Keresés

Részletes keresés

cinege48 Creative Commons License 2013.02.11 0 0 1951

Szia Anett2010,

 

Nagyon köszönöm a választ, megnyugtatsz, hogy jó orvost választok. Már jövő hétfőn megyek hozzá megmutatni, hogy miről lenne szó. Sokan járnak hozzá az Uzsokiba? A műtét TB alapon történik, ugye?  Sokat kell várni, mire be tud ütemezni a műtétre szerinted?

Előzmény: Anett2010 (1949)
Anett2010 Creative Commons License 2013.02.11 0 0 1950

Köszönöm a választ!

Előzmény: cinege48 (1944)
Anett2010 Creative Commons License 2013.02.11 0 0 1949

Szia!

 

dr.Pánics István nagyon jó orvos, szépen és jól végzi a műtétet! Nyugodtan rábízhatod magad.

Előzmény: cinege48 (1948)
cinege48 Creative Commons License 2013.02.11 0 0 1948

Sziasztok,

 

Valaki segítene nekem, hogy milyen orvos a dr. Pánics István az Uzsokiban? Mondana pár szót róla valaki? Nyugodtan válasszam őt bütyökműtéthez? Olyan lett-e a lábatok a műtét uán, amilyet szerettetek volna? Előre is köszi a válaszokat.

cinege48 Creative Commons License 2013.02.11 0 0 1947

Szia Icir,

 

Köszönöm a megnyugtató választ, mert egy másfél hete még nagyon szomorú lettem, amikor olvastam itt a fórumon, hogy 4-5 hétig ki sem mozdult a lakásból a hozzászóló.

Magamban már eldöntöttem, hogy belevágok, anélkül, hogy tudtam volna ez mivel jár.

Azután olvastam a fórumot és kezdtem lehervadni.

Neked is eltörték a nagylábujjadat? Meg kalapácsujjad is volt a II. ujjadon? Nekem már vagy 35 fokban el van görbülve a nagylábujjam és kalapácsujj lett a II.-on. Sajnos már mezítláb olyan bénán megyek és olyan bizonytalannak érzem magam. Én már nem vagyok fiatal, mert 48 éves elmúltam, de azt mondtam magamnak, hogy nem vagyok én még olyan öreg, hogy ez így maradjon, vagy még esetleg rosszabb legyen.

Neked milyen lett a nagylábujjad, egyenes?  Budapesten műtöttek? Esetleg tudsz ajánlani orvost?

Előzmény: icir (1946)
icir Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1946

Szia Cinege48!

 

Egy nap híján három hétig voltam itthon, jan 15-én műtöttek, de a múlt héten már dolgoztam, nem volt smemi gond (nekem is megoldható a láb polcolás) . Szerencsém volt mert a hét elején tudott vinni a férjem, de utána már én vezettem, azzal sem volt probléma. Holnap megyek vissza a dokihoz ellenőrzésre, meg megbeszélni a másik lábam műtét időpontját. 

Nekem a bütyök rész egyáltalán nem gond, a kalapácsujjon -már csak múlt idő :)-a drót miatt kényelmetlenebb a csizma viselet, a drótot ézem, hogy szúr. (csizma: Tesco-ban vettem egy széles orrú, másfél számmal nagyobb velúr utánzatú csizmát, ami most állítólag nagyon menő, én fel nem vettem volna amúgy..., kezelő cipőm nekem nem volt, nem is éreztem hiányát. Itthon tépőzáras szandált használok)

Előzmény: cinege48 (1936)
szecsili Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1945

Mivel érzéstelenítve volt, nem fájt, egy kis feszítő érzés volt, amikor vette ki, nekem a csavart is akkor vette ki a doki, talán 1-2 pillanatig azt is éreztem, ahogy csavarozta ki, de nem volt vészes, főleg, hogy akkor műtötte a másik lábamat, ez ahhoz képest semmi sem volt. Utána meg egyáltalán nem fájt. Varratszedés 1 hét mülva volt és addigra szinte össze is forrt a helye. Ettől ne félj!

Előzmény: Anett2010 (1942)
cinege48 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1944

köszönöm neked is a választ.

Előzmény: szecsili (1941)
cinege48 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1943

Szia, 

köszömöm szépen a választ és a bátorítást. Azt hiszem belevágok.

Neked meg mielőbbi gyógyulást!

Előzmény: Anett2010 (1940)
Anett2010 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1942

Kedves Cinege48!

Köszönöm válaszod, de azt szerettem volna tudni, hogy fáj-e a drót kiszedés?

Köszönettel: Anett2010

Előzmény: szecsili (1941)
szecsili Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1941

Cinege48!

Meg tudom erősíteni Anettet!

Anett!

Ne félj a drót kivételtől. Nekem ugyan a mütét után 7 hónappal vették ki, helyi érzéstelenítésben, és 2 kis varatom lett. Járásban nem befolyásolt egyáltalán.

Előzmény: cinege48 (1936)
Anett2010 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 1940

Szia! Tapasztalatom szerint a 3 héttel minimum számolnod kell, de az elképzelésed nem lehetetlen! A műtétet javasolni tudom, sok szerencsét.

Előzmény: m~m~ (1935)
Anett2010 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 1939

Sziasztok! Nem régen volt a bütyök műtétem. Az orvos kb. 1,5 hónap múlva veszi ki a "drótokat".

Szeretném tudni, mire számíthatok és mennyire fáj....

Köszönöm segítségeteket!

tesoska Creative Commons License 2013.02.07 0 0 1938

Köszi Agárdirén, megpróbálom a nővért felhívni!

Előzmény: Agárdirén (1937)
Agárdirén Creative Commons License 2013.02.07 0 0 1937

Tesoska! Uzsokiban műtöttek, az én orvosom csak egy lábat vállalt (dr,Pánics István) Javaslatom: az Uzsoki honlapján az ambulanciák, orthopedia címszónál felsorolják telefonszámmal az ott műtő orvosokat. Vagy felhívod őket az ambuláns rendelésük ideje alatt és megkérdezed, vagy az emeleti orthopedia kórtermeknél a Szilvia nevű főnővér biztosan tud segíteni az orvosválasztásban, ő reggeltől kora estig van ott. Ha más konkrétabb javaslatot nem ír valaki.

 

Előzmény: tesoska (1933)
cinege48 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 1936

Sziasztok,

 

Még új vagyok itt, csak pár napja olvasom a hozzászólásokat. Nekem is mindkét lábam bütykös, plusz még a jobb lábamon már kalapácsujj is kialakult. Már évek óta gondolkozom a műtéten, csak egy gondom van, hogy a munkahelyemen nem hiányozhatok 2 hétnél egyszerre hosszabb ideig. Ahogy olvasgattam a hozzászólásaitokat, úgy vettem ki, hogy műtét után legalább 4-5 hétig ki sem tud az ember mozdulni otthonról. Csak otthon tud minimális terheléssel ellenni. Én úgy terveztem, hogy a varratszedés után egy kicsivel kezelőcipőben simán el tudok menni már dolgozni. Mivel ülőmunkát végzek és csak 4 órát vagyok délelőtt a munkahelyen, ott sem gond, hogy felrakjam a lábam. Szerintetek ezt meg lehet csinálni vagy felejtsem el az egész műtétet, mert 2 hét után ezt még nem fogom tudni megcsinálni? Előre is köszönöm a válaszotokat.

m~m~ Creative Commons License 2013.02.06 0 0 1935
m~m~ Creative Commons License 2013.02.06 0 0 1934

Sziasztok!

Valaki tud erről valamit esetleg? Vagy valakinek műtötték itt a lábát?
Sajnos nekem is mind két lábamon van bütyök és jó lenne tőle megszabadulni, mert elég csúnya!

tesoska Creative Commons License 2013.02.05 0 0 1933

Segítséget kérek azoktól, akiknek az Uzsokiban történt a bütyökműtéte. Nincs orvosom, ide kaptam beutalót és olyan orvoshoz szeretnék menni, aki megműti egyszerre a két lábat kalapácsujjal együtt, és ezt altatásban végzi. A jó orvos kiválasztása szerintem az egyik legfontosabb, ebben kérek segítséget. Köszönöm előre is!

szecsili Creative Commons License 2013.02.02 0 0 1932

Szia Hanita!

Nekem is megröntgenezte most mind a két lábamat. Egyiket a csavarkivétel miatt, másikat meg a mütét utáni helyzet miatt, azt mondta rendben van. Én is láttam a röntgent, nagyon érdekes a frissen mütött lábamnál amit a csonttal csinált, hogy ne legyen bütyök, meg láttam benne a csavart a lábfejemben, ami lehetőleg minél tovább maradjon benn. Meg vagyok elégedve a formájával külsőleg. Én most azért viselem lényegesen könnyebben, mert nyáron kalapácsújj is volt, meg még a kisújjamnál is csinált valamit, most meg csak a bütyöknél. Sokkal könnyebb most, mint akkor volt. A lábamnak megfelelő méretű cipő nekem sem menne fel, most 39-es megy rá. Nekem valamiért nem kényelmes a kezelőcipőm, itthon tépőzáras szandálban vagyok, az a rendes méretű. Még nekem is fásli van rajta, hétfőn levehetem elvileg. Van biptron lámpám, azzal is kezelgetem. További gyógyulgatást! Szép napot szia!

Előzmény: HANITA33 (1931)
HANITA33 Creative Commons License 2013.02.02 0 0 1931
Szia Szecsili! Jól vagyok köszönöm.. Én még nem próbáltam cipőt húzni,mert még duzzadt a lábam, de ha elmegyek befáslizom, zoknit húzok rá és felveszem a kezelőcipőt. Én heti kétszer járok terápiára és gyógytornára. Műtéttől számîtva a 6.héten kell visszamennem a dokihoz. Csinál röntgent és ha ott minden rendben gyógyultá nyilvánít és jöhet a bal lábam.....:-)
szecsili Creative Commons License 2013.02.02 0 0 1930

Szia Hanita33!

Rendben volt, meg sem éreztem, azt hiszem semmit sem vesztettem a kis csúszással. Jól vagyok szinte teljesen. Jól tudok menni, csak hát cipőviselési gondom van. Már jövök-megyek persze a férjemmel és óvatosan, kicsit duzzadt, ezért csak egy nagy velúr csizmát tudok felvenni, de az meg a másik lábamra nagy, nem jó így benne, de bízom benne, hogy majd lassan fel tudok venni régebbi cipőmet is. Most a sebemet "nyalogatom" és finoman tornáztatgatom. Azt mondta a doki, hogy ha panaszom van menjek, egyébként most nem vagyok visszarendelve. Te hogy vagy?

Előzmény: HANITA33 (1929)
HANITA33 Creative Commons License 2013.02.01 0 0 1929
Szia Szecsili! Nem voltam pár napig.. Mi volt a varratszedésen? Minden ok? Mit mondott a Doki?
Agárdirén Creative Commons License 2013.01.31 0 0 1928

Hanita33 és Cocer! Mindkettőtöknek köszönöm a nekem nagyon hasznos segítséget! A lábújjmozgatást csináltam, de nem olyan precizen ahogy Cocertől olvastam. Köszönöm! Gyógyulást és türelmet mindenkinek.

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.30 0 0 1927

Nagyon szívesen tettem.

Előzmény: szecsili (1926)
szecsili Creative Commons License 2013.01.30 0 0 1926

Szia Cocer!

Szerintem mindannyiunk nevében köszönöm. Nekem most lesz pénteken 3 hetes a lábam magam módján próbáltam tornázgatni finoman, de jó, hogy ezt megosztottad! Köszi, szia

Előzmény: Törölt nick (1925)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.30 0 0 1925

Lábujjmerevséget csökkentő gyakorlatok:

 

http://www.permanente.net/homepage/kaiser/pdf/323.pdf

 

Azok kedvéért, akik nem tudnak angolul röviden összefoglalom a fenti weboldalon található gyakorlatokat.

 

1-2. héten nem kell tornáztatni. Pihentetni és felpolcolni szükséges a lábakat.

 

A 3-4. héten végzendő gyakorlat lényege, hogy a nagylábujjat, a tövénél megfogva, felfelé hajlítjuk és megtarjuk ebben a pozícióban kb 10 másodpercig (ahogy a képen látható) és ezt 3x ismételjük. Majd lefelé is ugyanígy. Ezt a gyakorlatsort naponta 3x kell ismételni.

 

5-6. héten ugyanazt végezzük, mint a 3-4.héten, de már naponta kb 6x.

 

A 7. héttől lehet próbálni a lábujjhegyre állást kb. 10 másodpercig. A lépcsőzést is ajánlja, valamint ettől az időszaktól kezdődően a második oldalon található gyakorlatot. Itt is megfogjuk a nagylábujjat egyik kézzel a tövénél, a lábfejet a másik kézzel és meghúzva a nagylábujjat, egyenesen tartva felfelé emeljük (nem hajlítjuk) és megtartuk 10 másodpercig. 3x ismételjük. Ugyanezt megcsináljuk lefelé is. Naponta kb. 6x ismételjük.

 

Mielőtt bárki is elkezdi a lenti lúdtalp, valamint a fent olvasható lábujjmerevség csökkentő gyakorlatokat, mindenképpen kérdezze meg az orvosát!!!

HANITA33 Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1924
Szia Agárdirén! A műtétem óta eltelt 2és fél hét. A gyógytornát a varratszedés után kezdtem el. A torna nagyon finom kis mozdulatokból áll. Lábfej előre hátra mozgatása és a lábujjamat próbáljuk behajlítani ameddig tudom , és még masszázst is csinálnak ami nagyon jólesik!!! A lábamra még nem állhatok rá másfél hétig.. De nagyon szépen gyógyul és egyáltalán nem fáj...
icir Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1923

Igyekszem kímélni, bent is felpolcolt lábbal ülök majd többnyire. Ha nem kell értekezni akkor ez nálam megoldható. Autót egyelőre nem vezethetek, de az elején hoznal-visznek (remélem :))

szecsili Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1922

Nekem is az első lábamnál is kb 6 hét után mondta a doki, hogy mozgassam, tornáztassam, addig ne, hadd gyógyuljanak a csontok. Most is így lesz szerintem. Elég korán mész dolgozni, bár én is jól érzem magam, de vigyázz, azért, ha sokat lógatod a lábad meg fog dagadni, ha teheted polcold fel. 

Előzmény: icir (1921)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!