Keresés

Részletes keresés

jolanita Creative Commons License 2013.10.26 0 0 9820

szia, az igaz, hogy itt nem nagyon írnak azok, akiknek olyan tünetei vannak mint a férjednek. DE azt azért fontold meg, hogy ezt a fórumot sem a férjed olvassa régóta, de ha olvassa is, ő még nem írt ide... ha jól veszem észre. Azok a lyme-betegek, akiknek fő tünete a depresszió és pánik nem írogatnak sehova. 

Itt sem fogsz találkozni velük. 

Legalábbis így emlékszem életem azon szakaszára, amikor olyan depressziós voltam, hogy nem bírtam felkelni az ágyból, vagy olyan pánikrohamom volt, hogy az Ikea wc-jében összeroskadva vártam, hogy elmúljon. 

Persze ezeket a tüneteket mindig meg lehet magyarázni valamivel. MOst iskolaváltás volt, most költözés, most elhagyott a szerelmem, most visszajött a szerelmem:) dehát az élet ilyen, egy tisztességes pánikbeteg a változás olyan csekély mértékétől is bepánikol, mint mondjuk, hogy eszébe jutott, hogy megkérte a szomszédot, hozzon egy csomag vajat, de időközben rájött, hogy két csomagra lenne szükség, és hogy most akkor fel kellene hívni a szomszédot és még ezzel is zaklatni. 

Szóval, hogy éppen miért van rohama...hogy az most a költözés, vagy h ki kell menni a fürdőszobába ....

ez azon múlik, hogy mennyire súlyos épp az állapota és nem azon, hogy mitől van a betegség

az, hogy neki nem nagyon vannak izületi tünetei, szerintem csak azt jelentheti hogy nagy szerencséjére az öt borrelia alfajból ami ma Mo-n valószínű, hogy benne van a kullancsokban, neki az az alfaj, ami az izületet támadja első körben, na az nincs, vagy kevesebb van belőle. Ma világszerte úgy tudják az orvosok, hogy a fertőzés után hosszabb idő elteltével  bármelyik borrelia spirochéta képes a test bármelyik szervébe beköltüzni és ott jólérezni magát. 

 

Előzmény: badiol (9806)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.26 0 0 9819

Bejegyzesedet feltettem a facebook oldalra (Lyme kor alternativ gyogymodjai), nagyon fontos az ilyen jellegu visszajelzes. A legtobben vegigjartuk a letezo teszteket, de nem egymashoz kozeli idopontban.

 

Remelem, most mar minden rendben lesz veled. Jobbulast kivanok!

 

Anita

Előzmény: AsdfxxxXx (9818)
AsdfxxxXx Creative Commons License 2013.10.26 0 0 9818

Sziasztok! gondolom nem először hangzik el, de megerősíteném, hogy dr Lakos András, egy modortalan, felfuvalkodott, magát istennek képzelő orvos, aki hülyének nézi a betegeket! Dr Esztó Klára és Dr Balaicza Erika, akiket nyugodt szívvel ajánlanék. itt szintén elhangzott a G1 intézet, akik német teszteket végeznek a lyme kór pontos diagnosztizálására, illetve a társfertőzések szűrésére! összehasonlításként, Lakos eredmény: negatív, Esztó Klára eredmény: enyhén pozitív (mindkettő vérvétel ugyanazon a napon történt!!!), G1 intézet (az előzőekhez képes két héttel később vették le a vért) eredmény: erősen aktív borrelia!!!, két társfertőzéssel kombinálva!!! és itt megjegyezném, hogy dr Esztó Klárának köszönhetem, hogy egyáltalán elkezdődött a kezelésem, mert ő nem csak a lyme teszt eredményére támaszkodik, hanem meghallgat, kikérdez és megnézi az összes addigi leletedet is! nálam elég volt a számtalan tünet és a koponya MRI eredmény (természetesen SM gyanúval diagnosztizáltak a klinikán), hogy elkezdje az antibiotikum kúrát, de ugyanezt tudom elmondani dr Balaicza Erikáról is (hozzá a G1 intézetes vérvétel kapcsán kerültem)!! remélem senkit sem untattam ezzel a pár sorral! mindenkinek mielőbbi gyógyulást kívánok! x

boxerkutya Creative Commons License 2013.10.26 0 0 9817

 Az immunrendszeren a szerencsén is múlik , lehet hogy a gyógyszeren is . Ki tudja ! Négy év betegség után rájöttem ,hogy milyen keveset tudok még mindig.

Előzmény: Vank1 (9816)
Vank1 Creative Commons License 2013.10.26 0 0 9816

Talán ez a szerencsésebb,ha izmokat és idegeket támad valakinél.Nekem derékideg fájdalommal és testszerte izomfájdalommal  kezdődött,2 hónapig csak az volt.Utánna jöttek az idegrendszeri tünetek amiket írtam,szóval nálam ez vegyesen jött.

Szerinted ezeket tüneteket vissza lehet fordítani ha más gyógyszerrel az első gyógyszerkúra hatástalannak bizonyul?!

Előzmény: boxerkutya (9813)
Vank1 Creative Commons License 2013.10.25 0 0 9815

Ez evidens hogy hasonló a gyógyszerszedésünk vele mivel én is nemrég voltam a doktornőnél.Az új betegeknek gondolom nagyjából ezeket a gyógyszereket adja kombinálva.A Klion úgy tudom a nyugvó alakokat írta csak,szóval sokat nem várok tőle szerintem ugyanúgy lessznek tünetek fejfájás stb.Amiben bízom a második-harmadik kúrára a megfelelő gyógyszerrel  talán változást hoz majd nálam is.

 

Előzmény: badiol (9812)
rozita76 Creative Commons License 2013.10.25 0 0 9814

Jolanita, nézd meg szerintem ez lehet az a vakcina amit milla említett:

 

http://www.sciencedaily.com/releases/2013/05/130510075337.htm

Előzmény: jolanita (9804)
boxerkutya Creative Commons License 2013.10.25 0 0 9813

Nálam mozgatóidegeket és izmokat támadott , de mindenkinél más a tünet. Antibiotikum kúra alatt nagyon erős izomgörcs volt a jellemző, utána már csak lassú javulás, ami a mozgatóidegeket érinti , viszont közben meg új tünetek jelentek meg ( izom, kéz remegés, ideg fájdalom a végtagokban , hol itt hol ott fáj egy kicsit , ízület is fáj néha. Gyógyszerszedés ellenére is jönnek új tünetek ) . Nálam a központi idegrendszert nem érintette a betegség. 

Előzmény: Vank1 (9809)
badiol Creative Commons License 2013.10.25 0 0 9812

Na Te vagy az első, akinél olvasom a Cifloxint....Ja a Klion szedése alatt volt pár nap, mikor jobban volt a férjem, hátha nálad is így lesz...

Előzmény: Vank1 (9810)
badiol Creative Commons License 2013.10.25 0 0 9811

Mindketten tudjuk, de jelen "idegállapotában" nem tudok vele vitatkozni....másrészt idén is talált magában kullancsot,hátha....

Előzmény: boxerkutya (9807)
Vank1 Creative Commons License 2013.10.25 0 0 9810

Akkor hasonló a gyógyszerelés mint nálam kivéve a tetracyklint.Három féle gyógyszert azért írnak fel már,hogyha az egyik nem is hatásos akkor a másik talán.Ami biztos én legközelebb erősebb gyógyszert fogok kérni a mostaninál.Hát a magas vérnyomás és a pánik sem jó dolog,de a kézzel fogható tünetek rosszabbak hidd el.Én nem tudom nálam milyen régi a dolog.1999-ben volt kokárdám,akkor gyógyszert szedtem rá.Utánna is volt több kullancs csipésem de kokárdám csak akkor egyszer.Júniusban meg rámtörtek a tünetek.A kezelőorvosom meg a Wb alapján azt mondta nem régebbi keletű az egyik fertőzésem ezt kezeli most.Szóval nem igazán tudom megítélni mikor kezdődött nálam a betegség.Az hogy nem reagáltam egyből a gyógyszerre a régebbi fertőzésre utalhat.

Boxerkutyának meg igaza van Lakos menni feleslegese álltalában mindenkit negatívnak hoz ki kivéve a friss körös betegeket,szóval csak a pénzetek fogja bánni ha hozzá mentek én sem javaslom.

A leginkább megbizható tesztek a német tesztek G1 intézetnél elérhetőek ugy tudom.

Előzmény: badiol (9806)
Vank1 Creative Commons License 2013.10.25 0 0 9809

Boxerkutya.

Egy olyan kérdésem lenne hogy amikor te anno az első antibiokúrát kezdted pontosan milyen tüneteid voltak,fej,szem,fülfájós tüneted volt e vagy csak izom ideg fájdalmak voltak jellemzően?!Azt írtad régebben a tolószéktől mentett meg benneteket a gyógyszer.

Az szerinted elképzelhető hogy 2-3 kúra után reagáljon valaki a gyógyszerekre?!

Mert most azt tartom valószinűnnek,hogy a második vagy harmadik kúra valószinűleg letarol majd.A Cifloxint meg én most szedem nem igazán éreztem hatását eddig.

Előzmény: boxerkutya (9792)
Vank1 Creative Commons License 2013.10.25 0 0 9808

Xynitta!Gondolom a Zhang protoloknál a gyógyszereket mind külföldről kell rendelni?!

Nagyjából egy kúrára való gyógyszer milyen összegbe kerülhet és mennyi ideig szedetik kint?!Nem tudom nekem valami ütös gyógyszer kellene betalál nálam és ami hat is.Egyenlőre próbálkozom az antibiotikumokkal.Sajna a hőemelkedés,fejfájás többi tünet június óta volt van állandóan amióta kirobbantak a tüneteim jobbára délutánonként erősebb,szóval nem az antibió okozza,és nem is herx,az a reakció nálam még eddig nem is jeletkezett.

A raintree macskakarmot amit javasoltál jónak tünik,az a társfertőzésekre is hatásos lehet?!Valószinű fogok majd rendelni belőle,és két gyógyszerkúra között alkalmazom.

Előzmény: Törölt nick (9795)
boxerkutya Creative Commons License 2013.10.25 0 0 9807

Lakoshoz menni pénzkidobás. Meg fogja állapítani, hogy lyme kizárva. Sajnos egyik orvosnak se hihetünk maradéktalanul. A betegség kiismerhetetlen. Nem tudni ,hogy miért nem mindenkinek használ a gyógyszer. A két orvos meg két szélsőség, valahol kettőjük között az igazság.

Előzmény: badiol (9806)
badiol Creative Commons License 2013.10.25 0 0 9806

Szia, tetracyklin, cifloxin és klion. Nálunk főleg a szorongás van és pánik, illetve magasvérnyomás, és alapvetően rossz közérzet, de ezek simán lehetnek attól, hogy költözünk és ez őt jobban megviseli mint egy átlagembert.Ízületi dolgok nincsenek. Még pár db maradt a tetrából, arra azt mondta Esztó, hogy szedje be, de én sok értelmét nem látom, most már jó lenne pár hét gyógyszer nélkül......... néhány alkalommal volt hidegrázás és itt-ott fáj, de ezek mind hamar eltűntek, és nagyon enyhék voltak. Szóval tök érdekes, hogy neki nem voltak ízületi fájdalmai, mégis mikor szedte az antibitotikumot, akkor előjött egy-két helyen, de mostanában nem volt már. Ez megint csak arra utal, hogy lehet lyme, de annyira mások a tünetek mint itt a páciensek 90%-nál, pedig elég régóta olvasom a fórumot már.

Nálunk is kb 15 éves dologról van szó...ha szó van.. De pl. Lakos oldalán találtunk képeket, hogy melyik folt lymra utaló, és melyik nem,és a férjem határozottan állítja, hogy a képek alapján neki inkább pókcsípése volt...... Hétfőre bejelentkezett azért Lakoshoz, hogy legyen még egy negatív leletünk:)))

Előzmény: Vank1 (9805)
Vank1 Creative Commons License 2013.10.25 0 0 9805

Szia Baidol!

 

Nálam még csak pár napja megy a gyógyszerkúra,de eddig semmi hatását nem érzem sajnos.Ugyanugy vannak a föbb tüneteim fejfájás 2-3 naponta,fülfájás,szemtünet,hőemelkedés,idegi fájdalom max annyi változás van hogy kicsit csökken a torok kaparós tünetem.

Én Cifloxint és Duomoxot(Amoxiciklin) szedek jelenleg,harmadik héttől meg egy Klion származékot kellene majd de nem nagyon reagálok ezekre a gyógyszerekre nem is herxezem eddig,vagy csak alig észrevehető hatása van.

Lehet mert a fertőzésem régebbi keletű és ezért nem tudom az okát?!

A férjednek mit írt fel a doktornő pontosan?!

Most a két kezelés között hogy van?!

Én úgy vagyok vele igyekszem majd végigszedni a gyógyszereket ami lymera jó hátha hat valamelyik azért majd  idővel.

Előzmény: badiol (9794)
jolanita Creative Commons License 2013.10.24 0 0 9804

én Horowitznál feladtam:=(  

ez kb. hanyadik órában hangzott el??

Előzmény: milla10 (9803)
milla10 Creative Commons License 2013.10.23 0 0 9803

jól láttam az ilads konferencián, hogy néhány hónapon belül lesz újra lyme ellen oltás?  persze ez már csak az egészségeseknek segít

milla10 Creative Commons License 2013.10.23 0 0 9802

sok szerencsét JUmp! drukkolok, hogy javuljanak a tüneteid!!!!mill

Előzmény: Jump88 (9801)
Jump88 Creative Commons License 2013.10.23 0 0 9801

Szaisztok!

 

3 hét utánajárás után végre sikerült elintézni, hogy el kezdjék a ceftriaxon kúra beadását.

Légyszíves, aki kapott ambulánsan ceftriaxon kúrát  Az írjon, hogy mit tapasztalt,  volt-e valami mellékhatás a herxheimer reakciókon(hőemelkedés, hidegrázás, fejfájás) kivűl.

 

Ha bentfekvéssel kapta az is érdekel.

 

Köszönöm

milla10 Creative Commons License 2013.10.23 0 0 9800

tudom, hogy már százszor leírtátok, de végül is mik  atapsztalatotok a rife géppel kapcsolatosan. összességében segít vagy nem igazán?

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.22 0 0 9799

Zhang oldalan semmi konkret nincs, csak a telefonszam, ahol be tudsz jelentkezni. 150 dollar a telefonos konzultacio, akupunktura ajanlott a kezeles melle, legalabb heti 1x. Igazabol a legjobb, ha az ember keres egy kinait, aki lebeszeli vele, hogy merre hany meter, mi is igy csinaltuk. Vagy meg lehet venni a konyvet, 8 dollar volt, ha jol emlekszem, minden benne van, amit tudni kell.

 

Amcsiban a hepapro forgalmazza, europaban egy svajci gyogyszertar, emailben / telefonon fogadnak rendelest, bankkartyaval szoktam fizetni.

Előzmény: milla10 (9798)
milla10 Creative Commons License 2013.10.22 0 0 9798

szia!

igen, ezt láttam, ezen vannak infók, de ez egy dokinak a websiteja, nem kifejezetten zhangé, lehet zhangnak csak a klinikája van, aminek furcsán egyszerű a webje...???? hm...

 

más: lyme klinikiai kutatások a világban, lehet jelentkezni

 

http://clinicaltrials.gov/ct2/results?term=lyme&Search=Search

mill

 

 

Előzmény: rozita76 (9797)
rozita76 Creative Commons License 2013.10.22 0 0 9797

Szia milla,

 

remélem ez segít:

 

http://steveclarknd.com/?page_id=190

Előzmény: milla10 (9796)
milla10 Creative Commons License 2013.10.22 0 0 9796

sziasztok!

 

egyszerűen nem találom a zhang protokollt és a termékeket a neten , a klinghardt, buhner, cowden meg van, lehet béna vagyok. erchlichiára keresek vmit, tud vki segíteni?

Előzmény: Törölt nick (9795)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.22 0 0 9795

A zhang protokoll resze: HH, Circ P es allicin. 3x1, utobbibol 3x2 vagy 3x3 testsulytol fuggoen. Sporolosok a Circ P helyett serrapeptise-t vesznek es az allicint helyi termekkel helyettesitik, hat nem tudom, mennyire hatekony, probaltam. A zhang allicin nagyon durva, mind szagra, mind hatasra.

 

Macskakarmot probaltam otthon is, 2 het alatt semmi. Utana a Cowden protokoll reszekent arult cseppeket szedtem, majd kesobb a kapszulas valtozatot. Mar nem herxeztem semmitol, ezert valtottam at a raintree macskakaromra, amit angliabol hoztak, hat az gyilkos. Egesz ejjel / nap herxeztem. Nem akartam elhinni, de kinomban mar bevettem hajnali 3kor a burburt es 5 perc alatt elmultak a tunetek. Most par nap detox jon, mert megint rosszabbul vagyok, majd kiszaunazom. Valamiert a joganap utan garantalt a lehidalas. Ettol fuggetlenul persze dolgoztam, tavaly 14 napot voltam osszesen betegszabin, ez azert nem rossz.

 

A hoemelkedesem viszont elmult, miota szedem a raintree amazon a-v keszitmenyt kronikus ebv-re. Ez ugye 2 honapja aktiv lett a nemeteknel.

 

Hoemelkedes lehet herx az antibiotol neked.

Előzmény: Vank1 (9793)
badiol Creative Commons License 2013.10.22 0 0 9794

Szia!

 

Nekem a férjem most ér az első kúra végére a héten (56 nap), és semmit nem változott az állapota, el kell, hogy keserítselek.:(( Folyamatos rossz közérzet, pár napja volt a 30. naptól mikor jobban volt, de sajna nem tartott sokáig:(

Mi úgy döntöttünk, hogy még két kúrát bevállalunk, aztán elég volt, ha ennyire nem ér semmit....Kiváncsi vagyok, hogy más gyógyszert fog-e kapni, mert ezt a variációt,amit neki írt a doktornő, nem olvastam senkinél...

Előzmény: Vank1 (9793)
Vank1 Creative Commons License 2013.10.22 0 0 9793

Xynitta!A múltkoridra válaszolva köszönöm a sok jó tanácsot az életmóddal kapcsolatban.Hát ahogy az írásaidból leszűrtem akkor neked is változó a fizikai állapotod,hol jól vagy hol nem naponként változó a helyzet gondolom?!Mint írtam is régebben az a baj nem tudom milyen társfertőzésem van pontosan?!Ennek nehéz is utánna járni,főleg úgy hogy még a német tesztek sem 100%-os eredményt hoznak erről írtál is visszaolvastam.Elég sokféle tünettel rendelkezem sajnos,nem tudom mi mit okoz,csak tippelgetni tudok a tünetek alapján.De akár Lymetól is lehet a 7-8 féle tünetem.Zhang protokol alatt pontosan mit szedtél?!A macskakarmot azt külföldről honnan rendeled és milyen tüneteiden segített?!Engem most is leginkább a fejfájás,infulenzás tünetek és szemproblémák zavarnak,meg a derekamban az idei fájdalom ami változó intenzitással fáj négy hónapja.Hiába kezdtem meg az első antibiotikum kúrát jó pár napja,olyan mintha nem is szednék semmit de tényleg.A tüneteim ugyanúgy vannak,és hőemelkedés is.Bízom benne hogy ez változni fog idővel valamelyest.

Előzmény: Törölt nick (9701)
boxerkutya Creative Commons License 2013.10.22 0 0 9792

Azt miből gondolod, hogy ez a gyógyszer okozza a tüneterősödést és nem az antibiotikum ? Én már szedtem magában is a minocyclynt és használt így is ,de a tinidasolnál nem tapasztaltam semmit amikor elkezdtem szedni. A sejtekből kellene neki kiszedni a baktériumot ,de szerintem nem tudja.  15 mino, tinidasol kúra sem volt képes rá. Úgy érzem mintha egy helyben topognék  és csak visszaszorítani lehetne a borreliát ezekkel a gyógyszerekkel. Cifloxint még nem szedtem, ezen godolkozom,mert a doktornő felírta most ezt is. Elmenekül a gyógyszerek elől ez a dög . 

Előzmény: LLinda (9791)
LLinda Creative Commons License 2013.10.21 0 0 9791

felerősítette/visszahozta a tüneteket pl. idegesség, feszültség, zsibbadás, bizsergés, fejfájásom is volt, és az íze miatt pár nap után hányinger.

a 2. kúrától már Klion-t kaptam, az íze türhetőbb, a hatása hasonló.

Előzmény: boxerkutya (9788)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!