Keresés

Részletes keresés

Tonyk Creative Commons License 2005.10.07 0 0 234
A legszarabb az egészben, hogy egyetemi tanár az angol tanszéken istenként járkál és sz@rozik a hallgatókkal a szigorlatokon. Bár nem tudom miért kell az egyetemnek egy finn "angol", mikor annyi eredeti angol van itthon.

(A feleségem angol szakos hallgató, úgyhogy volt hozzá szerencséje, szóval nem a újjamból szopom ki a dolgokat, állítólag az angol szakos hallgatók is csak néha néznek az angolján :) )

Na mindegy rajtam ez már nemigen segít...
Előzmény: Törölt nick (233)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.07 0 0 233

Ha nincs meg tegyél panaszt, hogy akcentussal beszélő embert nemigen kéne alapfokra bedobni, hátha visszaadják a lét.

 

Egyébként sajnos ez a gyakorlat, hogy a publikus feladatoknál nehezebbek az éles vizsgák.

Előzmény: Tonyk (232)
Tonyk Creative Commons License 2005.10.07 0 0 232
nahh.. megjöttem a vizsgáról ECL alapfok....

Nagyon gáz volt!
Amit a könyvesboltban lehet kapni ECL minta-vizsgaként, kutyakuki ahhoz képest ami most volt.
A labor katasztrófa, brummogás-brekegés, multiple choice gáz, teljes soros válaszok közül válogatni, hogy közben megy a duma. Valamint egész mondatokkal válaszolni a az adott kérdésekre, közben még a magnót is figyleni.... szóval abszolute nem olyan mint amit meg lehet vásárolni.

Kifogtam a legnagyobb hülyét szegeden.... Gombosné Havistó Kirsi: egy idióta! A feleségem ismeri közelebbről, szóval felkészített belöle. Egy finn nő, finn akcentussal, érthetetlen beszéddel. (Nem panaszkodom, mert a tv-t megértem, de őt nem sikerült.) Szóval szegednem nem az Egyetemen nem ajánlom a ECL-t senkinek. Legalább is a szóbelit nem!
Angel DC Creative Commons License 2005.10.05 0 0 231
Nem biztos hogy jól gondolom, mert erre mi nem készítünk fel, de más nyelvvizsgák esetében ezek az anyagok megvásárolhatók, általában a vizsgáztató intézményeknél. Talán megér egy telefonhívást.
Előzmény: Nacsa Olcsi (230)
Nacsa Olcsi Creative Commons License 2005.10.05 0 0 230

Angol nyelvből.

A hivatalos weblapon nincs sok minden...semmi.

doyen62 Creative Commons License 2005.10.04 0 0 229
melyik nyelvből? Ha német, akkor tudok segiteni.
Előzmény: Nacsa Olcsi (227)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.04 0 0 228
Pl. első körben próbálkozz az adott nyelvvizsgaközpont weblapján, mindenhol szoktak fent lenni mintafeladatok.
Előzmény: Nacsa Olcsi (227)
Nacsa Olcsi Creative Commons License 2005.10.04 0 0 227

Sziasztok!

 

November 4.-én megyek BME komplex 'C' tipusú nyelvvizsgára alapfokból.

Ehez lenne szükségem írásbeli anyaghoz valamit szóbeli anyaghoz való felkészítést segítő anyagokra.

A segítségeteket e-mailban(xxtakosxx@freemail.hu) vagy ide várom.

 

Bízom segítségetekben,

Nacsa Olcsi

Tonyk Creative Commons License 2005.10.03 0 0 226
Köszi!

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a feleségem angol-német tanár, de még nem volt diákja aki ecl-en nyomta volna .... ettől függetlenül parázok!
Írattaja velem itt a fogalmazásokat, már a könyökömön jön ki, de hát nyomni kell...
Előzmény: Törölt nick (225)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.02 0 0 225
Nézz mintafeladatokat, általában hotellel vagy utazással kapcsolatos dolgok szoktak lenni.
Előzmény: Tonyk (224)
Tonyk Creative Commons License 2005.10.02 0 0 224
köszi
Előzmény: Törölt nick (223)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.30 0 0 223
Nemigen lesz nehéz, alapfokon sosem szívóznak.
Előzmény: Tonyk (222)
Tonyk Creative Commons License 2005.09.30 0 0 222
Hali!

Jövő héten pénteken megyek ECL - angol alapfok, Szeged. (Ez kell még a diplomámhoz).

Tud valaki róla valamit? Nehézség, milyen a "labor", érthető, vagy tök benga?

Mennyire kell vágni a dolgokat?

stb.

köszike!
Józan Ész Creative Commons License 2005.09.30 0 0 221
A cigány pont olyan bonyolult, mint bármelyik másik természetes nyelv. Ha egyszerű nyelvet akarsz tanulni, arra van az eszperantó.
Előzmény: Roland I. (211)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.29 0 0 220
Csak előbb kérdezd meg elfogadják-e a suliban az eszperantót pl.!

Előzmény: Törölt nick (219)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.29 0 0 219
Sajnos ma már erre iparszerűen ráálltak a nyelviskolák, keress egyet, ahol le is lehet vizsgázni a tanfolyam végén, a befizetett összegért cserébe általában sikerülni szokott a történet.

Szerintem egy német alapfokú sem vészes, 1,5-2 hónap alatt megvan, de ha már mindenképpen ilyesmit akarsz, akkor eszperantó, megtanulod, levizsgázol, max. elfelejted.

Előzmény: Roland I. (217)
14-69 páncélvonat Creative Commons License 2005.09.29 0 0 218
Én sem észt jöttem osztani és nem is rajtad szerettem volna elverni a port. Való igaz mondjuk egy egészségügyi gázmester szakosnak mi a fenének nyelvvizsga. Javasolnám neked az eszperantót. Az én tanulási módszerem a következő: nem szavakat hanem kifejezéseket tanulok, nyelvi kliséket, így egyszerre több legyet lehet ütni egy csapásra. Ezeket egy 5X5-ös kis fecnikre írom és viszem magammal. Egyik oldalán magyar másik oldalán eszperantó. Ha úgy érzed már tudod, ne dobd el, hanem dobd egy dobozba. Mindig ismételj és nézd vissza. Próbáld meg az utastársak mondatait fordítani, ezen a nyelven gondolkodj. Azért a közlekedésben vigyázz, na és arra is hogy ne tartasanak flúgosnak. Kellemes nyelvtanulást!!!!
Előzmény: Roland I. (217)
Roland I. Creative Commons License 2005.09.29 0 0 217
ja, és nem vitatkozni jöttem. szívesen fogadnám a válaszodat is a kérdésemre.
Roland I. Creative Commons License 2005.09.29 0 0 216

én is ezt mondom. a diplomához kell. és szerintem a diplomás embernek kötelezően bőven elég egy nyelv ismerete. főleg, ha mondjuk nem is bölcsész, és baromira nincs nyelvérzéke. akkor minek fárasztani a szakmájához nem tartozó dologgal? minek 2-3 nyelvvizsga? inkább a szakmában mélyedjen el, nem?

én mondjuk spec. bölcsész vagyok, de amíg nem tanulok meg egy nyelvet rendesen, addig nem fognék bele egy 2-ba. alapfokú nyelvvizsga úgysem ér semmit.

Előzmény: 14-69 páncélvonat (215)
14-69 páncélvonat Creative Commons License 2005.09.29 0 0 215
Szerintem ez neked nem második nyelvnek kell, hanem azért, hogy kapjál diplomát. Na itt vagyon elrontva az egész rendszer.
Előzmény: Roland I. (214)
Roland I. Creative Commons License 2005.09.29 0 0 214
elfogadom, amit mondasz, de nekem ez csak a 2. nyelvnek kell. angol az első, és úgy gondolom, h - mondjuk - egy német alapfokúnak semmi értelme nem lenne, attól még nem tudnám használni a nyelvet. inkább - egyelőre - az angolt fejleszteném fel annyyira, h NYELVTUDÁSNAK számítson, ne csak hellyel-közzel értsek valamit
Előzmény: 14-69 páncélvonat (213)
14-69 páncélvonat Creative Commons License 2005.09.29 0 0 213
Magyarországon úgy tűnik sokan nem a használható nyelvtudásra és a későbbiekban annak karbantartartására törekszenek hanem legyen gyorsan egy papírom és kipipálva... Nem véletlen hogy sokan bármilyen nyelvvizsgabizonyítvány birtokában képtelenek egy idegennyelvű interjúra elmenni. Na ja. ott nem azt nézik van-e papírod hanem tudsz-e. Már megint adtunk a szarnak egy pofont.
Géniusz Lóci Creative Commons License 2005.09.29 0 0 212
Én azt tanácsolnám, hogy ne floodolj.
Előzmény: Roland I. (211)
Roland I. Creative Commons License 2005.09.29 0 0 211

sziasztok.

egyetemista vagyok, szükségem van egy második, alapfokú nyelvvizsgára. ti az eszperantót vagy a cigányt tanácsolnátok? a szempontom a gyors és fájdalommentes nyelvvizsgaszerzés.

 

nagyon köszi

Angel DC Creative Commons License 2005.08.15 0 0 210

Catly, tényleg fura vélemény a Rigó meg az ITK preferencia:-)

Látom, másfélét nem ismersz, úgy meg nem lehet összehasonlítani. Tudod, mi a vicces? Hogy annak ellenére, hogy az EURO-n azt nézik mennyire hatékonyan kommunikálsz, nem pedig hogy mibe köthetnek bele, nincs olyan Rigós középfokú ismerősöm, aki átment volna azon. Ugyanis az EURO-s felkészítésen kommunikációra készítünk fel, nem felesleges passzív adathalmazra.

Én évekig foglalkoztam a rigó utcaival, nemlévén akkoriban más. Egy katasztrófa. És nem változott semmit sem.

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.15 0 0 209
Mielőtt visszakérdeznél: átmentem az ITK-s vizsgán is...de valami nagyon rossz hangulatú volt az egész. (és már AKKOR is jó drága volt...)

Előzmény: Törölt nick (208)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.15 0 0 208
Kedves Catly,

miután egy laza félmondattal lealáztál, gondoltam visszaírok valami kedveset, dehát még csak 15 éves vagy, majd szóljanak be mások...

...tudod én elég sokfajta nyelvvizsgán voltam már, engedd meg, hogy legyen összehasonlítási alapom. A legszemetebb az összes közül az ITK volt, ordenáré stílusú teremfelügyelőkkel, bunkó személyzettel.

A vizsgáról annyit, hogy PONT hogy nem a tudást nézik, hanem a NEMTUDÁST. Nézd csak meg pl. a tesztet, tele van a köznyelvben alig használt kivételekkel. Arról pedig nehezen tudsz meggyőzni, hogy egy középfokú nyelvvizsgán 16-17 éves diákoktól (saját évfolyamtársam) autentikus dolog-e Szentendre történetét meg a kalocsai népviseletet kérdezni, és ez csak egy példa az ezer közül.

üdv
cuebic

(a másik, hogy az ITK-t lerakni sem érdemes, mert mindehol kiröhögik, csak itthon van - még sajnos mindig - szerencsére egyre csökkenő elismertsége).

Előzmény: Catly (207)
Catly Creative Commons License 2005.08.14 0 0 207

ehhez még muszáj hozzászólnom, mert minden az ITK, csak éppen nem szemét. Százszor rendesebbek, mint a többi, és ezt nem csak én mondom, hanem minden olyan ismerősöm, akinek volt bátorsága kipróbálni. Sokkal jobban sikerülnek ott. Max annyi, és talán ezért volt bajod velük, mert a TUDÁST nézik... úgy értem a nyelvtudást, és nem azt, hogy mennyire jó gondolatolvasó vagy.

 

(megjegyzem először én nagyon féltem ITK-tól, de úgy jött ki, hogy muszáj volt arra mennem, és azóta áldom a szitut.)

Előzmény: Törölt nick (189)
Catly Creative Commons License 2005.08.14 0 0 206

Én - legalábbis középfokún - mindenkinek ajánlom a Rigót. 15 éves vagyok, és fél év különtanár után megcsináltam 69%szóbeli, 76% írásbelivel. Őszintén egy kellemes csalódás volt, igaz, hogy szigorúan pontoznak, de mellette nagyon kedvesek és így nem nehéz megcsinálni.

Viszotn veszprémi egyetem Pannonjától óvakodjatok, mert az valami borzalom...

Chrissie77 Creative Commons License 2005.08.04 0 0 205

Van az ECL honlapon tesztminta meg hanganyag minta az oldalsó menüben a vizsgafeladatok címszó alatt.

BME-n januárban, márciusban meg májusban voltam. Szerintem is a májusi volt a legnehezebb, bár azt hittem csak azért ment nehezebben mert akkor készültem a legkevesebbet. Szóbelizni márciusban mentem először akkor én is nagyon izgultam, kevés pontot is értem el, de a magnóm jó lett. A májusin a szóbelim lett jó, a magnó viszont katasztrófa volt, érteni is alig lehetett. Az origón is gondolkodtam, mentem volna július végén, de le kellett mondanom mert a munkahelyemről nem tudtam elszabadulni.

 

Előzmény: Anna ) (201)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!