Keresés

Részletes keresés

Timcsi8201 Creative Commons License 2009.02.23 0 0 474

Pont most írtam, hogy nem tudom, hogy ki lehet - e ilyet írni, de akkor mindegy, mondom! www.nyirinfrapanel.hu, Nyíregyházán van a bemutató terem, de postán rendeltük mi is, Debrecenbe!

 

T

Előzmény: Törölt nick (472)
Timcsi8201 Creative Commons License 2009.02.23 0 0 473

Kedves MáriaMagdolna!

 

A használatánál nem tudom konkrétan mire gondolsz, de ugyan úgy, mint másnál van termosztát és azzal tudod beállítani, hogy milyen meleget szeretnél. Igazából én nagyon fázós vagyok, de ennél 22-23 fokra van nappalra állítva (amikor otthon vagyunk), 20 fokra éjszakára, mert aludni viszont nem tudok nagyon melegben! (Ez kb. 25 fok volt gáznál, és 22 éjszaka).

Az hogy mennyibe kerül, az attól függ, mekkora a lakás, vagy a fűtendő helyiség, illetve, hogy kiegészítőnek szeretnéd, vagy önálló fűtésnek!

A jó komfortérzet annyit jelent, hogy - nem tudom mennyit tudsz az infrasugárzásról - de nem kell olyan magas hőfokra állítani, mint mást, mert ez először téged és a tárgyakat melegíti, utána a levegőt. Ami miatt még emellett döntöttünk, hogy itt igazából max 2-3 fok a különbség a padló és a plafon között. Telejsen másképp működik, mint más fűtés! Nem tudom, hogy lehet - e, de biztos nem, szívesen küldenék egy honlap címet, akiktől mi vettük és megtudnád nézni! Az oldalukon sok minden érdekesség van, de ha adsz egy mail címet, szívesen átküldöm, vagy ha itt lehet, szólj és átküldöm!

Ami a tűzveszélyességét illeti: ezeket gipszkartonra, fára, bármire felrakhatod, mert a hátsó oldala teljesesn hőszigetelt, nekünk is a gyerekszoba plafonja fa borítású, és ott van és működik, és nincs semmi baja!

Egyébként leteszteltük, nem melegszik fel a hátsó oldala nagyon!

Ha van még kérdésed és tudok segíteni, szólj nyugodtan!

T

Előzmény: MáriaMagdolna (470)
Timcsi8201 Creative Commons License 2009.02.23 0 0 471

Kedves MatthiasI!

 

Igazából még nem jártam az idén a Ferihegyen, tehát nem nagyon tudom, hogy ott mivel fűtenek, de az hogy nekik megéri - e, nem tudom, azt tudom, hogy nekünk egy 120 m2-en eddig a  legmagasabb fűtésre fizetett összeg 35 000 Ft volt, míg a szüleim 100 m2-re fizetnek 50 000 Ft gázszámlát támogatással! Tehát nekünk mindenképpen jó választás volt!

Ezeket - ami a mi házunkban van - a plafonra kellett szerelni, mert így a leghatékony.

Egyébként a mieink téglalap alakúak, kb. 3 cm vastag, és nikkecel csíkkal van szegve, nagyon jól néz ki és nem foglalja a helyet! A plafonra egyébként sem terveztem semmit! :)

Ami még fontos, hogy legálisan éjszakai áramra köthető, ahol lehet, és így még olcsóbb lehet. Ja és ezt nem kell bejelenteni az E-onnak!

Igazából szerintem minden közismert fűtést megnéztünk, nekünk ez volt a legolcsóbb és a legegészségesebb! És nem szeretném senkire ráerőltetni, csak elmondtam a tapasztalataim! 

Előzmény: Törölt nick (468)
MáriaMagdolna Creative Commons License 2009.02.21 0 0 470

Részleteznéd a gyakorlatban, hogy használjátok az infrapanelt?
Hány fokot tartotok nappal/éjjel? Mennyibe kerül mindez? És jó a komfortérzeted, mindenhol meleg van?
Azt hallottam, hogy ezek a készülékek tűzveszélyesek.

üdv
Előzmény: Timcsi8201 (467)
MáriaMagdolna Creative Commons License 2009.02.21 0 0 469
Értem, köszi! :)
Előzmény: KalásziM (463)
Timcsi8201 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 467

Sziasztok!

 

Azért el kell mondani, hogy nem minden fűtés mozgatja a levegőt, és még olcsóbb is mint a hőtárolós kályha! Mi nem rég építkeztünk és infrapaneles fűtés mellett döntöttünk! Ezt asztmásoknak is javasolják, pontosan azért, mert nincs légmozgása! Egyéként szerintem ez a legjobb, olcsóbb volt a beszerelés, üzembehelyezés mint a gáz, kb. 2/3-a. Termosztáttal tudod vezérelni és így nekünk nagyon megéri és nagyon elégedettek vagyunk! Nem beszélve arról, hogy az infra minden jótékony hatását magában hordozza! Szerintem érdemes utána nézni, sokkal olcsóbb, mint a hőtárolós kályha és kevesebbet is fogyaszt!

Előzmény: Törölt nick (431)
Barbárka Creative Commons License 2009.02.19 0 0 465
Szia!

Sajnos az, hogy alulról-felülről fűtött, nem ér ilyen sokat (korábban egy 50nm-es, egy oldal kivételével nénik által körbefűtött lakásban 5-6e!!!! Ft-ból kijöttem havonta, gázkonvektorral...). Itt van egy nagy, hideg tűzfalam, úgyhogy ha nem fűtök, simán lemegy a hőmérséklet jóval 10 fok alá. Nagyon durva.

Most gondolkozunk azon, hogy a tűzfal minket érintő részét dryvit-tal szigeteljük, olyan hideg az a fal... Egyébként nem tudjátok véletlenül, hogy ilyesmit szabad-e? Egy nagy tűzfal egy részét leszigetelni...

Amúgy napközben 15 fokra van állítva, este 20-ra.

A NOBO tényleg olcsó.

Üdv: B.
Előzmény: Törölt nick (449)
KalásziM Creative Commons License 2009.02.19 0 0 463

  A hőszigetelésnek nem ez a lényege !

 

 Egyébként a szigetelés nélküli és a szigetelt fal belső hőmérséklete mindig alacsonyabb mint a belső  légtér hőmérséklet.

 

 

 Pl.  egy szigeteletlen falnál  (20 C  belsőnél )  a falbelső  15-16 fok, mig ugyanilyen belső léghőmérsékletnél ( 20 )   a falbelső hőmérsélete mondjuk 17 - 18 fok.

 

 A szigetelésnél két dolgot érünk el : ugyanolyan belsőnél kevesebb energia kell a fűtésre, ill. mindenütt emelkedik a fal belső hőmérséklete.

 Vissza a fal belsőre : az nem homogén, hanem sokféle érték előfordsulhat, így vannak olyan felületek, pl. sarkok,  hőhidas felületek,  ahol az előbb említett 15 - 16 foknál is alacsonyabb  pl. 12 - 13 fok,

 itt pára lecsapóüdás lesz  és penész !

 

 

 KM.

 

 És még valami : a falbelső hőmérséklete mindig alacsonyabb  (télen) mint a belső légtér - szigetelésnél igaz közelít hozzá, de nem éri el !

Előzmény: MáriaMagdolna (457)
MáriaMagdolna Creative Commons License 2009.02.18 0 0 462
köc,nekem is szimpatikus.
Előzmény: Törölt nick (461)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.18 0 0 461
Elektrolux csoport.
Előzmény: MáriaMagdolna (455)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.18 0 0 460
Meg aztán, egy elektromos kazán nem igazán  tud vezéreltet használni. Max pufferrel, de az meg értelmetlen.
Előzmény: MáriaMagdolna (458)
zordonC3 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 459
a fagyos idő, kint felejted a ház előtt :P a legjobb ár/teljesítmény arány...
Előzmény: MáriaMagdolna (455)
MáriaMagdolna Creative Commons License 2009.02.18 0 0 458
Valahol olvastam, hogy a villlanykazán, vagy mi nagyon nagyon drága.
Előzmény: Törölt nick (451)
MáriaMagdolna Creative Commons License 2009.02.18 0 0 457

Ha egy védetlen fal mellett mért belső hőmérséklet egy fokkal kevesebb, mint a szobahőmérséklet, az ablaküvegnél mért pedig 2 fokkal gyengébb, az már rossz szigetelésnek minősül?
Előzmény: MáriaMagdolna (455)
Axióma Creative Commons License 2009.02.18 0 0 456
???
Előzmény: MáriaMagdolna (455)
MáriaMagdolna Creative Commons License 2009.02.18 0 0 455
Melyik a legjobb hűtőmárka?
Előzmény: Axióma (454)
Axióma Creative Commons License 2009.02.18 0 0 454
Ha most epitkezel (es a kornak megfelelo hoszigetelesi ertekekkel), akkor ilyen gondod nem lesz, hogy esti hazaerkezesre kihul! Egy nap alatt meg hotomeg nelkul se tud tul sokat esni a homerseklet, persze csak ha korrekt a kivitelezes.
Előzmény: Törölt nick (451)
Axióma Creative Commons License 2009.02.18 0 0 453
Van neki meg ketto nickje legalabb, de mar 2 eve volt talan hogy utoljara valaki eszrevetelezte az egyezest:) Stilusrol es ervrendszerrol megismerni ha valaki olyan sokat olvasgatja a forumot mint en...
Előzmény: Törölt nick (450)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.18 0 0 451

Szia!

 

Mi hasonló megoldáson gondolkodunk -amúgy sincs más lehetőség, mert külterületen építkezünk, és ott nincs gáz- , és a vegyestüzelés mellett döntöttünk.

Valami komoly kazánt nézünk, de egy ismerősöm azt mondta, hogy a fatüzelés mellé gondoljuk át a villanyfűtés lehetőségét is. Azzal indokolta, hogy amikor hazaérünk télen és nincs aki előfűtse a házat, akkor nagyon hideg lesz. Elgondolkodtunk, és hallottunk egy villanymelegítési funkcióról, amit rákötnek a kazánra...

Na ez az, de állitólag van külön villanykazán, és amikor azt kiktatod, akkor lép a képbe a vegyestüzelésűd...

Te, ezt a villany-fa kombinációt hogy oldottad meg?

 

Előzmény: civic68 (426)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.18 0 0 450

Hát ez érdekes...

 

Te egy házban laksz a Grossbauval? :D

Előzmény: Törölt nick (449)
MáriaMagdolna Creative Commons License 2009.02.17 0 0 448
Így hány fokot sikerül elérni a lakásban?
Előzmény: Barbárka (447)
Barbárka Creative Commons License 2009.02.17 0 0 447
Szia!
Tavaly szereztem be villanyfűtést (1 NOBO panel + egy elektromos fűtőszál padlófűtésbe, kb. 45+70e Ft, a termosztátokkal együtt). Az uram szerelte be (a NOBO-t csak be kell dugni a konnektorba, a fűtőszálat a csemperagasztóba kellett ágyazni), így semmi beszerelési költség.
Bírja a -15-öt is. Egy 30 nm-es, körbe fűtetlen (szigeteletlen tűzfal, ill. udvar/lépcsőház), alulról-felülről fűtött lakással határolt bérházi lakást fűtök vele. Havi 15 körül jön ki a fűtés hidegben, többnyire éjszakaival, de néha a nappali is rásegít. Pontosan nem tudom az árat, mert a melegvíz és a főzőlap+sütő is elektromos, de 20-nál nagyobb villanyszámlám még nemigen volt..
Nem célszerű kihűlni hagyni, mert úgy nehezen birkózik meg a hideggel az egyszem panel, de ha már 10 fokon tartod, ha több napra távol vagy, az elég.
Ha van még kérdés, írj.
B.
Előzmény: MáriaMagdolna (428)
Axióma Creative Commons License 2009.02.16 0 0 446
1. Inkabb szigeteljetek!
2. Ha egyedi gazfutesre gondolsz, akkor elotte szamold meg, hany kulso falad van, es ha sok, akkor tiltakozz! Ha keves, akkor meg orulj. OK: a lakasok kozotti falak NEM hoszigeteltek, tehat a kozepso lakas hovesztesege messze kisebb, mint egy abszolut (oldalrol is, plusz felulrol vagy alulrol) sarokban levo lakase. A tavfutes koltsegmegosztoi eseten ezt kompenzaljak ugy, hogy a koltseg egy resze megy csak a megosztok szerint, a tobbi tovabbra is negyzetmeter szerint, de ha sajat gazkazanod lesz, akkor ilyen ugye nincs (igaz, tegyuk hozza meg mindig olcsobb, mintha a lakas helyett haz lenne es korbehulne - annyiban nem, hogy azt szabadon szigetelheted).
3. A gazszerzodesen nagy jelentosege ennek az adatnak nincs, mi az EMFESZ-re atallaskor kellett saccoljunk most pont hoszigeteles utan, de rakerdeztem, azt mondtak 50% elteres se szamit mindegy, nekik nagysagrendre van csak szukseguk.
Előzmény: granitka (445)
granitka Creative Commons License 2009.02.16 0 0 445
Sziasztok!

Nem tudom, tudtok-e segíteni, egyelőre elvi kérdéseim vannak. Holnap lesz lakógyűlés nálunk, 4 emeletes tömbház. A ninsc szigetelve, 2530 éves a ház. Lehet, hogy átállnánk távhőről gázfűtésre, bár igaz, nem rég lakom itt (kb fél év) de mint friss lakó, lelkes emberként még szeretnék valami értelmeset hozzátenni a lakógyűléshez.
Nézegettem az ÉGÁZ-DÉGÁZ Zrt. honlapját, és láttam, hogy van igénylőlap földgázenergia-igényléshez, meg van egy általános tájékoztató is. Úgy tudom, holnap jön valami mérnők valami cégtől, aki a gázra való csatlakozáshoz végezne valami számítást.
Azonban nekem az a problémám, hogy az igénylőlpa nagyrészét (adatok) simán kitöltöm, gond nélkül. Csak van egy rész, ahol meg kéne adni téli és nyári csúcsra igényelt emnnyiséget, meg éves szinten is egy adatot.

Namost laikusként úgy gondolom, hogyha van egy tömbház, akkor megadom a paramétereket, belövök kb egy mennyiséget, csak hogy írjak valamit, és aztán erre reagál majd valamit az ÉGÁZ, szóval majd maga az ÉGÁZ készít méréseket, számolásokat az igényelt gázmennyiséggel kapcsolatban. Aztán lehet, hogy csak tévedek.

Szóval, nem tudjátok, hogy tömbház esetében, hogy megy egy "gázcsatlakozás"? Tudom, majd alá kell írni egy catlakozási szerződést, cask az a kérdésem, hogy kell-e ehhez egy mérnök számítása, hogy az igénylést beadjuk, vagy cask le akar húzni a mérnök??
Előre is köszi, hátha tud valaki segíeni...
Éva
MáriaMagdolna Creative Commons License 2009.02.15 0 0 444
Igen, arra gondoltam, amit írtál. Akkor ventilátor nélkül lassabban adja le a hőt.

Köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (442)
MáriaMagdolna Creative Commons License 2009.02.15 0 0 441

Amúgy még az a hátránya lehet a hőtárolósoknak, a gázzal szemben, hogy nicsenek csövek, amiben a meleg víz áramlik és közben melegítik mindenhol a lakást. A régi konvektoros gáznál is mindig csukogatták az adott helyiség ajtaját, hogy ne legyen hideg. Ehhez képest a cirkós közelít a központihoz, amihez én 20 évig hozzá voltam szokva :)
Előzmény: MáriaMagdolna (440)
MáriaMagdolna Creative Commons License 2009.02.15 0 0 440
Grossbau, és ha ezeket a matuzsálemeket a kályhán magasabb fokozatra állítod nálad melegebb lesz? mert én úgyvettem észre, hogy megtartja magának a hőt a ventillátor részére, amit most egyenlőre nem szivesen használnék a tavaszi nagytakarításig.
Előzmény: Törölt nick (439)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.14 0 0 437

Hát te aztán jópofa vagy barátom! :)

 

Most pont engem fogsz kioktatni a témából???

 

Szerinted mi volt nálm, mikor bejött a -10fok?

 

Napi 5db hőtároló javítás + az újak telepítése.

 

Semmi újat nem tudsz nekem mondani ezen téren...

 

De azért köszi a hozzászólást! :)

Előzmény: Törölt nick (436)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.13 0 0 433
Nincs mit.
Előzmény: MáriaMagdolna (432)
MáriaMagdolna Creative Commons License 2009.02.13 0 0 432
Ez igaz! Köszi a segítséget!
Előzmény: Törölt nick (431)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!