... :os

Előzmény: hatvanhárom (13461)
karibaba Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13516

Nem foglalkoznak, naposan adják ki/el országszerte, vannak minden megyében, nagyobb város mellett kontaktjaik, akik a továbbneveléssel foglalkoznak. Bemondja valaki, hogy hol lakik, a fiatalember pedig megmondja, hogy ki van hozzá legközelebb, akivel felveheti a kapcsolatot. A srác úgy saccolta ezt az árat.

Előzmény: subigalamb (13460)
karibaba Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13515

Tök jól néz ki! ;o))

Előzmény: sz.k.gabi (13442)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13514

Akkor hát komolyabb vakcinázás nélkül eladhatom a pipiket, anélkül, hogy lelkiismeretfurdalásom lenne?

sz.k.gabi Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13513

Mindig tanul az ember, köszönöm!

Előzmény: Krizsok (13511)
Szepi bá Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13512

Jöttek ám már messzebbről is. Tegnap pl Bukarestből egy fiatal ember vonattal  de voltak már Irországból , Angliából is személyautóval.  Én is eljárok külföldre ha szép kiskutyákat szeretnék.  Mi egy kis országban élünk itt nincsenek nagy távolságok. Vizsgáztatni is Gödöllő - Babatpusztára járok.

Előzmény: hatvanhárom (13506)
Krizsok Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13511

A fajtát tarthatod nem kell ehhez semmilyen engedély! Ellenben nem forgalmazhatod! Tudod csak Bárdos úr rendelkezik elismert törzsállománnyal és mivel ideiglenesen elismert fajta nem is fog még egy darabig senki a minisztériumból erre engedélyt kapni.

Ha Bárdos úr úgy dönt, hogy szeretene, hogy legyen más tenyésztő és megosztja a titkokat vele és ad a nukleusz állományból (nem akár milyen kapható napos állományból, hanem a nukleuszból) és ad egy igazolást, hogy igen tőle valóak a madarak és adnak egy tenyészet kódszámot a minisztériumban is akkor már el is adhatod a szaporulatot. Ez egy darabig nem fog bekövetkezni abban biztos vagyok.

Azt tudni kell, hogy lézetik olyan hogy tenyésztési piramis! Van nukleusz állomány, törzsállomány, szaporító állomány és árutermelő állomány!!! Ebből áll minden gazdasági fajta állomány!!! Ezek nem dísztyúkok, hogy csak vannak, ezért is más a jog, mely megfogalmazódik rájuk!

Előzmény: sz.k.gabi (13503)
skolikagi Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13510

A kutyák kocsikáztatásánál egy dologra figyelni kell.

A lényeg, hogy a kutya lásson ki az autóból, lássa az utat, tehát nincs jó helye "lábnál" vagy egy zárt csomagtartóban.

Pontosabban ott is lehet szállítani de nagyobb az esélye, hogy néhány rókát megkerget a kuty...:-)

Viszont ha kilát a kocsiból akkor kisebb az esélye a rókázásnak:-)

 

Előzmény: hatvanhárom (13506)
Szepi bá Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13509

Ági a Cevac Gumbo L kapható 200.-asban , nem rég vettem . Marek viszont ezresnél kissebb kiszerelésben sajnos nem létezik.

Előzmény: skolikagi (13501)
hatvanhárom Creative Commons License 2011.02.17 0 0 13508

Jajjjjjj! Inmi. Most már tényleg felteszem az ókulárét a géphez is.

Előzmény: hatvanhárom (13506)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!