Keresés

Részletes keresés

frici608287 Creative Commons License 2016.10.15 0 0 131360

A zárójeles mondat arra az 1 döntésre vonatkozott.

Mint általában a mondataim kapcsolódnak ez előtte lévőkhöz.

Előzmény: Törölt nick (131354)
Sandokán60 Creative Commons License 2016.10.15 -1 0 131359

Az előbbi hozzászólásomból még kimaradt valami . Frici ebben a sportban szinte mindennek az ellenkezője is igaz . Ezért ez a Te hozzászólásodra is érvényes  . 

Előzmény: frici608287 (131353)
Sandokán60 Creative Commons License 2016.10.15 -1 0 131358

........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Előzmény: frici608287 (131353)
subigalamb Creative Commons License 2016.10.15 0 1 131357

Ha egyszer valami tökéletes!

Előzmény: Törölt nick (131356)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.14 0 4 131356

Rám ne akarjon Én nem vagyok tökéletes!

 

Az utolsó mondatából arra következtetek Ő közel áll hozzá......

 

Ha így se érted sajnálom.

Előzmény: FvT (131355)
FvT Creative Commons License 2016.10.14 0 0 131355

ez mit jelent ?

Előzmény: Törölt nick (131354)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.13 -2 0 131354

Szeretnél majd egyszer hasonlítani magadra? 😁

Előzmény: frici608287 (131353)
frici608287 Creative Commons License 2016.10.13 -2 1 131353

Minden valószínűség szerint.Soraidból bőven elég info jön le ahhoz, hogy érdemes megtartani.

Annak idején egy Brüsszel-i versenyen ült be egy orig. Dekkers aranygyűrűs 5 tollas holland fiatal,szárnyaiban telefonszámos bélyegzőkkel.Nem gondolkodtam rajta, hogy megtartsam-e.

Tenyésztője lemondott a galambról,és elküldte a kártyáját,származását.Akkor és így utólag bő 2 évtized távlatából kijelenthető, hogy nem hoztam rossz döntést.(Megjegyzem sosem merült fel bennem,hogy hülyeséget csinálok:-)))

Előzmény: Schill (131350)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.13 0 0 131352

* még 6 éves korában......

Előzmény: Törölt nick (131348)
Schill Creative Commons License 2016.10.12 0 0 131351

Akkor verik meg a jól cukrozó tenyésztők a szar (olyan nincs,mondjuk,hogy középszerű) állományokkal.

Előzmény: frici608287 (131346)
Schill Creative Commons License 2016.10.12 0 0 131350

Berlini versenyen jött versenygalambbal csipogósan dv-s gyűrűvel,két hétig be se ült meg el se ment,majd beült rá két hétre dúcelsőnek jött fiatalok versenyéről,majd egy hét múlva ismét. Én is megtartottam volna...lehet hogy te is.

Előzmény: frici608287 (131343)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.12 0 0 131349

Lehet nagyduzzogva betennék egy csipás fiát a tenyészbe mégiscsak, ha még lehetne! :) 

Előzmény: FvT (131347)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.12 0 0 131348

Akkor bukta! :D

 

Nem , meséltem régebben, volt egy galambom ami az ázott dúcból, kukorica, ocsuszotyi, meg tritikálé, - vagy mit éppen kaptam-  még  éves korában is egyesületi középtávú shampion I. volt!

 

El se tudom képzelni, mi lett volna ha megkapja mindazt amit a mostaniak! -azt lehet semmi - .....

 

Ez amúgy egy régi mondás felénk, hogy " a sz.rt hiába cukrozod az xar marad! " 

 

 

Előzmény: frici608287 (131346)
FvT Creative Commons License 2016.10.12 0 0 131347

a fivérektől

Előzmény: Törölt nick (131342)
frici608287 Creative Commons License 2016.10.12 0 0 131346

De mi van akkor,ha nem tudja (jól) cukrozni a delikvens a minőségi árut?

Előzmény: Törölt nick (131341)
frici608287 Creative Commons License 2016.10.12 0 0 131345

"Bár viselkedésileg nem egyszerű eset..."

 

Ebben a pár szóban benne van a lényeg.Aki emberileg (viselkedésileg,ahogy Te írod) "olyan",annak nem szabad kölcsön adni semmit.

Vagyis megint egy kis pszichológia.A Te eseted is jól példázza,hogy kikkel szabad bármilyen szinten kapcsolatban lenni.(gazdasági,baráti stb.)

Előzmény: lajos.n (131313)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.12 0 5 131344

Amit én látok hiányosságnak, az az, hogy sokak galambászatára az estlegesség a jellemző. Ahogy esik, úgy puffan. A rögtönzések a jellemzőek, a kialakult helyzetektől függ a következő lépés és nem fordítva. Pedig egy majdan jól működő rendszert legalább fejben meg kell tervezni évekre előre. Mindenkinek előre kell eldöntenie, hogy mit jelent neki ez a hobbi, milyen szinten szeretné csinálni és erre mennyit kíván áldozni. Időben, pénzben stb. Ezután jöhetnek a részletek. 

frici608287 Creative Commons License 2016.10.12 0 0 131343

Jó döntések sorozata,eredményezhet sok mindent,mint a nem túl gyakori példa is mutathatja.

Bár valószínűleg (de nem biztos) nem tudatos tenyésztésről beszélünk,viszont több jó döntés van amögött, hogy az a pár szarja a jobbnál-jobbakat.

1.Megtartotta a berepült fiatal (lényeges)!!! galambot (lehet volt abban a galambban valami "ígéretes")

2.Nyilván azért tartotta meg a szaporulatot,mert a párja és Ő is "ígéretes" kategória képviselői.

stb.

 

Szóval a lényeg, hogy volt elképzelés a történetben.

 

Mellesleg sok ígéretes fiatal kallódik el a kelési évében (nemcsak versenyeken,tréningeken) tehát mindenkihez "beeshetnek" olyanok,amikkel lehet némi "vérfrissítést" bevinni a "háztájiba".

Előzmény: Schill (131339)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.11 -1 1 131342

Kitől vette a tojást?

Előzmény: FvT (131340)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.11 -1 0 131341

Én azt mondom csak a galamb!

A sz.rt hiába cukrozza az ember!

de igen! Kell hozzá szerencse is!

Előzmény: Schill (131339)
FvT Creative Commons License 2016.10.11 0 0 131340

Hát a nagy sztárok már megtehetik ezt.

Szegény öreg Van Hee , tojást vett anno , tenyésztett belőle egy Patric-ot .......

Előzmény: Törölt nick (131335)
Schill Creative Commons License 2016.10.11 0 0 131339

Sokkal többet tud mint én,ez nem vitás,főleg ha a felkészítésről beszélünk. Az csak hab a tortán,hogy pár évente hozzájut olyan tenyészgalambhoz,ami sorozatban adja a kiválókat. Át se kell párosítani. Szerencse is kell ide,ha például egy berepült fiatal és egy ajándékba kapott éves összepárosítva sorozatban fossa a sampionokat,azt azért nem nevezném tudatos tenyésztésnek.

Előzmény: Törölt nick (131338)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.11 -1 0 131338

Kérdeztem anno miben vagy mivel tud Nálad többet az Öreg Mester ott?

Kapizsgálod mostmár a választ?

 

Előzmény: Schill (131337)
Schill Creative Commons License 2016.10.11 0 2 131337

Halvány gőzöm nincs mit írtál egy éve.:-))))

Nekem mindig beváltak a fiatalok tenyésztésben. 2-3 éve még azon gondolkodtam,hogy kivágom az összes tenyészt,mert a versenygalambjaim szinte mind versenyzőktől (túlnyomórészt évesektől) származtak. Pedig a tenyészektől több fiatalt gyűrűztem. Idén is került 5-6 fiatal tenyésztésbe,van amelyiktől mind a 4 fiatal megvan. Az majd kiderül hogy jók lesznek e,de amitől egy se maradt,annál már most jobbak. :-)))

Előzmény: Törölt nick (131336)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.11 -3 0 131336

Örülök azért, hogy lassan de biztosan elérsz fejben ahhoz amit bő egy éve írtam! 

Előzmény: Schill (131334)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.11 -4 0 131335

Milyen fura, hogy Én pld. akárki adna fiatalt , nem tenném tenyészbe! 

Kínálgatta szegény "Mester" is, de megértettem vele.....

Nyertem nemrégen tombolán egy fiatal tojót, nem kis névtől! Ma 2X kézbe vettem, hogy kivágom, de nagy szerencséje , hogy az a gyűrűszáma ami... :) 

Előzmény: FvT (131333)
Schill Creative Commons License 2016.10.11 0 0 131334

2009-ben így csináltam,10 tojást kaptam az első költésből,abból egy kiváló versenyző lett,és úgy néz ki tenyésznek se utolsó,majd a versenyek után hoztam még tojást,meg kaptam pár fiatalt a tenyészektől. Mindegyik származásában benne van a dúc akkori legjobb tenyésztojója. Ha jól megnézem,ezek viszik a prímet a dúcban.

 

Előzmény: FvT (131333)
FvT Creative Commons License 2016.10.11 0 2 131333

Bőven jók a késő nyáriak.Annyit még, hogy ha van lehetőség,akkor alaposan meg kellene vizsgálni az állományt -állományokat, főleg ha becsületes a tenyésztő, akkor megkeresni a sikeres családokat, és néhány 3-4 ilyen család köré építeni a beszerzést. Családonként több egyedet akár 8-10 db-ot.

 

És azt se felejtsük el, hogy ezek között nagyon jó galambok lehetnek.Olyanok,amiket idősebb korukba már nem adnának oda.

A fiatalokba senki nem lát bele, nagyobb az esély, hogy ott van a dobozba az a szupertenyész.

Előzmény: Schill (131332)
Schill Creative Commons License 2016.10.11 0 2 131332

Én ha most kezdenék,20-25 fiatalt hoznák,élben versenyző 2-3 tenyésztőtől a legjobb versenyzői alól,esetleg a már bevált tenyészektől,az sem baj,ha augusztusi kelésű.(előbb az igazán jókat úgysem adják oda). Kiszoktatnám,ellátnám minden földi jóval aztán tavasszal engednék 60 fiatalt. Aztán 3-4 évig nem hoznék be újat,minden évben átpárosítanám,addigra nagyjából a felét ki lehetne tenni. Ezalatt a versenyzőktől is engedve szinte biztos,hogy kijönne néhány olyan,amire a továbbiakban lehet alapozni.

FvT Creative Commons License 2016.10.11 0 2 131331

Legyen úgy. Nem tettem le a voksot egyik mellett se.

Mi a baj? Az esetek 99,9 %-ban idősebb galambokkal kezd mindenki.

Nem azért mert jobb, csak költségkímélőbbnek tartják.

100 fiatalt megvenni és elszórni ősszel a zömét az riasztó lehet.

A lezárt jószágoktól, meg lehet szaporítani a sok tollast , és a bázis megmarad .Ez fontos szempont .Eredményesség ezer mástól is függ,nem tudni, hogy pont ez a lépés okozta-e vagy más .

 

De, hogy ünneprontó legyek, a köztes út is nagyon tuti.

Hozzon késői fiatalokat, nagyon jó családoktól. Szoktassa be őket és tenyésztgesse azokat.

De ne röptesse.

Kijárhatnak. Ha talál benne jókat ,azokat tovább használhatja,mint a kivénhedteket.

De sanszos, hogy már az első-második évben kidobálják a használhatókat .

Erős ,egészséges galambokat kell tartani.

Előzmény: Törölt nick (131330)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!