Keresés

Részletes keresés

golubar Creative Commons License 2016.10.24 -4 1 131482

Sajnos nem sikerült. A civil társaság egyelőre csak tűrt, de lehet, hamarosan vissza kell csinálni az egyesületeket.Káosz van, és elég egy tökös bíró.  

Majd eldönti az idő, melyik értelmezés az erősebb.

 

Előzmény: frici608287 (131479)
asgalamb Creative Commons License 2016.10.24 -1 4 131481

Hiába jó galamb és mindig egészséges, a hiány betegségek ellen nem tud védekezni. ( Tenyészek tartási körülménye)

Amit irtál azzal nagyon egyetértek az igazi klaszis tenyészek és versenyzők egészségi állapota felülmúja társaiét. 

Előzmény: yüz karasi (131471)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.24 0 1 131480

Persze lehet megfelelő szintre emelni a zárt tenyésztést is. Lehet holand, belga beltenyésztett állományokból  vásárolt galambokból közvetlenül is klasszis versenyzőket tenyészteni. Erre nálunk több példa is van. Az egyik ilyen galambunk

két eredeti, 9-9 éves beltenyésztett törzsgalambnak a fia, 2014-ben kerületi schampion első rövidtávon. Ezt csak azért említem, mert sokan beszélnek honosodásról, zártan tartott galambokból nehezen születik jó galamb, az éves galamb és az első kelés a szuper, stb. Igazad lehet abban, hogy ezek inkább pszichológiai jelenségek. Olyan mint a politika, a főnök mond egy ,,okosságot", a többiek meg mint tényt ismételgetik.-:)

Előzmény: Neon Licht (131476)
frici608287 Creative Commons License 2016.10.24 -1 0 131479

Még egyetlen jogász sem szakadt meg!

Viszont akiket "boldogítanak" (mint mi is) azok előbb fognak "megszakadni"!

Óriási szerencse,hogy az egyesületeknek sikerült egy "menekülő útat" találni(civil társaság) ebből a jogi "káoszból".

Előzmény: subigalamb (131478)
subigalamb Creative Commons License 2016.10.24 -1 1 131478

Szakadjon meg az összes jogász,aki állandóan csűri csavarja a törvényeket! Ezért tart itt ez az ország! Mindenki azt olvas ki egy törvényből,vagy jogszabályból amit akar!Nem véletlenül cseszeget minket az EU , hogy végre kellene már tizen pár év után,hajtani a jogharmonizációt!                                        

Előzmény: golubar (131474)
Zsolt Magyari Creative Commons License 2016.10.24 0 1 131477

Tisztelt Spórtársak!

Állományomból tenyéssz galamb ill. azokból kelt tojó galambok létszám csökkentés miatt kedvező áron kiadók. ( Vérvonal: Takács G. , Pintér Zs. , Csordás K. , Boronyák A , Viglidán P.)
Győr és környéke tagszövetség. Magyari Zsolt 0620 509 99 41

Neon Licht Creative Commons License 2016.10.24 -3 3 131476

Genetikailag a szülők korának nincsen jelentősége, erről kár is beszélni.

Ettől függetlenül van pár eset, amikor a fiatalabb nemzedéktől átlagosan jobbakat tudunk gyűrűzni.

1. Amit te is említesz, hogy előfordul az idősebb galambok kétséges egészsége (vagy hiányállapota), esetleg a tenyészek rosszul kivitelezett zárt tartása miatt.

2. Előfordulhat, hogy valaki kiváló tenyésztő, akár évtizedekig folyamatosan halad előre, és a minőségbeli különbség 1-2 nemzedékenként észrevehető. Azért ez nem túl valószínű, mert barátságos becsléssel 10.000 galambászból 1 nagy tenyésztő akad. Vagyis Magyarországon nincs.

 

Amiért sokak számára az első párosítások, és egyéves versenyzők jobb tenyésznek tűnnek, az inkább pszichológiai jelenség. Az öreg tenyészpároktól a legjobbakat várjuk, de az elvárásainkhoz képest kicsit mindig csalódunk. Az egyévesektől gyűrűzött jó galamb viszont mindig kellemes meglepetés. A kellemes meglepetésekre szívesebben emlékszik az ember, és ez minden.

Előzmény: Törölt nick (131460)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.24 0 1 131475

Gondolhattam volna , hogy ez az oka.-:) Köszi a infót.

Előzmény: golubar (131474)
golubar Creative Commons License 2016.10.24 0 3 131474

Akkor tehető közzé, amikor hatályba lép. A tavaszi módosítást visszadobta a bíró , és azóta újra változott a civil törvény is. 

A mostani módosítás , és a tavaszinak a kiegészítése,folyamatba. 

Amit finoman sejtetsz, az nem úgy van.Tegnaptól nem mindegy  hogy küldöttgyűlés vagy küldöttközgyűlés.És ez a lehetséges értelmezési különbségekből csak egy.

 

 

Előzmény: Törölt nick (131473)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.24 0 1 131473

Az új alapszabály tavasszal lett elfogadva, miért nincs fenn a honlapon? Tudja valaki, hogy ennek mi az oka?

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.23 -3 3 131472

Valami hasonlóság csak lehet? Anker is lovakkal kezdte.-:)

 

,,Anker Alfonz (Bp., 1925. nov. 26. – Kaposvár, 1979. nov. 1.): genetikus. Ősei több generáción keresztül lótenyésztéssel foglalkozó szakemberek voltak. Az 50-es években több ménesnél (tataremeteségi, alagi, mátai) dolgozott, ahol származástani kutatásokat végzett, s új populáció-genetikai eljárásokat dolgozott ki."

Előzmény: dart-40 (131463)
yüz karasi Creative Commons License 2016.10.23 -2 4 131471

Részben egyetértek. De,,,mint már régebben is írtam, egy igazán jó galamb mindig egészséges.

Hidd el, nem a levegőbe beszélek, -nekem  volt már ilyen,- az általában elfogadott "tartási körülmények"maximális figyelmen kívül hagyása ellenére is,,,,

nem vagyok rá büszke, mivel ez nem az én érdemem, csupán a szerencsém,,,

Előzmény: asgalamb (131468)
slq Creative Commons License 2016.10.23 0 1 131470

Nálam ez fele részben igaz.

Van olyan 5 éves tenyészpárom, akik versenygalambok voltak és 3 évi eredményes versenyzés után tenyészetbe tettem őket és évente felnevelt 5-6 fiatal között mindig van 2-3 db akik eredményesek, sőt a gyerekeik utódai is eredményesek. A tenyészeket nem szoktam minden évben átpárosítani. 2 évi együttlét után sem tudnak értékes fiatalt produkálni selejtezem őket.

 

 

Előzmény: Zsákó dúc (131447)
Nagy.L duc Creative Commons License 2016.10.23 -1 2 131469

Sziasztok.

Nálam a legjobb galambok az első költésből jöttek ki és ez szerintem betudható a téli feltöltődésnek.

Idei évben a legjobb fiatalom 2-3 éves galamb alól jött ki és idei évben csak egyeket hagytam alatuk.

asgalamb Creative Commons License 2016.10.23 0 4 131468

Teljesen mindegy hány éves egy tenyészgalamb és hányéves a párja  ha egészséges , termékeny bármikor hozhatt kiváló utodót. Egészséges meg akkor lesz ha a tartási körülmények maximálisan kielégitik a galambok szükségletét.

Előzmény: Zsákó dúc (131447)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.23 -7 1 131467

Ejjj, letelt a "várakozási idő" ......

Annyit legalább megtehettél volna, hogy elnézést kérsz, van ennek rendje és módja, persze nem itt és nem így! 

Érdekes "jelenség" vagy! 

 

 

Előzmény: ahwiex (131395)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.23 -1 2 131466

Akkor meg minek a tenyészet ?

Előzmény: béla tóth (131465)
béla tóth Creative Commons License 2016.10.23 0 2 131465

Kijön az-))

Kevés jó versenyzőm van, de azok alól nagyobb százalékban jön ki jó fiatal.

Nyilván jót a jóval párositva. A tenyészek minden évben átpárositva, s marad 4-6 fiatalból 1-2 db jó, vagy használható. 

Nem szakirodalom, gyakorlati adat.

Előzmény: Törölt nick (131461)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.23 -6 1 131464

Ennyi! .... :)

Előzmény: Törölt nick (131460)
dart-40 Creative Commons License 2016.10.23 -3 3 131463

 Ne keverd ide a lovakat, egészen más világ. Kincsem első csikóját - Budagyöngye- 8 éves korában adta. Miért ? mert előtte még 54 versenyt meg kellett nyernie.

Előzmény: guilden stern (131462)
guilden stern Creative Commons License 2016.10.23 -6 3 131462

Más állatoknál is kritikusan néznek a korra, pl. német juhász nem törzskönyvezhető 6 évnél idősebb szukától. Minden idők egyik legjobb versenylova, Secretariat első (és utolsó) eladásánál hibájául írták, hogy egy 10 éves kanca szülte, nem is nyomultak rá, aztán a vevőt bolondnak gondolták. (Később, miután megnyerte a Triple Crown-t, verték a fejüket a falhoz erősen. A Triple Crown a legnagyobb díj a telivéreknek Amerikában, zsinórban meg kell nyerni hozzá a 3 legnagyobb versenyt. Néha évtizedek telnek el, hogy akadjon hozzá ló.)

Szóval nyugodjunk bele, hogy figyelni kell olyanra, amit mások hasonlóan és egybevágóan megtapasztaltak és egybehangzóan ítélnek meg.

Előzmény: Törölt nick (131460)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.23 -3 1 131461

Nekem azért így Nálad nem jön ki a matek....

Nem kelnek nagy %-ban jó galambok a tenyészektől, de vannak jó versenyzők! 

De a versenyzőktől hagyott - (előző mondat), nincsenek nagy %-ban jók - meg kelnek nagy %-ban jók!

Elképzelhetetlen számomra, hogy 2 középszintű galambtól jó keljen! %-os arányba középszintű X jó - ból - ez a "hát hát kategória"..... de még mindig nem hiszem! 

A jót a jóval már sokkal érdekesebb lehet, viszont a jónak valamiből kelni kellett! 

 

A "jó" mint fogalmom is persze relatív! 

 

Ui.:

Még jó, hogy nem kezdtem el nyilatkozni a sajátokról,beleeshettem volna abba a hibába ,hogy a klasszisok közé sorolnám magam!

:D :D 

 

 

 

Előzmény: béla tóth (131458)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.23 -3 2 131460

Szerintem nem igaz. A galamb korától függetlenül, az egészségi állapota a párnak ami az egyik legfontosabb tényező. Ha ott nincsenek rendben a dolgok, a legjobb galambokból is selejt utódok születnek. Akik azt a  következtetést vonják le a megfigyeléseikből, hogy az első keltés, meg az évesek azok amiből a legjobbak születnek, mint megfigyelés lehet jó, mert az éveseknél meg az első keltésnél még tudják tartani a jó egészségi állapotot, aztán már gyengébb a kollekció.

Előzmény: Zsákó dúc (131447)
guilden stern Creative Commons License 2016.10.23 -4 4 131459

A tenyésztési érték nem függ össze a versenyeken nyújtott teljesítménnyel. Sőt, nem szokatlan, hogy a jól teljesítő galamb gyengécske tetvére a tenyésztésben messze felülmúlja a sztártestvért.

Az a szabály, hogy minél eredményesebb a galamb, annál nagyobb a heterózisa, ettől jó versenyző. Viszont ez a tulajdonság genetikailag is működésbe lép az öröklésnél, az utódai sokkal jobban szórnak, azaz mind nagyon más lesz. De nem akarom bő lére ereszteni, elméletivé tenni a beszélgetést.

A zsákói kérdésre visszatérve minél fiatalabb a szülőpár, annál nagyobb az esély az ellenálló utódra. De az egyévesre szorítás már túlzás, egyedtől függően 4-6 évig nem történik jelentős minőségromlás. És egészen ritkán még nagyon idős galamb is hozhat jót, bár erre csak közlések vannak, én még nem láttam ilyent.

Előzmény: béla tóth (131458)
béla tóth Creative Commons License 2016.10.23 -3 0 131458

Sztem nem, inkább arra gondolok, hogy azok nem bizonyittok mondjuk a fiatalok versenyén.

Nyari fiatalok, elvileg jó szülőktől, de az eredmény 15-20 % maradvány, de kevés a jó benne.

Előzmény: Törölt nick (131457)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.23 -4 2 131457

Csak kérdezem, nem utalok semmire, hogy ezt nem lehet ellátásbeli hiányossághoz kötni?

Előzmény: béla tóth (131456)
béla tóth Creative Commons License 2016.10.23 -2 2 131456

Szia, a statisztika nálam ezt megerősiti.

A versenyzők alól hagyott fiatalok között, ahol az egyik min. 1 éves sokkal nagyobb százalékban kellnek jó versenyzők, mint a zárt tenyészek esetében.Nyilván ehhez sok jó versenyző kellene, az meg nincs-((,azért 20 körüli fiatalból 4-5 jó összejön.A zárt tenyészeknél lévő éves tojók, himek eredménye nálam nagyon gyenge.

Előzmény: Zsákó dúc (131447)
golubar Creative Commons License 2016.10.23 -2 1 131455

  ..., és tegnap kelt ki az első két tojása a fiatal tojónak az öreg úrral.Mindkettő egyszerre. Csak nehogy agyon szeressék őket.

 

Előzmény: golubar (131454)
golubar Creative Commons License 2016.10.23 -2 2 131454

Ha nem feltétel a jó név, én is leírnám.

Jó régen, kaptam két matuzsálemet, az akkori idők  igazán jó nevű tenyésztőjétől. A huszas éveihez közelítő hímet,és egy alig fiatalabb tojó rokonát.

Így költöttek két fiatalt, akik a versenydúcba  párba álltak. Annyira szembetűnő volt, hogy nagyon komolyan veszik a költést.Ha tehették mindig együtt voltak, mindent együtt csináltak.

Természetesen kapott mindkét fiatal gyűrűt, és mindkettő hím lett, nagy csontos erős hím. 

Sok fiatalom maradt abban az évben és a főversenyen se vesztek, így  nagy hozzáértéssel selejteztem a szülőket, és a nagyobbik hímet is.

Az öreg hímnek nem lett több fias tojása, és a tojó talált egy fiatalabb rokont, amivel, későn ugyan, de fontos lett a tenyésztésbe.

A fiatal hím egyévesen két helyezést szállt, de minden útról fitten érkezett, és soha nem volt beteg, és mivel most veszett el annyi galamb, megúszta.

Két évesen új párja lett, és 12 út 12 helyezés lett a vége. Ezt még egyszer megismételhette, majd bevontam a versenyengedélyét.

Sajnos későn, mert mire párba lehettek volna,  a nagyi is elment, így egy időre befagyott a vonal.

Aztán be indult.

Van 11 öreg versenyzőm és ebből 4 tojóval 5-nek Ő az apja.

Most 12 éves, és van egy csinos kis párja, aki 3 úton első volt az idén a dúcba.

Reménykedem.

 

 

Előzmény: Zsákó dúc (131447)
dart-40 Creative Commons License 2016.10.23 -2 6 131453

Tekintsd magad megdicsérve, hogy a sok agyatlan személyeskedő hsz után még Valaki emlékezik, hogy tulajdonképpen a postagalamb-ászatról lenne itt szó. OFF !

Előzmény: Zsákó dúc (131447)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!