Keresés

Részletes keresés

06.virag Creative Commons License 2016.10.26 0 10 131514

Amiket leírtam tényeket az óraegyeztetés problémájáról az mind Benzing órákkal fordult elő. Az első eset kb. 10 éve, a másodiknak leírt eset 2016-ban. Idén!!!

Briconnal vagy Tipes-szel el sem lehet kezdeni a gyűjtést vagy bontást külső órás egyeztetés nélkül. Hibaüzenetet küld. A Benzing óráknál is meg kellene akadályozni az egyeztetés nélküli gyűjtést vagy bontást.

A Benzing órák forgalmazójával is konzultáltam az ügyről, tudott róla. Sőt a Benzing Clubsystem leírása alapján a gyártó is tud a problémáról (az angol és a német nyelvű verzióban is leírták a problémát). A Sportszövetségnek javasoltam, hogy vegye fel a kapcsolatot a gyártóval és/vagy a forgalmazóval, az időszinkronizálás kötelezővé tételével kapcsolatos szoftver frissítések elvégeztetésére.

 

Egyébként negatívumot nem írtam, csak a tényeket. A többi gyártót meg sem említettem a bejegyzésben.

Csak sajnos te kezdted el dícsérni az egyik rendszert, szerintem nem teljesen "jogosan".

Előzmény: Törölt nick (131510)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.26 -2 1 131513

Szinte biztos, hogy az történt, hogy egy Bricon gyűjtő antennán Bezing órával, hibás idővel indították a gyűjtést (figyelmetlenség) szezon elején és ez a hibás idő átment a Bricon órákra is.

Előzmény: Törölt nick (131512)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.26 -12 0 131512

Biztosan...

Remélem ideér majd az illetékes és megcáfolja!

Pont ez történt a közelben nem is olyan régen azzal a rendszerrel amit ezelőtti hsz-emben emlegettem.....

Szórják is plusszokat a delikvensek észnékün! :DDDDDDDDDDD

Előzmény: Törölt nick (131511)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.26 0 4 131511

Úgy van, ahogy 06. virág leírta. 

 

Előzmény: Törölt nick (131510)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.26 -14 0 131510

Ezt ugye a Bricon-ra akartad írni ????!!!!! 

Nagyon nem így van ahogy leírtad, és pontosan ez történt a Bricon rendszernél, pontosan így ahogy leírod!!! 

+ IGEN ezeket lehet véteni a Bricon rendszerrel !

 

Nagyon nem mindegy melyikre szórod ezt a sok negatívumot! 

 

 

Előzmény: 06.virag (131508)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.26 0 3 131509

Subi!

 

"túlszabályozott"ez az ország"

 

Ez még nem is lenne akkora tragédia, ha a szabályokat egyértelműen és következetesen alkalmaznák. Ez az élet minden területése vonatkozik.:(

Előzmény: subigalamb (131507)
06.virag Creative Commons License 2016.10.26 -2 19 131508

Csak lassan a Benzing rendszer dícséretével. Messze nem a legtökéletesebb...

 

A Benzing rendszernél külső óraegyeztetés (GPS-es vagy rádiójeles) nélkül is el lehet kezdeni a gyűjtés vagy bontás folyamatát. Ilyenkor a gyűjtőegység (CAN) belső órájához igazítja a tenyésztői óra idejét. Kerületünkben az utóbbi tíz évben háromszor esett ki egy egész egyesület (vagy annak a benzinges tagjai) az óra egyeztetés hiánya miatt. Kétszer a versenyszezon első versenyén fordult elő.

Az eltérés egyszer a dátumban több év volt. A tagok az érkezéskor vették csak észre a hibát, hogy a délelőtti érkezéskor, a tenyésztői órájuk éjszakai időt mutatott (a dátum eltérése fel sem tűnt nekik).

Egy másik esetben az előzetes versenylistán az egyik egyesületé volt az első ötven galamb. Az egyesületi versenylista előbb zárult, minthogy más egyesületbe galamb érkezett volna. Az indult létszám több mint ötven százaléka került fel az előzetes listára. Ellenőrzéskor derült ki, hogy az összes tag órája valamint a gyűjtőrendszer órája (CAN idő) egyformán kb. 6 percet késett. Sem a gyűjtéskor, sem a bontáskor nem volt külső óra egyeztetés. A tenyésztői órák egyeztetése a CAN idejéhez történt, óra késés vagy sietés sem volt (esetleg 1-2 mp).

Minden esetben az egyesületi tagok figyelmetlensége is vezetett a hibához. De ilyen módon akár szándékosan is lehet ....

BÁRMELY TÍPUSÚ GYŰJTŐRENDSZER ESETÉN, KÜLSŐ ÓRAEGYEZTETÉS NÉLKÜL NEM LENNE SZABAD ELKEZDENI SEM A GYŰJTÉS SEM A BONTÁS FOLYAMATÁT! EZT SZOFTVERESEN KELLENE MEGAKADÁLYOZNI!

 

Más: Derby, Maraton, Olimpiai, Nemzeti, Royal gyűrűs galambok gyűrűszámát szabályos formátumban felvinni nem lehet. Az országkód helyére a HUDE, HUMA felvitelt engedi, de nincs HUOL, HUNE, HURO. A magyar gyűrűszámnál nem fogad el alfanumerikus karaktereket (D, M, ...stb), viszont egy angol gyűrűs galambnál már elfogadja. Elszomorító, hogy 15-20 év alatt a gyártó ezt a problémát még nem oldotta meg.

 

Amit hét pontban felsoroltál hibákat, azok általában nem a gyűjtőrendszerek hibái. Legtöbbször a tenyésztők vagy a gyűjtést végző személyek hiányos ismereteire vezethetők vissza. Nem olvassák el a kezelési útmutatókat, nem annak megfelelően végzik a gyűjtés vagy bontás folyamatát. Össze-vissza nyomkodják a gyűjtőrendszer vagy a tenyésztői óra gombjait. Nem a leírás szerinti nyomtatót vásárolják meg. Nem végeznek az első versenyszerű használat előtt próbaversenyeket. Sokan a dúcban az antennát fém felületre helyezik és csodálkoznak, hogy nehezen érzékeli a gyűrűt. Pedig a leírásban benne van az antenna javasolt elhelyezése.

 

Gyűjtés során, amikor a galamb lábát a chipgyűrűvel a gyűjtőrendszerhez kell tartani, megjelenik a galamb gyűrűszáma a kijelzőn. Azt a számot össze kell hasonlítani a galamb versenygyűrűjével és ha egyezik, akkor kell az OK gombbal elfogadni. Ha az OK-ézás hiányában esetleg a következő galamb lemarad az a gyűjtést végző személyek hibája. Nem ellenőrizték a következő galamb gyűrűszámot. A tenyésztő sem követte figyelemmel a gyűrűzés folyamatát.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (131506)
subigalamb Creative Commons License 2016.10.26 -2 3 131507

Az a baj,hogy (főleg a rendszer váltás óta)az ügyvédek országa lettünk!Mindenhová betették a lábukat,mindenféle törvényeket és jogszabályokat lobbiznak ki ,hogy minél többet tudjanak zsebre tenni.Lassan oda érünk ,hogy az engedélyük(vagy a közbejárásuk) nélkül már szarni sem lehet elmenni a wc-re!Hála és köszönet a mohóságuknak,pénzéhességüknek!Sajnos már egy kicsit(nem is kicsit)"túlszabályozott"ez az ország!

 

Előzmény: golubar (131499)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.26 -12 2 131506

Van kis időm , bővebben kifejtem.....

 

Van szerencsém régiós gyűjtőhely munkálataiban részt venni, talán az összes típusú rögzítővel találkozom heti szinten.

 

Ami szenvedést látok Benzing-en kívül, az  számomra ebben a században a felejthető kategória leginkább! 

Az egyik nem veszi a chip jelet- pedig múúúthéten még vette - , a másik nem ismeri fel az atomórát, a 3. magát az órát, a 4. -nél csak az indítás pillanatában kell atomóra, azt nyugodtan le lehet húzni, az 5. -re panaszkodnak , hogy az érkezett galambot nem rögzíti, nem írja ki pedig az órába benne van , a 6. -nál "OK"-ézgatni kell gyűjtésnél azt ha lemarad hát lemarad a galamb is, a 7. nem kompatibilis a nyomtatóval.

Hosszasan sorolhatnám, az 7 legáltalánosabbat ragadtam ki! 

 

Benzingnél biztonságosabb és egyszerűbb rendszert ÉN még nem láttam és tapasztaltam!

 

Kódolt chip-ek, persze a szakbarbárok ezt is leveszik - csak a szolgáltatón múlik ezekkel mi történik, ha ilyenre akadnak! 

Szerintem a legfejlettebb az összes közül és folyamatosan fejlesztik is! - Lásd pld m/p számolás, sms küldő funkció - JELENTÉSNÉL még a későbbiekben nagyon fontos lehet!!! - 

Gyűjtés-bontás pofonegyszerű egy gombnyomás! 

 

Elképzelhetetlennek tartom, hogy ebbe bárki bele tud piszkálni, vagy trükközni, még más  - ezt a mondatot nem folytatom- .......

Előzmény: Törölt nick (131496)
yüz karasi Creative Commons License 2016.10.25 -8 0 131505

,,,"(mert vagy küldött, vagy köz lehet a gyűlés, mindkettő nem.)",,,

Nem tudom, ez a legutóbbi küldött volt-e vagy köz, de egy barátomat nem engedték be,,,:-(

Megérdemelték volna, hogy rájuk rúgja az ajtót,,,

Vajon mit takargat "dicső" vezetőségünk? ,,,:-(

Előzmény: golubar (131499)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 0 0 131504

Repült egy tubsi! :)

 

Előzmény: Törölt nick (131495)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 0 3 131503

 ,,ott maradtak a begyüjtött galambok a gyüjtőhelyen."

 

Erről nem is hallottam-:)

Előzmény: dart-40 (131502)
dart-40 Creative Commons License 2016.10.25 0 3 131502

Sőt, még olyan is akadt, hogy sehova sem vitték őket, ott maradtak a begyüjtött galambok a gyüjtőhelyen. ( Persze, nem is volt veszteség :)

 Ezztel együtt : Mi vagyunk a Bajnok ! :D

Előzmény: Törölt nick (131498)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 -1 2 131501

jajjjmmmá na!

Előzmény: Törölt nick (131498)
frici608287 Creative Commons License 2016.10.25 -1 1 131500

Mi már átalakultunk,töröltek minket mindenhonnan,így mi már túl vagyunk a nehezén.

Civil társaságként működünk,mert mint egyesület már nem vagyunk semmilyen szaknévsorban.

Előzmény: golubar (131499)
golubar Creative Commons License 2016.10.25 -1 2 131499

Az indíték a Norvég alapok elosztásának újragondolása volt. Meg az a sok 50000 amit az ügyvédek kaptak minden átalakításért.

Többségük, egy év alatt nem lett elfogadva. Most úgy néz ki, a kormány "meggondolta" magát

Kérdés, mi  legyen a folyamatba lévő ügyekkel? Lesz-e rendbírság a mulasztásokból? A N.A.V.-nál csak az látszik, hogy nem alakultál át, és vissza se tudsz alakulni, közbe az idő meg múlik. Azon meg szarakodunk, hogy nem átlátható, ha az van a jegyzőkönyvbe, hogy küldöttközgyűlés.(mert vagy küldött, vagy köz lehet a gyűlés, mindkettő nem.)

Igaza van  a barátunknak. "Szép sport lenne ez, csak sok a köcsög"

Előzmény: Törölt nick (131491)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 0 6 131498

Ez az a hely, ahol a Kutyba begyűjtött galambokat Grimmából eresztik?-:)

Előzmény: Törölt nick (131497)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 -2 1 131497

Írnám, hogy Te vagy az Én párom, deeeee félreérthetnék..... ;)

Előzmény: Törölt nick (131496)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 -2 6 131496

Tehát:

A felvilágosult magyat galambász-

1. a Derbyben röptet

2. Benzing elektromos rögzítőt használ

3.?

.

.

.

:-))))))))

Előzmény: Törölt nick (131488)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 0 0 131495
Előzmény: Törölt nick (131487)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 -2 1 131494

Tavasszal megtárgyaljuk..... :)

Előzmény: Törölt nick (131493)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 0 2 131493

Mert?

Előzmény: Törölt nick (131492)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 -3 0 131492

Jól? -nem-nem......

Előzmény: Törölt nick (131491)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 0 2 131491

Közvetlenül legyen mindenki a versenykerület tagja, azon keresztül( közvetve) a szövetségé. A ,,civil" mint  helyi közösségek ( gyűjtőhelyek) maradhatnaknak. Nem tudom minek variálták össze-vissza a dolgot? A jövő ez lesz, ha akarjuk, ha nem. A Villám így működik. Jól? Igen. 

Előzmény: frici608287 (131489)
frici608287 Creative Commons License 2016.10.25 -2 2 131490

A jogászok elvárják, hogy a galambászok jogászok is legyenek.

Ez olyan,mintha mi meg azt várnánk el a jogászoktól,hogy Ők meg galambászok legyenek!

Téboly a köbön!

Csak elmondom,hogy 2 évvel ezelőtt beszéltem egy illetékessel az új Alapszabály készítési egyesületi kötelezettségről.

Elmondtam, hogy mi egyszerű emberek vagyunk,mi erre képtelenek vagyunk,jogászokra meg nincs pénzünk.

 Lényeg a lényeg,hogy jogászok által készített új Alapszabályok zöme sem felel meg a törvényi követelményeknek, így vissza kell őket dobálni.

Akkor tőlünk mit várnak ???????

Előzmény: subigalamb (131478)
frici608287 Creative Commons License 2016.10.25 -3 2 131489

Civil társaságból már nem fogunk visszakozni egyesületbe!

Ha vissza kellene (esetlegesen),akkor vége a történetnek.

Mégegyszer nem lesz olyan őrült,aki azon a tortúrán,amin végig kell menni,végig viszi a történetet.

Marad akkor 3 lehetőség.1. átlépünk még létező egyesületbe,és annak leszünk kihelyezett vidéki csoportja

                                     2. Illegalitásba vonulunk

                                     3. A Szövetség átreformálja az alapszabályt és kitalálják, hogy mindenki egyénileg űzi a sportot egyesületeken kívüliként.

 

A legvégső megoldás felhagyunk ezzel a sporttal.Majd valami lesz.Már egyébként is sokaknak van tele mindenfélével a hócipője.

Előzmény: golubar (131482)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 -5 1 131488

Szia !

 

 

Hivd Gajda Gergőt +36706016090, a Benzingnél alább ne add!

Előzmény: Törölt nick (131487)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 0 0 131487

Üdv.Mindenkinek  Mega, vagy Benzing órát keresek. Aki tud hívjon. Tel:704452686  

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.24 -4 4 131486

Nem lehet mindent a jogászokra fogni. Vannak itt nagyobb hiányosságok. Az elmúlt évek ,,rázós " ügyeit is kivétel nélkül amatőr módon félrekezelték.

golubar Creative Commons License 2016.10.24 0 0 131485

30-406-28-33Ez biztos jó.

Előzmény: asgalamb (131484)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!