Keresés

Részletes keresés

ninovarga Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11556
vica46 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11555
jav.Meg fel sem érjük.Talán ésszel?????????????
Előzmény: vica46 (11553)
vica46 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11554
jav.Meg fel sem érjük.Talán ésszel?????????????
Előzmény: vica46 (11553)
vica46 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11553
Szerintem jobban fut mint mi,meg fel sem érjük ,talán ésszel????????????????????????
Előzmény: szaguaro (11552)
szaguaro Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11552
Addig-addig jön itt nekünk a negativ hullámaival, hogy a végén még bejön. Javaslom, h. a következő találkozón tartsunk egy kellemes Floo-vadászatot! :-))
Előzmény: magyarliba (11533)
szaguaro Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11551
Mondjuk, ha jössz a talira, elhozhatod. Ha meg nem, majd adok cimet.
Előzmény: Gyula20 (11524)
H.J Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11550
Szia M-nn A leanderre bármeddig várok,köszönöm.Az olivám be van bugyolálva de egy két hosszabb ág kilóg.Ezekből néhányat eltörtem.szürke a közepe.
Tutira elfagyott.Ki sem merem bontani a csomagolását.A kis ciprusok haragoszőldek lettek és kőkemények.Remélem nem fagytak szét.
Az oliváidat védted valahogy?
Előzmény: Island* (11529)
ninovarga Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11549
Nem rejtem véka alá, hogy ezekkel a bemutatókkal az is célom, hogy leleplezzem a tévesen és igazságtalanul "szubmediterrán"-nak titulált helyek klímájának (mikroklímájának) titkát. Aki a mai magyarországi hó és fagyhelyzetet ismeri, átlagos fekvésű helyen nehezen tudná feltételezni, hogy jelenleg létezhet olyan földrajzi pont Magyarországon, ahol nem csak a talaj, de a talaj teteje sincs megfagyva és a sárba bele lehet süllyedni. Persze ez már tényleg MIKROklíma.
Előzmény: ninovarga (11548)
ninovarga Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11548
Az előttünk álló éjszaka a decemberi hidegek után ismét a legkritikusabbak egyike. A hegyen újra "élesítve" van a hőmérő és nagy izgalommal várjuk, mi történik. Reméljük, hogy az inverzión túl segíteni fog az a körülmény is, hogy a déli kitettségnek köszönhetően a napsugárzás a néhány fokkal (napi max. -2,6) nulla fok alatti léghőmérséklet ellenére is nagyrészt el tudta tüntetni a havat.
Előzmény: ninovarga (11547)
ninovarga Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11547
A mai lecke különösen azoknak szól, akik hosszú ideje rendszeresen, módszeresen és nagy figyelemmel követik az "inverziológiai kurzust".
Mivel ismét kritikus éjszakák sorozatát éljük, újra megkülönböztetett figyelemmel követjük a hegyen az éjszakai minimumokat.
Az elmúlt éjszaka hőmérsékleti mélypontja még legtöbb helyen síkvidéken sem volt kritikus, de tanulságos az úgynevezett "szállított fagyhelyzet" szempontjából és alkalmas annak bemutatására.
Az éjszaka nagy részét borult, vagy erősen felhős idő jellemezte. Ez azt jelenti, hogy a hőmérséklet ezalatt a magassággal csökkent. A nagyobb tengerszint feletti magasságokban hidegebb volt, mint az alacsonyabbakban. Térségünkben a hajnali órákban délkeleti irányban távozott a mediterrán ciklon felhőzete Ezért az iklódbördőcei állomáson előbb kiderült, mint Nagykanizsán, így ott a hőmérséklet -12 fokig, amíg Nagykanizsán -9 fokig süllyedt éjszakai minimumként. A csörnyeföldi hegyen a felhős időszakban is már -9 fok volt (a magasság miatt), amíg Iklódban és Kanizsán csak -7 - -8. A hajnali kiderülés 2-3 órájában a hegyen egyetlen fokot süllyedt (minimum: -10,3), amíg Iklódban 4-et, 5-öt. Kanizsán a későbbi kiderülés miatt 1-et, 2-t.

Ha most az abszolút értékeket hasonlítjuk össze, azt látjuk, hogy a kanizsai fagyzug kedvezőbb minimumot produkált, mint a hegy.

De! Ez egy speciális helyzet volt azzal, hogy a fagyzugokban kitartott, vagy majdnem kitartott az éjszakai felhőzet. Ha végig kitartott volna, a fagyzugok -7, a hegy -9 fokkal zárt volna.

Ezek a helyzetek okozhatnak ilyen "vegyes" kimenetelű hőmérsékleti viszonylatokat.

Ha viszont egész éjszaka derült idő van, az "inverziós olló" óriásira tud nyílni.

Az elmúlt éjszaka a hegyen 2 tized fokkal alacsonyabb(!) minimumot mértünk, mint december 22-én, amikor a derült éjszakának köszönhetően a síkvidéki hőmérsékletek országosan -20 fok körül szóródtak.
H.J Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11546
Csütörtök hajnalba tedd ki néhány óráig a kertbe,azután vidd be a meleg szobába.Tuti
Ha nem tudsz valamit fordulj hozzám bizalommal :)))).
Előzmény: Béla1007 (11521)
farkasetus Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11545

Szia Vica!

Trillumot fehér színben lehet kapni a TULIPÁNVILÁGnál kissé borsos áron ha esetleg érdekel.

Előzmény: vica46 (11540)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11544
Természetes.Csak mon,ird mikor kell,mekkorára vágva kéred és én küldök neked.Azt is ird meg mennyit/fiu,lány/Azért kérem ezt mert én még nem szaporitottam belölle de te már olvastam,láttam csináltál kiwivel szép dolgokat.Az emailem nyilvános irj.
Üdv.:József
Előzmény: Gizellamama (11535)
Gizellamama Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11543
Jozsó48
Szeretném tőled megkérdezni, hogy Érden a parkvárosban lakik a fiam ,ahol talaj
csak a felső 2ocm -en van , a többi mészkő,megélne -e a füge?
A földrazi adoottságok gondolom jók lennének, mert majdnem a legmagasabb ponton
laknak.Kérdés hogy élvisel-e ennyi meszet?
Island* Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11542

Igen a fűszerbabérról van szó. (Laurus nobilis).

 

Magról is vethető, de szerintem macerás, ugyanis ha kicsit jobban megöntözöd berothad az embrio. Egyszerűbb egy kisebb tövet venni és azt kiültetni házfal mellé, védett helyre...:)

Előzmény: Törölt nick (11537)
vica46 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11541
A babér az ehető fajta ninónak a hegyen nagyon nagy bokor van belőle és nem fagyott ki neki.
Előzmény: vica46 (11540)
vica46 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11540

Szia Eliot

A trillium az én szivem csücske ,ha ráakadnál a magjára én is szeretnék belöle ha lehet Köszi

Előzmény: Törölt nick (11538)
Gizellamama Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11539
Köszi a tájékoztatást és ha tudnál valahogy nekem is juttatni szívesen elfogadnám,
és ha van olyan dolog nekem amiből szeretnél én is állok redelkezésedre vele.
Nekem az egyik mániám, hogy mindent megpróbálok szaporítani.
Ha nem sikerül , addig variálok a szaporítási módszerekkel amíg valahogy össze nem jön. A szőrös kivit is kb. négy éve próbálom már, talán a tavaly tavasszal , a metszés után levágott vesszőkel lesz egy kis szerencsém.Az ősszel megnéztem őket
volt köztük már gyökeres is.Most újra rakok le belőlük, de most már használni fogom az incit 8 gyökereztető hormont is, úgy talán több szerencsém lesz.
Most a télen újra vetettem a zöld kiwiből,a sárga kiwiből,papajából,licsiből,perui
földi ceresznyéből magot.A sárga kiwi és a licsi kivételével minden kikelt.
Előzmény: Gyula20 (11524)
Gizellamama Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11535
Én szeretnék belőlük kérni szaporítóanyagot szivesen próbálkoznék vele.
Előzmény: Törölt nick (11489)
ninovarga Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11534
Ha most nem csinálsz rügyvizsgálatot, akkor nem fogod megtudni, hogy az eddig előfordult hideg mit tett, ha a február tényleg olyan "örömöket" hoz, mint amilyenek a modellek térképein látszanak.
Ezért dokumentálom folyamatosan a mi hőmérsékleti és növénykárosodási megfigyeléseinket. Az a típusú lehűlés, ami az utolsó előrejelzési térképen látszik a legveszélyesebb fajtából való. Az ilyen nagyon száraz és rendkívül hideg szibériai eredetű levegőben az inverzió is kevésbé hatékony. Ott már csak a hőszennyezés marad hatékony tényezőként, természetesen annak is vannak korlátai (még ha elég tágak is a belvárosokban).
Előzmény: Island* (11495)
magyarliba Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11533
A többiek "neheztelése" rám is átragadt, már gondolkodtam, hogy ki kellene moderáltatni ezeket a rémséges információidat..:))) Már a nyugalom rendszeres megzavarásának esete áll fenn.
Előzmény: Floo2 (11523)
ninovarga Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11531
Amennyiben megvalósulna az előrejelzési modell által vázolt helyzet, elmondhatnánk, hogy a "globális felmelegedés" elérte a csúcspontját.:))))
Sajnos, nem véletlenül írogattam én még a tél kezdete előtt olyan dolgokat, mint amilyeneket írogattam. Az év korábbi időjárási menetében is tökéletesen érzékelhető volt a teljes szabályozatlanság. Az egész telet úgy kell most már végigélnünk, (amint kinéz), hogy az Atlanti-óceán fölött folyamatosan blokkoló anticiklonok vannak Ez egy teljességgel anomáliás helyzet ilyen hosszú időtartamon át. A Zsuzsát szomorító, Amerika keleti partvidékére lecsapó sarki légtömegek lennének hivatottak Európa légkörét megenyhítő ciklonokat generálni. De sajnos, láthatóan nem működik ez a mechanizmus. Nagyon aggasztó ez a jelenség.
A kis babérok azt fejezik ki, hogy az inverzió mellé mennyire jól jön még egy kis hőszennyezés. Bár a pontos összevetéshez meg kellene nézni most ugyanilyen növényeket a régi (beépített) helyen is.
Előzmény: Island* (11529)
ninovarga Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11530
A perlit egy vulkanikus eredetű, fehér színű kőzet, amit szemcsés állagú formában hasznosítanak kertészeti célokra. Az edényes kivik betakarásában ugyanolyan szerepet kap, mint a homok, mivel akár abba is lehetnének temetve ugyanígy.

A furcsa sapkában lévő személy Floo barátunk.

A "kislányom" az unokám, az "anyukája" pedig a feleségem, azaz a nagymamája (akinek az ölében ül az egyik képen, 11 és fél évvel ezelőtt). A kertészetet csak kívülről figyeli és a fanatizmusomat látva, néha csóválja a fejét. (Már tudja, mert amint írtam, 15 éves.)
Előzmény: Törölt nick (11517)
Island* Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11529
Sajnos ennek a "globális felmelegedésnek" már megvannak az áldozatai a kertünkben. A kis babérok, amelyek az érdi kertünkben évekig a rövid ideig tartó -15 C-okkal is dacoltak, itt el vannak már levélzetileg száradva, vagyis elfagytak.

Itt is -15 C volt a leghidegebb, de a huzamos ideig tartó hideg idő nem kedvezett az ősszel ültetett és begyökeresedni alig tudó töveknek. Tavasszal újra ültethetek majd babérokat, azok nagyobb eséllyel indulnak majd...

A francia 'Aglandaou' fajtájú kiváló hidegtűrésű (tövét felkupacoltam földdel) olajbogyó eddig jól szerepelt viszont, néhány levelén látszik kisebb foltosodás, ami napégés is lehet, de épnek tűnik az egész növény. :)

Kis európai ciprusaim is egyenlőre jól bírják szerencsére....
Előzmény: Béla1007 (11528)
Béla1007 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11528

JA ! Szegégy Floot nem sokan fogják komálni ha ilyeneket írogat .

Lesz itt meleg de az 2 nap alatt jön plusz 15 fokkal majd február 24-én !!

Üdv

Béla

Island* Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11527
Floo! Hozhatnál mostmár valami szebb térképet is, már nagyon várjuk a tavaszt és a melegedést.
Előzmény: Floo2 (11523)
Island* Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11526

Szia!

 

Ezer bocs, de még nem. Megvannak, vigyázok rájuk, nemsokára nálad lesznek!

Férjem össze-vissza "szaladgál" mostanában Érd és Szeged között, a kollégája lebetegedett, így nincs állandó ember, akinél ott lehetne hagyni a műhelyben, hogy átvehesd...:(

Kis türelmedet kérem még....

M.

Előzmény: H.J (11520)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11525
Köszi.Csak annyi energiát,hogyha éppen arrajársz.Nem vastag a héja és finom.olvasom hogy Floridába vannak már kisérleti ültetvények belőlle.honnan veszed,hogy az Uglynak vastag a héja?Én nem a magjára hanem magára a növényre probálok rábukkanni.De ezt is mindenféle szabadalommal védik.
Előzmény: Törölt nick (11515)
Gyula20 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11524
Persze, szívesen küldök , a kérdés csak az , hogy mikor és hová ??
E-mailom gépcsere miatt még nem üzemel !!
Üdv: Gyula
Előzmény: szaguaro (11512)
Floo2 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 11523
Te jó ég!
Ezt a telet ússzuk meg!
Nagyon rossz előjelek kezdenek lenni.
Az első kép nappali hőmérsékleti maximum!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!