Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.31 -1 2 131618

Most se jött össze a kérdés! 

Előzmény: Zsákó dúc (131617)
Zsákó dúc Creative Commons License 2016.10.31 -2 0 131617

"Itt egy újabb kérdés: Igaz-e az, hogy a tenyészgalambok őszéletkora ne haladja meg a 14 évet?"

 

El írtam! Köszönöm "sárfi" az észrevételt!

 

Helyesen így szól a kérdés: Itt egy újabb kérdés: Igaz-e az, hogy a tenyészgalamb pár őszéletkora ne haladja meg a 14 évet?

Előzmény: Zsákó dúc (131611)
fuvi27 Creative Commons License 2016.10.31 0 3 131616

Zsolti ez lesz az ha minden jól megy.

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.31 -1 1 131615

köszi

Előzmény: golubar (131606)
golubar Creative Commons License 2016.10.31 0 0 131614

Igazad lett. 

Előzmény: Zsákó dúc (131608)
golubar Creative Commons License 2016.10.31 0 3 131613

Nekem is 180 oda, csak 3 számjegyű utakon. Nem ez dönti el, ki megy el, és ,  ki marad otthon. Ugyan azok az arcok, akik az első ilyen rendezvényen a Csilibe.-( csak sokan elmentek azóta.) Akkor még lehetett spontán beszélgetni Gyerkó Tiborral, Csernák Bélával és nem érezted azt, hogy hülyére vesznek.

Szerintem, itt van az eb elföldelve

 

 

Előzmény: Törölt nick (131609)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.31 -1 2 131612

Ezúton is köszönöm szépen Horváth Zoltán szombathelyi Sporttársnak, hogy megajándékozott ezzel a remek madárral! 

Jövőre mivel tojó lett "sajna" a tenyészetet erősíti majd! :) 

 

 

Üdvözlettel: Sz.Gábor

Zsákó dúc Creative Commons License 2016.10.31 -2 0 131611

Volt egy kérdésem pár nappal ezelőtt: 

 

"A kérdésem a következő: -Igaz-e az az állítás, hogy az igazán jó galambok nagy többségében olyan párok alól kelnek ki aminek mind két tagja egy éves vagy legalább az egyik tagja az?"

 

Így utólag is köszönöm a válaszokat, sok értékes információval gazdagodtam.(Nem csak itt hanem a Facebook-on is.) Messzemenő következtetéseket azonban nem tudok ezek után sem levonni, de az én kirakós játékom darabjai lassan kezdenek a helyükre kerülni.

 

Az egyetlen következtetés amit levonhatók azt igazolja, hogy általában véve a jó galambok valóban nagyobb százalékban az egyéves galambok alól kelnek. Mire alapozom ezt?

A tenyésztők többsége folyamatosan keresi azokat a galambokat amik majd ontják a jobbnál jobb fiatalokat és ezért folyamatosan hozzák be az újabb tenyészgalambokat amik többségében az egyévesek közül kerülnek ki. (Ha mégsem akkor egy olyan tenyészgalambot aminek volt már említésre méltó utódja. Valószínűleg egyévesen!) :) Ez utóbbi esetén alakulnak ki a gyűjtemények és tenyésztenek belőlük a nagy pénz reményében.

Ha szerencséjükre valamelyik egyéves galamb produkál egy nagyon jó fiatalt akkor az megmarad a következő tenyész évre is.

S, így tovább még szép lassan meg nem öregszik, hiszen már egyévesen adott remek galambokat. Azonban az így beöregíttet tenyészgalambok már sosem adnak olyan jó fiatalt mint tették azt egy évesen, csak egyetlen esetben van erre esély, ha az öreg tenyész egy olyan galambot kap párjául ami nem több mint egy éves!

Most is kíváncsi lennék a saját tapasztalatokra?????? 

 

Itt egy újabb kérdés: Igaz-e az, hogy a tenyészgalambok őszéletkora ne haladja meg a 14 évet?

Itt persze létre jöhet olyan variáns is, amikor a pár mind két tagja az idősebb generációt képviseli, feltételezve azért mert már lettetek valamit az asztalra. Csak azt nem tudom, hogy érdemes-e vagy csak megint marad a reménykedés. Hát-ha majd most!

Ez egy őrök körforgás.

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.31 -1 0 131610

Köszönöm! Túltárgyaltuk......

Majd egyszer személyesen átbeszéljük, mire is gondolt a "költő." :)

Üdv.

Előzmény: Neon Licht (131598)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.31 -1 0 131609

Gondolat csak...

Nem fordulhat elő, hogy a helyszínválasztással volt a probléma?

Nekem innen az "Ország közepe" -ről 200 km lett volna csak oda. Én konkrétan ez miatt nem mentem. 

Előzmény: golubar (131606)
Zsákó dúc Creative Commons License 2016.10.31 0 0 131608

Nagyon sajnálom, hogy mi nem tudtunk elmenni erre az eseményre. Minket minden galambászattal kapcsolatos dolog érdekkel, így szeretünk volna legalább látogatóként részt venni rajta. Ezek ellenére folyamatosan az volt a rendezvénnyel kapcsolatos érzésem, hogy kinek is minek is rendezik ezt a kiállítást?

Folyamatosan az volt az érzésem, hogy van erre egyáltalán igény? A hallottakból és az olvasottakból arra következtettek, hogy nem! Minden ilyen eseményt meg kellene, hogy előzőn egy igény felmérés, mert ha ez elmarad előfordulhat az mint a mostani példa is mutatja, hogy gyér lesz az érdeklődés. Annak ellenére is, hogy a rendezők a szívüket-lelküket kiteszik a siker érdekében!

Nagyon sajnálom, hogy nem lett hangzatos sikere a rendezvénynek, ennek ellenére azt kívánom a rendezőknek, hogy legyen erejük egy újabb kiállítás megszervezésére!

Előzmény: golubar (131606)
subigalamb Creative Commons License 2016.10.31 -1 1 131607

Az igaz ,hogy szerintem a galamb"cél és nem irányrepülő"!De az edzés és az 10-15 fokos gyakorlón való éltérés is sokat jelent!Mert tudod mig a Csorna,Rajka ,és egy Szlovák helyet reptettük gyakorlóként (mindenki,és utána Brno volt az első verseny)addig igen jöttek a galambjaink!Mióta "kifogytak "az erre az irányra begyakorlózott galambok,azóta bizony a listákon igen csak meglátszik az a tizenöt-húszonöt perces hátrányunk,mire a galambjaink haza érnek a  Bük Szombathely,Egerszeg,Kanizsa (tömegvonzás)vonalból valahol kiválva!És igen annyit az idei fiatalok gyakorlójával már azt elértük,hogy azért van galambunk az első 50-ben!És a galambok(a zöme) a valamikori "helyes"irányból és nem délről vagy nyugatról jönnek haza!Hátha ezt még egy kicsit eltoltuk volna egy kicsit keletre!?Azt is elismerem ,hogy ebből az irányból történő(Sopron ,Bécs,Drasenhofen) gyakorlózásnál nagyobb a tömegvonzás!Csak egy vonalzó kell és látni,hogy bizony a galambok kb 65-70%-a arra repül!Csak tudod az nem mindegy hol találkoznak "ismerős"területtel a galambok,vagyis honnantól válnak ki!Mert az szerintem nem mindegy ,hogy már esetlegesen Szlovákiában kiválnak vagy épp csak valahol a Szombathely Kanizsa vonalon valahol épp Egerszeg vagy  Bak felett!És ugye mint tudjuk(kutatások is bizonyitják)a galambok bizony soha nem az elméleti egyenesen repülnek haza!Az az a"vonalzó teoria" csak a dúctávolság mérésnél fedi a valóságot!

 

Előzmény: frici608287 (131576)
golubar Creative Commons License 2016.10.31 0 1 131606

El telt egy nap, és még mindig nem tudom mit kéne gondolni.

Az egyik közeli kerületből csak az elnök volt jelen.

Tőlünk kevesebben voltak, mint Lébényből.

Nem volt rossz idő, megfelelő volt a hírverés, a rendezők kitették a lelküket,és mégis az volt az érzésem, hogy fél házzal megy a buli. 

Bővebben se tudok semmit Az feltűnő volt, hogy a sportcsarnok büféje simán ellátta egy! pultossal  egész nap a tömeget.

"Mit kellett volna még jobban?"-kérdezte búcsúzáskor a kézfogásnál vendéglátónk.Mit lehet erre mondani?

Előzmény: Törölt nick (131603)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.31 -1 0 131605

:) jó hát....

Előzmény: Wittenbuik (131600)
Schill Creative Commons License 2016.10.30 0 0 131604

Csak a hitelesség kedvééért (az utóbbi 5 évet nézve) 2012-ben Palotás József,2013-ban Bereczki Jenő volt az általános csapatbajnok Sárbogárdon.

Azt nem tudom Zsákó tud e repülni,de az tény,hogy a galambjaink általában 30-40 fokkal keletebbről érkeznek a feleresztési irányhoz képest. 

Előzmény: Wittenbuik (131599)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.30 0 0 131603

Szűkszavú vagy.-:)

Előzmény: golubar (131601)
tyúkanyó49 Creative Commons License 2016.10.30 0 5 131602

Köszönöm Gábor!

Remélem jövőre már több időt tudok köztük lenni,és lesz mit megfigyelni,tapasztalatot gyűjteni.

Már nagyon várom a tavaszt,hiányoznak az égről a galambok..olyan üres nélkülük A ragadozó madarak is elhúzhatnának addig  innen más égtáj felé!!!!!

Előzmény: Törölt nick (131597)
golubar Creative Commons License 2016.10.30 0 0 131601

Viharsarok.

 

Előzmény: Törölt nick (131592)
Wittenbuik Creative Commons License 2016.10.30 -1 1 131600

Nem baj Gabikám, azért az idén jó volt sokszor hülyének lenni Neked is meg nekem is ! Ugye érted mire gondolok!

Előzmény: Törölt nick (131595)
Wittenbuik Creative Commons License 2016.10.30 -6 2 131599

Légy üdvözölve! Régóta ismerlek, de még mindig nem eléggé. Mindig megtudok Rólad valami újat. Most éppen azt, hogy tudsz repülni. Különben, hogy az Atyaistenben tudnád ilyen pontosan leírni, hogy merre jönnek haza a galambjaink. Jövőre,ha megint repülsz velük a Tieidnek mutasd már meg merre legrövidebb Mezőfalva, mert szegények nem tudják.

De komolyra fordítva a szót, azért azt megjegyzem, hogy az Örökös sárbogárdi bajnok( AZ APÁM) kb. 10 éve az én általam kidolgozott takarmányrecepteket használja, a versenyzés 12 hetében - sőt már előtte is- és az általam alkalmazott heti programot használja.(gyógyszer, ásványi anyag, egyéb kiegészítők). Mivel ugyanezt használom én is valami pozitívumot csak jelent Neki is a segítségem?! Vagy szerinted nem? üdv. a papíron Bajnok.

Előzmény: Zsákó dúc (131586)
Neon Licht Creative Commons License 2016.10.30 -1 6 131598

Gratulálok a díjakhoz.

Az intelligenciámmal tényleg biztos lehet valami gond, mert a célzásaid felét, mint rendesen, most sem értem. Fogalmam sincs miért nem láthatom azt a tablót, vagy hogy ki mondta hogy az eredményeid oka pusztán a költözés, nem szólva olyan korábbi ügyekről,minthogy milyen állítólagos sleppem van nekem. 

A véleményünk attól függetlenül helyes, vagy helytelen, hogy milyen eredményt érünk el, vagy hogy mit ismerünk el egymás erényeinek. Érj el további sikereket, mert ez a sport mégiscsak arra megy ki, de semmit sem kell bizonyítanod nekem.

Előzmény: Törölt nick (131595)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.30 -1 0 131597

Szia! 

Szerintem a fészekre hajtás az az  óriási nagy bukta-------, nálam legalábbis!

A Hímek mintha elvesztenék realitásuk!

 

kb ennyi....:)

Előzmény: tyúkanyó49 (131593)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.30 -4 1 131596

Nyomj egy minuszt! :D elég az Nekem!!! :D:D 

Előzmény: Törölt nick (131594)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.30 -4 2 131595

Egyetlen élményem veled kapcsolatban amit kiemelnék a galambász életemből az az, hogy a takarmányozás Mestere vagy! (igen, nem az inteligenciád...) 

DE! 

Ez annyira maradandó, hogy azóta is csodálom! 

Sose hittem benne, de a mai napig csodálom

Volt szerencsém kézben tartani a madaraid, lenyűgöző még az is, hogy hazajöttek, nem az, hogy díjra repültek! (Soha egyetlen eredményed nem kérdőjeleztem meg!!!!!  )

 

- Tudom ÉN jól,  "jó helyre költöztem, más semmi se változott!" - 

 

Azért jelentem majd igyekszem bebizonyítani , hogy "hülyén" is lehet galambászni és eredményesnek lenni! 

 

A kép mai , csak most,  csak Neked! :D (máshol ezt Te mára már nem láthatod! ) 

 

 

Üdvözlettel : Szalai G. Gábor 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Neon Licht (131590)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.30 0 1 131594

Most erre mit válaszoljak?-:)

Előzmény: Törölt nick (131589)
tyúkanyó49 Creative Commons License 2016.10.30 0 6 131593

Szép jó estét mindenkinek.Rég jártam itt,sok volt a dolgom,szerveztem az egyesületi díjkiosztót.Mivel tisztában vagyunk vele hogy a kerületben nem nagyon terem számunkra babér,minden évben az egyesületi bajnok meghívja a sporttársait egy kis finomságra.Idén sikerült újra kiharcolnom ezt a megtiszteltetést:))Nagyon jól sikerült a buli,volt finom káposztás bab,házipálesz,így nem volt nehéz megeredni a nyelveknek.Az E-07-ből is voltak meghívottak.A díjkiosztó  és az ebéd után  meglátogattuk a már eltávozott tagokat a temetőben.Aztán körbe ültük a két legtapasztaltabb embert(ők nem a mi egyesületünket erősítik)és mindenki tehetett fel kérdést.Hosszú lenne elsorolni az ott elhangzott témákat,sajnos én lemaradtam,és nem tudtam feltenni a sajátomat,ezért itt szeretném tőletek megkérdezni,tapasztalt galambászoktól.Idén még természetes módszerrel versenyeztem,és nagy valószínűséggel jövőre is így fogok.Azt szeretném megtudni hogy van-e olyan fészekállapot amiről nem szabad galambot küldeni?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

A vörös az egyesületi sampion hímem,a sötét kovácsolt tubi az egyesületi sampion tojóm,a fekete idei fiatal,már a 2017-es év versenycsapatom tagja.

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.30 0 1 131592

Köszi. Melyik kerületből voltatok?-:)

Előzmény: golubar (131591)
golubar Creative Commons License 2016.10.30 0 3 131591

 

Mi elmentünk, sokan meg nem. Vendégek voltunk, egy birkapörköltre, vagy halászlére. Nem volt árverés.4-kor megkaptuk a galambokat.    ( nem a váciakat)

Vendéglátóink nagyon igyekeztek.Köszönet nekik, a bátorságukért. 

 

Előzmény: Törölt nick (131588)
Neon Licht Creative Commons License 2016.10.30 -1 5 131590

Nem a sértés szándéka, hanem a tapasztalat mondatja velem, hogy az eredmény, meg a szellemi képessségek nem járnak kéz a kézben. A győztesek ugyanolyan sokfélék, mint a vesztesek. Vannak jó fejek, vannak nehéz esetek, kedvesek és gorombák, átlag derék fickók, vagy éppen zsenik, meg igazi gyökerek. Olyat nem mondtam, hogy az ész hátrány. Galambászatilag szerintem nincs sok intellektuális tevékenység, mondjuk talán a dúcklímának a barkácsolása ilyen. Vagy a forráshatékonyság, tehát hogyan lehet a legkevesebből a legtöbbet kihozni, de ez pont nem esik egybe a maximális eredmény hajszolásával, és ugye az a bajnokok útja.

Előzmény: Törölt nick (131587)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.30 -1 5 131589

Bajnokok találkozója... :)

Engem is hívtak!

Kerestek parkolóőrt, pincért meg jegyárust! :D

Előzmény: Törölt nick (131588)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!