Keresés

Részletes keresés

RodrigeZZ Creative Commons License 2006.02.06 0 0 279

Most mit szóljak?

Sok szállodában az ingyenes szolgáltatások része a szauna és/vagy gőzfürdő. A használat szabályaira sehol,senki nem hívja fel a figyelmet. Ha ingyen van a magyar kipróbálja, ha szereti, ha nem. A kultúráltabbja elfogadja, ha figyelmeztetik, hogy papuccsal ne járkáljon a padon, sőt vannak elvetemültek, akik megkérdezik, hogy hogyan szokás használni a szunát? (Eddig egy ilyen hölggyel találkoztunk). Van viszont aki nem engedi, hogy korlátozzák személyi szabadságát.

 

Végül is a merülő medence előtt is kell zuhanyozni, az is "zárt tér" ott sem szeretne a senki az előtte lévő zsírjában fürdeni.

 

Valóban sok helyen csak betóltak a sarokba egy szaunát, mert ez a trend. Az, hogy azért a szaunázáshoz hozzátartoznak olyan dolgok, mint egy kisebb pihenő tér, esetleg egy spanyolfal, amivel az egész elkeríthető. Ezek vagy a hely, vagy a kivitelezés igénytelensége miatt elmaradtak.

 

Mi lenne a megoldás? Nem tudom.

A szállodákban segíthet egy - a szobához tartozó - használati utasítás féle, meg hogy lényegesen nagyobb táblákon le legyen írva a használat mikéntje a szaunatér előtt és ~ben. Talán az is, hogy egy jelképes összeget kelljen fizetni az elkerített szauna terület használatáért. 1-2száz forint talán sok nézgelődőt távoltatana.

A Hotel Karosban is sokan csak sétáltak egyet a szaunatérben. Megállapították, hogy "b@..meg ez qrva hideg" a merülő medencéről, aztán kimentek. Esetleg beűltek a szaunába 1-2 percre, de az meg q... meleg. Ott gondoltam,  ha 200 pénz lenne a belépő, meg lenne egy felügyelő féle aki takarítgat is, jobb lenne. Ha már a garázsért volt pofájuk elkérni 1000 forintot naponta, erre szívesebben áldoztam volna. 

 

Szlovákoknál van egy Tatralandia nevű hely. Ott a szaunarész bejáratánál áll egy cerberus;-), aki a belépés előtt - ha akarod, hanem - elmagyarázza a szabályokat. Nem lehet fürdőruhát viselni, arra a lepedőre tessék ülni, amit adok, ha beül a jaguzziba, akkor viszont vegye le, tessék zuhanyozni, stb. Működik.

Gyopárosfürdőn van egy szvsz szuper jól kialakított szauna terület. van cerberus is, aki viszont egész nap olvas a kuckójában. Ott ugyi nem működik...

 

R.

 

Előzmény: nadzsukko (278)
nadzsukko Creative Commons License 2006.02.06 0 0 278
Véleményem a 265-ös hozzászólásomban.
Más!
Beszéljünk a szaunaparkok(szaunavilág, -oázis...) építéséről az elhelyezés szempontjából is!
Legrosszabb tapasztalatom: Hotel Residence Siófok.
Ott a szauna és a gőz ajtaja a gyerekmedencére nyílik! Persze meztelen szaunázás ezzel kizárt! De a legszebb, hogy láttam olyan ipsét, akinek a merülőmedence túl gideg lehetett, ezért a gyerekpancsikálóba zuhant bele úgy izzadtan, ahogy volt.
No, ehhez mit szóltok?
RodrigeZZ Creative Commons License 2006.02.06 0 0 277

No. Szeretném ezt a dolgot akkor közös (és kultúrált) vitára bocsájtani.

Nevezetesen, hogy véd-e a fürdőruha a fertőzésekkel szemben?

 

Szerintem ugyanis nem, sőt.

- A nedves fürdőruha mintegy táptalajul is szolgálhat a különböző baktériumoknak, és ha abba beszívodik megy a gazdájával, mint egy jól nevelt kiskutya.

- A szaunázás utáni zuhany és merülés jól lehűti a ruhát, amitől az arra érzékenyek (elsősoban hölgyek) kellemes kis felfázást tudnak beszerezni, hisz a nadrág törulközés után is hűt.

 

A törölközőnek, meg valóban oda kell figyelni, hogy melyik felére ül az ember. Nekem spec van egy külön szauna törülközőm, amit sokan irigyelnek. A törülköző egyik széle gumis plusz van rajta egy tépőzár. Mikor megyek ki/be nem kell tűrögetni, csak magamra suttyantom, oszt kész. (ha valki szeretne ilyet gyártani házilag)

 

R.

Előzmény: zalagyöngye2 (272)
nadzsukko Creative Commons License 2006.02.06 0 0 276
Toeco!
Eltévesztetted a topic-ot! Itt erre senki sem kíváncsi.
Szóval kímélj meg minket az ilyen jellegű megjelenésektől!
Előzmény: Toeco (275)
Toeco Creative Commons License 2006.02.06 0 0 275

itt voltunk a múlt héten.

Mindenkinek ajánlom

Előzmény: RodrigeZZ (251)
zalagyöngye2 Creative Commons License 2006.02.05 0 0 274
Jómagam is jobban szeretek ruha nélkül. A közállapotok jelenleg nem ilyenek.

Előzmény: kis.kukac (273)
kis.kukac Creative Commons License 2006.02.05 0 0 273

Kedves z...2!

Én kimondottan precízen oda figyelek, hogy melyik oldalára ülök a lepedőnek illetve a törölközőnek. Legegyszerűbb a szegését megnézni, és sosem téveszted el. Egy kis oda figyelés.

A legjobban azt utálom amikor az amerikai stílusú fürdőnadrágban (inkább rövid vagy forró nadrágban) jönnek be csurom vizesen. Ez szerinted a meghatározó kultúra?

Akárki akármit mond legjobb meztelenül, úgy hogy a törölközőn ill. lepedőn ülsz és nem kell bebugyolálnod magad.

Eddig én ezt csak Sárváron, a Club Tihanyban illetve Keszthelyen a Helikonban tapasztaltam.

Előzmény: zalagyöngye2 (272)
zalagyöngye2 Creative Commons License 2006.02.04 0 0 272
Mert például nincs semmi bizonyos váladékok és a fa között. A lepedőt ne számold annak, hacsak nem mindig precízen az egyik oldalára ülsz (amit kétlek).
Előzmény: RodrigeZZ (271)
RodrigeZZ Creative Commons License 2006.02.04 0 0 271
Légyszíves, mond el, hogy miért nagyobb a fertőzőzés esélye egy nem megfelelő higiéniával használt szaunában meztelenül, mint fürdőruhában.
Újra olvastam egy csomó hozzászólást, de nem jött át. Lehet 7vége felé fáradok.
R.
Előzmény: zalagyöngye2 (270)
zalagyöngye2 Creative Commons License 2006.02.04 0 0 270
Sose keverd össze a - valamennyire - steril otthoni szaunát a tömegessel.
nadzsukko Creative Commons License 2006.02.03 0 0 269
Valami ilyesmiről gagyogtam én is!
utazó2005 Creative Commons License 2006.02.03 0 0 268
Sziasztok.

Ne vitatkozzatok énszerintem, olvassátok el ezt a cikket valószínű, hogy

tapasztaltabb emberek írták a szaunázásról, mint mi.

Itt leírják a fürdőruha ártalmait is.

www.nu.hu/magazin/eletmod/200202egyujabbjotanacs.htm

 

zalagyöngye2 Creative Commons License 2006.02.03 0 0 267
Le Meridien- ruhás szauna

Kempinski - meztelen szauna
Előzmény: kis.kukac (264)
zalagyöngye2 Creative Commons License 2006.02.03 0 0 266
olvasd újra
Előzmény: RodrigeZZ (260)
nadzsukko Creative Commons License 2006.02.03 0 0 265
Elképzelésem sincs arról, mire gondoltak a szállodában.
Csak néhány tény:
1. Nem hallottam még olyan orvosi, fertőzés elleni védőszerről, hogy fürdőnadrág.
2. A fürdőnadrág tudtommal nedvességáteresztő.
3. Szervezetünk első számú védővonala a bőr!
Ergo:
Teljene mindegy ebből a szempontból, hogy van e rajtunk vizes fürdőruci, vagy más tócsájában ülünk, az mindenképpen a bőrünkkel érintkezik.
Megoldás:
Szauna előtt zuhany, törülközés, törülközőre csüccs.
Eredmény biztos fertőzésmentes szaunázás.
Egyébként a víz klórtartalma 100 fok körül kipárolog, ezért nem javasolt a fürdőruci a szaunában. És ezért nem magánügy, hogy van-e rajtad. Ugyanis egy levegőt szívunk.
kis.kukac Creative Commons License 2006.02.03 0 0 264

Az egyik neves *****(5) csillagos hotelnél történt érdeklődésemre, amely a szaunázási szokásokat érinti kaptam a következő választ: "egészségügyi előírások miatt sajnos nem vehető igénybe a szauna, csak fürdőruhában".

Valaki tudja, hogy milyen előírások lehetnek ezek?

kis.kukac Creative Commons License 2006.02.03 0 0 263
Ja eszembe jutott még egy Club Tihany
Előzmény: nadzsukko (230)
kis.kukac Creative Commons License 2006.02.03 0 0 262

Congress Park Hotel Flamenco
1113 Budapest, Tas vezér utca 3-7.
Tel.:        +36 1 889 57 61
Tel./Fax.: +36 1 889 57 60

Külön férfi női szauna.

Előzmény: nadzsukko (230)
RodrigeZZ Creative Commons License 2006.02.03 0 0 261

OK! Igazad van.

Nem mondom, hogy nem hökkentem meg kissé zalagyöngye olvtárs megjegyzésén, de azért szeretnék tőle kipaszírozni egy választ a felvetett állításával kapcsolatban. Nem szeretem az olyan embereket, akik állítanak valamit, aztán nem tudják megindokolni, hogy miért van úgy. Akár igazuk is lehet, akár meg is győzhetnek, de egzakt, elfogadható érveket mondjanak.

Az összes politikus ilyen "az rossz, ez jó".

És őket sem szeretem.

 

Mindazonáltal, ha jön, ha nem válasz befejeztem

 

R.

 

Előzmény: nadzsukko (258)
RodrigeZZ Creative Commons License 2006.02.03 0 0 260

???

"zalagyöngye2 2006.01.31 23:20:50 (250)

Ha a meztelen szauna nem párosul maximális higiéniával, akkor az semmit sem ér. Márpedig ha viszonylag sokan használnak ruhátlanul egy szaunát, akkor az a fertőzések melegágya.

Előzmény: nadzsukko (247)"

 

???

Előzmény: zalagyöngye2 (259)
zalagyöngye2 Creative Commons License 2006.02.02 0 0 259
Ilyesmit soha nem állítottam. Te próbáltad beállítani a ruhás szaunát fertőzéskeltőnek. Ez természetesen hazugság.


Egyébként pedig ne nyugtalankodj.
Előzmény: RodrigeZZ (257)
nadzsukko Creative Commons License 2006.02.02 0 0 258
Topic társak!
A stílus maga az ember!
Fékezzétek magatokat! Valamiért az az érzésem fiatalabb vagyok nálatok, mégis én intelek nyugalomra benneteket. Én pironkodom érte!
RodrigeZZ Creative Commons License 2006.02.02 0 0 257
Nos, akkor most miért is fertőzés melegágya a fürdőruhamentes szauna a gatyáshoz képest? Mert erre azért nem válaszoltál. Azt ne akard itt bemesélni senkinek, hogy a fürdőruhás szekcióban betartják a higiéniai szaályokat.
A 30 évnyi tapasztalatot jó volna ha megosztanád itten közöttünk. Talán még azt is megmondhatnád, mitől vagyok rühes? Pláne miért csak ha sokáig van rajtam nedves fürdőnadrág.
Ha már személyeskedünk...

Ja igen kb.30 évvel ezelőtt mentem be én is először szaunába Magyarországon. Aztán szinte rögtön fordultam is kifelé, mert annyira "tiszta" volt.

R.

Előzmény: zalagyöngye2 (254)
Devil Inside Creative Commons License 2006.02.02 0 0 256
Jobb lenne, ha ehhez a topikhoz nem ebben a hangnemben szólnál hozzá.
Dühöngőnek találsz más remek szekciókat és topikokat.
Előzmény: zalagyöngye2 (254)
zalagyöngye2 Creative Commons License 2006.02.02 0 0 255
Talán azért, mert az általad leírt szabályokat (amik egyébként alapvetőek) nem tartja be mindenki.
Előzmény: RodrigeZZ (251)
zalagyöngye2 Creative Commons License 2006.02.02 0 0 254
Mivel mintegy harminc éve szaunázam, mindkét formában és soha nem kaptam el semmit sehogyse (mint ahogy ruhában szaunázó ismerőseim 100 %-a se, ezért kissé megkérdőjelezem álításodat.


Az, hogy te rühes vagy, az egyéni szociális probléma.
Előzmény: RodrigeZZ (252)
nadzsukko Creative Commons License 2006.02.01 0 0 253
Oké meggyőztetek. Régi barátokkal megyünk el tavasszal olyan helyre, ahol meztelenül kellene szaunázni. Kíváncsi vagyok. Egyikük úgy gondolom bevállalja majd. Legyen ez egy kísérlet.
Majd tájékoztatlak benneteket az eredményről!
RodrigeZZ Creative Commons License 2006.02.01 0 0 252

Ja még egy

Ha vizes fürdőruhában kezded főzni magadat nagy esélyed van allergiás bőrkiütések, börviszketés  beszerzésére. (nekm már van) Kérdezz meg ezzel kapcsolatban egy bőrgyógyászt.

 

R.

Előzmény: zalagyöngye2 (250)
RodrigeZZ Creative Commons License 2006.02.01 0 0 251

Kifejtenéd, hogy miért fertőz jobban egy meztelenül használandó szauna, mint egy fürdőruhás?

Mertugye az alaptörvény, hogy előtte zuhany, törülközés. Benn csak törülközőre, lepedőre fekszünk/ülünk. A  pad száraz, a testem száraz, illetve idővel izzadok, mint állat, de aztat meg beszívja a törülköző.

Ha fürdőruhás a terep, akkor a nedves fürdőruhából a leülés pillanatában már szivárog kifelé minden, ha van alattad törülköző, ha nincs.

 

Tehát akkor miért is?

 

R.

Előzmény: zalagyöngye2 (250)
zalagyöngye2 Creative Commons License 2006.01.31 0 0 250
Ha a meztelen szauna nem párosul maximális higiéniával, akkor az semmit sem ér. Márpedig ha viszonylag sokan használnak ruhátlanul egy szaunát, akkor az a fertőzések melegágya.
Előzmény: nadzsukko (247)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!