Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1896
Na sikerült beszélnünk egy hölggyel. Hát picit elszomorított minket a dolog. Azt hittem tudnak segíteni az ügyintézésben (Ez valószínűleg az én naivságom). Munka lenne, de csak zöldkártyával. Azt mondta a hölgy ha itthon elintézzük a zöldkártyát akkor náluk tudunk dolgozni. Na akkor a nagy kérdés, hogy hogyan tudunk zöldkártyához jutni. Talán ez lesz itt a problémás... Most már erre is jól jönne pár infó vagy ötlet.

Email: szabolcs.tiszai@gmail.com (ide is várjuk)

Üdv: Szabi & Szilvi
Előzmény: Törölt nick (1893)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1895
Na sikerült beszélnünk egy höggyel. Hát picit elszomorított minket a dolog. Azt hittem tudnak segíteni az ügyintézésben (Ez valószínűleg az én naivságom). Munka lenne, de csak zöldkártyával. Azt mondta a hölgy ha itthon elintézzük a zöldkártyát akkor náluk tudunk dolgozni. Na akkor a nagy kérdés, hogy hogyan tudunk zöldkártyához jutni. Talán ez lesz itt a problémás... Most már erre is jól jönne pár infó vagy ötlet.

Email: szabolcs.tiszai@gmail.com (ide is várjuk)

Üdv: Szabi & Szilvi
Előzmény: Törölt nick (1894)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1894
Írtam az email címre is (1885). Onnan még nem jött válasz. Az előzőnél ahol nem vették fel a telefont, találtam egy emailt, oda is írtam. Ott valóban tudnak magyarul is. Adott egy másik telefonszám elérhetőséget (amit fel is hívtunk, de ismét nem vette fel senki csak üzenetrögzítő volt), kérte az illető a telefonszámunk és monda hogy felhív minket. Sajnos mikor meglátta a magyar számunk, közölte ő nem tud Magyarországra telefonálni (valószínűleg nem akar. :) ). Kértem tőle egy privát számot, hogy azon felhívhassuk. Azt még most várom. Lehet hiába...
Előzmény: Törölt nick (1893)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1891
Hívtuk a megadott számot (718-338-8500), kértük a melléket (697) de csak egy üzenetrögzítővel találkoztunk. :( Bár megtaláltam a weboldalukat és az email címüket, oda írtam is egy levelet. Most várom a válaszuk. Ha valaki tudna még olyan lehetőséget ahol magyarok hirdetnek kérem jelezze. Kicsit nehéz itthonról találni bármit is. Köszönöm.
Előzmény: Törölt nick (1884)
PAniko27 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1890
Sziasztok!

Este írok nektek a megadott mail címre!
Előzmény: Törölt nick (1888)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1889
Köszönjük az elérhetőségeket. Ma megpróbáljuk felhívni őket.
Előzmény: Törölt nick (1885)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1888
Szia PAniko27!

Ti pontosan milyen munkára jelentkeztetek és hol? Tudnál erről írni bővebben?
Mi is most próbálunk kibontakozni.

Ha gondolod esetleg privátban emailben is tudunk írni: szabolcs.tiszai@gmail.com

Üdv: Szabi és Szilvi
Előzmény: PAniko27 (1887)
PAniko27 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1887
Igen, nagyon jó kis társaság gyűlt itt össze :)

Mi ma adtuk le a jelentkezésünket, szóval február végére kint leszünk....a barinőmmel.
areacode212 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1886
kiemelkedoen segitokesz! Le a kalappal!

Előzmény: Törölt nick (1885)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1883
A két címet be tudnád másolni amit olvastál? Köszönjük!
Előzmény: Törölt nick (1881)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1882
Rendben. Köszönjük. Megpróbáljuk felhívni.
Előzmény: Törölt nick (1881)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1880
Szia uj56tgh!

Nincs véletlenül email címük? Magyarok vagy csak angolul tudnak?

Üdv: Szabi és Szilvi
Előzmény: Törölt nick (1879)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 1878
Hello Mindenkinek!

30-as pár vagyunk. Februárban vagy márciusban szeretnénk New York-ba menni. Idős nénit, bácsit vagy házaspárt segítenénk, gondoznánk, ápolnánk bentlakással vagy gyerekfelügyeletet, házi, ház körüli munkát vállalnánk szintén bentlakással. A munka akkor is érdekelne minket ha csak 1 fő után tudnak munkabért adni. A részleteket megbeszéljük. Ami fontos számunkra hogy együtt tudjunk lakni, szállásunk és ellátásunk biztosítva legyen. Kérjük aki tudna segíteni vagy munkát ajánlana, keressen meg minket email-ben.

Email: szabolcs.tiszai@gmail.com

Olyanok ajánlatait akik előre pénzt kérnek, köszönjük de nem kérjük.

Üdvözlettel:

Szilvi és Szabi
kjonathan92 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1877
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. A nyáron szeretnék kimenni New Yorkba vagy más nagyvárosba. Kb Június közepétől augusztus végéig.
17 éves fiú vagyok, csak aug. 4-én leszek 18, azt meg nem várnám meg a vízumok miatt. Szóval szeretnék dolgozni is, emiatt csak feketén tudok.
Egészségem kiváló, 8 évet kajakoztam versenyszerűen, majdnem bármilyen munkát végeznék :) És valamilyen szállást is keresgetek, de gondoltam előbb a munka.

Légyszi ha tudtok valami konkrétat vagy bármilyen segítségetek, tanácsotok van írjatok ide vagy az emailomra kjonathan92@gmail.com

Köszi
trb89 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 1875
Sziasztok!! Valaki tudna részletes információt adni hogy hogy érdemes kimennem New Yorkba! Ugyanis egy meghallgatásra hívtak ki de csak pár napig lennék kint Manhattan-ben de még nem voltam ott és semmi tapasztalatom!!! (olyanokra gondolok hogy hogyan tudok reptérről bejutni Manhattan-be legegyszerűbben ilyen általános dolgokat, olcsó szállás tb...)
Köszönöm előre is:
email címem: benczecs@mailbox.hu
PAniko27 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1874
Azt hiszem ez az egész tényleg lutri, hogy milyen családot fogsz ki!
De mint említettem, itt a recepción is sokszor meg kell tűrni olyan "birkákat", hogy csak na....ezekből a történtekből lassan regényt lehetne írni:)

Kezdetnek pedig jó lesz, aztán ha úgy keresünk mást, jobbat:)
Előzmény: areacode212 (1872)
areacode212 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1873
ja meg elfelejtettem mondani, hogy egy jo reszuk meg beszelget is magyarul, de mondjuk az inkabb Williamsburg-re jellemzo. Egy masik orthodox zsido kornyek Brooklynban
areacode212 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1872
hat azert van kulonbseg egy orthodox hasidic zsido meg egy Manhattan-i kozott. A nevebol ertedodoen az elozo az orthodox, tehat sokkal komolyabban veszi a vallasi szabalyokat, mint egy nem orthodox. Ez nem jelenti azt, hogy Manhattan-ben nem elnek orthodox zsidok... :)

2 hetig volt szerencsem egy Brooklyn-i Bakery-ben dolgozni ugy tizen egy nehany eve es az elso napokban igen mokasan alltam a kerdeshez amikor reggel a fonok megkerdezte, hogy van e a szendvicsembe felvagott meg vaj? Mondom, hogy igen, persze! Na akkor azt csak az uzlet jobb oldalan levo szekrenybe helyezhetem es csak azon az oldalon is ehetem meg... Hasonlo story volt meg a kaveval is... :) A legnagyobb egyet nem ertesunk az ott kezdodott, hogy nem voltam kepes elfogadni, hogy az o solet-jukben nincs fustolt kolbasz, o meg nem birta megerteni, hogy hogy vagyok kepes azt megenni... :):)

Mindenesetre azt mondom, hogy kezdesnek az sem rossz, es kozottuk is lehet talalkozni, csak ugy mint minden egyeb nemzet fiai es lanyai kozott, ilyennel is meg olyannal is.
Előzmény: Törölt nick (1861)
PAniko27 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1870
A közvetítés kb 150-200 ezer.De még nem fizetem ,így nem tudom mi a vége!
Előzmény: NYC-álom (1867)
PAniko27 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1869
peraganics.aniko@hotmail.com ide várom!
Előzmény: Törölt nick (1866)
NYC-álom Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1868
Vki, aki kint van már egy ideje írna pár sort a jelenlegi helyzetről! Különben volt már akit visszafordítottak a reptérről? 
NYC-álom Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1867
Köszi a választ! Én vhogy nem bízom a közvetítőkben, ha van más megoldás inkább azt választom! Ha szabad tudni mennyit fizetsz a közvetítésért?
Előzmény: PAniko27 (1850)
PAniko27 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1865
Brooklyn-i ORTODOX zsidók miben mások?Csak indokold meg...nem ismerem őket.csak kérdezem!
Előzmény: Törölt nick (1863)
PAniko27 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1862
Én egyenlőre csak információt gyűjtenék!!!
Csak arra tudok támaszkodni, amit TI itt elmondtok nekem, semmi másra. Nekem nem volt még kapcsolatom zsidó származásúval, így előítéletem sem lehet!!

de köszönöm a hasznos információkat!
Előzmény: Törölt nick (1861)
PAniko27 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1860
Persze az elvárásokat tisztázni fogjuk, csak gondoltam a nagy általánosságban előre kérdezősködöm! :)
A Brooklyn-i zsidókhoz miért ne? - de hiszen neked és ha azt mondják, h ....akkor nem vállalom!

Neked is köszönöm! :)
Előzmény: Törölt nick (1858)
PAniko27 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1859
Nincs bennem semmiféle előítélet, vagy fenntartás! A családot még nem ismerem, előbb ők választanak ki engem, aztán ismerem meg őket én!
Pusztán azért érdeklődöm a hétköznapjaik, szokásaik felől, hogy ne ott essen le az állam, hogy : "Ja én ezt nem tudtam, stb...."

De köszönöm a biztatást!! :)
Előzmény: facsavaro (1857)
facsavaro Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1857
Ha nem totális kóser család - srófhúzó- kaftán-stb. akkor nem tudod megkülönböztetni a külsőségeket, teljesen normális minden, kívülről-, a belső struktúra azaz a tradíció csak a házon belül mutatkozik, de minimális, Ők a legjobban asszimililálódóak a többi emberhez képest. Elfogadják a mást! nem kérdőjelezik meg azt, de nem kérnek a kérdőjelekből!
Valamikor a Kazinczy utcában kétféle zsidót különböztettek meg, a koszos zsidót és a fokhagymaszagú tiszta zsidót. MInd a kettő a Dob utcai kóser henteshez járt libahúsért, de a hentes tudta melyik milyen.
Szerintem egy pillanatig sem kell fenntartással, vagy előítélettel közeledni hozzájuk.A vallásuk és a szokásaik a tisztaságot támogatják szerintem minden szinten.
Előzmény: PAniko27 (1856)
PAniko27 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1856
Félre ne érts, dehogy próbálok meg úgy élni mint ők.....!

Persze a családdal mindenképpen tisztába kell tenni oda-vissza mit várunk el...
Egészen egyszerűen csak szeretnék képben lenni, hogy hogyan élnek...mert az információ hatalom! :)

Előzmény: Törölt nick (1855)
areacode212 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1854
fogyo eszkoz... :)

A kisebb netbookok olyan $320 tol indulnak
Notebook-ok meg $400 tol folfele

Netrol rendelve /ok, fugg a ceg foldrajzi helyzetetol/ nincs sales tax sem.
Ha bemesz egy boltba akkor erre meg rajon %8.25 NY sales tax/forgalmi ado
Előzmény: PAniko27 (1853)
PAniko27 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1853
az utóbbi 5? Te eszed őket? ;D

Árban hogy néznek ki?

A:)
Előzmény: areacode212 (1851)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!