Keresés

Részletes keresés

KAZola Creative Commons License 2006.06.02 0 0 160
Sziasztok! ...és ezt láttátok már? Én ezek között a linkek között leltem gyógymódot anno! Ajánlom nektek is! www.fejfajas.lap.hu
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.08 0 0 159
Búvároldalak böngészésekor ezt találtam: http://www.baromedical.hu/
Itten túlnyomásos kamrában tiszta oxigénnel kezelnek embereket, többféle panasszal. Sok más között migrénre is ajánlják a terápiát. Mondjuk nem reklám, mert elég borsos áron megy a dolog, de érdekes eljárás.
messengerina Creative Commons License 2006.03.12 0 0 158
Én azt figyeltem meg, hogy mióta fog.gátlót szedek kevesebbet fáj a fejem. Jóval! Igaz viszont, ha fáj, akkor sokkal jobban... A hátamba is kisugárzik, úgy fáj, mintha előlről, a vállam alatt átszúrtak volna egy lándzsával.
Viszont nem stresszes a munkahelyem, talán ez is közrejátszik a fájdalommentes időszakokban. A stresszes napokon, mikor már előre tudom, hogy nyűgös lesz, már megfájdul, szal bizti ez is benne van a kalapban.
Legutóbb a hideg-meleg-hideg-meleg frontrok gyors változásakor fájt, frankó kis hányingerrel, szédüléssel. Kólával és Cataflammal orvosoltam.

A mentáról így még nem hallottam fejfájással kapcsolatban, de ha segít, máris veszek egy növénykét. :)

Fájásmentes szép napot mindenkinek!
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.10 0 0 157
köszi, akkor felélesztem a mentabokromat :-)
Előzmény: 7241gabi (156)
7241gabi Creative Commons License 2006.03.10 0 0 156
Aha, sőt, a migrénnel járó szokásos hányás is enyhül tőle.
Előzmény: Törölt nick (155)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.10 0 0 155
ööö, csak úgy simán elrágcsálod?
megfigyeltem, ha elutazok innen, akkor pl. "nemitthon" sosem fáj a fejem. legutóbb is csak az elutazás napján fájt (ez szinte mindig így van), itthagytam egy csomó sz...rt magam után, amit nem fejeztem be mert nem fért bele az idômbe. három quarelin meg se kottyant neki csak nekem. másnap ébredés után is fájt, utána meleg zuhany a homlokomra és elmúlt. lehet, hogy valami stressz okozza.
Előzmény: 7241gabi (154)
7241gabi Creative Commons License 2006.03.10 0 0 154
Ha el kezd fájni a fejem, nyers mentát legelek (tartok az irodában és otthon is néhány bokornyit), és ha fél órán belül nem múlik, akkor tudom, hogy nem szimpla fejfájásról van szó. Jöhet az advil-cataflam kombó.
Előzmény: pétimi (152)
BlueBird Creative Commons License 2006.03.10 0 0 153

Én most két db algoflex fortéval értem el, hogy ne hasogasson meg lüktessen. Le vagyok tompulva rendesen : )

De még az is lehet, hogy kihányom az egészet.

Még gondolkozom rajta egy kicsit.

Nálam az a legrosszabb, ha már reggel így ébredek. Szerencsére ez nem túl gyakori mostanában.

Előzmény: pétimi (152)
pétimi Creative Commons License 2006.03.10 0 0 152

Sziasztok!

Már hónapokkal ezelőtt -amikor megtaláltam- beraktam kedvencek közé ezt a Topicot, bíztam benne, hogy majd megint "feléled". Azóta nincs halálfélelmem a fejfájásaim közben, amióta elolvastam a hozzászólásokat, és kiderült, hogy nem csak én szeretném "levágni a fejem" néha:)) Én kb 14 éve szenvedek, de az elmúlt 1,5 évben eldurvult a helyzet. Voltam már természetgyógyásznál, és kipróbáltam millió+1 gyógyszert, jelenleg csak a napi kb. 3-4 cataflam segít....Bár ez nem azt jelenti, hogy ettől elmúlik, de legalább enyhül. Nem tudom, kinek milyen tapasztalatai vannak, de arra már rájöttem, hogy ha kezdetben (amikor még csak éppenhogy fájdogál) nem veszek be gyógyszert, akkor annak a napomnak annyi!

 

Előzmény: BlueBird (151)
BlueBird Creative Commons License 2006.03.10 0 0 151
Nekem már harmadik napja fáj a fejem, a mai a legszarabb. Valami melegfront jön, de nagyon. Baromira hasogat és már reggel óta. A szex sem segített. Bár, éppen most múlt el a nőiességem, lehet, hogy van köze hozzá.
Előzmény: Hannibal ante portas (150)
Hannibal ante portas Creative Commons License 2006.03.10 0 0 150

Ma is gyötör a kínzó fejfájás, ami ráadásul még mintha összefüggésben is lenne a nőiségemmel. Nem tudom, vannak-e nektek is ilyen jellegű tapasztalataitok.

Timi

7241gabi Creative Commons License 2005.09.11 0 0 149

Egy gyógyfüves könyvben találtam (Michael Tierra, Duna Könyvkiadó, 1991. 159.p.):

 

Fejfájás

 

Belsőleg:

Készítsünk teát az alábbi gyógynövények egyenlő mennyiségeiből:

Scutellaria sp.

Valeriana officinalis

Rosmarinus officinalis

Chamomilla recutita

Mentha piperita

Igyunk meg 1/2-1/2 csészével minden órában a forrázatból (amit szorosan lezárt edényben készítünk el).

 

Külsőleg:

Dörzsöljünk a homlokunkra és a halántékunkra serkentő hatású olajat, pl. gyömbérből (Zingiber officinale), borsmentából (Mentha piperita), kúszó fajdbogyóból (Gaultheria procumbens), vagy "Tigris Balzsamot", "illóolajos balzsamot" (utóbbi kettő Kínából származó, kereskedelemben kapható készítmény).

 

Megjegyzés:

Gyakran oka a fejfájásnak a belek és a gyomor működési zavara, máskor viszont stresszes, feszült állapot, megint máskor a vese vagy a májműködés gyengesége eredményezi.

 

A borsmentás olajat kipróbáltam, meg ugyan nem szüntette, de nagyban csökkentette a fájdalmat, és elkerültem a hányást/hasmenést.

 

hirvike Creative Commons License 2005.08.10 0 0 148

Mindent elolvastam. Korrektnek tunik, en is belevagok.

 

Kitartast a gyakorlatokhoz!!!

Előzmény: 7241gabi (147)
7241gabi Creative Commons License 2005.08.09 0 0 147
Szia,  a Súlypontos beszámolóimat a Mér Futsz? - én a lábamért c. topikban találod.
Előzmény: hirvike (146)
hirvike Creative Commons License 2005.08.09 0 0 146

Meselj legyszi a Sulypontrol. Milyen volt a vizsgalat, mik a benyomasaid, megbizhatoak-e, es nem utolsosorban, mennyibe kerul a terapia?

7241gabi Creative Commons License 2005.07.11 0 0 145

qqqq időjáráááás!!!!!!!!!

Megőőőőrülök:-((

messengerina Creative Commons License 2005.06.27 0 0 144

Tudod mi jutott eszembe?

Hogy 15-16 évesen volt egy apróbb lovasbalesetem. Ennek következtében a deréktáji IV. vagy V. gerinccsigolyám alatt és felett elszakadtak a tartóizmok és a csigolya kb 1 cm-rel csúszott kijjebb a kelleténél. Az akkori doki szerint (adjunktus volt az Orthopéd klinikán) ez csak 40-50 évesen okoz problémát, nehezet ne emeljek vagy csak óvatosan, csinálhatok bármit, amíg nem fáj a derekam. Ez így okés is, nem kímélem nagyon, de nem is fáj. Továbbá van még egy "csinos" gerincferdülésem.

És ami eszembe jutott: kb 16 éves koromtól gyötörnek a fejfájások is! Bár utóbbi időben kezdenek ritkábban jelentkezni (kb. mióta fogamzásgátlót szedek), de azért még vannak rohamaim, az időjárásos fejfájást leszámítva.

 

Szóval, ha ettől a gerinc-dologtól van, akkor tán érdemes elmenni egy felmérésre...

Előzmény: 7241gabi (143)
7241gabi Creative Commons License 2005.06.21 0 0 143

Részlet a honlapról:

 

A fejfájás - beleértve a migrénes fejfájást is - nem ok nélkül lép fel.

Ha Ön súlyos fejfájástól szenved, próbáljon meg felállítani egy „ön-diagnózist” úgy, hogy elkezdi szisztematikusan sorra vizsgálni, azonosítani, megoldani vagy kizárni a gyakori lehetséges okokat.
Ennek a „szűrésnek” mindenekelőtt azzal kell kezdődnie, hogy Ön részt vesz egy testtartásjavító programban, amelynek során újra eddzük, „újra programozzuk” a csípő (medence), a gerinc, a vállak és a nyak testtartási izmait, hogy a nyakat és a fejet mind elölről, mind oldalról szemlélve pont függőleges helyzetben, közvetlenül a vállak felett tartsák.

Tapasztalataink szerint a klinikánkra kerülő krónikus fejfájásos esetek mintegy 50%-áért az ilyen jellegű testtartásbeli eltérések felelősek.


Amennyiben a fejfájásos panaszok a testtartási izmok edzésprogramjának befejezése után is fennállnak, segíteni tudunk érintett ügyfeleinknek abban, hogy további lépéseket tegyen ezen a diagnosztikus úton mindaddig, míg sikerül megtalálnia és megoldania fejfájásának konkrét okát/okait.

Előzmény: messengerina (142)
messengerina Creative Commons License 2005.06.20 0 0 142
Oké, majd számolj be! Nagyon kíváncsi vagyok. Aztán lehet, hogy én is meglátogatom őket...
Előzmény: 7241gabi (141)
7241gabi Creative Commons License 2005.06.20 0 0 141

Pénteken reggelre kaptam időpontot, majd beszámolok.

Az biztos, hogy hosszú futam lesz, fáj a sarkam (innen indult az egész), a vállam, a nyakam, szóval tiszta kripli vagyok.

Előzmény: messengerina (140)
messengerina Creative Commons License 2005.06.20 0 0 140

A linket mindjárt megnézem, de közben elkezdtem parázni ugyanis gerincferdülésem van és az egyik derékcsigolyám egy lovasbalesetből kifolyólag 1 cm-rel kijjebb csúszott, mert a tartó izmok elszakadtak (a doki anno aszonta, hogy 40-50 évesen okozhat majd gondot). Szóval baxus _akár_ ez is lehet oka a főfájásoknak :-(

Ellenben tegnap, amikor délután a  felhős idő jött, úgy hasogatott a fejem, hogy iszonyat. Bringával mentem hazafelé és minden egyes zökkenőnél (volt pár) majd' széthasadt a fejem. Otthonra viszont elmúlt... Érdekes, bizonyára szerepe volt a vérnyomásnak is benne.

Előzmény: 7241gabi (139)
7241gabi Creative Commons License 2005.06.20 0 0 139

Kicsit tallóztam a neten.

Sajnos az utóbbi napokban felmerült, hogy vmilyen tartáshibám van (egy sportsérülés vezetett rá), és ahol tudnák ezt javítani, megkérdezték van-e tartós/erős fejfájásom. Igen meglepődtem.

Ha vkit érdekel: http://www.sulypont.hu/magyar.html

messengerina Creative Commons License 2005.05.11 0 0 138

A Farkaserdőben csak a remek hangulat volt! :-)))

Egyébként mostanság (kop-kop) ritkábban fáj a  fejem, akkor is főleg időváltozáskor. Na akkor a nyakam, a vállam, a szemem, a mellkasom, ahogy kell. :-/ Lehet, hogy  a többit aprót már észre sem veszem...? :)

Előzmény: 7241gabi (137)
7241gabi Creative Commons License 2005.04.08 0 0 137

Helló Messi!

Lehet, hogy a Farkaserdőben volt vmi???

:-))

messengerina Creative Commons License 2005.04.08 0 0 136
Nekem most két napja "zsizseg" a fejem. Azaz: hasogat, szorítgat, nyomogat, de még csak "mocorog" valami... Gyógyszer még nem szedtem, próbálom kihúzni az időt, amíg lehet.
Előzmény: 7241gabi (134)
BlueBird Creative Commons License 2005.04.08 0 0 135

Aha, most van valami időjárás-változás, nekem ma reggel óta fáj.

És nem túl jó dolog így ébredni.

 

De már itt a hétvége, örüljünk ennek : )

Előzmény: 7241gabi (134)
7241gabi Creative Commons License 2005.04.08 0 0 134

Ah, el vagyok kenődve:-(((

Sikeresen bemutattam tegnap a munkahelyemen milyen egy jó kis roham...

lükepék Creative Commons License 2005.03.22 0 0 133
cukorka?? enisenis!! bar nem tudom, migren-e, de elegge ki tud utni.
de legalabbis kivancsi vagyok, mire harapnak igy a csajok.. en is kerdoiv, enis!!
Előzmény: s_vali (130)
Kisbolygó Creative Commons License 2005.03.22 0 0 132

Szia!

Tegnap elküldtem a kérdőívet.

Előzmény: buta Elizabeth (131)
buta Elizabeth Creative Commons License 2005.03.21 0 0 131

Szia Kisbolygó,

régi migrénes vagyok, meg fejfájós, szóval jöhet a kérdőív.

Jómagam a Fájdalomambulancia, szemészet ill. CT után kaptam meg végre a megfelelő tablettát: MESULID-ot veszek be, ha jön a baj. Szakmámból kifolyólag rengeteget írok, olvasok vagy ülök a monitor előtt. Asztigmatikus a szemügém, de ha beüt a baj, szinte semmit se látok, úgy fáj, csak lila karikákat és minden fény idegbajossá tesz.

Az én receptem: bogyó be, meleg tea, teljes csönd és sötétség.

Előzmény: Kisbolygó (119)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!