Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Szatesz1 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 9117
Szia
Nagy Magiszos révén nem nézted még azt az mpackettes 535dt a magiszban?
Lehet megveszem csakhat 195 e kilometer van mar benne..:S
Ha nezted vélemény? Érdemes elmasznom megnezni?Korrektek ott?
Előzmény: Bazsa 525d (9112)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.02.03 0 0 9116
Nem lehet kapni valami védőfóliát kavics ellen?
Előzmény: 535jocika (9115)
535jocika Creative Commons License 2010.02.03 0 0 9115

létezik, felpolírozzák keres rá gugliban, ha jól számoltam egy fél éve egy szélvédő 50ezer

:-(

inkább egy új!

bár biztos másnap jön a kavics az autobanh-on :-(

 

 

Előzmény: bmwkk (9113)
3.d Creative Commons License 2010.02.03 0 0 9114

Lehet hogy már számotokra lerágott csont, de megkérdezném szerintetek egy 5-6 perces alló járatás után már terhelhető max. teljesítményen az 530d-s blokk?

bmwkk Creative Commons License 2010.02.03 0 0 9113
Tudom, hülyén hangzik, de lehet a karcok ellen tenni? Azaz, létezik olyan eljárás, ami a használt karcos üveget újra széppé teszi? Esetleg valami "üveg-polír"?:))
Bazsa 525d Creative Commons License 2010.02.03 0 0 9112
Baltával, azzal szép tisztára lehet mosni!

Egyébként súrlófényben igenis látni apró karcokat az üvegen. Én ezért nem kapargatom.
Egyszer egy autómnál volt madárkakkanat a szélvédőn, én felvettem egy maroknyi havat és azzal "dörzsöltem" le. No azt néztem még egy pár évig. Mintha drótkefével csináltam volna :-(
Előzmény: 535jocika (9108)
Bazsa 525d Creative Commons License 2010.02.03 0 0 9111
Viszont ez a cikk kő kemény:
adat-lopás
Bazsa 525d Creative Commons License 2010.02.03 0 0 9110
:-)))
Azért ez arra tényleg jó volt, hogy hülyét csináljak magamból a szervízbe. Kár hogy nem álnéven mutatkoztam be. De ez olyan komolyan hangzott, hogy muszáj volt az ismerősömet a telefonhoz kérnek. És így zajlott:
- Te Barátom, HÁT tényleg megszerezték a kulcsok adatait?
- milyen adatokat??? :-)
- hát izé, olyan titkos - beindítós adatokat?
- na, majd gyere ha van valami baj, de ma nem humorizálok :-)
Előzmény: 535jocika (9109)
535jocika Creative Commons License 2010.02.03 0 0 9109

pedig tudják, csak az életedet féltik, nehogy meg kelljen őlni Téged!

:-)

Előzmény: Bazsa 525d (9107)
535jocika Creative Commons License 2010.02.03 0 0 9108

Sziasztok!

 

Szokott valaki jégkaparózni a szélvédőn vagy más üvegrészen?

nem karcoljuk az üveget?

úgy látom minnél öregebb autó annál jobban jeges az üvege?

van összefüggés?

 

Jani:

1., a kérdésem megintcsak Hozzád szólna fűtés ügyben:

ha az alapbeállítás az i-drive-ban átállítom erőssebbre és melegebre,

de ha utánna auto-ra állítom és visszamegyek a menübe akkor átírja amit beállítottam. Tudom azt fogod írni: "Ne tekergesd" csak az a kérdésem, hogy ez normális?

Jocika 

 

Bazsa 525d Creative Commons License 2010.02.03 0 0 9107
A debreceni Magisz nem hallott ilyenről :-)
Szóval, kicsit kiengedhetünk, a roti azért maradhat, de az anyóst talán otthon hagyhatjuk!!!
Bazsa 525d Creative Commons License 2010.02.03 0 0 9106
ÚÚÚ, ez nem kicsit szólt! Jani és a sufni tuning. Miért nyilatkozol Valakiről, akit nem ismersz? Szerencsére itt a fórumon sokan ismerjük, és ezért csak mosolygunk ezen a kijelentéseden. Erre talán kár is reagálni.
valamint laikusként úgy gondolom, ha kikerültek volna a kulcsok adatai, akkor itt a fórumon senkinek nem lenne autója, és egy ilyen botránytól hangos lenne a média. De majd ennek cáfolatát a hozzáértők megmagyarázzák.
Előzmény: docgoyo (9096)
Andrasow 535d Creative Commons License 2010.02.03 0 0 9105

Uraim ez meddő vita! Köztudottan a tolvajok egy nap késésben vannak a fejlesztőkhöz képest tehát ha valamit vinni akarnak akkor viszik egyedi védelemmel vagy a nélkül, lábon vagy tréleren mind1!! :(

 

Az a tuti védelem, ha odaláncolod a verdát az alufelnin átfűzve a mélygarázs oszlopához, a 80kg-os roti-val a hátsó ülésen + házisárkány az anyósülésen :)) Talán ez már 99%-os védelem :D

docgoyo Creative Commons License 2010.02.03 0 0 9104

A "barátom" megszólítást nem a szó szoros értelmében gondoltam, hiszen nem is ismerjük egymást! Inkább olyan elszólásnak nevezném.

 

A másfél évvel ezelőtti hozzászólásomat ma is tartom, és szerintem ezzel - sajnos - nem mondtam újat! Bármit ellopnak, ha le is van betonozva!

 

A téziseddel kapcsolatban: a kulcsmásolás szakmája évszázadok óta gyakorolt intézmény, és bár egyetlen ingatlan tulajdonjogát sem kell igazolni hozzá, a biztosítók mégis kötnek vagyonbiztosítást ingatlanokra. Akkor szerinted ez is meglepő?

 

De mégis, szerintem félreértettél. Én azon háborodtam fel, hogy azonnal hülyének neveztél, pedig csak egy infót osztottam meg veletek, aminek a hitelességéről - a forrása miatt - meg vagyok győződve! És meg is írtam, hogy nem muszáj elhinni, meggyőződésbeli különbségek miatt, de a sértegetés talán túl erős ebben az esetben.

 

Kérlek, hogy még írj egy válasz erre a HSZ-re, ha úgy érzed ez szükséges, aztán fejezzük be ezt a témát! Nem akarom felesleges szócsépléssel terhelni a fórumot!

 

Előzmény: maszibmw (9099)
docgoyo Creative Commons License 2010.02.03 0 0 9103

Nem tisztem senki szakmai hozzáértését megkérdőjelezni. Kiváltképp Maszbmw-ét  nem, aki esetében ebben a legkisebb mértékben sem kételkedem! Amit te sértésnek vélsz, azt én inkább beszólásnak nevezném, és nem az általa/nála végzett szakmai munkára vonatkozott.

 

De mivel ő kapásból "lehülyézett" engem, azt gondolom ennyit megengedhettem magamnak!

 

A te stílusod azonban messzemenőkig megengedhetetlen, főként, hogy meg sem szólítottalak téged és nem is ismerjük egymást. Ennek ellenére te többszörösen is megsértettél. Netán még meg is akarnál verni, mert nem értek egyet egy barátoddal?!

 

Előzmény: verdo (9098)
535jocika Creative Commons License 2010.02.03 0 0 9102

Sziasztok!

 

van tuti védelmi rendszer a zártőrőkkel szemben.

igaz a prototípúsát skobában fabiaban láttam:

 

a két első ajtó, belűlről láncal és lakattal össze van kötve az két ajtófogantyun át.

rányomsz a távírányítóra kinyitod a hátsó ajtót, előrehajolsz és középen kinyitod a lakatot. és utánna kitudod nyitni az első ajtók bármelyikét.

 

TUTTI VÉDELEM!

Kapható bármely barkácsboltban!

:-)

 

 

bmwkk Creative Commons License 2010.02.03 0 0 9101
kicsit eltűntem, elnézést:)

Amit én tudok a doco által felvetett témáról:

Múlt héten állítólag a rendőrség nyilatkozott a témáról, és (megint csak állítólag) a BMW Magyarország jövő héten fog kiadni egy hivatalos "hitvallást" a dologról (este rákeserestem, google nem tud a dologról, tehát "éééédekes.."). Ami tény: a szervízbe, ahová járok, pont tegnap kellett bemennem( M kormányt tetettem be, és itt köszönöm újra az AP Trade korrekt segítségét), és beszélgettünk a szervízvezető/tulajdonossal, aki legalább olyan keményen hitt a BMW védelmi rendszereiben, mint Te, Maszi.
Tegnap viszont említette, hogy a héten már 2 autót hoztak be (e60), mindkettőnél fél perc alatt eltörték a zárat, de megzavarták őket.


Valami van, az tény- én nyomatom befelé az egyedi védelmet még a jövő héten. Nem akartam pánikot kelteni, de engem sikerült elgondolkodtatniuk.
Előzmény: maszibmw (9099)
docgoyo Creative Commons License 2010.02.02 0 0 9100
Igen mókás lett volna ezeket az urakat - akik, bármilyen kiábrándító ezek után, nem a barátaim - megkérnem, hogy ASAP derítsék ki a színkódot. Esetleg azonmód, ingujjra vetkőzve, kalapálják is helyre a kocsim sérülését! Hiszen szakmájukba vág, nemde?!
Előzmény: verdo (9097)
maszibmw Creative Commons License 2010.02.02 0 0 9099

Akkor nézzünk egy tézist:

 

Tegyük fel, az összes kulcs adatbázisa, ahogy te fogalmaztál, illetéktelenek kezébe került. Ha erről Docgoyo tud, akkor bizonyára a világ összes biztosító társasága birtokában van ennek az információnak. Kérdésem az, szerinted ennek tudatában hány darab BMW re kötne casco-t a világ bármelyik társasága ???

 

Egy idézet a hozzászólásaidból amit másfél éve írtál:

 

"

Semmi értelme risztónak, sem egyéb védelemnek. Illetve annyi, hogy ha van két egyforma kocsi, inkább a kevésbé védettet viszik. De ha rendelés van, bármit eltolnak. Higyjétek el, körön belülről tudom...

 

Ha csak a biztosító miatt kell a védelem, csodálkozom! Nekem szőrén viszi az Uniqa az 530d-t!"

 

Amúgy nemhiszem hogy barátok lennénk, a megjegyzéseidet tartsd meg másnak.

Előzmény: docgoyo (9096)
verdo Creative Commons License 2010.02.02 0 0 9098

Te valami riasztós céget akarsz reklámozni? Ha igen, akkor írd ki gyorsan a nevét, és fejezd be a baromságaidat, légyszi.

 

Janit azért sértegeted, mert élénk a fantáziád és nem tudod feldolgozni, ha ellentmondanak neked...

Ha Jani sufni, akkor te minimum diliházba való vagy.

Előzmény: docgoyo (9096)
verdo Creative Commons License 2010.02.02 0 0 9097

Hagyd Jani, ne bosszantsd magad ilyen emberekkel! Biztos feltűnőségi mániája van.

Ha ilyen "tuti" helyekről szerezne infókat, nem hiszem hogy ezen a fórumon kérne segítséget egy színmeghatározáshoz alvázszámból, Vagy a tuticsávóknak nincs ASAP hozzáférésük? ÁÁÁÁÁ.....

 

Előzmény: maszibmw (9095)
docgoyo Creative Commons License 2010.02.02 0 0 9096

Drága barátom!

 

Én szándékosan nem akartam személyeskedni még ezen vita keretein belül sem. Pláne nem ezen a fórumon, mivel hivatásaimtól teljességgel távol állnak a gépjárművek, így azok műszaki tartalmával a legkevésbé sem vagyok tisztában.

 

Mindazonáltal, amennyiben a Magyarországon egyik legtöbb BMW típusú autót hivatalosan forgalmazó cég egyik vezetője arról tájékoztat egy barátomat és engem, a velük hivatalos üzleti kapcsolatban álló gépjármű védelmi rendszereket forgalmazó és beszerelő cég vezetőjének társaságában, hogy a korábban leírt jelenséget tapasztalták, akkor én ezt hajlamosabb vagyok nekik elhinni, mint a te - egyébként statisztikákkal nyilvánvalóan alá nem támasztott - véleményedet. És amennyiben ezen a téren tett, segítő szándékú hozzászólásomat, értelmetlennek nevezted, én kénytelen vagyok még azt is hozzátenni, hogy a te "sufni-tuning" tapasztalattal alátámasztott véleményedet! Gondolom sejted, mire gondolok...

 

Befejeztem ezt a témát; nem fűződik érdekem hozzá, hogy megvédjem bárki álláspontját ezen a téren.

Előzmény: maszibmw (9095)
maszibmw Creative Commons License 2010.02.02 0 0 9095

Nem lopási statisztikákkal foglalkozom, hanem autókkal.

Képességeim határain belül ismerem a védelmi rendszerek, így a kulcsazonosítás mechanizmusát, a gyártó részéről a kulcsgyártás/pótlás folyamatát.

Egy vacak FSC kód sem képes elhagyni a központi kódstellét regisztrálás nélkül, nemhogy az összes kulcs adatbázisa. Meddő vita.

Visszatérve a hozzászólásod egyetlen értelmes mondatára, azt én is alátámasztom, ez pedig nem más, mint hogy az egyedi védelem az egyetlen ellenszer a casco-n kívül a tolvajok ellen.

Előzmény: docgoyo (9094)
docgoyo Creative Commons License 2010.02.02 0 0 9094

Te honnan szerzed a lopási statisztikákkal kapcsolatos információkat?

 

Előzmény: maszibmw (9093)
maszibmw Creative Commons License 2010.02.02 0 0 9093

"A kulcs számít, a szoftver nem."

 

Eme kijelentést azthiszem nem kell kommentáljam :)

 

Azért azt hozzáteszem, nem kéne téves információkkal bombázni a topikot.

 

Üdv, Jani

Előzmény: docgoyo (9091)
docgoyo Creative Commons License 2010.02.02 0 0 9092

Én azt nevezem hivatalosnak, amit hivatalos helyről közölnek.

 

Előzmény: maszibmw (9090)
docgoyo Creative Commons License 2010.02.02 0 0 9091

A kulcs számít, a szoftver nem.

 

Előzmény: G.Gambino (9008)
maszibmw Creative Commons License 2010.02.02 0 0 9090

Mint mondottam, hivatalosan hülyeség....

Előzmény: docgoyo (9086)
docgoyo Creative Commons License 2010.02.02 0 0 9089

Sajnálom, de most, hogy válaszoltál erre a hozzászolásra, téged mindenképpen meg kell öljelek!

 

:)

 

Előzmény: Bazsa 525d (9087)
vigdoki Creative Commons License 2010.02.02 0 0 9088
Üdv.,

van egy eladó E39 530 D kipufogó gyűjtő ( könyök ) -öm eladó, ha vkit érdekel.
Öntvény, az E60 E61-re felrakható !
http://www.vatera.hu/bmw_e39_e60_e61_530d_525d_kipufogo_konyok_gyujto_162427818.html.
06/tmob/309106236.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!