Keresés

Részletes keresés

55judit Creative Commons License 2019.08.10 0 0 11869

Nekem nem vált be. Eljöhetsz kiásni. Ásás fejében megkapod

Előzmény: Tarnóca (11868)
Tarnóca Creative Commons License 2019.08.10 0 0 11868

Green Michurinskát honnan lehetne rendelni?

55judit Creative Commons License 2019.08.10 0 0 11867

Úgy szeretem én is Rondét, ha megtöpped kicsit. Meg mindet. Ezek szerint valóban késlelteti az érést az őszi metszés. Nálam mostanra nőttek meg a szemek, de még nem színesednek. De most megtudjuk, ha visszafagy, mikor  lehet termést várni tőle. Lesz biztos 3-4 hét késés, de legalább nagy mínuszok után sem maradunk füge nélkül. Ilyen buzgó a Michurinska is, és azon több is van. :))

Jó ez a füge szezon. :)

Előzmény: Berényi József (11866)
Berényi József Creative Commons License 2019.08.09 0 0 11866

Nálam is megérett már néhány szem rajta, sőt meg is töppedt, mert nem vettem észre. A fiam vette észre, és gyorsan meg is ettük, ezért nem készítettem róla fotót. Emellett kezd érni az apró lila, a Ronde De bordeaux-on is színesednek az első másodtermések, és a Sinkó lila óriáson is egyre nagyobbak a gyümölcsök.

Előzmény: 55judit (11863)
Berényi József Creative Commons License 2019.08.09 0 0 11865

Egyes fügék habár már szinte teljesen érettek, annak ellenére fehér tejnedv jelenik meg a száron amikor levesszük. Ez ugyan úgy csíp mint ami bárhonnan, a füge többi részéből kifolyik. Én ezért ezt a részt leszoktam szakítani, és akkor nem csíp.

Előzmény: 666Forester (11855)
zakkwylde873 Creative Commons License 2019.08.09 0 2 11864

elfelejtettem betenni, 2019.07.09, gyoroki lapos, kb 5 eves, iden nem dobalta le az elsotermeseket.

55judit Creative Commons License 2019.08.09 0 1 11863

Remélem mindenki kertjében szépen érik a füge. Sajnálom hogy nem mutatjátok róla a fotókat, mert én is szeretem ám nézegetni, nem csak ti. :)

 

Nálam valóra vált amire vágytam. Elkezdett érni a másodtermés, miközben még egyes fajtákon érik az első.

Michurinska10:

666Forester Creative Commons License 2019.08.09 0 0 11862

wow... oksa, legközelebb csekkoljuk...

Előzmény: j007 (11858)
j007 Creative Commons License 2019.08.08 0 0 11861

bocs, ez persze csak azokra érvényes, amiket én eszek, mondjuk október közepén már nem egy nagy élmény a fügézés...

Előzmény: j007 (11860)
j007 Creative Commons License 2019.08.08 0 0 11860

októberben 20 füge saccra max. 3/4 kiló, ez egy apróbb barna fajta

Előzmény: 55judit (11859)
55judit Creative Commons License 2019.08.08 0 0 11859

20 db füge az 1, 1.5 kg. Ha nagy a füge, akkor 2 kg. Kell ennél többet enni egyszerre? :)

Előzmény: j007 (11858)
j007 Creative Commons License 2019.08.08 0 0 11858

jartatok mar ugy hogy a fuge csipte a nyelvetek hegyet?

legközelebb, mikor ilyet érzel, dugd ki a nyelvedet és nézd meg a külső visszapillantóban, (én ott láttam), hogy ilyenkor vérzik a csúcsa, kb. 10-15 apró kis helyről jön a vér, úgy látod, hogy letörlöd, de közben nézed a tükörben és látod, hogy a szárazra törölt nyelvedből jön a vér.

Ez velem többször megtörtént, mindig októberben, a legutolsó érett őszi fügék, amik már nem olyan édesek, apróbbak, keményebbek, mikor 15-20-at megettem, mindig vérzett a nyelvem és az alsó ajkam belső része, ahol rágás közben hozzáértek a fügék, minél többet eszel, annál inkább csíp, én 15-20 után mindig abbahagytam az evést

 

Előzmény: 666Forester (11855)
55judit Creative Commons License 2019.08.08 0 0 11857

Augusztus végén.

Előzmény: PathosVerdesIII (11856)
PathosVerdesIII Creative Commons License 2019.08.08 0 0 11856

Judit, a Főkajári fajta kb mikor kezdi érlelni a másodtermését?

Előzmény: 55judit (11849)
666Forester Creative Commons License 2019.08.08 0 0 11855

jartatok mar ugy hogy a fuge csipte a nyelvetek hegyet? talaltunk egy fugefasort, tele volt mezesre erett fugekkel... marokszam ettunk rola majd par perc mulva kezdtuk erezni mindketten h csipi a nyelvunk hegyet... nem cefres ! finom erett fuge. Ugy csipett mint az ananasz, de fugevel meg nem jartam igy... a csipes jo oran keresztul erezheto volt... fuge tuladagolas? :D

É54 Creative Commons License 2019.08.08 0 1 11854

Köszönöm, írtam e-mailt is!

 

Előzmény: Berényi József (11851)
bombaba Creative Commons License 2019.08.07 0 2 11853

Ez az első termés utolsó darabja ebből a fajtából, 139 gr (a többi sem volt kicsi):

Berényi József Creative Commons License 2019.08.06 0 0 11852

Igen, a nagyobb fajták általában kevésbé zamatosak, persze ez is függ a termesztési körülményektől!

 

Igen kapnak trágyát némi tápsót, és még esetenként lombtrágyát is. És mivel a szomszédom gondos gazda, évte elterít egy kocsi trágyát, ezért a fügéim fel ami elég közel van a kerítéshez, onnan is hozzájut némi extra tápanyaghoz :))

Előzmény: csehrigo (11845)
Berényi József Creative Commons License 2019.08.06 0 0 11851

A füge az enyhén meszes talajt kedveli mert ekkor tudja felvenni a számára szükséges tápanyagot.  Itt egy régi hozzászólás, igaz volt már több is a témában, de most hirtelen ezt találtam. A nevemre kattintva megnyílik az adatlapom, itt rákattintasz a hozzászólásokra, majd a Füge bokor fa mögött a találat alatti számra. Ekkor csak az én hozzászólásaimat adja be, így egyszerűbb keresni, mer nem kell átbogarászni a fórum teljes tartalmát. Amúgy meg nem kell sajnálni a marhatrágyát, egy-két zsákkal nyugodtan szét lehet szórni a bokor körül. A fahamu is jó, magas a káliumtartalma, lúgosít ,és több kevesebb nyomelemet is tartalmaz.

Előzmény: É54 (11842)
Berényi József Creative Commons License 2019.08.06 0 1 11850

Igen ismerem, és épp ma beszéltem vele. Ő nem szaporít eladásra, a fügét kísérleti céllal gyűjti. Van egy közös projektünk, a fügedarázs meghonosítása. Ez ügyben már találkoztunk egy párszor, és folyamatosan tartjuk a kapcsolatot. Ha minden igaz akkor a hónap végén is megyek hozzá, ugyanis szaporított néhány fajtát, ami nekem nagyon ízlett nála, na meg én is szaporítottam néhányat, amit Ő kért tőlem. Amúgy ő kivit termeszt, A mediterrán gyűjteménye, és a füge is inkább csak hobbi. Mondanám hogy keresd meg , de pont ma volt téma az, hogy elege van már a látogatókból, mert minden napra jut egy-két ember, aki betéved hozzá. Persze ilyenkor a munka nem halad. Ákos néhány fajtájáról itt találsz fotót. ha pedig akarsz szerezni hozzá hasonlókat, akkor azt itt tudod ősszel illetve télen beszerezni. Vagy a bolgár kertészetből, ahonnan én is vásároltam már jó néhány fajtát. De vesszőt vettem az ebay-en is, még Amerikából is megjött gond nélkül. Amúgy meg későbbiekben majd én is tudok adni vesszőt, csak előbb borosodjanak meg az én növényeim.

Előzmény: Madox23 (11841)
55judit Creative Commons License 2019.08.06 0 0 11849

Azokat a hideg tavaszi napokat követően, néhány, érzékenyebb fajtáról nálam is lepotyogott sok első termés. De hát ezért van sok ültetve, hogy tulajdonságok alapján válasszak közülük. :)

Van amiről egy szem sem esett le, de amiről igen, annak van ettől eltekintve is annyi kedvező tulajdonsága, hogy megtartom. Eddig van 2 ami nem olyan bőtermő, azokat lecserélem. Konténerben várakozik az utánpótlás.

 

Nálam a koraiakon leérett az első termés, a későbbieken most érik a zöme. Mire befejeződik, már látom hogy érni fog a koraiak másodtermése. Ó, életemben ennyi finom fügét nem ettem mint idén. :)

Előzmény: PathosVerdesIII (11848)
PathosVerdesIII Creative Commons License 2019.08.06 0 0 11848

Idén nálam is sok a furcsaság. A pacsepa-féle "Öregember" egyetlen termést sem hozott, a helyi faiskolai ismeretlenek (van 3) közül van ami csak most kezdi érlelni az elsőterméseit, másokon alig van valami termés. Ujjas óriáson volt 1 elsőtermés, ma reggel ettem meg az legalább jó volt. Nagyon sok bokromon a poloskák elszívogatták a borsónyi vagy kisebb terméseket, mind elszáradt és leesett. Ez egy ilyen furcsa év lett, szerintem szokatlanul hideg és esős volt a május (itt volt 4-5 fok is napközben) és úgy látom sok fügém pont azzal az 1 hónappal van elcsúszva. Fene se tudja.

Előzmény: 55judit (11847)
55judit Creative Commons License 2019.08.06 0 0 11847

Minden évben máshogy viselkednek ezek a fügék. :)

Ma néztem az apró lilát a faluban. 2 évben direkt figyeltem mikor kezd érni. A másodtermés augusztus 1-én szokott. Most pedig 6.-án épp csak kezdenek színesedni az első szemek. Nálam a kis konténeres dugig van, de még nem akar érni.

 

A Michurinska10 is kezd színesedni. A zöld töppedőn pedig úgy nézem, máris beérnek az ágvégek. Valószínű nem lesz jövőre első termés legfeljebb 1-2 szem, mert a vesszők hegyén is nőnek most a fügék.

 

A RdB-n is elkezdtek nőni a szemek. Elképzelhető, hogy az erős visszametszés nem sokat késleltet az érési időn. Majd látjuk.

 

 

csehrigo Creative Commons License 2019.08.06 0 0 11846

Tudnátok nekem olyan fajtát ajánlani aminek a második termése (is) korán érik? 

Ami nekem van az még októberben is erőlködik.

Olyan fajtákat keresek amik már júliusban ha lehet az elején érik,mert állítólag van ilyen,de ami fontos,hogy a második hullám korán érjen.

csehrigo Creative Commons License 2019.08.06 0 0 11845

Miért, a nagyobb fajtáknak nem olyan jó az íze? Most csak jobban várom,hogy nálam is teremjen. Idén már biztos nem fog :-(

 

Sokat öntözöd és trágyázod a fügéket,hogy ekkorára nőnek?

Előzmény: Berényi József (11642)
csehrigo Creative Commons License 2019.08.06 0 0 11844

Szia

 

Igen megjelentek rajta a kis fügék,de az őz ismét leharapta a tetejét!! Vitte is az ide termés legalább felét.

Van Sultane. Még van remény,hogy beérhet, de nagyon aprók.

Előzmény: 55judit (11638)
Veszpremi Creative Commons License 2019.08.06 0 1 11843

Én nem vagyok szaki a tárgyban, mint itt sokan itt a topikban, így csak egy tapasztalatot osztok meg: egy nagy fügebokrom van, most éppen érő rengeteg terméssel. Ez a bokor sok éven át alig termett valamit, mert besárgulva lehullott a termése. Aztán valahol olvastam, hogy a füge szereti a vizet. Nos ettől kezdve a száraz időszakokban napi 5 lityót odalöttyintek minden nap a tövéhez. Azóta nem sárgul be a termése, hanem szépen nagy szemekkel beérik, 2 éve annyi volt rajta, hogy lekvárt kellett befőzzünk :) Tavaly az elfagyás  (-16) miatt semmi, de idén fantasztikus újra.

Előzmény: É54 (11842)
É54 Creative Commons License 2019.08.06 0 0 11842

Segítséget kérnék. 6 éves fügebokromról még egyszer sem sikerült termést szüretelnem. 4 évig semmi... Tavaly tavasszal kb. 10 db fügekezdemény volt, elkezdett fonnyadni, majd ledobálta. Azt javasolták, hogy locsoljam (szárazság volt nálunk tavasszal), trágyázzam, ősszel ritkítsam.  Ennek hatására az idén hatalmas bokorrá nőtt, tavasszal legalább 50 füge volt rajta, egy pár növekedett is, de végül most is lepotyogott az összes. Másodvirágzást soha nem tapasztaltam rajta, most sem látok egyetlen gyümölcskezdemény sem. Más fórumokon azt mondták rossz fajta (kertészetben vettem), vágjam ki, ültessek újat. Most így néz ki. Lehet, hogy valamilyen mikroelem hiánybetegsége van, ami miatt a terméskötődés nem jön létre? Ha a talaj rossz, hiába ültetek újat, s ezt feleslegesen vágom ki. 

Madox23 Creative Commons License 2019.08.06 0 0 11841
Közben beszéltem vele, azt mondta, hogy fügéből nem tervezi már bővíteni a kínálatot.
Viszon átirányitott Miklós Ákos Mártonhoz akinek több mint 200 fajtája van Becsehelyen. Esetleg őt ismered, vagy vettél már tőle valamit?
Előzmény: Berényi József (11829)
Berényi József Creative Commons License 2019.08.05 0 0 11840

Nincs azzal semmi gond ha valaki nevet ad egy jó fajtának, sokkal könnyebb beazonosítani, mondjuk egy ilyen közösségben, mint ez a fórum. Van sok fajta ami a fórumtársak között is közismert, mint például a Lila szivar, korai lila, Főkajári, apró lila, Siófoki fekete, Nino féle zöld aszalódó, Kurdi Laci féle, Öregember hzs. Néni füge, Jégfüge, Olaszbarna, és még lehetne sorolni számtalan fajtát!

Előzmény: Gabesz3 (11838)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!