Keresés

Részletes keresés

trfgbhj Creative Commons License 2010.03.31 0 0 834
new yorki topic 1775 hozzaszolas,magyar uzlet , a pofa ismeretsege oriasi,telefonalj,neki ajanlj ezer dolcsit
Előzmény: trfgbhj (833)
trfgbhj Creative Commons License 2010.03.31 0 0 833
valamelyik itteni topicban kerestek new yorki magyar ettermet,ott tobbet is felsoroltak,azt kell kikeresni es felhivni utana es meg mas www.gimagine.com
Előzmény: bzolee977 (832)
bzolee977 Creative Commons License 2010.03.31 0 0 832
nepszava.com-on próbáltam,hajóra nem akarok menni,de azért köszönöm!
trfgbhj Creative Commons License 2010.03.31 0 0 831
Előzmény: trfgbhj (830)
trfgbhj Creative Commons License 2010.03.31 0 0 830
itt nezelodj,hirdess,telefonalj www.nepszava.com , kb harom szazadszor irom be , mert SENKI se olvas vissza , csak ideirja mit akar
Előzmény: bzolee977 (828)
bzolee977 Creative Commons License 2010.03.31 0 0 828

Hello!

Én egy jelenleg Angliában élő,32 éves fiatalember vagyok.Dolgoztam sokáig mixerként,hotelban karbantartóként,de a lakatos és egyéb kétkezi szakmákban is van tapasztalatom.Szeretnék az USA-ban dolgozni,és ha te ebben nekem a segítségemre vagy,azért 1000 dollárt tudok felajánlani!

Csalók messzire kerüljenek,volt már részem benne!!!Én korrektül intézem a dolgaim,visszafelé is elvárom ugyanezt.Cím:bzolee977@citromail.hu

Köszönöm!

areacode212 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 826
Ugy latom mar "aspen" valaszolt alabb. Nincs annyira tul misztikalva a jogsi mint otthon, sem idoben, sem elvarasban.

sok sikert


Z:)
Előzmény: Mrray (823)
areacode212 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 825
Kicsit utana neztem /nem tul alaposan/ de ugy tunik, hogy az EU-s credit -et mashogyan merik mint az Amerikait.

Az EU-s rendszer (ECTS) szerint egy tanev 60 creditnek felel meg.
Az USA-ban:

Associate Degree /altalaban 2 ev/ ~ 60 credit
Bachelor Degree /altalaban 4 ev/ ~ 120 credit
Master Degree /1-2 ev/ minimum 30 credit

Fugg a sulitol meg a szakiranytol is.


Z:)
Előzmény: rob_wolfy (819)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.30 0 0 824
20-30? Gyerekeim par eve szereztek jogositvanyt. Kulonbsegek csak nehany tabla, jobbkezszabaly helyett stoptablahoz erkezesi szabalyok, es ISKOLABUSZ. Meg lehet piros lampanal elsobbsegadas utan jobbra kanyarodni, hacsak kulon nem tiltja tabla, slussz.
Előzmény: Mrray (823)
Mrray Creative Commons License 2010.03.30 0 0 823
Köszönöm...pont a Californiai érdekelt.....rokonom kint van San Franciscoban.....azt mondta potom 20-30 dollár az egész.......minimális felkészültséggel is megvan.....

Hány kérdéses kb. a teszt?
Előzmény: areacode212 (815)
kriss komori Creative Commons License 2010.03.30 0 0 820
Koszi Denes! Nem kizarolag allami allasokban gondolkodom, mert amit emlitettel is oda leginkabb amerikai allapolgarsag kell. FOleg Multi cegekben, kulfoldi cegekben, illetve amerikai magantulajdonban levo cegekben goldolkodom.
Mostnaban olvastam, hogy egesz nagy volemenu munkaero fellendules varhato USA-ban. TI hogy erziktek ezt?
Előzmény: denes (762)
rob_wolfy Creative Commons License 2010.03.30 0 0 819
Angolul Master Of Computer Science a diploma megnevezése, de ha minden áron én akarnám lefordítani, akkor a Software Engineer - Mathematician lenne amire fordítanám.

A programozó és a programtervező diploma között a különbség 2 év extra idő amit az egyetem termeiben töltesz és a 120 kreditnek megfelelő tárgyi különbség, amit ennyi idő alatt gyűjteni lehet.
Néhány tárgy amit extra: Mesterséges intelligencia haladó kurzusai, Rendszerszervezés, Rendszerelemzés, Komplex matek szigorlat, stb.

programozó diploma 3 év 180 kredit
programtervező diploma 5 év 300 kredit
Előzmény: denes (816)
Rob_ Creative Commons License 2010.03.28 0 0 818
Keress rá az államra + DMV, és a honlapon ott van minden. A vizsga egyszerű, sima számítógépes teszt + egy gyakorlati vezetés ami szintén nem nagy történet, szemvizsgálatot is ott elintézik. Viszont nézd meg milyen feltétellel lehet jogsit kapni mert az eltér államonként és elég szigorú is lehet (biztosítás+SSN+itteni lakcím+nem turista statusz pld), de pld FL-ban turistával is meg lehet csinálni. kb egy nap alatt fel lehet készülni rá.
Előzmény: Mrray (814)
areacode212 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 815
Allamonkent valtozo, hogy fonn van e a kreszkonyv a neten. Ezen a linken pl a Californiai kresz konyvet talalod meg. Ha mas allam erdekelne akkor google a baratod.


Z:)
Előzmény: Mrray (814)
Mrray Creative Commons License 2010.03.28 0 0 814
Valaki tudna e segíteni abban hogy amerikai "Kreszkönyvet" az Internetről honnan tudnék letölteni, milyen néven keressek rá vagy lehet e kapni valahol itt MO-n??

Előre is köszönöm segítséget...

Rob_ Creative Commons License 2010.03.27 0 0 813
Hát nekem az a vonal nem jött be, de attól még működhet. Egy szondázást megér otthonról is. Ha akarsz olvass vissza, leírtam korábban nekem mi működött.
Ha turistával jössz (nem ESTA) akkor érdemes elgondolkodni, hogy hány hónapra veszed a vissza jegyet, mert több hónapot nem könnyű megindokolni a határon, és ha csak 3 hétre veszed a jegyet sokszor akkor is megkapod a 6 hónapot, és a jegyet meg módosíthatod, vagy ha nem ad 6-ot akkor is hosszabbíthatsz innen. Mi megkaptuk tavaly ilyenkor 6hónapra de nem volt egyszerű és úgy csinálnám meg újra (és aztán nem is használtuk el...). Egy hét és nyílik az idei keret. Tavaly még volt szeptemberben is, de korábban volt, hogy 1-2 hónap alatt elfogyott.
Előzmény: rob_wolfy (812)
rob_wolfy Creative Commons License 2010.03.27 0 0 812
Rob köszönöm szépen a fontos infókat.

Olyan oldalt találtam ahol a cégeket sorba szedik i mennyi H1-es visa-st szponzolrált 10 évre visszamenően.
Ugy találtam, hogy az Oracle cég ilyen jelentős szponzor és nála szeretnék bepróbálkozni - nem titkolva hogy később zk. legyen belőle.

Természetesen mikor fehér kártyával és turista visaval mennék akkor nem azt mondanám, hogy jöttem H1B visáért és úgy hallottam itt kint jobban lehet kapni.
Hanem a szokásos cussot, hogy pénzt költeni utazgatni várost nézni, egy jól megkomponált utitervvel.

Denes, a diplomám Progrmtervező matematikus.
És van hozzá EURO pass dosszié is, amelyben a hallgaott tárgyak tematikája van szisztematikusan vezeteve és bemutatva - természetesen angolul.
lacika1004 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 811

"Csupa kurrens karrier"

 

Ezt ugyan nem értem, miért gúnyolod, én a sajátomról Mentőtiszti diplomárol beszélek. Aki lenézi, lehet próbálkozni az elvégzésével! A többi sem könnyü munka, talán ezt elismered te is! Bár addig beszél így róluk az ember, míg nem lesz rá szüksége.

Előzmény: denes (809)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.27 0 0 810
hat nem egy iskolazatlan fotos az tuti mint egyes bunkok
Előzmény: denes (809)
lacika1004 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 808
Persze értem, egyértelmü. Csak érdekesség képpen irtam.
Előzmény: denes (803)
Rob_ Creative Commons License 2010.03.27 0 0 807
Nem tudom hol láttál ilyen hirdetést, olyan hogy H1-es hely egy cégnél nem létezik, max olyan hogy a cégnek van rá hajlandósága, de a visa-t egyénre kérik, és nem előre, és vagy megkapják, vagy ha nincs rendesen bemutatva, hogy nem találtak helyit akkor nem.
Mo-ról akkor van esélyed ha nagyon jó vagy vmiben (kutatói szint pld) amúgy meg még itt is nehéz összehozni.
Turistával lehet e jönni keresni? Lehet. Persze a határon nyilván nem ezt mondod...
Alátámasztani? Vmi bizonyításra gondolsz? Működik, hidd el, persze nem könnyű, sőt nagyon nehéz de attól még minden évben elfogy a h1 keret. 3 évre kapod, okt1-től érvényes, és egyszer lehet még 3-ra hosszabbítani. De közben ott a cégszponzorált zk lehetősség...
Előzmény: rob_wolfy (794)
Rob_ Creative Commons License 2010.03.27 0 0 806
A kétnyelvű diplomának annyi előnye van, hogy amikor elküldöd honosításra itt akkor megértik és így nem kell fordítani magát a diplomát. Ami utána kell nekik a trans. rec., azt direktben az iskolától kérik be angolul, na most az, hogy ezt a suli tudja produkálni elfogadható minőségben vagy nem, az már más kérdés. Itt lehet segíteni kell nekik, de elküldeni, hitelesíteni nekik kell. Azért nem minden TO vágja ezt otthon még... És amikor megszületik az itt elfogadott szint (equivalency), akkor lesz egy hivatalos papírod, hogy itt milyen szintek fogadjak el pld Bachelor's, Master stb na azzal már lehet pld különböző engedélyeket, licenseket is kiváltani, vagy legalább engednek vizsgázni. És pld a H1B esetén sem hátrány, hogy ha ez csatolva van a kérelemhez. www.wes.org le van írva minden, el lehet olvasni részletesen... de más szervezet is csinál ilyet.
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.26 0 0 804
Luxusszint alatt az apolas szinvonalat ertettem. Jegyezd meg, ahol pisiszag van ott nem apolnak rendesen, konyvtar ide vagy oda.
Előzmény: denes (801)
lacika1004 Creative Commons License 2010.03.26 0 0 802
A mentőtiszti diplomám nekem is ilyen. Sőt, a négy év alatt tanult, vizsgázott tantárgyak is fel vannak külön egy másik dossziéban sorolva magyarul és angolul is. Ilyet adnak ki a SOTE-n már egy pár éve.
Előzmény: rob_wolfy (797)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.26 0 0 800
Erdekes ez a fordittatas. En is azt hittem kell. Aztan kiderult, hogy az en szakmamban pl. minden background check-et a diplomat kiado egyetemmel egyeztetnek , vagyis innen felhivjak az egyetemet es kozvetlenul toluk kerik az igazolast. Nekem sehova sem kelett benyujtanom semmilyen transcriptet. De ez lehet, hogy szakmankent valtozo. A background checket kulon erre szakosodott cegek vegzik, nem az vallalat ahova jelentkezel. De mondom, ez nem biztos, hogy altalanos.
Előzmény: rob_wolfy (797)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.26 0 0 799
Hogyne lattam volna. Foglalkozasomhoz tartozik. A kislanyomat is elvittem itt Amerikaban egy assisted livingbe amelynek van Alzheimeres reszlege is. A szagokrol, teljesen attol fugg milyen az ellatas. Luxushelyen nincsenek szagok, attol lefele igen.
Előzmény: denes (795)
rob_wolfy Creative Commons License 2010.03.26 0 0 797
Normál kinézetű bőr kötésű diploma, csak lapozható és az egyik oldalon magyarul a másik oldalon meg angolul van beleirkálva ami belevaló.
Nem betétlappal meg ilyesmivel van kipótolva mint régen, hanem ez egy és megbonthatatlan.

Tehát nem kell fordíttatni a diplomát :)
Előzmény: denes (796)
rob_wolfy Creative Commons License 2010.03.26 0 0 794
Nézelődtem és látom, hogy rengeteg nagy cég keres H1-es helyre embereket.
Kétnyelvű master diplomával rendelkezem, angolt közép szinten beszélem.

Szeretném megkérdezni, hogy mennyi esélyt láttok arra, hogy itthonról H1-es vízumhoz jusson valaki, egy Amerikai cég meghívására.

Úgy hallottam, hogy nem igazán foglalkoznak a külföldről beadott ilyen jellegű pályázatokkal, mert túl macerás lenne az ügyintézése.
Helyette ki kell utazni mondjuk turista visa-val, majd utána megpróbálkozni a helyszínen H1-el. - egyáltalán lehet ilyet?

Ezt mennyire tudjátok alátámasztani? Egy ilyen H1-es munka mennyi ideig tarthat?
Asztalos37 Creative Commons License 2010.03.26 0 0 793
Sziasztok Szeretnék Az USA-ban épitőipari munkában dolgozni, a szakmám asztalos.Megbizható emberek segitségét várom.Köszönöm
lacika1004 Creative Commons License 2010.03.26 0 0 792
Köszönöm a sok hasznos reagálást, pörgetem a fejemben,  hogy hogyan tovább.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!