Keresés

Részletes keresés

ninovarga Creative Commons License 2010.01.25 0 0 11488
Igen, igen, de azért egy kicsit macerás a "krumplicsíra-effektust" megfelelően kezelni. Fityeházon a konténeres kivik a szabadban telelnek "nyakig" perlitben. Kutyabajuk!

Persze, azt kellene kikísérletezni, hogy milyen fenológiai fázisban levágott vesszőket lehet spontán meggyökereztetni. Lehet, hogy ebben áll a titok.
Előzmény: Island* (11486)
szaguaro Creative Commons License 2010.01.25 0 0 11487
Az önporzós általában már a 2. évben terem, tehát valőszinüleg ez nem az. A nőivaruak kb. az 5-6. évben, a himek 3-4 évre virágoznak (legalábbis nálam) de van olyan 6 éves nőivaru, ami még nem virágzott. Hiába na, tudomásul kell venni, hogy a nők mindig késnek! :-))
Előzmény: Törölt nick (11485)
Island* Creative Commons License 2010.01.25 0 0 11486

János!

 

Miért probléma, ha hajt a kiwi bent? Nálam is elkezdték, sajnos nem tudtam 0 C körüli helyet biztosítani nekik. (+6 +8 C körül vannak a leanderek társaságában)

 

Szerintem ebben az esetben a kitelepítést későbbre kell halasztani, mint egy pihenő állapotban lévő növénynél, és a kiszoktatásra kell még ügyelni, hogy az erős tavaszi napsütés ellen árnyékos/félárnyékos helyen kell szoktatni kb. 2 hétig a növényeket. Vagy????

 

Másik: nagyon jó hírem van, nem bírtam magammal és a december közepén ledugványozott kiwiágak cserepébe bele kellett ma kukkantsak. Mivel felül elkezdtek hajtani, ez általában már jól jelzi, hogy valami beindult a cserépben....

Óvatosan leütögettem a cserepet és láss csodát néhány vékony kis gyökérke volt már a földlabda szélén. :))))

 

Előzmény: ninovarga (11479)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.25 0 0 11485
Hogy bonyolitsam a dolgot a mininek is van önporzós és nem önporzós változata.Azért gondoltam,hogy az általad emlitett nem önporzos mert azt mondtad már korosabb és még soha nem termett.Persze ennek lehet az is az oka,hogy ha mindig csutakra vágták nem is volt virágja,igy a gazda előbb eressze el,hogy a virágból kiderüljön egyáltalán milyen virágot hoz.Ezzel nincs olyan metszési macera mint a szörösnél "csak"be kell igazitani a helyére ahová szánjátok.Itt a metszés elsősorban esztétikai szerepü nem élettani.
Igy ha kiderül/virágjából/,hogy porzó vagy termő növény akkor meg kell venni a hiányzó párt/porzót vagy termőt/azt valahol a közelében telepiteni kell./Nekem egy lugas egyik oldalán van a termő/ezt látod a képen amit felraktam/vele szemben van a porzó.most mindkettöt ugy metszem,hogy jól nézzen ki a lugas.
Előzmény: Gizellamama (11480)
Mediterránum Creative Commons License 2010.01.25 0 0 11483
Ma reggel -6 fok volt megvédett bennünket a felhőzet.Most szikrázó napsütés van -3 fok.Reméllem estére beborul,mert külömben reggelre -14 fok is lehet.
Előzmény: Floo2 (11468)
Mediterránum Creative Commons License 2010.01.25 0 0 11482

Most, hogy a képeket látom nem főnix pálma hanem Syagrus romanzoffiana pálma.

Nagyon szép növény, ellenálobb a kókuszpálmánál.Idősebb korában -7-8 fokot is bir károsodás nélkül.

Előzmény: Törölt nick (11464)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.25 0 0 11481
Köszönöm,értem.Az őszi dolog az ugy volt,hogy adodott a helyzet amit nagy kár lett volna kihagyni mert máskor/tavasszal/már nem adodott volna.Most akkor valahogy meg kell oldani a pár fok visszalépést.
Előzmény: ninovarga (11479)
Gizellamama Creative Commons License 2010.01.25 0 0 11480

  Közben míg én itt lassan gépelgettem a kérdésimet  részben már meg is kaptuk. Viszont akkor, amikor már egyszer elrontották,  mert ugyan ki nem vágták , mert sajnálták , de a föld felett kb.50cm -re már több éven keresztül visszavágták . Most

úgy néz ki , mint egy nyelére állított rövid nyelü söprü .Most mit kellene tenni vele?

A másik kérdésem hogy , ha lesz párja azt ugy kell -e először kezelni mint a szőröst ,vagy más módon?

 

 

 

ninovarga Creative Commons License 2010.01.25 0 0 11479
Ez a 0 - +2 fok feletti hőmérsékleti tartomány veszélye a bent teleltetett növényekre nézve. Csak annyit lehetne vele tenni, hogy alig-alig 0 fok fölött tartani a hátralévő időben.
Ezért beszélünk le mindenkit az őszi növényvárárlásról és házilagos tárolásról. Erre irányuló szándékuktól magam is sokakat eltérítettem, azt tanácsolva, hogy a vásárlást és ültetést halasszák tavaszra.
Előzmény: Törölt nick (11472)
Gizellamama Creative Commons License 2010.01.25 0 0 11478

  

Köszönöm a képet! nem tudom hogy kinek van  és azt sem hogy ki ér rá az én

ismereteimet bővíteni. Tehát a mini kiwi is kétlaki, mint a szőrös valószinü azért nem termett még idáig mert nincs párja. Látom a mininek is a porzós virágai olyanok mint a

szőrősé.Vagyis egy szál virág több felé elágazik, így most már ha virágzik legalább annyit megtudunk állapítani, hogy melyik nemhez tartozik.A metszéséről még írhatnál, mert vot aki azt írta itt, hogy kell más azt, hogy nem ,akkor most hogyis van? Mert ha másnak akarok segíteni akkor má ne hüjeséget mondjak.

Köszönöm mégegyszer!

Előzmény: szaguaro (11461)
ninovarga Creative Commons License 2010.01.25 0 0 11477
Helyesen mondod, formát kell nekik adni, attól függően, hogy milyen lugast akarsz kialakítani belőle.
A minikivit azért lehet akár kerítésre is futtatni, mert egyrészt nem igényel olyan vesszőket a terméshez, mint a nagy, másrészt bármennyire bőven terem is, felületegységen ez nem jelent olyan tömegű termést, mint a nagyé. Ennélfogva nem kell hozzá olyan masszív támrendszer.
Előzmény: Törölt nick (11475)
ninovarga Creative Commons License 2010.01.25 0 0 11476
Budapest kivilágosítva, avagy városi hősziget hatás:
ninovarga Creative Commons License 2010.01.24 0 0 11474
Néha előfordul, hogy kétes kimenetelű vállalkozás.
Előzmény: pz07 (11473)
pz07 Creative Commons License 2010.01.24 0 0 11473
Nem vagyok én szakértő, csak egy kicsit utánaolvastam a neten.
Előzmény: ninovarga (11470)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.24 0 0 11472
Mi van akkor ha a teleltetőben/5fok/beindult a Gold kiwi/termő is ,porzó is/:gold kiwi
Floo2 Creative Commons License 2010.01.24 0 0 11471
Gondolom ilyenkor befagy a tenger a déli országrészben, és nem érvényesül a tengervíz hatása :)))
Előzmény: ninovarga (11469)
ninovarga Creative Commons License 2010.01.24 0 0 11470
Látod, vannak itt minikivi szakértők. Ezek szerint jó párosításod van. Ebből a minikiviből, úgy gondolom, érdemes lenne egy terebélyesebb lugast kialakítani, lévén, hogy területegységen kisebb tömegű termést nyújt, mint a Hayward. Sőt, a minikivi falszerűen kialakítva is terem, mivel nem igényel olyan típusú termővesszőket, mint a nagy.
Előzmény: Törölt nick (11467)
ninovarga Creative Commons License 2010.01.24 0 0 11469
Távolabbi kilátások keddtől péntekig:

Többnyire erősen felhős lesz az ég, de időnként és helyenként csökken, felszakadozhat a felhőzet. Kedden és szerdán főként a déli országrészben várható havazás....
(Azaz ismét a déli, különösen a délnyugati országrészt örvendezteti a "mediterrán" klímahatás rendkívül "előnyös" oldala!)
Hát ez az a bizonyos MEDITERRÁN hatás!
Előzmény: Floo2 (11468)
Floo2 Creative Commons License 2010.01.24 0 0 11468
Sajnos csütörtök hajnalra ismét veszélyes helyzet lesz!
-20-25 fokok sem zárhatóak ki!
pz07 Creative Commons License 2010.01.24 0 0 11465

Szóval az Anna a lány, neki csak termős virágai vannak, a virágpora nem működőképes. Ez hozza a termést. A beporzáshoz kell egy fiú is, aki adja a jó minőségű virágport. Ő a Meader. Neki a termős része nem működik, így soha nem is lesz gyümölcs. Egyik a másik nélkül teljes értékű dísznövény, de gyümölcs csak akkor van, ha együtt vannak. Ezért kétlaki a kivi.( egyik lak a fiú, a másik a lány)

A Meader egy univerzális porzó az arguta kiviknek. Az Anna párja. Vele működni fog, lesz gyümölcs.

Előzmény: Törölt nick (11463)
farkasetus Creative Commons License 2010.01.24 0 0 11462

Szia!

Az Egzotikus Dísznövények csomagküldőnél is van a körte alakú 4500-ér konténeres!

Előzmény: földiboszorka (11445)
szaguaro Creative Commons License 2010.01.24 0 0 11461

 

 

Ja, a kép!

 

 

 

 

 

Előzmény: szaguaro (11460)
szaguaro Creative Commons License 2010.01.24 0 0 11460
Csak ezt a virágos képet találtam ez porzós virág.
Előzmény: Gizellamama (11446)
szaguaro Creative Commons License 2010.01.24 0 0 11459

Kösz előre is, rendes vagy, h. utánanézel, nekem itt szivós többéves utánajárással 4 félét sikerült ősszeszednem, azt is aranyáron.

A kétlaki azt jelenti, h. külön van a termős és külön a porzós növény, ha mindkettő van csak ugy terem. Mint pl. a szőrösben a Hayvard a termő, a Tomuri nem terem, az csak porozza.

Előzmény: Törölt nick (11449)
Mediterránum Creative Commons License 2010.01.24 0 0 11458
Kókuszpálmát nem hiszem, hogy láttál volna, több mint valószinü főnixpálma lehetett.
A kókuszpálma +10 fok alatt már nem érzi jól magát,tönkre megy.A főnix -5 fokot még kibirja.A képen Yucca rostrata lehet, nagyon szép példányok.Lassu a növekedésü,de nagyon jó a fagytürése -18 fokot is kibir.
Előzmény: Törölt nick (11450)
Floo2 Creative Commons License 2010.01.24 0 0 11457
Sajna a csütörtök hajnal ismét kemény fagyokat hozhat, ahol most -18 fok lett Győr környékén, oda a GFS -11-12 fokot várt.
Kedden mediterrán ciklonból havazás néz ki, utána csütörtök hajnalra a Dunántúl nagy részére -14-15 fok körüli értékeket vár.
Szerintem völgyekben és sík vidékeken -15-20 között, a jobb fekvésekben -8-15 fok közötti hőmérsékletek lesznek.
Bár aki reggel 7-kor kel és nézi meg a hőmérőjét, az nem biztos hogy a minimumot látja, ugyanis valószínűleg éjfél és 3 óra között lesz a leghidegebb, utána már enyhül valamelyeset.
Előzmény: ninovarga (11453)
ninovarga Creative Commons License 2010.01.24 0 0 11456
És íme, mit tesz a beborulás: reggel 8 órai helyzetkép:
Előzmény: ninovarga (11453)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.24 0 0 11455
Bocs,kéretlenül felteszem a képet hátha használhatod.A nemtermés egyik oka az lehet,hogy nem önporzó és hiányzik a párja.Mert egyébként igen sokatbiró,jól és sokat termő növény.Csak ajánlani tudom.
Előzmény: Gizellamama (11446)
ninovarga Creative Commons License 2010.01.24 0 0 11454
Nagyon nagy szeretettel és örömmel fogadunk Téged is és Mindenkit, akit magaddal hozol.
A tél talán előbb, vagy utóbb megkegyelmez. Az általam nagyon nem szeretett, időben zajló dolgokra (mint pl. a tél) a pozitív szemlélet jegyében azt szoktam mondani, hogy ezeknek is megvan a maguk egyetlen szépsége: az, hogy elmúlnak.
Előzmény: gmuter (11452)
ninovarga Creative Commons License 2010.01.24 0 0 11453
Ha netalán még mindig lenne olyan valaki, aki nem értené az inverzió jelentőségét és esetleg ő maga nem tapasztalta volna, akkor íme egy másik példa.
Az alábbi hőtérkép azt bizonyítja, hogy akár egy jelentéktelennek tűnő lehűléskor (mint amilyen a mostani), derült ég és hófelszín esetén a síkvidék egyes pontjain este 11-re a hőmérséklet képes már olyan mélypontra süllyedni, amilyen egy domb 340 méteres magasságában (Jeruzalem /Szlovénia/) fél évszázad leghidegebb teleinek legesleghidegebb éjszakáján abszolút minimumként egyetlen alkalommal fordul elő.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!