Keresés

Részletes keresés

peliatan Creative Commons License 2014.03.25 0 0 1662

Szia!

Google: Jeles Napok-Zsidó ünnepek 2014. Bocs., hogy közbeszóltam:).

Előzmény: hatvankett (1661)
hatvankett Creative Commons License 2014.03.25 0 0 1661

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

 

Bár googli a jóbarátom...   :-)  mégsem találtam meg....Kedves hodográf, Te hol nézted ezt?

Előzmény: hodográf (1660)
hodográf Creative Commons License 2014.03.24 0 0 1660

percre pontosan megadják a sabbath bejövetelét minden péntekre (pl a chabad honlapján), előtte valamivel érdemes odamenni a falhoz. csodálatos érzés ott ünnepelni :)

Előzmény: hatvankett (1650)
hodográf Creative Commons License 2014.03.24 0 0 1659

szeptember végén kezdődnek az őszi nagyünnepek, mindennel együtt kb egy hónap

Előzmény: Aimee3 (1656)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 1658

kb annyira biztonságos, mint Ausztriában, ahol gondolom voltatok. Jeruzsálemben kerülendő a hivalkodó öltözködés. November talán a legalkalmasabb, repjegyet azonban csak szeptemberben, októberben érdemes foglalni. 

Előzmény: Aimee3 (1656)
jet set Creative Commons License 2014.03.24 0 0 1657

Semmivel sem problémásabb, mint bármilyen másik arab ország. A zsidók normálisak, az arabok meg olyanok, amilyenek.

Előzmény: Aimee3 (1656)
Aimee3 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 1656

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni azoktól akik már voltak Izraelben vagy már éltek vagy élnek ott, hogy mennyire biztonságos két nőnek egyénileg kimennie mint turista?

Egyikőnknek sincs jogsija, úgyhogy közlekedni csak tömegközlekedéssel tudnánk. Szerintetek ez így mennyire gáz?

Amúgy ha mennénk, akkor valamikor ősszel, azon belül szerintetek mikor lenne a legmegfelelőbb (amikor pl. nincsen semmilyen ünnep) ?

 

Előre is köszönöm szépen a válaszokat.

jet set Creative Commons License 2014.03.24 0 0 1655

 és mindig tömeg van,reggel 9 után

 

Ez nem igaz. Gyakran van tömeg, nekünk szerencsénk volt, nem volt tömeg.

Előzmény: TLLaci (1654)
TLLaci Creative Commons License 2014.03.24 0 0 1654

Pénteken du.5-6 körül már tele van a siratófal előtti tér,akkor érdemes odamenni a sabat bejövetelre,a bethlehemi kiránduásnál nincs jelentősége,mikor mégy ,mindennap nyitva a templom és mindig tömeg van,reggel 9 után.Egyébként renoválják,miután kb 10 év vita után a a római katolikus,görögkeleti keresztény és örmény közös irányítás nem tudott megegyezni a felújítás mikéntjében, így a palesztin hatóság vette kezébe a dolgot,úgyhogy most(egy hónapja) belül részben fel van állványozva.A damaszkuszi kapunál a 21-es busz vagy ilyen nagy vagy kis Merci mikrobusz,mi szombaton voltunk 20 percenként járt.

Előzmény: hatvankett (1652)
jet set Creative Commons License 2014.03.24 0 0 1653

Semmi jelentősége.

Előzmény: hatvankett (1652)
hatvankett Creative Commons License 2014.03.24 0 0 1652

Így már ok, akkor megy majd a vonat, taxi kombináció...    :-)

Köszi.

 

Igen, kicsit félreérthetően írtam....bocsi.

 

Szóval, szombaton érkezünk tel-avivba, de rákövetkező szerda, csüt, péntek és még szombat reggel Jeruzsálemben leszünk.

Akkor még egy gyors kérdés...   :-) ebben a 3-4 napban van valami jelentősége, hogy melyik nap menjünk át Bethlehembe?

 

Köszönöm.

Előzmény: jet set (1651)
jet set Creative Commons License 2014.03.24 0 0 1651

A taxi csak akkor, ha kényelmes vagy. Taxi mindig van, ugyanis arabok a sofőrök. Szombaton, amikor érkezel már vége lesz a sabbathnak, szóval a közlekedés visszatér a normál kerékvágásba.

Előzmény: hatvankett (1650)
hatvankett Creative Commons License 2014.03.24 0 0 1650

Sziasztok,

 

Májusban megyünk Izraelbe...próbálom felszívni a sok infót...biztosan lesz még kérdésem....előtte ígérem próbáloma fórumban megtalálni a válaszokat  :-)

 

de végig CTRL F-eztem a fórumot és két dologra eddig nem találtam Tőletek leírást...

 

1, Tel Avivban kezdtünk (belváros tengerpart) és olvastam, hogy a legjobb amit javasoltok a repülőtértől az a vonat (HaShalom) + taxi...azonban mi szombaton érkezünk amikor ha jól olvastam nincs taxi...

Na ilyenkor mi a helyzet? hogy tudunk sherut "fogni" HaShalomnál?

2, Írtátok, hogy nagy élmény a pénteki sabbat bevonulás...olvastam azt is, hogy ezt kiteszik, hogy mikor van...hol tudjuk ezt megnézni ill. honnan érdemes ezt végignézni?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

vicorexxx Creative Commons License 2014.03.19 0 0 1649

gyors infó :

most voltunk 12-17 között arrafelé.

Jordániába átkelés info :

mi úgy értünk odafelé is meg visszafelé is a határra Eilat és Aqaba között, hogy kb. este 6 és 7 között és rajtunk kívül kb. 5-6 ember volt max túrista, szóval oda is, vissza is max 15 perc alatt megvolt az egész.

kifelé 100 shekel , befelé 10 dínár még mindig.

alicoins Creative Commons License 2014.03.17 0 0 1648

Kiállítják a világ legöregebb maszkjait

Még a civilizáció hajnaláról származnak a faragott kőből készült, nagyjából 9000 éves kőmaszkok. Tovább »

forrás: Index.hu

peliatan Creative Commons License 2014.03.15 0 0 1647

Szia!

Márciusban és Áprilisban, fajtától függ.

Előzmény: Banashri (1646)
Banashri Creative Commons License 2014.03.12 0 0 1646

Sziasztok, tudja vki mikor van a narancsfa viragzasa?

peliatan Creative Commons License 2014.03.12 0 0 1645

Szia!

Igazán kedves Tőled, hogy vissza látogattál a topikba. Ritkaság!

Üdv:M

Előzmény: vizituras (1644)
vizituras Creative Commons License 2014.03.08 0 1 1644

Sziasztok!

 

Másfél héttel ezelőtt sikerült néhány napig egyedül megjárnom Izraelben néhány helyet,minden rendben volt.

 

Ezúton szeretném megköszönni a fórumon lévő hozzászólásokat,tanácsokat.

 

Ha bármiben gondom szokott lenni,gyakran írok fórumokra,van már tapasztalatom.

 

Meg is állapítottam,hogy ez egy nagyon korrekt,segítőkész,nem beszólogatós fórum,ritkán találkozom ilyennel a  mai névtelen,arcnélküli net világban....

 

Köszönöm és mindenkinek jó utazást a Szentföldön!!!!!!

...FGHKLÉJ Creative Commons License 2014.03.06 0 0 1643

Én laktam 2004-ben valami bungalószerű helyen ott, pont arra, amerre mondod. Most viszont már nem tudtam beazonosítani, pontosan mi lehetett :(

A tengerparton is aludtam napágyban, mert már sehol nem volt szabad szállás, a helyiekkel kellett közelharcot vívni a szabad ágyakért :D

Előzmény: TLLaci (1641)
bananas Creative Commons License 2014.03.06 0 0 1642

Nem mondanám kifejezetten kempingnek, de tavaly pl. elég sűrűn voltak sátrak, lakókocsik, lakóautók az obszervatórium és a határ között. Akkor elég komoly élet volt ott, sütöttek, főztek a parton, -idén februárban még ez kevésbé volt látható.

Kijelölt sátorozóhelyekből (nem kemping, mert infrastruktúrát nem alakítottak ki hozzá) jó néhányat láttunk a várostól északra eső területeken is a látványosságok környékén.

Előzmény: TLLaci (1641)
TLLaci Creative Commons License 2014.03.06 0 0 1641

Kösz.Olvastam van(nak) camping is Eilatban a határ felé az obszervatorium környékén,de nem fedezem föl képen sehol.Láttatok ott valami lakókocsi,bungalow telepet vagy sátrakat...?

Előzmény: bananas (1640)
bananas Creative Commons License 2014.03.05 0 0 1640

Igen, viszont ezesetben becsekkolni már nem is kell, csak a kikérdezőtiszt pultjánál jelentkezni, rögtön jobbra az u.b. bejárata mellett.

Előzmény: jazzcool1,2 (1638)
bananas Creative Commons License 2014.03.05 0 0 1639

Hello,

igen persze, sőt csoportot nem is láttam.

Kétszer voltam ott, első alkalommal 3 kocsi volt a parkolóban, másodszorra csak a miénk.

Valamiért Eilaton inkább a passzív pihenés dívik, ahhoz képest amennyien ott nyaralnak, túrázóval, úton lévővel csak elvétve találkozni, továbbá a sznorkelezőhelyek sem mondhatók nagyon látogatottnak (kivéve búvárok).

Előzmény: TLLaci (1636)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 1638

ha esetleg valaki nem tudná, hazafelé a 3-as, azaz a főterminálon érdemes becsekkolni, de ezt csak azok tehetik meg, akiknek nincs feladandó csomagja. ajánlatos a beszállókártyát angol nyelven printelni. 

Bumbe Creative Commons License 2014.03.05 0 0 1637

Sziasztok!

 

Hétfőn éjjel mi is visszaérkeztünk jeruzsálemi kirándulásunkról. Néhány infó ami talán másnak is jól jöhet: Tel avivi reptérről felszálltunk egy buszra sajnos a száma nem volt kint ,így azt nem tudom megírni ,de 25 sékel volt a jegy fejenként Jeruba. Ami azt jelentette, hogy a buszról át kellett szállnunk a 947-re ami nem sokkal az átszállás után jött is hozzáteszem a pusztában tett le minket de kedves volt a sofőr ,mert bemondta ,hogy akkor aki Jeruba akar menni annak itt kell leszállni. Nagyon hamar beértünk a központi buszállomásra ahonnan gyalog mentünk a Jaffa roadon egészen a 40-es számig, nem volt közel de olyan szép idő volt és mivel a szállást csak 2 után tudtuk elfoglalni belefért, mert ekkor még csak fél 1 felé járt kb. Majdnem ugyanez az út visszafelé úgy nézett ki ,hogy közvetlen busz Tel Avivi kp-i busz pályaudvarra 19 sékel fejenkét és onnan vonattal mentünk ki a reptérre ami 16 sékelbe került szintén fejenként. Mivel pénteken érkeztünk már mindenki lázasan készülődött a shabatra ,jötte-mentek az emberek persze fellökve a bámészkodó turistát :)). Az árak valóban elég húzósak pl 25 sékel volt a Shoarma ami gyros jellegű étel. de nagyon finom epret ettünk ami fél kg 12 sékelbe került, sör 7,40-8 sékelig ittunk. A fagyi 13 sékel volt kb. 2 itteni nagyobb gombócnak felet meg de isteni volt :) Hűtőmágnest 10 sékelért vettünk, gránátalma levet 13-ért ittunk nagy poharasat, kávé 10 sékeltől. A pék áru isteni és abszolút nem drága, érdemes megkóstolni párat :) Sajnos nem tudunk Jerun kívűl máshová ellátogatni a tüntetés miatt de nem bánom ,mert így az egészet bejártuk oda-vissza és mindenre jutott elég idő. Nagyon szép hely és a sokszínűsége miatt szerintem mindenki megtalálja benne a neki valót. Ha valakinek kérdése van szívesen válaszolok. Most tényleg csak a puszta számokat írtam le :))

TLLaci Creative Commons License 2014.03.04 0 0 1636

Hali,

Eilatnál a vörös kanyon egyénileg is látogatható?

 

Előzmény: bananas (1624)
...FGHKLÉJ Creative Commons License 2014.03.03 0 0 1635

Nagyon tetszett a programotok, és a beszámoló is!

Előzmény: alicoins (1634)
alicoins Creative Commons License 2014.03.03 0 0 1634

Hebrón is tervben volt, de sajnos az a fél nap :( nah de ami késik, nem múlik. :)

Előzmény: peliatan (1633)
peliatan Creative Commons License 2014.03.03 0 0 1633

Ramallahért nem fájjon a szíved, nem sokat vesztettél.

Hebron érdekesebb. Jerikóba nem jutottam el.

 

Előzmény: alicoins (1632)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!