Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Degeczi szept. 17. Creative Commons License 54468

Ha jól értem, nem EU-ból, csak EU-s postaszolgáltatóval. Az pedig a vám/áfa kötelezettségen nem változtat.

Előzmény: s4tch (54466)
dexter0719 szept. 17. Creative Commons License 54467

semmilyen pluszt nem kell fizetned, csak az áfát és a vámot, ha eléri az értékhatárt.

Ezek meg természetesek, ha EU-n kivűlről rendelsz.

Előzmény: Törölt nick (54463)
s4tch szept. 17. Creative Commons License 54466

Ezt írta emberünk a 441-es hozzászólásban:

"kínaitól vettem, de Európából jön"

Reméljük, igaz, és ebben az esetben nem kell áfát fizetnie. Egyébként drukkolok a paypalnak és az eladónak egy esetleges eljárásnál. Az ilyen jószágok ne rontsák a magyar vásárlók hírét.

Előzmény: Degeczi (54465)
Degeczi szept. 17. Creative Commons License 54465

Ha kezdő lennél, még valamennyire érthető (de nem menthető) lenne ilyen suttyóság.

A hozzászólásaid alapján azonban évek óta el is adsz Ebayen - tehát tisztában kellett legyél a körülményekkel: azzal, h 22 EUR fölötti terméket EU-n kívülről csak akkor érdemes venni, ha a hazai áfával együtt is megéri. Ha aztán mégis átcsúszik, örülsz - ha pedig nem, kifizeted azt, amit felvállaltál.

Nincs olyan, h "jajj, akkor inkább mégse" címszóval szívjon inkább az eladó - bár jó eséllyel nem is lesz, hiszen joggal vasalja be rajtad a hiábavaló elküldés költségét.

És így végül mi mást lehetne kívánni, mint hogy neked is legyenek pont annyira korrekt vevőid, ahogyan te viselkedsz vevőként!

Előzmény: Törölt nick (54463)
Törölt nick szept. 17. Creative Commons License 54464

Azt nem ismétlem, hogy nincs / nem működik a nyomkövető szám, szóval ez már így is-úgy is nagyjából elvan döntve.

Más kérdés: az alattam lakó jóbarát vár valamit a DHL-től, de múlt héten délelőtt dolgozott, szóval nem tudja, hogy jöttek-e vagy sem, mert nem tudnak értesítést se bedobni neki. Ilyen esetben honnan tudhatja meg? Mert jártam így párszor én is futárral, és akkor nem szállították harmadszorra ki.

Törölt nick szept. 17. Creative Commons License 54463

Te meg egyszerűen hülye vagy, akar csalni az apád f.sza, de nem fogok átvenni semmit, amiért pluszt kéne fizetnem.

Előzmény: Axióma (54459)
nyubocs szept. 17. Creative Commons License 54462

A lényeg itten vagyon ni:

Refusing to pay customs duties is supposed to remove the buyer's right to claim INR. So if your tracking shows clearly that this happened ebay should not allow them to claim a refund at all.

Előzmény: Degeczi (54458)
nyubocs szept. 17. Creative Commons License 54461

"A mindenki hülye, csak én vagyok helikopter" tipikus esete :)

Előzmény: Degeczi (54458)
nyubocs szept. 17. Creative Commons License 54460

Nézd, szerinted én összevissza beszélek? Na majd csak várd ki!

A többi választ meg már nem ismételem, az utánam szólók már megtették.

Ha az eladód foglalkozik is az eBay-el és a vásárlóival még egy "Report Buyer" is kapsz majd a nyakadba.

Előzmény: Törölt nick (54456)
Axióma szept. 17. Creative Commons License 54459

Ha az elado nem kimondottan vallalta a "nemtetszes" eseten a visszafizetest, es a termek nem te'r el a termek leirasatol, akkor semmi oka visszafizetni.

A hamis Nike (nem olvastam a linket csak gyanitom a nevebol) hatosag altali bezuzasa eseten a termek ELADASA eleve tiltott volt, tehat akkor nyilvan visszajar a penz, tok mind1 hogy nalad van egy hamis aru vagy a vamnal vagy elveszett vagy mi. De ehhez kell az, hogy hamisitott markajelzes legyen. Koze nincs ahhoz, hogy a vamhatosag a vam/afa megfizeteseig _visszatartja_, adott esetben nemfizetes miatt visszaforditja.

Te egyszeruen csalni akarsz, es nem fer bele a fejedbe, hogy ez nem korrekt. Legalabb ne vedd ilyen hevesen a nemletezo igazadat...

Degeczi szept. 17. Creative Commons License 54458

Itt te beszélsz egészen másról, mert a linkelt ügy arról szól, amikor a vám elkobozta a cuccot mert hamisnak találták, és erről a vevő nem tehetett, mert a termékoldal alapján valódi kellett volna legyen (az ár is arra utalt). Olyankor természetes, h a vétlen vevő visszakapjon mindent.

Egyébként az Ebay policy kimondottan írja, h nem jár védelem, ha egy sunyi vevő cseszik átvenni a küldeményt:

"A good faith dispute does not exist if you improperly claim that the seller has not fulfilled the transaction, if you claim you never received an item when in fact you did, if you refuse to accept shipment of the item (and eBay didn't end the listing), or if you claim the item was not as described but the seller can prove otherwise."

Törölt nick szept. 16. Creative Commons License 54457

Pontosan!:) Sajnos ezt elrontottam, itthon kellett volna először szétnéznem teló után... az már biztos, hogy elektronikus terméket inkább itthonról veszek magamnak.

Előzmény: s4tch (54455)
Törölt nick szept. 16. Creative Commons License 54456

Te összevissza beszélsz, pedig amúgy jó fejnek tűnsz. Volt már ilyen case-ed ebayen? Ez nem így megy. Ha a vevő nincs megelégedve a termékkel, vagy nem kapta meg, vagy bármi, és indít egy ügyet, akkor annyi mínuszban lesz a számlád, amennyi a vételár + szállítási díj volt. A csomag csak két helyen lehet, vagy a vevőnél, vagy az eladónál. Ha nincs a vevőnél, azaz nem "delivered", akkor BÁRMI lehet, minden esetben visszakapja a szállítási díjat + vételárat. Beleértve a vámot is. Itt többet olvashatsz róla:
http://community.ebay.co.uk/t5/Postage-Payments/Can-I-get-a-refund-I-ordered-Nikes-and-customs-have-seized/qaq-p/1518775

Előzmény: nyubocs (54451)
s4tch szept. 16. Creative Commons License 54455

Vásárlás előtt gondolkodni, hmm?

Előzmény: Törölt nick (54443)
Törölt nick szept. 16. Creative Commons License 54454

Nem azért, de rossz embernek magyarázol...;)

Előzmény: Selfie-mmolation (54453)
Selfie-mmolation szept. 16. Creative Commons License 54453

Mert a parasztja szeretné, ha több lenne az olyan eladó, ahol Hungary excluded. És még büszke is rá, hogy milyen faszányosan kifundálta.

Előzmény: Degeczi (54452)
Degeczi szept. 16. Creative Commons License 54452

Ha nem volt drága, akkor miért cigánykodsz azzal, h az amúgysem magas áfa elkerülése miatt az eladónak okozol kárt?!

Előzmény: Törölt nick (54449)
nyubocs szept. 16. Creative Commons License 54451

Na fuss neki még egyszer az alábbi számokkal: (ne az összegekbe akadj bele, hanem az elvet kéne megértened)

Vettél mondjuk egy 10 dolcsis terméket, szállítási ktg 10 dolcsi. Összesen 20 dolcsi

A szállítási költséget eleve nem kérheted vissza átvétel megtagadása esetén, visszakérhetsz 10-t.

Csakhogy át nem vett, vagy kézbesíthetetlen cuccnál van ám csomag-visszaküldési díj is, amit az eladónak ki kell fizetnie a fuvarcég felé. Ez általában ugyanannyi mint az alapdíj, azaz 10 dolcsi. Ha 10-ből levonod a 10-t, akkor mennyi is jár vissza?

Olvasd át még egyszer Axióma 54446 hozzászólását, annak is különösen az első másfél sorát.

Előzmény: Törölt nick (54450)
Törölt nick szept. 16. Creative Commons License 54450

Ha nem vette át, akkor az eladó bukott. Ha nem vette át a vevő, akkor az nincs nála, függetlenül attól, hogy a címe mondjuk már nem él, a termék az nagy valószínűséggel vissza fog kerülni az eladóhoz. Ezért kell feltétlenül, hogy kézbesítettet mutasson.
A te állításodnak nincs értelme, ugyanis ha közli, hogy át nem vett a termék, akkor nem dönthetnek neki, mert még a terméket is visszakapja.

Előzmény: nyubocs (54448)
Törölt nick szept. 16. Creative Commons License 54449

Egyébként is egy használt telóról van szó, ami még drága se volt, és ilyen esetben pl. a telefon kijelzőket, vagy egy áramkört is vámolhatnának. Ha beragadna majd megveszem inkább itthon, úgy nekem nem érné már meg. Csak itthon nagyon ritka, de majd találok használtan.

Előzmény: Axióma (54446)
nyubocs szept. 16. Creative Commons License 54448

"DELIVERED státusz mutatása esetén nem jár vissza pénz, márpedig ha nem mutatja ezt, minden visszajár."

Ebben azért erősen tévedsz, nem státusz függvénye.

Ha Track számmal jön, elég ha közli a Track számot, majd elküldi az át nem vett csomagról a képet, hogy kézbesíthetelen és neki fognak igazat adni.

Tudod, nemcsak Buyer Protection van az eBay-n, hanem Seller Protection is.

Előzmény: Törölt nick (54447)
Törölt nick szept. 16. Creative Commons License 54447

Hát te hülye vagy, vagy talán csak vámos vagy? Nem ismered az ebay-t, én vagyok 100%-ig védve. DELIVERED státusz mutatása esetén nem jár vissza pénz, márpedig ha nem mutatja ezt, minden visszajár. Gyakorlatilag az ebayen az eladó egy senki.

Előzmény: Axióma (54446)
Axióma szept. 16. Creative Commons License 54446

Me'g egy: mar nem is kell ha jol remlik az eladonak odairnia, az ebay standard oldal tartalmazza, hogy plusz vamkoltsegek es kez.koltsegek lehetnek a leirt aron felul. Te AZZAL EGYUTT szerzodtel arra, hogy megveszed tole. Nem csodalkoznek - es a tobbiek vedelmeben talan me'g jot is tenne -, ha ez a csalasra (most eppen adocsalasra, de semmikepp nem tisztesseges kereskedesre) iranyulo probalkozas azzal lenne jutalmazva, hogy se penz se poszto, es/vagy kitilt az ebay.

Előzmény: Axióma (54445)
Axióma szept. 16. Creative Commons License 54445

Tevedesben vagy. Ha nem vetted at, de az van odairva, hogy megtagadtad az atvetelt, akkor o eljuttatta hozzad, marpedig ez a feltetel...

[Mas kerdes, hogy jelen esetben nem fog ez megtortenni, mert a magyar postan marad vamkezelesen jogilag, de az hogy nem mukodsz egyutt a vamhatosaggal, az tuti rakerul.]

Egyebkent meg igen, regen atment szinte barmi, es nem, a mostanid 99,99% hogy nem fog atmenni.

Viszont jo esellyel csinalsz me'g egy (vagy tobb) olyan eladot, aki soha tobbet nem szallit Magyarorszagra.

nyubocs szept. 16. Creative Commons License 54444

Hát, ha ezt nem tisztáztad le előre az eladóval, akkor azért sok jóra ne számíts.

Az át nem vett cuccot nem nagyon kultiválja egy eladó sem, a dolgát komolyan vevő, nem sumák eladó meg pláne nem. Mert ugye nem mindegy, hogy kifogás miatt visszaküldöd vagy át sem veszed.

Mégis mit fogsz beírni a case-be? Milyen indokot?

Törölt nick szept. 16. Creative Commons License 54443

Most jut eszembe, hogy 2 éve rendeltem elektronikusat EU-n kívülről kb. 30 ezer értékben, az átjött.
Na mindegy, ha fennakadna, akkor nem valószínű, hogy átveszem, úgy már eléggé sok lenne nekem. Majd elintézem az eladóval, hogy ilyenkor mi a teendő, de gondolom visszakapom az összeget a paypaltól, mert csak akkor nem, ha kiírja, hogy a termék szállítva van.

Előzmény: bombaba (54442)
bombaba szept. 15. Creative Commons License 54442

Az eladó biztos nem erre gondolt.
Korábban rákérdeztél már itt a svájci postára és választ is kaptál, miszerint Kínából szállít a svájci, skandináv posta, sőt, a singapuri, maláj, hongkongi és még ki tudja, milyen posta, de ezekkel is Kínából jön az áru.

A kiszabott vámról kapsz értesítést.

"És ilyenkor hogy kapom vissza a pénzem, ha beragad mondjuk a vámon, de vámköltséggel már inkább nem venném át? " - ezt nem tudom, jobb a vásárlás előtt tisztázni ezeket a dolgokat, és nem utólag találgatni, mit gondolhatott az eladó. Nem csodálnám, ha a szállítási költséget vonakodna visszatéríteni.

Előzmény: Törölt nick (54441)
Törölt nick szept. 15. Creative Commons License 54441

Kösz, de gondolom erre gondolt valahogy az eladó, mert kínaitól vettem, de Európából jön. Azaz európai postát használ, nem tudom ez mit jelent, hogy abból az országból van megbízott szállítója? Gondolom lehet, mindegyik kontinensen van ilyen szállító egységük, hogy ne legyen gond a vámmal. De ha végül a vámon lenne, azt hogy tudom meg, ha nem jó a csomagszám? És ilyenkor hogy kapom vissza a pénzem, ha beragad mondjuk a vámon, de vámköltséggel már inkább nem venném át? Indítok egy ügyet ebay-en, és akkor onnantól mi a teendő?

Előzmény: bombaba (54426)
Gyula65 szept. 14. Creative Commons License 54440

Két órával ezelőtt, a fiókom, után tettem be egy általános képet!

Csak, a személyes részt levágtam!

Üdv!

Előzmény: radikál (54439)
radikál szept. 14. Creative Commons License 54439

De ügyes vagy.

Tényleg.

Ez nem semmi!

Képzeld most már mindenkinek müködik úgyhogy aki most olvassa csak, hogy nem ment az ebay az el sem hiszi.

Hiszen most megy!

Üdv

Előzmény: Gyula65 (54438)