Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

manta-z Creative Commons License 2003.04.29 0 0 19
Hi!
dzombi:

Hogy érted azt hogy rá lehet rakni az 1.8-as blokkot? Mire? Komplett motort akarsz cserélni, vagy csak az injektort akarod ráépiteni az 1.6-ra?

kzombi Creative Commons License 2003.04.29 0 0 18
Sztpeti!
Sajnos a bowdenen hiába állitok!Te milyen
tárcsát vettél bele??Én Qh tárcsát ,szerkezetet tettem bele.Lehet ,hogy ez a baj??Sajnos csak az utolsó pillanatban fog.Sajnos nincs kép róla.Én koca netes vagyok, mert tanfolyamra járok és csak ott tudok netezni.Az autó 83-as 1.6 benzines ötajtós.A fékeket kicseréltem nagyobbra!2ezres Vectra fékeket raktam alá.Igy elöl belsőhűtésű a tárcsa és hátul is tárcsa fék van!!Igy amikor rálépek a fékre kicsit erőteljesebben olyan feelingem van mint amikor a vadászgép leszáll az anyahajóra!!Most szereltem bele autómata ablak emelőt.Elől még hella pót refik is vannak.A te géped milyen? Végre valaki akivel lehet erről beszélni!

üdv:
kzombi

Előzmény: Sztpeti (17)
Sztpeti Creative Commons License 2003.04.28 0 0 17
Hi!

A tárcsád lett cserélve?
Hogy fog fent? Magasan áll a pedál? mert ha csak ennyi, akkor a motortérből tudsz állitani a kupplungbowdenen.
Ki kell csavarni egy kicsit.
Ha ugy fog fent,hogy az utolsó pillanatban kezdi
vonni az autót, akkor csak annyi van, hogy gyárilag vékony a tárcsa.
Sajnos én az ellenkezőjével küzdök, mert nálam meg tul vastag, és nagyon lent fog :)
Sőt... a rüksi még reccsen is a vastag tárcsa miatt.
Milyen géped van?
Van róla kép valahol?

Előzmény: kzombi (16)
kzombi Creative Commons License 2003.04.28 0 0 16
Hello !

Örülök , hogy ennyi embert érdekel ez a téma!Viktor aki elinditotta az már bele se néz???Hamar megunta a témályát!!
Most lett cserélve a kuplungom ,nagyon fent fog mit csináljak?

kzombi

Előzmény: dzombi (15)
dzombi Creative Commons License 2003.03.28 0 0 15
Ha valaki tud 18e számú motorhoz komplett vezérlőelektronikát szóljon!Mert szeretném az 16- sh motort feltuningolni vele.Az 18e motorblokkot rálehet tenni igy az autó 90-ről 115 le-s lesz.

emilcím : kzombi@freemail.hu

Előzmény: vicktor (4)
dzombi Creative Commons License 2003.03.28 0 0 14
végre szeretnék hozzászólni a témához!nekem 1.6 benzines van.én a fékeket cseréltem ki rajta.2000 a vectra alól raktam át.
Előzmény: vicktor (-)
dzombi Creative Commons License 2003.03.28 0 0 13
végre szeretnék hozzászólni a témához!
Előzmény: vicktor (-)
dzombi Creative Commons License 2003.03.28 0 0 12
végre szeretnék hozzászólni a témához!
Előzmény: vicktor (-)
dzombi Creative Commons License 2003.03.28 0 0 11
végre szeretnék hozzászólni a témához!
Előzmény: vicktor (-)
indexboy Creative Commons License 2002.04.14 0 0 10
Csakko mindenkinek

Ha valaki tudna segiteni nagyon hállás lennék, nekem egy Opel Ascona karoszériára lenne szükségem (87körüli)lépcsőhátura 4 ajtósra és lehetőség szerint minnél jobbálapotura. A legfontosabb az lenne ,hogy átirható legyen!!!
Azt se bánom ha valaki most akarna behozni németböl.
Elérhetőség : indexboy@freemail.hu
vagy ide irj ,irhatsz tel számot is...

Baráti üdvözlettel index boy

Sztpeti Creative Commons License 2002.03.30 0 0 9
Hali!

De jó, hogy rátaláltam erre a topicra...
Ugyanis nekem is egy 86-os 90 lóerős 1.6-os Asconám van.
Azt hiszem nagyképűség nélkül mondhatom,hogy gyönyörű a gépállat :)
Viszont lenne annyi kérdésem,hogy cserélte-e már valaki közületek azt a csapágyat,a mi féltengelyszimmering mögött van... ugyanis mindig elindul belőle az olaj, és ugy vettem észre, hogy ez a csapágy kotyog kicsit. Szóval ha esetleg lenne valami ötlet, tanács, vagy tapasztalat, azt szivesen venném.
( ÉS azt is,hogy lelkiekben mire készüljek... nagyon szét kell bontani mindent?)
:)) nah... elölre is köszi a segitséget.

Üdv: Peti

zizi Creative Commons License 2002.03.04 0 0 8
Sziasztok,
az Opel topikban nem reagáltak rá, így +próbálkozom itt :

Ha valaki egy Opel Ascona 1.6 (1986, benzines) biztosítéktábla leírással tudna szolgálni, akkor egy nagyon baráti virtuális vállveregetésben részesíteném :-)))

üdv

Veisace Creative Commons License 2002.01.07 0 0 7
Szia Vicktor

Érdemes a Vörös Kft hez vinni ott olyan rugót csinálnak neked amilyet kérsz vagy a Szivakhoz vidd ott a régit tudják összenyomni vagy vágni belőle és feledzeni és a telókat is hozzá tudják erősíteni. A Vörösnél ne mtudom hogy régivel is foglalkoznának. Most nemrég egy Ascona A-s csináltatott egy rugószettet bele 3cmrel lejjebb kérter a gyárinál a Vöröséknél. Megvan vele elégedve 30e volt az ára szereléssel és 2év garival.

Ja majd a héten tudod a sefttel kapcsolatban össze kéne jönni. :)

Előzmény: gyuriqa (6)
gyuriqa Creative Commons License 2002.01.06 0 0 6
nekem is asconám van... és szeretem is...
sőt tervezem vagy egy B-s ascona renoválását vagy pedig egy 85s körülit gyönyörü állapotba hozatalát...
Szergi Creative Commons License 2001.03.23 0 0 5
Szia!!

Szerintem jobban jársz ha csatlakozol az Opel topichoz. Értünk az elöző generáciohoz is.....

Szergi

vicktor Creative Commons License 2001.03.22 0 0 4
Hi!
Látom nem igazán akar ez a topic beindulni. :(
Mi lehet a probléma? Nincsen senkinek véleménye erről a tipusról? Felőlem más régebbi opelről is beszélhetünk (pl: Rekord, Manta, Kadett C, D).

Csak ennyi, üdv: Vicktor

Előzmény: vicktor (3)
vicktor Creative Commons License 2001.03.21 0 0 3
Majd kiderül, csak egy próbálkozásnak szántam. Azért köszi a tippet.

üdv: Vicktor

Előzmény: PÍT (2)
PÍT Creative Commons License 2001.03.21 0 0 2
Nekem nem gond.:o) Csak szerintem nincs itt annyi Asconás, hogy megtudja akadályozni a topik sülyedését, még az Opel topik is el-elsülyed.

c20xe

Előzmény: vicktor (1)
vicktor Creative Commons License 2001.03.21 0 0 1
Köszi a tippet, csak gondoltam vannak akik kifejezetten erre a tipusra kiváncsiak, vagy éppen ilyenük van. Nem gondoltam hogy ilyen nagy gondot okoztam. De remélem azért be fog indulni a téma...

üdv: Vicktor

Előzmény: PÍT (0)
PÍT Creative Commons License 2001.03.21 0 0 0
WAOH! Még soha sem nulláztam.:o)
Szvsz ezt a kérdést az Opel topikban tedd fell!

viszlát!
c20xe

vicktor Creative Commons License 2001.03.21 0 0 topiknyitó
Üdv!

Nekem volna egy Asconám, és gondoltam hogy aki szereti ezt az autót illetve van is neki, az elmondhatná véleményét, tapasztalatait és esetleg milyen jó tuning tippjei vannak. Esetleg valakinek felmerülne valami problémája, akkor megpróbálok segíteni, mert a sajátomat én raktam össze és elég jól ismerem.
Nekem egy 1.6 D van, de elég jól ki van spécizve. 405-ös Peugeut szárny, BBS felni és elég komoly hifi van benne. Királykék.
Most akarom az elejét leültetni, ha valakinek van tippje hol lehet hozzá rugót kapni, akkor szóljon.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!