Keresés

Részletes keresés

Veszpremi Creative Commons License 2010.05.30 0 0 781
Nincs rajta kikapcsoló, a konnektorba bedugással bekapcsolódik.
A 2 lapátot nehezebb kivenni, mint a régiben az egyet, külön-külön is.
Az üst beillesztése nagyon passzentos, nem könnyű rátenni a helyére.
Az egykarú elindításkor azonnal kevert, így pár perc után ellenőrizhető volt a tészta állaga és korrigálható. A kétkaros kb. 20 percig előmelegít, ezután kezd keverni, így ha ellenőrizni akarom, akkor ennyit kell várni idítás után.
Ezek megszokhatók, de macerásabb a régihez képest. Viszont jobb az eredmény is.
Előzmény: Árvacsalán (780)
Árvacsalán Creative Commons License 2010.05.30 0 0 780
Köszönöm a válaszokat.
Mitől macerásabb a kétlapátos ?
Előzmény: Veszpremi (779)
Veszpremi Creative Commons License 2010.05.29 0 0 779
Nekem is eddig egylapátos volt, most pár hónapja a Lidl kétlapátos. Az utóbbi kicsit macerásabb, de jobban kever, igaz hosszabban is. 55 dkg lisztből telesüti a nagy üstöt, hogy a kenyér felér az ablakig és kiváló. Elégedettek vagyunk vele, az igazat megvallva ez jobb kenyeret süt a régi egylapátosnál, pedig azt is nagyon szerettük.
Előzmény: Árvacsalán (776)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.29 0 0 778

nekünk kétlapátos van, abból 50 deka lisztből kb. 70-80 dkg-os kenyeret sütök mindig, nagyobbat még nem is sütöttem (pedig lehetne)

 

szerintem vedd azt, amelyik szimpibb, és jól zár a teteje - ezek között sok különbség nem lehet

Előzmény: Árvacsalán (776)
myrtill82 Creative Commons License 2010.05.29 0 0 777
Kétlapátossal mi 60dekábol sütünk...
Előzmény: Árvacsalán (776)
Árvacsalán Creative Commons License 2010.05.29 0 0 776
Sziasztok!
A héten megadta magát a kenyérsütőm (egy egylapátos Clatronic.) Most új vásárlására készülök, de nem szánok rá túl sok pénzt, tehát az olcsó kategóriában gondolkozok, vagy a Tesco sajátmárkás, vagy a Lidl sajátmárkás gépére gondoltam. Ami a kérdés, hogy egy-, vagy kétlapátost vegyek ? Eddig ez az egy gépem volt csak, nincs más tapasztalatom. A kétlapátos géppel lehet kisebb kenyeret is sütni (kb.50 deka lisztből), vagy csak nagyobbakat ? Csak saját magamnak sütök,úgyhogy a méret miatt elég lenne az egylapátos, de ahogy olvasgatom a fórumokat,mintha a kétlapátos "jobb" lenne. Valamint: e kettő (tesco/lidl) közül melyiket érdemesebb választani? A lidlisre mintha hosszabb lenne a garancia ? Van mind a kettőből egy és kétlapátos is ?
Várom a véleményeket, mert hamarosan szeretném megvenni az utódot, eléggé elszoktam a "bolti " kenyértől és mielőbb szeretnék megint "sajátot" enni .
Köszi!
.ETNA. Creative Commons License 2010.05.29 0 0 775
Csatlakozom az előttem szólóhoz, jééé tényleg:-))))

Mindkettőt használja a család, de én - szinte - kizárólag a Mozillát (nem is tudom miért?). Egymás mellett van kirakva a két böngésző ikonja, valószínűleg észre sem vettem, hogy az Explorert nyitottam meg:-DD

Néha csodálkoztam is, hogy mi módon tudnak egyesek vastagítani, dőlt betűzni, aláhúzni stb., mert ha pl. a word-ből hozok át formázott szöveget, a formázás "elvész".

De szerencsére, most egy újabb rejtély is megoldódott, ha így haladok, s ha lesz mindig egy kis segítségem, lassan kiismerem az egész világot, végül is remélem van erre még vagy 40-50 jó évem :-)) Köszi!!!

Előzmény: Törölt nick (773)
myrtill82 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 774

Jééé és tényleg...

 

de explorerben nekem régewn is ilyen volt,most jöttem rá.

Előzmény: Törölt nick (773)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.28 0 0 773
nem lehet, hogy böngészőt váltottál? explorerben alapból szerkeszthető, firefoxban nem
Előzmény: .ETNA. (764)
.ETNA. Creative Commons License 2010.05.28 0 0 772
Esetleg nézz nézz az előbb ajánlott oldalon, ahol gépeket "elemeznek".
Előzmény: barhelg (771)
barhelg Creative Commons License 2010.05.28 0 0 771
Olcsó, de megbízható kenyérsütőt szeretnék venni, mit ajánlanátok?
Köszi
.ETNA. Creative Commons License 2010.05.27 0 0 770
Igazán nincs mit !


Ezen a fórumon az 510-es hsz-ben írtam az oldalról, ahol a különböző kenyérsütőgépekről lehet infókat találni:

http://www.arukereso.hu/kenyersuto-c4110/?gclid=CLKVuce_458CFUOFzAodqzROHQ
Előzmény: ptibike (768)
.ETNA. Creative Commons License 2010.05.27 0 0 769
Hát igen gondoltam, hogy kenyértésztából nem az igazi:-))

11 óra 11 perckor, vagy mikor is, szóval, amikor én írtam, akkor tuti volt, e fölött a keret fölött egy narancssárga mezőben voltak a szerkesztési parancsok, éppenúgy, mint pl. a gmail.com-nál, amikor e-mailt írsz... hogy hová tűnt??? Lehet, hogy csak "kísérleti" jellegű volt?? Nem értem:-)
Előzmény: myrtill82 (767)
ptibike Creative Commons License 2010.05.27 0 0 768
:)) Köszönöm azért a tanácsokat.
Előzmény: .ETNA. (765)
myrtill82 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 767
Nem látok szerkeszthetőséget....
sajna a császármorzsa kenyértésztából nem jó...
Előzmény: .ETNA. (764)
.ETNA. Creative Commons License 2010.05.27 0 0 766

Valamelyik fórumon egyszer már beszúrtam egy oldalt, ahol új gépek vannak felsorolva, fotóval, jellemzőkkel, stb. Ott vásárlói véleményeket is olvashatsz, most megyek a Sex & NY 2 premiervetítésére, de délután majd megkeresem és bemásolom ide, hátha ott találsz valamilyen jó és olcsó gépet, egyébként azon az oldalon a beszerzési helyeket is feltüntetik (ha jól emlékszem).

 

Előzmény: barbidu76 (757)
.ETNA. Creative Commons License 2010.05.27 0 0 765
Na így utólag, mert korábban tényleg nem akartalak befolyásolni, de miután eldöntötted, szerintem: jó döntés:-)
Előzmény: ptibike (754)
.ETNA. Creative Commons License 2010.05.27 0 0 764

És nem szereted a császármorzsát? :-DDDD

 

Jééééé, megújult a fórum? Már ideje volt, hogy a szöveg itt is szerkeszthető legyen, nekem tetszik:-))

Előzmény: myrtill82 (760)
myrtill82 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 763
Itt vagy a másikban olvastam de nem jegyeztem meg:(((
Előzmény: barbidu76 (762)
barbidu76 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 762
lidl-ben melyik márka kapható?
Előzmény: myrtill82 (756)
barbidu76 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 761
milyen márka?
Előzmény: myrtill82 (758)
myrtill82 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 760
Tatabányai vagyok,10e postával.....(ha messze laksz...)amugy a sütésig tuti a kenyér benne....csak ne akarna császármorzsát csinálni,de javitható a szerviz szerint.
Előzmény: ptibike (759)
ptibike Creative Commons License 2010.05.26 0 0 759
Olvastam, a héten lehet benézek lidibe. Tiéd mennyiért adnád? :)) Merre laksz?
Előzmény: myrtill82 (756)
myrtill82 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 758
az enyémnél nem alatta hanem az üst alsó részénél körben fut.
Előzmény: barbidu76 (757)
barbidu76 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 757
annak lehet jelentősége,hogy a fűtőszál nem az üst alatt van?

persze nem várok túl nagy dolgokat:)
csak szeretnék olyan gépet,ami azért viszonylag jó minőségű.
van ilyen?
Előzmény: .ETNA. (739)
myrtill82 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 756
Meg itt vagy a másikban olvastam h vki a lidliben vett egy 2lapátosat jó áron....

de ha megcsináltatom a miénket nem érdekel az egyik?:))
Előzmény: ptibike (754)
barbidu76 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 755
szia

a teteje jól záródik a gépnek,nem az a baj,hanem,hogy rés van a gép és a fedél között,olyan,mintha a teteje kicsi lenne:)
érdekes..

a HM 1300-ast forgalmazzák még valahol?

holnapig kéne eldöntenem mi legyen,mert holnapig van még a HM 1301 akcióban a tesóban.
ptibike Creative Commons License 2010.05.26 0 0 754
Na döntöttem. Nem veszem meg a használtat mert én is szerencsétlen vagyok a gépekkel és vagy a teflon pattog majd le, vagy a programja hibás, vagy a fűtőszál zárlatos, vagy felrobban... :) Valami oka van annak, hogy egy zsír új gépet lead valaki. Vissza meg nem veszik. Olvasva myrtill82 gondjait... Kell nekem az a garancia, így inkább veszek egy újat kicsit később.
myrtill82 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 753
Sajna hiába oda irtam neki a terméklapra,törölte,mert ő megteheti:((

nem hiszem h minden gépét kipróbálta és hiába kerestem nem találtam h más is vett volna tőle,pedig erre hivatkozott h másnak nem volt gondja.
Előzmény: .ETNA. (752)
.ETNA. Creative Commons License 2010.05.26 0 0 752
Na persze, majd nekiállsz pereskedni, ami egy vagyonba kerülne, de jópofák!

Nem gondoltam, hogy a szabályzatukban nincs benne az, hogy megtévesztő infókat nem közölhetnek a termékről, vagy hogy kitiltják, ha letagadja a hibáját, pláne, hogy gyári hibás. Ez tuti az, statisztikailag ugyanis egészen minimális lenne az esélye annak, hogy kifogj két ugyanolyan hibás gépet, ha nincs gond az összes általa árult géppel, ha nem gyári hibás sorozatról lenne szó, valahogy nem hiszek az ilyen "véletlenekben".

A kenyérsütő oldalán az eladóhoz intézett kérdések... -nél jelent meg? Mert ott legalább mindenki látja azt, hogy pl.: Sajnos a második gép is hibás, de ezt már inkább elviszem a szervízbe, mert már szeretnék végre kenyeret sütni és nemcsak csereberélni... vagy, valami ilyesmi. Ha csak mailt küldtél neki, arról csak ti ketten (no meg a vatera, aki széttárta a karját) tud, így még jó hogy tovább árulja, becsapva az újabb vásárlókat. Ez azért elég nagy szemétség, nem?! Nehogy már még Te légy hálás, mert kicserélte szó nélkül... annyira utálom az igazságtalanságot és a pofátlanságot.
Előzmény: myrtill82 (747)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!