Keresés

Részletes keresés

dzsoki_jóing Creative Commons License 2007.11.15 0 0 1917
Szeretnék egy ásott kutat kitisztíttatni. Van itt olyan aki foglalkozik ilyesmivel? Ha tudtok kúttisztító szakembert Szabolcs, Hajdú, Borsod megyében legyetek szívesek megadni a címét.
Köszi előre is.
freex Creative Commons License 2007.11.13 0 0 1916
Szia!

Mennyit akarsz rákölteni?
Mert ha van pár 1-2 százezred, mégiscsak éremes lenne az áramon elgondolkodni. Van itt egy szélerőműves topic is, pár tízezer Ft-ból lehet csinálni 300-500W-os szélgenerátort, Az 1 KW-os (!!!) is kijön 100-150eből . Van egy ismerősöm, aki gyárt is ilyen 1 kW-osat 100-150e Ft-ért és az tudja is, nemúgy, mint a gyáriak, amik tengeri szélre vannak méretezve s a Magyarországon uralkodó 2-3 m/s-os átlagszélben termelnek max. 500-600 W-ot, mellesleg kerülnek közel 1 millába. Szóval tudsz hozzá venni 30e körül közel 2 kW-os invertert, a kútba valami szivattyút, aztán már mehet is az ingyenvíz. Ja, és lesz ingyenáramod is!!!

Üdv,
FreeX
Előzmény: t_tibi (1896)
muszaj Creative Commons License 2007.11.13 0 0 1915

 Üdv !

 Nagyon Házi készítésűnek próbáld meg valami kismotor főtengelyét mint excenter . Szélkerék lapátnak 200-300-as pvc csőből . Oszlop tetszőleges 5-7m magas . Ha elakadsz még valamivel bármit kitalálunk "SUFNI TUNING" kategóriában .

Előzmény: t_tibi (1914)
t_tibi Creative Commons License 2007.11.13 0 0 1914
Kedves "badday79" és "Zapod" ! nagyon köszönöm !
már kezdtem elbizonytalanodni, hogy csak nekem vannak ilyen őrült gondolataim (kézi kiemelés, áram nélkül) és a korábbi hozzászólásokban sem találtam sokat erről a témáról ....
Emberek ! a szélkerékcentrum tényleg érdekes, bár meglehetősen drága dolgok ezek.
Ha még bárkinek lenne ötlete az "áram nélküli élethez", nagyon hálás lennék.
üdv és szép napot, Tibor
Előzmény: Zapod (1913)
Zapod Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1913

A most nyílt Bauhaus dunakeszi áruházban kapható dugatyús karos kút. Elvben bármilyen mélységből felpunpálható a víz ilyen módszerrel, csak nagyon fárasztó.

Áthidaló megoldásnak azt szokták csinálni, hogy egy kis csapon keresztül feltöltik a csövet vízzel, majd a csapot elzárva elkezdik a pumpálást.Így mivel a cső alján fenékszelep van a víz nem folyik vissza és rendszeres használat esetén néhány nyomás után jön a víz.

Na csók a család.Zapod. :))

Ásottkút tisztító

Előzmény: t_tibi (1907)
badday79 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1912
Szia,

Nekem Norton kutam van, megpedig 2007-bol (iden nyaron lett furva) :)

Ket modszerrel tudok vizet nyerni belole, szivattyuval (en ezzel hasznalom), es ami a lenyeg, kezi pumpalassal. A kezivel nem mennek neki a gyepnek, mert kb fel perc alatt pumpalom tele a vodrot, de lehet, hogy van mas technika. Vagy nagyobb atmeroju cso esetleg, amivel lehet novelni a kezi erovel kinyerheto vizet (a minek kb 4-5 cm atmeroju). Esetleg valami kerek, amivel helyettesitem a kezzek valo pumpalast. Egy a lenyeg, megy kezi erovel. Mivel rezgolyoval (es telleg:)) zarja el a lezuhano viz utjat, sztem a 30 m az nem akadaly (nekunk 10r-ol jon). Csak az elejen fel kell tolteni, a golyo behelyezese elott (mi a kerticsaprol toltottuk fel), azt nehezebben lehet megoldani, ha nincs a kozelben vizforras.

Badday
Előzmény: t_tibi (1907)
t_tibi Creative Commons License 2007.11.11 0 0 1911
Nelson ! admirális vagy ! nagyon köszi !
Előzmény: LRNELSON (1910)
LRNELSON Creative Commons License 2007.11.11 0 0 1910

Itt látható a karos és kerekes Norton kút.

http://www.atikovizig.hu/vizugyimuzeum/gal/gal_sziv.html

Előzmény: LRNELSON (1909)
LRNELSON Creative Commons License 2007.11.11 0 0 1909

A harminc métert szerintem tudja.

Nem hiszem, hogy gyártja valaki hazánkban.

Előzmény: t_tibi (1907)
t_tibi Creative Commons License 2007.11.11 0 0 1908
igen, ez is lehetne, de egyelőre "mechanikus" megoldást keresek, köszi !
Előzmény: GTA390 (1905)
t_tibi Creative Commons License 2007.11.11 0 0 1907
Köszi !
ezzel a "kerekes, karos hajtású dugattyús" eszközzel milyen mélyről tudnám felhozni a vizet ? 30-35 m-ről is lehetne ? nincs ennek nem muzeális változata ?
üdv, Tibor
Előzmény: LRNELSON (1906)
LRNELSON Creative Commons License 2007.11.11 0 0 1906

A hatvanas években a falvakban sok kerekes, karos hajtású dugattyús kutat telepítettek.

Ha ezekből meg tudnál csípni egyet ... múzeális célra ...

 

Egy kis szakirodalom.

http://www.ezermester2000.hu/2003/09/kutak.htm

Előzmény: t_tibi (1903)
GTA390 Creative Commons License 2007.11.10 0 0 1905
Ruszki búvár szivattyú + bármely barkács áruházban kapható benzines áramfejlesztő (tizenegy-kétezer Ft) kombináció?
Előzmény: t_tibi (1896)
t_tibi Creative Commons License 2007.11.10 0 0 1904
köszönöm ! megnézem !
Előzmény: muszaj (1902)
t_tibi Creative Commons License 2007.11.10 0 0 1903
nagyon köszönöm ! engem minden mechanikus megoldás érdekel, a "kézi erővel" való kiemlés az egyetlen megoldás, mert áram nincs !
ha még valaki tudna valamit mondani ilyen esetre.... köszi !
Előzmény: LRNELSON (1901)
muszaj Creative Commons License 2007.11.10 0 0 1902

 Hali !

 Na azért ebben a témában nem vagyok otthon ! Véleményem szerint ha túl nagy átmérővel fúrnád még mindig van lehetőség egy plusz búvárcső leengedésére .

 Esetleg érdeklődés szinten próbálj rá a szélkerékcentrum.hu-ra(ha jól emlékszem)

 

Előzmény: t_tibi (1900)
LRNELSON Creative Commons License 2007.11.10 0 0 1901

Az átmérő itt is nagyon fontos tekintettel, hogy egy szivattyút itt is le kell engedni.

Ez valószinűleg egy dugattyús tipus lehet (olyasmi, mint a műa. Norton kutakban), mert a menbrános túl nagy helyet foglal el.

Előzmény: t_tibi (1900)
t_tibi Creative Commons License 2007.11.10 0 0 1900
Ha ez a szélkerék komoly, akkor milyen paramétere legyen a fúrt kútnak ? (kb. 30 méteren lehetne vízadó réteget találni)
Milyen mechanikus eszközök kellenek ? Ezeket hol lehet beszerezni, elkészíttetni ?
köszi !
Előzmény: muszaj (1899)
muszaj Creative Commons License 2007.11.10 0 0 1899

 Üdv !

 Elvileg akár szélkerekes megoldással is . Fetéve ha a szelek ura is úgy gondolja !!!!

Előzmény: t_tibi (1896)
LRNELSON Creative Commons License 2007.11.10 0 0 1898

Kerekes kút.

Gémes kút.

 

Norton kút, te nyomogatod.

Norton kút, az asszony nyomogatja.

Norton kút, az anyós nyomogatja, közben te az asszonyt.

Elefánt.

:-)

Előzmény: t_tibi (1896)
sjohn Creative Commons License 2007.11.10 0 0 1897
Vödörrel:))
Előzmény: t_tibi (1896)
t_tibi Creative Commons License 2007.11.10 0 0 1896
Szép napot mindenkinek !
Kérdésem:
Áram nélkül (!!!) hogyan lehet naponta kb. 1 m3 vizet kivenni fúrt kútból ?
Minden megoldás érdekel !
üdv, Tibor
muszaj Creative Commons License 2007.11.10 0 0 1895

 Hát ez hirtelen nem jutott eszembe , de a kőbányákban használt hegybontó kotróknak amivel a kanál körmeit felheggesztik na olyan elektródát már próbálnak szerezni . Valami mocskosul nagy kopásállóságu cucc .

 Viszont köszi az ötletet !!!

Előzmény: LRNELSON (1894)
LRNELSON Creative Commons License 2007.11.10 0 0 1894

Szupi lenne, ha tudnál szerezni lópatkóba csavarható kapaszkodó szöget.

Az menetes, így cserélhető, a hegyét keményfémmel felrakva tudná a dolgát!

Előzmény: muszaj (1893)
muszaj Creative Commons License 2007.11.09 0 0 1893

 Vigasztaljon , hogy én sem vagyok szakértő , még csak közelébe sem érek a fogalomnak .

 Az elképzelés az az  , hogy a vágóél HARDOX anyagból készűlne . Ez egyrészt nagyon kopásálló másrészt elég szívós anyag is . Legalábbis ezt tapasztaltam eddig .

 Viszont a keményfém lapkákkal , fogakkal beültetted a bogarat a fülembe .

Előzmény: LRNELSON (1892)
LRNELSON Creative Commons License 2007.11.09 0 0 1892

Ugyan nem vagyok szakértő, de a vágóéleket célszerű minél kisebb felületűre választani, hogy kisebb legyen az energiaigény.

 

Szerintem a vágóélet keményfém fogakkal kellene szerelni.

 

Érdekes, hogy milyen kiterjedt külföldi irodalma van a kútfúrásnak.

A "well drilling equipments" begépelése után a Google 2 030 000 találatot hoz.

Előzmény: muszaj (1891)
muszaj Creative Commons License 2007.11.09 0 0 1891

Üdv !

 Az igazság az az , hogy eddig nekem a kis mélység miatt valamint az egyszeri használatra való tekintettel inkább a szárazon fúrást ajánlották . A teljesen vízöblítésesre pontosan az általad említett okok miatt nem is gondoltam . Azonban ha szárazon fúrnám valószínű hogy nagyon nem hátráltatná a dolgot ha ráborítanék a fúróra 100-200 l vizet .

 Megpróbálom csatolni az elképzelt fúrófejet , nem biztos hogy sikerül .

Előzmény: HOH0 (1890)
HOH0 Creative Commons License 2007.11.09 0 0 1890
>Én sem cinikusnak szántam az előző írásomat .

nem, nem én ezt nem rád értettem hanem magamra....

ha mindenképpen a sok lebeszélés ellenére is ekkora átmérőnél maradsz, akkor van 1 5letem (legalábbis én így állnék neki) :

szóval én 5 mm-es lemezből hajtanék egy karikát mondjuk 10-15 cm szélességben, ez lenne a kör kerületén a vágóél amibe néhány esztergakésvidia lapkát forrasztanék és a belsejébe is különböző helyekre akár vidiás eszterga késeket a közepébe meg bele azt a vascsövet amin a víz fog le/fel irányba nyomulni és hajrá.

viszont nem tudom mekkora szivattyúd lesz hozzá, de ahhoz, hogyha a csövön nyomod le a vizet és a furatban jön fel a törmelék, ahhoz szerintem legalább 0,1-0,2 m/s sebességgel kellene áramolni benne a víznek, hogy magával tudja ragadni a furadékot. Ez a Te esetedben a le/fel menő cső területet nem számolva kb. 13 liter víznek kellene másodpercenként elhagynia a szivattyúdat...és ez percenként 780 liter... szóval felkészültél erre ?

vagy fordított öblítéssel csinálva már kisebb szivattyú kapacitás is elegendő lehet, de ekkor a feljővő csőnek illik egy kicsit nagyobb átmérőjűnek lenni, vagy különben nagyon lassan fog haladni a fúrás, mert ha kevesebb anyagot hoz fel a víz mint amennyit a fúrófej darál akkor idővel bele ül a fellazított törmelékbe a fej és beszorulhat, ezt meg nem részletezem...

ha nagyon hülyeségeket írok, csak nyugodtan szóljatok rám és javítsanak ki akiknek szakmájuk ill. jobban értenek hozzá.
Előzmény: muszaj (1889)
muszaj Creative Commons License 2007.11.08 0 0 1889

 Én sem cinikusnak szántam az előző írásomat . Ha mégis annak sikerült elnézést érte .

 Ahogy olvasgattam ezen fórum előző oldalait elég sokan vannak itt akik nem szakiparossal szeretnék furatni vagy nem azzal fúratták meg . Gondolom ők is hasonló megfontolásból mint én( pénz ) de mivel ettől függetlenül tőlük is kaptam segítséget ezen okból kifolyólag természetesen lesznek képek és meg fogom osztani mindazokkal akik kíváncsiak rá .

 Sajnos egyrészt munkámból kifolyólag nem tudom megjósolni , hogy mikor kerül rá sor másrészt a fúrófejnek nevezett dolog elkészíttetése akadozik kicsit ( (a 420-430mm átmérőjű cső elkészítése) de reményeim szerint hamarosan kész .

 Onnan már csak az időjáráson múlik a dolog .

 

Előzmény: HOH0 (1888)
HOH0 Creative Commons License 2007.11.08 0 0 1888
ha fúrsz, kérlek dokumetálj mindent (fotók) megnézném, de lehet, hogy mást is érdekel. ezt komoly, nem cinikus irásnak szántam. tényleg érdekel.
Előzmény: muszaj (1887)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!