Keresés

Részletes keresés

szaguaro Creative Commons License 2010.01.26 0 0 11513
Batáta.
Előzmény: Növényexotics007 (11501)
szaguaro Creative Commons License 2010.01.26 0 0 11512
Ha lehetséges, abból a nagyfajta kopaszból kérnék Tőled vesszőt.
Előzmény: Gyula20 (11492)
gardenerboy2 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 11511
Áruházban vásárolt édesburgonyát én is próbáltam kihajtatni de nem jártam sikerrel. Valószínűleg azért mert az- akár a burgonya- kap egy kezelést a kihajtás ellen. Valamilyen sugárzással megölik a csírát.
Előzmény: Pepe7 (11498)
Arth_ur Creative Commons License 2010.01.26 0 0 11510
Köszi!
Előzmény: Island* (11509)
Island* Creative Commons License 2010.01.26 0 0 11509

Hayward, ami kigyökeresedett. A sikeren felbuzdúlva én is letettem nemrég pár Tomouri dugványt is....

Holnap megpróbálok képet is csinálni....

Előzmény: Arth_ur (11500)
ninovarga Creative Commons License 2010.01.26 0 0 11508
A következő képből pedig jól megérthető a "halmozott Pécs-effektus".
Jóllehet ez csak egy beépítetlen déli domboldal, a tegnapi 1-2 órányi napsütés még enyhén negatív léghőmérséklet mellett is gyakorlatilag hómentesítette.
Képzeljük el, ha ennek az oldalában egy város terülne el rengeteg, már a havazás napján hómentesített aszfaltfelülettel, földalatti csatornával, hővezetékkel, stb. a földfelszín területével helyenként azonos összfelületű, hőt sugárzó falfelülettel, stb.! Gondolom, mindenki számára egyértelmű, hogy ABSZOLÚT HÓMENTES lenne a jelenlegi viszonyok közt. Mindezen túlmenően éjszaka dolgozna az inverzió és a fűtés.
ENNYI A "MEDITERRANEITÁS" TITKA!
ninovarga Creative Commons License 2010.01.26 0 0 11507
Az elmúlt években számtalan példán keresztül mutattuk be az inverzió jelenségét és a városi hőszennyezés hatását. Jelenleg a körzetünkben egy olyan sajátos hófedettségi szituáció alakult ki, ami alkalmat nyújt egy újabb jelenség demonstrációjához.

Tudjuk, hogy a hófelszín jelentősen fokozza a kisugárzást, illetve elszigeteli a föld hőtartalékát, ami mérsékelhetné a lehűlést.

A különböző felszínekről eltérő időtartam alatt tűnik el a korábban lehullott hó és előfordulhat, hogy egy kritikus lehűlést hozó téli éjszaka csekély távolságokon belül egymástól jelentősen eltérő hófedettségi helyzetet találhat. Ennek megfelelően belép egy újabb tényező (az inverzión kívül), ami komoly hőmérsékleteltéréseket eredményezhet területről-területre.

Ha elképzeljük, hogy az egy ilyen éjszakán előállt minimumok éppen valamelyik korlátozottan téltűrő növény tűrési küszöbe körül szóródnak, az aktuális helyzet ismerete nélkül "érthetetlenül" tarka képet kaphatunk a vegetációs időszakban a különböző helyeken lévő, "elfagyási papírformát" nem pontosan követő károsodott és nem károsodott növényekről.
Növényexotics007 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 11506
pedig elég lenne egy darab gumócska is.
Előzmény: Növényexotics007 (11504)
Mediterránum Creative Commons License 2010.01.26 0 0 11505
A syagrus pálma eléggé hasonlít a kókuszpálmához.
Én a kínai kenderpálmát javaslom. Nagyobb korában kibírja -15 fokot is takarás nélkül,ha védett helyre ülteted.kenderpálmáim
Előzmény: Törölt nick (11484)
Növényexotics007 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 11504
Ja, akkor már mi értekeztünk a csere-bere topikon. Nem tudtam téged érdeklő növényt felajánlani. :(
Előzmény: Törölt nick (11503)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.26 0 0 11503
Jamsz gumocskákból még van pár db.A másik topikban hirdettem majd mind elfogyott.Mit tudnál cserélni,?Itt küldöm a nyári képét:
Előzmény: Növényexotics007 (11497)
Növényexotics007 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 11502
Sajnos nálunk egyik sincs. Szólok ha tudok.
Előzmény: Pepe7 (11498)
Növényexotics007 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 11501
Batáta vagy jamsz?
Előzmény: szaguaro (11499)
Arth_ur Creative Commons License 2010.01.26 0 0 11500
Milyen fajta kivi?
Fotót kérünk, ha lehet!
(Én kb. két hete indítottam a saját próbálkozásom.)
Előzmény: Island* (11486)
szaguaro Creative Commons License 2010.01.26 0 0 11499
Nekem van egy fél kiló sarjgumóm.
Előzmény: Növényexotics007 (11497)
Pepe7 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 11498
Édesburgonya van a jobb hiperekben(Auchan, Cora), de ha jamszgumócskát tudsz szerezni, nekem is szólj :)
Előzmény: Növényexotics007 (11497)
Növényexotics007 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 11497
Sziasztok! Jamsz gyökeret meg édesburgonyát, batátát keresek. Tudtok valami címet ahonnan be lehetne szerezni?
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.26 0 0 11496
Nem ez egy Japán-Koreai fejlesztésű mondjuk mandarin.Ennek állitólag arra igen nagy a divatja annak ellenére,hogy huzós az ára.Kösz nem akarlak terhelni csak ha éppen arra van vásárlásod,hogy ismerős e a név.Köszi.
Előzmény: Törölt nick (11494)
Island* Creative Commons License 2010.01.26 0 0 11495

Sajnos nekem ez a perlites betakarás nem jutott eszembe késő ősszel. Szerencsére nem ültettük el őket ősszel, mert az itt mért eddigi leghidegebb -15 C biztosan kárt tett volna a viszonylag még gyenge és fiatal példányokban.

 

Arra is kíváncsi leszek, hogy a kákikkal mi történt az eddigi tél alatt....

 

A tavaszra tervezett kiwi-telepítést március végére tervezzük, ha az időjárás is úgy akarja....

Előzmény: ninovarga (11488)
Floo2 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 11493
Hihetetlen!
Előzmény: ninovarga (11490)
Gyula20 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 11492
Üdv. Gizimama !/ picit rövidebben !
Pár éve van mini kivim. Amikor vásároltam, nálunk Miskolc környékén az árusoknál bajor kivi volt a neve.
Három - négy félét vásároltam - ezek nagy része egy - két évben termést is hozott, utána elpusztult.
Egy porzó és termő maradt , pont a legnagyobb fajta.
Négy - őt éve terem rendesen ,sok száz gyümölcs van rajta.
Igen finom, viszont nem nagyon lehetséges elrakni mondjuk télre.
Érés után azonnal fel kell használni.
Tapasztalatom szerint az érés elhúzódik , talán több hétre is.
Az a véleményem, hogy nem kell metszeni , még alakító metszés sem kell !!
Viszont arra kell ügyelni , hogy az elmúlt évi vessző az anyatőre sohasem csavarodjon
mert megfojtja.
Nem nagyon figyeltem rá - ősszel egy kb. 40-50 mm átmérőjű tő a fojtás miatt kiszáradt, elpusztult.
Nagyon könnyű szaporítani , sokat szaporítottam már , tavasszal a végleges , kicsit megtisztított helyére le kell dugni egy ,három .- négy szemes vesszőt és kb, 90 %-ban megmarad.
Állandóan locsolni kell és az első évben naptól takarni kell./ teljesen /
A múlt évben készítettem képeket a termő és porzóról , sajnos közben gépcsere volt nem találom.
Emlékein szerint a termő sárga bibés volt a porzó inkább fehér . / Nem teljesen biztos /
Tavasszal meg tudom mondani.
Igen hálás növényke , szinte csak vizet kér!
A korábbi évek saját szaporításból már van egy 8-10 töves mini kivi lugasom , nem nagyon látok rajta fagy károsodást.
Tavasszal készítek pár képet.
Üdv.Gyula
Előzmény: Gizellamama (11480)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.25 0 0 11491
Ha éppen megfordulsz valamelyik koreai gyümölcsárusnál néz meg légyszi,hogy benne van-é a választékában az alábbi citrusféle.Ha jól tudom angol neve:Dekopon/latin:Citrus retikulata Siranui/.Ugy tudom drágább mint az átlag citrus.
Köszi.Dekopon
Előzmény: Törölt nick (11484)
ninovarga Creative Commons License 2010.01.25 0 0 11490
Egy kis történelem azoknak, akiknek ismerős ez a terep. A képeken szereplő kis "hölgy" azóta már a tizenötödik életévében jár.
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.25 0 0 11489
De megéri.De ez a kopaszkiwi egy méltatlanul háttérbenlévő dolog mert ebből is annyiféle és nagyon finomak vannak,nem kényes,piszkosul fagytürő,nincs ellensége stb.Én ugy jártam,hogy hol itt szereztem -hol ott aztán ide -oda leraktam az önporzot kicsupáltam/nem tetszett/a többi meg egymás porozza és nagyon fincsi.Amit meg felraktam képben az meglepően nagy.Ráadásul itt a topikban irták,hogy könnyen szaporithatók/én még nem probáltam/.
Előzmény: szaguaro (11487)
ninovarga Creative Commons License 2010.01.25 0 0 11488
Igen, igen, de azért egy kicsit macerás a "krumplicsíra-effektust" megfelelően kezelni. Fityeházon a konténeres kivik a szabadban telelnek "nyakig" perlitben. Kutyabajuk!

Persze, azt kellene kikísérletezni, hogy milyen fenológiai fázisban levágott vesszőket lehet spontán meggyökereztetni. Lehet, hogy ebben áll a titok.
Előzmény: Island* (11486)
szaguaro Creative Commons License 2010.01.25 0 0 11487
Az önporzós általában már a 2. évben terem, tehát valőszinüleg ez nem az. A nőivaruak kb. az 5-6. évben, a himek 3-4 évre virágoznak (legalábbis nálam) de van olyan 6 éves nőivaru, ami még nem virágzott. Hiába na, tudomásul kell venni, hogy a nők mindig késnek! :-))
Előzmény: Törölt nick (11485)
Island* Creative Commons License 2010.01.25 0 0 11486

János!

 

Miért probléma, ha hajt a kiwi bent? Nálam is elkezdték, sajnos nem tudtam 0 C körüli helyet biztosítani nekik. (+6 +8 C körül vannak a leanderek társaságában)

 

Szerintem ebben az esetben a kitelepítést későbbre kell halasztani, mint egy pihenő állapotban lévő növénynél, és a kiszoktatásra kell még ügyelni, hogy az erős tavaszi napsütés ellen árnyékos/félárnyékos helyen kell szoktatni kb. 2 hétig a növényeket. Vagy????

 

Másik: nagyon jó hírem van, nem bírtam magammal és a december közepén ledugványozott kiwiágak cserepébe bele kellett ma kukkantsak. Mivel felül elkezdtek hajtani, ez általában már jól jelzi, hogy valami beindult a cserépben....

Óvatosan leütögettem a cserepet és láss csodát néhány vékony kis gyökérke volt már a földlabda szélén. :))))

 

Előzmény: ninovarga (11479)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.25 0 0 11485
Hogy bonyolitsam a dolgot a mininek is van önporzós és nem önporzós változata.Azért gondoltam,hogy az általad emlitett nem önporzos mert azt mondtad már korosabb és még soha nem termett.Persze ennek lehet az is az oka,hogy ha mindig csutakra vágták nem is volt virágja,igy a gazda előbb eressze el,hogy a virágból kiderüljön egyáltalán milyen virágot hoz.Ezzel nincs olyan metszési macera mint a szörösnél "csak"be kell igazitani a helyére ahová szánjátok.Itt a metszés elsősorban esztétikai szerepü nem élettani.
Igy ha kiderül/virágjából/,hogy porzó vagy termő növény akkor meg kell venni a hiányzó párt/porzót vagy termőt/azt valahol a közelében telepiteni kell./Nekem egy lugas egyik oldalán van a termő/ezt látod a képen amit felraktam/vele szemben van a porzó.most mindkettöt ugy metszem,hogy jól nézzen ki a lugas.
Előzmény: Gizellamama (11480)
Mediterránum Creative Commons License 2010.01.25 0 0 11483
Ma reggel -6 fok volt megvédett bennünket a felhőzet.Most szikrázó napsütés van -3 fok.Reméllem estére beborul,mert külömben reggelre -14 fok is lehet.
Előzmény: Floo2 (11468)
Mediterránum Creative Commons License 2010.01.25 0 0 11482

Most, hogy a képeket látom nem főnix pálma hanem Syagrus romanzoffiana pálma.

Nagyon szép növény, ellenálobb a kókuszpálmánál.Idősebb korában -7-8 fokot is bir károsodás nélkül.

Előzmény: Törölt nick (11464)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!