Keresés

Részletes keresés

taniko80 Creative Commons License 2008.12.06 0 0 61

Hát itt vagyok.Igen elég hamar hazajöhettünk bár először azt mondták hogy csütörtökön már jöhetünk de mégis péntek maradt.Kedden műtötték.Maga a műtét 1 órás volt -nekem egy öröké valóság-utánna  egy jót aludt és semmi komplikáció nem volt.A lába még fáj napi 1-2 szer cataflam igy elvan.Bár az egyik oldalt kicsit pirosabb a varásnál de kezelem neki és már szebb.Biztos arról jobban megkínozták.

A combja egész más sokkal lazább nem kínszenvedés a pelenkázás,mert nem keresztezi be a lábait nagyon jó laza.Ám ami gond hogy most az achilles vacak,de nagyon várom a január közepét,mert akkor kell visszamenni kontrollra és akkor kapunk időpontott az achilles műtétre és remélem  utána szupi lesz  és legalább segédeszközzel elindul.Egyébként a korházba töltött napok hamar elteltek mert nagyon rendesek voltak a doktorok és a nővérek is.

Most nehéz neki mert a felállás mostmár nem megy neki mert eddig befeszitett és felhuzta magát de most nem bir befesziteni.

Nehéz minden nap  tornáztatom itthon de hétfőtől torna ismét bár csak dévény terápiára és ott sem a combját csinálják hanem a bokáját maszirozzák.

Ti jártatok Dévény Anna féle módszerra?Mivel ti Pestiek vagytok azért gondolom hogy több a lehetőségetek a fejlesztésre.Nem?

Mi voltunk már a korai fejlesztőbe Pesten majd valamikor tavasszal ismét viszem.

Milyen az iskola neki?A többi gyerek elfogadta?A szülők?

Te lelkileg hogy viselted?

 

4Hópihe Creative Commons License 2008.12.05 0 0 60

jó gyorsan kidobtak benneteket.

várlak.

Előzmény: taniko80 (59)
taniko80 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 59
Ma jöttünk haza minden oké volt megműtötték de most nagyon fáradt vagyok közel 320 km vezetés után holnap irok hogy mi volt.
taniko80 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 58
Köszönjük szépen igérem a műtét után jelentkezem!
Előzmény: 4Hópihe (57)
4Hópihe Creative Commons License 2008.11.30 0 0 57

Mi is kistarcsán voltunk az MR vizsgálaton, addigra már érettebb volt az agya, igy nem annyira borzasztó a lelet epilepire utaló jelet nem találtak.bébi korában volt..

minden leletünk amugy pocsék volt épp csak keringett és lélegzett akkoriban..

aztán a szeme is elkezdett spontán javulni hetente figyelték kell e mütét vagy sem..

iskolába kerüléskor kapott csak szemüveget.ahogy lazultak az izmai ugy alakult a szeme és látása is..fénylátóként hoztuk haza...

sint az utcán nem használunk.nem utcai viselet illetve a mostani igen, de hosszu nadrággal vagy csak itthon..

 nálunk a bottal járás volt első fura élmény, az utcán csapat gyerek rohant oda,hogy miért jár bottal. többet soha nem akart bottal kimenni az utcára.inkább rám támaszkodott..

 mostanság merült fel a konduktorban,hogy ujra kellene a bot-de eleve elutasitotta..

tesók vannak böven) nálunk is sokat számitott,bár ö amugy is egy küzdö szellem és az akaratát jó helyen alkalmazza..

 minket rendelöben ért olyan élmény ekkora gyereket viszek az ölembe?-- mondtam ha kivárja azt a tiz percet mig megtesszük ezt a 3métert akkor leteszem..

aluljárok lépcsöjén vannak beszólások, de már meg sem hallom,és egyszer rohant nekünk a nö egy metronál,hogy miért nem sietünk és meglökött minket, majdnem felboroltunk akkorát üvöltöttem vele,hogy magamis meglepödtem.. nyilván oka van annak amiért lassabban haladunk..

 pethö felé járó buszon az idösemberek is(nem kérésre) felállnak ha gyerek száll fel,mert sejtik a dörgést.)

 mig  máshol gyakran az sem tetszik ha egy félpopsinyi helyet kérek..

 itt ahol lakunk már megszoktak minket kedvesek nincs furcsálló tekintet és kérdés.igy elkezdtük az életet is gyakorolni, a közértbe egyedül bemegy a turorudijáért. rá nem szolnak,hogy vegyen kosarat ,mivel azzal már nem tudna haladni, én kinnt várom, és élmény volt,hogy elesett felsegitették. a suliban megszokták,de elöre felkészitettük a szülöket azok a gyerekeiket ,utána az ofö tartja kézben ha adodik probléma..

nálunk mindig hirtelen kiugrással jönnek az eredmények,és ha sokáig semmi akkor hajlamos vagyok kicsit magam alá esni, de ez csak pillanatnyi az élet zajlik körülöttünk. legutobb maga a konduktor kérdezte meg,hogy tudunk mi mosolyogni...

 sikeres mütétet nektek.. szerelkezz fel rajztáblával is,hogy a mütét után az ágyben félig fekve is tudjon majd rajzolni...

Előzmény: taniko80 (56)
taniko80 Creative Commons License 2008.11.30 0 0 56

Hát tulajdonképpen igen telefonon kértem időpontott és elmentünk akkor mondtam el a problémánkkat.A prof nagyon kedvesen reagált azt mondta mivel nem haladunk egyről a kettőre a mozgásába ezért ő  mütétet javasol belátható időn belől.Egyébként Pesten is műtétet javasoltak de azok még huzták volna.

Hát a napjaink jól telnek mert nekem van még Bencén kivül ugye két lányom(az egyikük iskolás a másik ovodás)főleg a reggelünk jó mozgékony.Nállatok van(nak) teso(k)?Nekünk azt mondták hogy nagyon jó hogy van nagyobb testvére mivel az motiválhatja,és nállunk ez müködik is.

Hát lelkileg.....pont emiatt hogy még itt vannak a lányok is ,nem volt időm sajnálkozni .Azt nem mondom hogy néha nem borultam ki ,nem mondtam hogy "miért éppen mivelünk esik meg ez?".

Meg tudod legjobban az bánt  hogy az emberek megbotránykoznak hogy "jaj még nem tud járni?"mintha én csináltam volna vele valamit hogy ilyen lett.

Nállatok e téren mi a helyzet?A sinre nem mondanak semmit?

Ja mielőtt még el nem felejtem megkérdezni ti voltatok már MR-en?Ha igen akkor mi volt a tapasztalat?

Én most ugy döntöttem elviszem megnézetni Kistarcsára.Bár nincs semmi olyan gond de mondta a neurologusunknak hogy szeretném látni milyen "károsodása " van az oxigénhiány miatt.Szerdán kell időpontott kérnem.

Hát ma éjjel indulunk Pécsre.Kedden mütik a ha minden jól megy -REMÉLEM-.

Ugy néz ki csütörtökön jövünk haza.

 

 

Előzmény: 4Hópihe (55)
4Hópihe Creative Commons License 2008.11.29 0 0 55

hogyan jutottálel pécsre csal telefon,hogy neki akarod megmutatni a gyereked????

 még nem tudom mi tévö legyek ha mégis kell majd második mütét,aki minket operált most nem elérhető...

 mi is 3éves koráig jártunk  heti rendszerességgel, voltunk egy hónapos anyás kiképzésen is ott rengeteget tanultam,mert napi rálátással jobban belém rögzültek a fogások és a gyakorlatok amiket végeznünk kellett...

a pethö 3év alatt nem is foglalkoztat szülö nélkül,legalábbis a mi idönkben ezt mondták. sokáig kell együttmüködniük a gyerekkel kell a jó kapcsolat és ezért nem akarják a 3év alattit leválasztani az anyáról  a torna idejére sem.. utána mi  a pethöbe jártunk oviba, de nem benntlakó csoportba..ez kicsit másabb ovoda,mert mindent a mozgás és mozgatás köré csoportositanak,integrált csoport is van .mi oda akkor még nem kerülhhettünk be, de abban a csoportban ahová elhelyezték ott a jól mozgók közé tartozott..

az enyém már 8 éves  pont egy törvény modositás elvette tölem,hogy eddig odajárjon igy 7évesen nekem is el kellett hoznom iskolába.. addigra annyit fejlödött,értelmileg,mozgásilag ,hogy kimehettünk normál suliba.

nagy vivódás volt bennem, szerettem volna továbbra is a mozgásra koncentrálni, ezért én a pethö suliba vittem volna, de meggyöztek arról,hogy vigyem ki a világba,

aztán pro és kontra... és elkezdtem iskolát illetve tanitó nénit keresni.

 és féltem ..

már nem bánom.

lovagolni még a pethöben kezdett el. aztán magánuton kerestünk sérülteket is foglalkoztatót,hogy folytassuk,mert szereti...annyira,hogy a félórát már felemeltük egy órás idötartamra.. már nem csak a voltizsálást csinálja hanem rendesen lovagol. söt terepre is kivisszük ahhoz kap egy speciális nyerget.van 2ló aki nagyon szereti a sérülteket lovagoltatni. söt az egyik egészségest nem is visz a hátán, nem hajlandó..

 jókedvüen telnek a napjaitok??

te lelkileg,hogyan dolgoztad fel???

Előzmény: taniko80 (54)
taniko80 Creative Commons License 2008.11.29 0 0 54

Igen én is ugy hallottam Pécs a legjobb...2 kis barátunkat is itt mütötték és nagyon szinpatikus volt a prof. ezért is ezt a helyett választottam.Mivel már a 4. orvos volt ő aki látta a fiamat.Mi is voltunk a Heim Pálba,a Bethesdába is eljutottunk.

Mi heti kétszer járunk a pető módszerra és ott azt mondták nekem hogy nem kell odavinnem oviba hozzájuk hanem mehetünk integrált oviba(az itt  a városunkba van 2-3 is)igy nem kell mindennap Békéscsabára utazni(ami 20 km).De egyébként is van még egy kis időnk mivel oktoberbe volt 2 éves.

Lovagolni 2 helyre is jár(t)unk az egyik helyen volt az olyan mint amit te is irtál szoval mindent-mindenhogyan lovaglás.A másikon Bence mögé ültek és ugy haladtak körbe-körbe.Egy-egy lovaglás 30 perc de ez pont elég is mert ez is eléggé lefárasztja,Amugy nagyon szereti.Nállatok szereti a lovaglást?

Oviba hova jártok?

 

Előzmény: 4Hópihe (53)
4Hópihe Creative Commons License 2008.11.28 0 0 53

azt mondják pécs az ország legjobb helye ebböl a szempontból....

 irtam,hogy sorvadt a sin ideje alatt annyira,hogy a méretre készültböl két hét után kicsuszott a lába, és összecsuklott de a mütéthez képest kb másfél hónapmulva már ujra megállt segitséggel és letudta tenni a földre az egész talpát.. elötte,mint a balerina olyan volt a járógykakorlatos sin vagy orthopéd cipö nélkül...

 lovaglást szereti a gyermek???

ahová jártok ott is sétál a ló és fekszik rajta különbözö helyzetekbenaztán   ül és közben gyakorlatok két kézzel????mennyi idö egy egy therápiás lovaglás??

 gondoltál a pethö ovira?? ott van  nálatok erre lehetöség??? ??

 heim pálban csinálták, már nem mondom meg ki volt az, de vakon betalál. jól sikerült az opusz, és egyenlöre még nem merült fel a következö,most bokában csuklós sin van neki,hogy feszegessük még mert a növögyermekkornál ujabb mütét lehetséges... eddig megusztuk.

 nekünk 5évesen végezték a mütétet,mert azt mondták mindent megtettek amit lehetett  a szelid  modszerekkel...

Előzmény: taniko80 (52)
taniko80 Creative Commons License 2008.11.28 0 0 52

Szia

 

Mi Pécsre megyünk ott mütik.Ott nem sinbe rakják, hanem gipszelik 4 hétig.

De nekünk adduktor-iliopsoast csinálják meg előbb(dec 2-án) rá 3 hónapra az achillesét.

Mi Gyulán (Békés megyében )lakunk és itt Békéscsabán járunk Pető módszerre de Dévény.-re is jáunk és lovagolni is.

Nektek ki csinálta  a műtétett?

Mikor?

Utánna milyen lett a lába ,ráállt?

Bocsi a sok kérdésért.

 

Előzmény: 4Hópihe (50)
4Hópihe Creative Commons License 2008.11.25 0 0 51

szia loth.

 én nem vagyok jogtudor,

de van ismerösünk,

elváltak és felügyeleti jogot lehet kérni biroságilag, annak aki nem éli mindennapjait a gyerekkel..

azt hiszem a válás kimondsa után ez ujabb pereskedéssel járhat..

többet nem tudok.ezzel kapcsolatban,amugy minden vonatkozik,mint elvált szülönél általában.

Előzmény: lotht (49)
4Hópihe Creative Commons License 2008.11.25 0 0 50

szia az én kislányom nak volt 3pontos achilles mütétje.

a mütét rövid,utána sinbe teszik a lábát,gondolom már nektek is levették a méreteket, ehhez... abban kell majd tartani a lábait, nekünk két hétig. ez idö alatt gyorsan sorvadnak majd az izmai a sin eltávolitása utána normálisnak tekinthetö ha felállitva összecsukliklanak a lábai, ujra kell majd erösiteni..fájdalmai lehetnek. és 3nap mulva távozni lehet a kórházból..

melyik kórházba viszed a kisfiad???jártok fel a pethőbe gondozásra???

Előzmény: taniko80 (48)
lotht Creative Commons License 2008.11.25 0 0 49
Szervusztok.
Van itt jogtudor?
Vajon a fogyatékos, cselekvőképtelen gyermeket nevelő ex-házastárs milyen hozzátartozónak számít jogi értelemben?
A Ptk. 685. § nem sorol fel ilyet...
taniko80 Creative Commons License 2008.11.24 0 0 48

Sziasztok.

 

Nekem 3 gyermekem(2 lány +1 fiú)van, a legkisebb-aki most volt 2 éves- koraszülött volt és méhen belül kapott oxigénhiányt.Értelmileg minden rendbe van nálla mindent beszél és ért,de viszont a mozgásába vannak bajok vele.Ülni sem és járni sem tud egyedül.

Most megyünk december elején adductor és achilles mütétre.Esetleg van e valaki akinek a gyermeke átesett rajta?

Én is nagyon szeretném ha ez a topic élne tovább.

Próbálok egy képet feltenni Bence fiamról!

 

4Hópihe Creative Commons License 2008.11.15 0 0 47

8éves

 igen.

nagyon örültünk amikor meghirdették. pethö intézetben indult elöször a therápiás lovaglás utna is kerestünk lovardát ami sérülteket is  fogad, nagyon lómániás,régi álma teljesült ezzel...és nekem már megsugták,hogy ez annyira bejött,hogy tavasszal is csinálnak egyet..

lett neki márványlapon álló aranyozott lovacskája,emléklapja ,és apróságok..

Előzmény: .Ditta. (46)
.Ditta. Creative Commons License 2008.11.15 0 0 46
De jó! Mennyi idős a leányzó?
Bpestiek vagytok?
Előzmény: 4Hópihe (45)
4Hópihe Creative Commons License 2008.11.15 0 0 45

ma voltunk lóversenyen ugy szervezték meg,hogy a sérültek is részt vehessenek rajta.. baromi nagy élmény volt... a pici leányka a nagy lovon kapaszkodó nélkül, az ügyességin is indult.

olyan boldog,és ragyog.)))

.Ditta. Creative Commons License 2008.11.15 0 0 44
Nálam is a kedvencekben van,...még.
Jó lenne feltámasztani!
Minden tapasztalatot szívesen várunk!
Előzmény: 4Hópihe (43)
4Hópihe Creative Commons License 2008.11.13 0 0 43

kihalodott a topik áll régóta magában,nálam még a kedvencekben van igy megláttalak.

az autista gyerekek is olyan csodálatosak)))

 hogyan derült ki???

  a könyvröl is mesélhetnél netán beirhatnál belöle egy neked nagyon tetsző részletet.!

Előzmény: oanita (42)
oanita Creative Commons License 2008.11.13 0 0 42
Sziasztok!Anita vagyok. Rátaláltam erre e fórumra és én is szívesen csatlakoznék. 2 éves autista kisfiam van. Igyekszem majd elolvasni az eddigi hozzászólásokat, hogy képben legyek. Olvastátok már a Bánatkő (Kálmán Zsófia) című könyvet? Az a könyv összeköt bennünket, akármilyen sérültséggel küzd is a kicsink...
4Hópihe Creative Commons License 2008.02.17 0 0 41

mesélj magatokról kicsit!

üdv itt.

Előzmény: pönci (40)
pönci Creative Commons License 2008.02.17 0 0 40

Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok.Nekem is sérült kislányom van,tizenegy hónapos.

4Hópihe Creative Commons License 2008.02.01 0 0 39
Hogyan választ az Úr anyát a fogyatékos gyermeknek?

- részlet Erma Bombeck írásából -

1988-ban csaknem 100 000 asszonynak született fogyatékos gyermeke.

Gondoltak már arra, hogy vajon az Úr hogyan választ anyát a fogyatékos gyermekeknek?

Látom magam előtt az Urat, ahogy a magasból letekintve nagy gonddal és körültekintéssel válogatja ki eszméinek megtestesítőit, és utasítja az angyalokat, hogy jegyezzenek be mindent egy nagy könyvbe.

- Arnold Elizabeth: fiú, védőszentje: Mátyás.

- Frederick, Marjorie: leány, védőszentje: Cecília.

- Martin, Caroline: ikrek, védőszentjük. adjuk nekik Gellértet. Ő már hozzászokott a közönségességhez.

Végül az Úr átnyújt egy nevet az angyalnak, és elmosolyodik:

- Ennek az asszonynak adjunk egy fogyatékos gyermeket.

Az angyal kíváncsiskodik:

- Miért éppen neki, Uram? Hisz olyan boldog!

- Éppen azért - mosolyog az Úr. - Hogy adhatnék fogyatékos gyermeket olyan asszonynak, aki nem ismeri a nevetést? Kegyetlenség volna.

- De lesz-e hozzá elég türelme? - kérdezi az angyal.

- Nem akarom, hogy túl sok türelme legyen, mert akkor belefullad az önsajnálatba és elkeseredésbe. Ha túlesik az első megrázkódtatáson és legyőzi a sértettség érzését, jól fog boldogulni a helyzettel.

Figyeltem ma ezt az asszonyt. Megvan benne az az öntudat és függetlenség, amely oly ritka és oly szükséges erény egy anyában. Látod, olyan gyermeket adok neki, aki a saját világában fog élni. Az anyának ezzel kell majd együttélnie, és ez nem könnyű dolog.

- De Uram, talán nem is hisz benned!

Az elmosolyodik:

- Az nem baj. Azon segíthetünk. Ez az asszony tökéletesen megfelel. Megvan benne a megfelelő egészséges önzés.

Az angyal levegőért kapkod:

- Önzés??? Hát az önzés erény?

Az Úr bólogat:

- Ha nem tud néha elszabadulni a gyerekétől, nem fogja bírni a dolgot. Igen, ő az az asszony, akit megáldhatok olyan gyermekkel, aki nem tökéletes. Most még nem tudja, de irigyelni fogják őt. Soha nem fog bedőlni az üres szavaknak. Soha nem fog megtenni konvencionális lépéseket. Amikor a gyermeke először mondja neki, hogy ,,mama!'', csodát fog átélni, és ennek tudatában is lesz. Ha elmeséli vak gyermekének, milyen egy fa vagy a naplemente, olyannak fogja látni a teremtményeimet, amilyennek kevesen látják. Úgy látja majd a dolgokat, olyan tisztán, ahogy én látom. A tudatlanságot, a gonoszságot, az előítéleteket. És megengedem neki, hogy fölébük emelkedjen. Soha nem lesz majd egyedül. Minden napján, élete minden percében mellette leszek, mert az én munkámat fogja végezni, és ez olyan biztos, minthogy mellette állok.

- És ki legyen a védőszentje? - kérdezi az angyal, és tolla megáll a levegőben.

Az Úr elmosolyodik:

- Elég ha adunk neki egy tükröt...

4Hópihe Creative Commons License 2007.11.08 0 0 38

tudjátok,hogy közforgalmu személyszállitási utazási kedvezményre van jogosultságunk???

a fejlesztést nyujtó intézmény igazolása alapján és a családi pótlék kifizetöhelynél kell igényelni

4Hópihe Creative Commons License 2007.09.29 0 0 37

Ha nem esik nehezetekre felutazni érdemes pénteken kb 12 és 3között a mickolci ut77.be benézni ez egy  ált iskola,tan uszodája és balogh sárát kell keresni.. jó szakember és imád sérült gyerekekkel dolgozni.

 miskolci csömöri sarok.

Előzmény: jucis (35)
4Hópihe Creative Commons License 2007.09.22 0 0 36

ti hová jártok lovagolni????

jól látod nincs kikötve sosem volt. egyedül akkor kellett fogni mikor a hátára fektették a lovon...

ma már ügetett is kicsit.ez a harmadik alkalom,hogy beprobálkozunk, az elsönél még alig birta megtartani magát a nyeregbe kapaszkodva.csak ugy lobogott a felsö teste külön a fejétöl, de a mai nagyon szuper volt.

utána meg buli megetetni simogatni a lovat..

 voltunk az elsö utogondozos mozgásfejlesztésen, olyan szuper játékokat találtak ki neki,nagyon élvezte...

javasolták,hogy a nagyobb labdát vegyük meg,mint a korábbi amire megint csak ráfektethetö az egész gyerek, és gurigázzuk hason.. közben dobáljon célba babzsákot..

lassan kialakul a mindennapi programunk..csak a hétföje lesz szabad délutáné s a hétvégéböl egy nap.kiváncsi leszek e mellett mennyire fogja birni a sulit..

Előzmény: jucis (35)
jucis Creative Commons License 2007.09.21 0 0 35

Én is kíváncsi lennék az őssejtes tapasztalataidra. Nálatok milyen pozitív javulás történt? Mikor voltatok kint? HOgy viselte Timi? És mentek még?

Én eléggé kétkedve állok hozzá, mert a tévés pozitív vélemények mellett, nagyon sok negatívot is lehet hallani. Pár héttel ezelőtt az rtl reggelijében is foglalkoztak vele. Ott is egy orvos csak a negatívumokat sorolta. Szóval, kíváncsi lennék, hogy Neked mi az őszinte véleményed róla.

 

Bár sokan az akupunktúrával is így vannak. Korábban én sem adtam volna  a fejem semmi ilyesmire. Most meg már........még reikizni is megtanultam, hátha azzal is tudom segíteni Bencét.

Mi a yamamoto intézetbe járunk fel, megtaláljátok a neten. Egy nagyon aranyos, barátságos doktor nénihez, aki az első alkalommal megmondta, hogy mivel Bencusnál nem lehet tudni mi okozza a mozgásproblémát és a vakarózást, ezért nem tud semmi biztosat mondani. na, ehhez képest a kezelés után két héttel már kezdtük érezni a javulást. Sokkal erősebb, stabilabb lett az állása, járása. Mindez a csípőműtét, és 1 hónapnyi felvőgipsz után másfél hónapra. Jövő héten megyünk a 3. kezelésre, és nagyon remélem, hogy az megint csak előrelendíti a fejlődését.

 

Mi is járunk hrg-s úszásra, Mórra. Itt egy szomatopedagógus hölgy viszi a foglalkozást. Hogy lehet ingyenes??? Van itt a városban is hrg úszás, csak a körülmények nem annyira megfelelőek mint Móron.

 

Túl vagyunk az első lovagláson is:) Bencém első szóra felcsücsült a pacira:))) Jól látom, hogy ő sincs kikötve a pacin?

 

Szép hétvégét mindenkinek!

4Hópihe Creative Commons License 2007.09.21 0 0 34

mesélhetnél róla kicsit bövebben...

a tv riportok nagyon pozitiv beszámolokkal mutatják be.

 a régi csoportunkban  2kisgyermeket elvittek a szülei, csak annyi volt tapasztalható,hogy hatása van,mert rosszul türték a gyerekek.. az egyiknek saceres rohamot is kiváltott..

a csoportvezetö konduktorral tudtam csak beszélni, ö azt gondolja a látványos gyors javulás azoknál érzékelhetö akik nagyon leromlott állapotban vannak, akik tartanak már valahol  azoknál nem mutatkozik nagy látványosság, ugyanezt tapasztalja az ujonnan beérkezö gyerekeknél is amikor elkezdik a fejlesztést...

----------

HRG uszásról tudjátok e ,hogy jár ingyenesen is? sok helyen vastag pénzeket kérnek el érte, állitolag nem mindnenhol igazi a therápiát vezető. a mexikói uti mozgásközpontból lehet megtudni ,hol ki tart speciális vizitornát.

Előzmény: GGGJJ (33)
GGGJJ Creative Commons License 2007.09.21 0 0 33
Kínában voltunk többször.
4Hópihe Creative Commons License 2007.09.18 0 0 32
kapszulát esztek vagy voltatok Kinában???
Előzmény: GGGJJ (31)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!