Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

t.lantos júl. 1. Creative Commons License 53920

.com-on is.

Ez van, nem kotelezo hasznalni.

az utalas miota napi tobbszori giro elszamolas van, 2 nap.

nalad lehet valami zur.

Előzmény: Ballószögi (53917)
dexter0719 júl. 1. Creative Commons License 53919

Sziasztok,

Ha eladtok valamit az ebay-en és a vevő azt kéri, hogy küldjétek a számlát Paypal-on keresztül, ne tegyétek.

Csak és kizárólag ebay-en keresztül. Én majdnem beleszaladtam egy pofonba, de szerencsémre előbb gugliztam

és ott találkoztam ezzel az átveréssel. Azóta már az ebay is kiszűrte a csalót, de nem árt figyelni.

-Minarik- júl. 1. Creative Commons License 53918

En nem fizetnek. Sot, a maradekot is visszakernem.

Előzmény: foveon (53916)
Ballószögi júl. 1. Creative Commons License 53917

En nem fizetnek!

Tobbszor jartam ugy : licitre felraktam,piti osszegert kellt el a termek,1€ ert.

Postanak 40€ irtam,hogy ha leutik piti aron,akkor se bukjak,valami visszajojjon a posta koltsegen.

A nemet ilyenkor varial: papa-szomszed- jobarat epp a balatonnal,stb van,kuldjem nekik egy ezresert,majd ok kiviszik,tovabbkuldik,stb..szinte mindig varia.

Akkor irom nekik,olvasd el a leirast,ennyi a posta,igy utotted le.

Meg vergodnek,de fizetik!

Sose ertekelnek utana!

No,nekem is van Lanti bacsihoz par kerdes:

- egyre tobb az olyan eladas,ahol nem kapok ertekelest.Se jot,se rosszat.Irok neki,nem valaszol.Ikyenkor mi van?

- az angol oldalon LEHUZNAK a posta koltseg utan is.Jo,de hat ez a postae,nem az en hasznom,miert kell 10% csengetni a posta koltseg utan is?Ez igy franko az Eu jog szerint?

Egy olyan dologert fizetek,smi utan nincs szolgaltatas.

-A paypal 2-3 napra igeri a banki atutalast a sajat magyar szamlamra.

Sose jon 2-3 napra,tobbnyire igy egy het,ha rajuk szolok.

Miert trukkoznek?

udv

Előzmény: foveon (53916)
foveon jún. 30. Creative Commons License 53916

hi! ilyenkor mi van? vettem egy vackot angol ebayrol, angol lokacio, kereskedo. egybol ki is fizettem, termesztesen magyar fuvarral. eleg sok volt mert 20 gbp-re 12gbp a fuvar, de hat ez van. at is valtott fizetetre a statusz, de a fuvar csak nem akart. nem nagyon izgattam magam hisz volt mar ilyen, sot mivel mar egy hete volt igy mar arra szamoltam hogy mostansag meg is erkezik. 

erre ma kapok egy ilyen levelet hogy fizessek meg a postara mert igy utolag kevesli. hat en meg sokallom plane ezt az eljarast. a level is olyan trukkos mert member@paypal.com cimrol jott de beleirta hogy  event 23-a (bar nem tudom mit szamit) a levelet ma kuldte 1 hettel a vasarlas utan. nem is az 5 gbp-n mulik hanem ezen a stiluson. es mivel ezt a pp-n at kuldte igy semmi nyoma az ebayon hogy nem kuldte a cuccot, annak viszont van nyoma hogy en kifizettem. beleptem a pp-re is de ott sincs nyoma ilyen altala kuldott uzenetnek (nem tudom lenne e amugy).

"Reminder: Pay Me With PayPal

Amount: £5.00 GBP
Event Date: Jun 23, 2014

Good afternoon, The shipping to Hungary requires a little more to get the vicekvacak to you, if you would kindly accept this aditional request I will ship the item today, Regards"

t.lantos jún. 29. Creative Commons License 53915

Azt csak akkor kapod vissza az ebay jutalekot, ha az ebayen torlod a tranzakciot.

Pl. unpaid item case.

De ha nem kaptal semmit, mit is refundoltal? Zuros vagy.

Előzmény: jockey126 (53913)
Vgyuri jún. 28. Creative Commons License 53914
Én meg azt tapasztalom Kínánál, hogy nem jön meg 4 hét alatt, kérnek egy kis türelmet, 6 hét múlva refindolják, 8 hét múlva meg megjön, mert elkeveredtt a postán. Én előbb-utóbb még mindent megkaptam.

3-ból 1 mindenképpen túlzás, az utóbbi egy évben 60 tételt vettem, ebből összesen 6 ügy lett, de abból 3 minőségi kifogás miatt, a kütyü nem azt tudta, amivel hirdették. Ez sokkal gyakoribb, néha kimondottan hamis kütyüt adnak el. Ez általában a gyártó stiklije, ő ír hazugságot a dobozra, az eladó meg elhiszi, nem tud több tízezer cuccot bevizsgálni.

A 3 meg nem érkezett mind megérkezett végül, egy az USA-ból 9 hét alatt.
Előzmény: the crow (53912)
jockey126 jún. 28. Creative Commons License 53913

Sziasztok!

Eladtam egy telefont eBay-en, de végül a kapott összeget refundoltam. Mindjárt leírom, miért.

Volt még néhány mobilom, amit eladtam, de itt csak licitnyertes született, tehát pénzt nem kaptam.

Tegnap nézem, 70 fontos fee-t róttak a nyakamba.

A kapott pénzes mobilra és a licit szerint eladottra is számoltak nekem fee-t.

Refund-ot nyomtam Paypal-en, de semmit nem változott az összeg, ugyanúgy 70 fontot kell fizetni.

Azt nem tudom, eBay ugye kért bankkártyaszámot, ott megadtam a lakcímem és az otp-s kártyám adatait.

A fizetést Paypal-el kéri/lehet csinálni, itt nekem egy deka fillérem nincsen, viszont a címem benne van ugye a vásárlások miatt.

Mire számíthatok vajon ?

Előre is köszönöm!

the crow jún. 27. Creative Commons License 53912

Viszonylag rendszeresen vásárolok ebay-en Kínából. Idén már inkább szerencsejátéknak tűnik, mert 3-ból kb. 1szer kapom meg az árut. Persze a pénzt 30 nap múlva mindig visszaadják.

Tapasztaltatok ilyet?

A legdurvább, egy filléres telefont rendeltem, persze nem jött meg, pénz visszajött, erre mondom megrendelem mástól ugyanazt. Meg is rendeltem, erre a paypalon látszik, hogy a pénz ugyanarra a számlára ment! Szóval mintha Amigazone és Kentrepot97 ugyanaz lenne és csak pénzt gyűjtene.

Feltűnő, hogy mindig könyörögnek, hogy nehogy negatívan értékeljem őket, de hát így sosem derül ki hogy linkek.. és ezek sok 10000res értékelésű kereskedők.

sjohn jún. 26. Creative Commons License 53911

Nem kell megvárni semmiféle 60 napot.

A várható érkezési idő utáni napon nyiss ügyet!

Előzmény: naszii08 (53910)
naszii08 jún. 26. Creative Commons License 53910

Már másfél hónapja rendeltem converse cipőket pár ezerért az ebayről. 6 hete várok rá és semmi, ami talán önmagában még nem is lenne gond, csakhogy az ebay letörölte közben a terméket pár nappal a megjelenése után. Itt a fórumon akkor azt a választ kaptam, hogy attól még meg kell érkeznie, ha letörölték a listázásból, de már kifizettem. De már egyáltalán nem bízok benne, főleg úgy, hogy az üzenetemre se ír vissza, és mivel le lett törölve a termék, így értékelést se lehet a konkrét termékre leadni, így nem látom hogy a másik legalább 1000 vevő hogy járt a megvett termékkel. Tudom hogy van problémabejelentés az ebay felé, de ilyenkor érdemes megvárni a 60 napot a rendeléstől, ami a terméknél ki volt kötve max várakozási időnek, vagy milyen módja van a pénzem visszavételére, ha nem érhető el az eladó?

Köszönöm a választ

Pavel jún. 26. Creative Commons License 53909

Persze, ha nem közösségi beszerzés akkor nem kell.

Előzmény: nyubocs (53908)
nyubocs jún. 26. Creative Commons License 53908

Már úgy értem, hogy egy vásárlásnak illetve annak elszámolhatóságának nem feltétlenül kötelező eleme az EU-s adószám, annak csak az áfánál lehet szerepe.

Előzmény: nyubocs (53907)
nyubocs jún. 26. Creative Commons License 53907

Az EU-s adószámoknak miért kell szerepelni rajta?

Előzmény: Pavel (53903)
Pavel jún. 26. Creative Commons License 53906

Itthon is vámoltatnod kell, ha átcsúszik ajándékként vám/áfa nélkül akkor nem tudod eladni.

Előzmény: Máni04 (53904)
futoz jún. 26. (X) 53905

Jól gondolod. Feltéve, ha EU-n belüli tranzakcióról van szó. 

Előzmény: Pavel (53903)
Máni04 jún. 26. Creative Commons License 53904

Nagyon sokan rendelnek kínából , valami módja csak van az igazolásnak a nav felé. Az ottani vámot már kifizetem...pp számlán ott a termék..ára, nevem ,címem...

Ezt nem lehet elkönyveltetni?

Kérlek segítsetek ,sajnos számlát  nem kapok...a terméket ajándékként küldik..0 posta díjjal

Pavel jún. 26. Creative Commons License 53903

Szia! Nem tudom, én általában előbb kérek számlát aztán fizetek.
PP számla édeskevés szerintem, szerepelni kell az EU-s adószámoknak, miegymásnak.

Előzmény: Máni04 (53901)
sjohn jún. 26. Creative Commons License 53902

Mondjuk a PP. számlával?

Előzmény: Máni04 (53901)
Máni04 jún. 26. Creative Commons License 53901

Sziasztok!

Pavel...szeretném megkérdezni,hogy tudnál e segíteni..hogy ebayról ha nem kapok számlát,hogyan tudom leigazolni a nav felé? Mo.i értékesítés esetén...

Előre is köszönöm szépen válaszod!

Máni

Előzmény: Pavel (49683)
radikál jún. 26. Creative Commons License 53900

Megint trükköznek.

Idén már másodjára kapom meg:

Guten Tag!

Wir haben in Ihrem Kоntо ungewöhnliche Aκtіνіtäten festgestellt.
Zum Schutz Ihres Kontos kann niemand Geld senden oder Geld abbuchen.
Außerdem kann niemand dаѕ Κоnto schließen, Rückzahlungen senden,
Bаnκκоntеn entfernen, oder Κгеdіtκаrten entfernen.

Wie bleiben aktualisiert

Loggen Sie sich so bald wie möglich in Ihr Konto ein.
Wir bitten Sie möglicherweise, Informationen zu bestätigen, die Sie
beim Eröffnen Ihres Kоntos angegeben haben. So wird sichergestellt,
dass Sie der Kontoinhaber sind.

Klіскеn Ѕіe...

Lassen Sie uns Ihr Konto gemeinsam wiederherstellen.
Nachdem Sie alle Schritte durchgeführt haben, antworten wir
Ihnen innerhalb von 72 Stunden.

Vajon hányan nyalják még be mai napig?

dexter0719 jún. 25. Creative Commons License 53899

miért lenne inkorrekt?

a vevőnek biztonságot ad, függetlenül attól, hogy bp-i.

Előzmény: Jewelscrafter (53894)
Bmw25td jún. 25. Creative Commons License 53898

Nincs ilyen, alul csak a 6. pont van: Akzeptierte Zahlungsmethoden

Előzmény: nyubocs (53897)
nyubocs jún. 25. Creative Commons License 53897

Andere Details hinzufügen,  alul, amikor töltöd ki a terméklapot

Előzmény: Bmw25td (53895)
nyubocs jún. 25. Creative Commons License 53896

Miért lenne kötelező?

Változtatod a státuszát Zahlung erhalten-re és OK

Előzmény: Jewelscrafter (53894)
Bmw25td jún. 25. Creative Commons License 53895

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy az Ebay.de-n a:

Rücknahmen eladásnál hol tudom átállítani?

Jewelscrafter jún. 25. Creative Commons License 53894

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy mi olyankor a teendő, hogy ha valaki ebeyen a saját országából és várásából jelen esetben Magyarország-Budapest üt le terméket.

Feltettem és egy magyar ütötte le.. nos ilyenkor megoldható a személyes találkozó vagy kötelező-e utalni a másiknak paypalon keresztül? mert az kicsit inkorrekt lenne.

Várom a válaszokat.

Előre is köszi.

Vgyuri jún. 23. Creative Commons License 53893
Mondja, mi a gondja :-)
Előzmény: Ballószögi (53892)
Ballószögi jún. 23. Creative Commons License 53892

Gyurikam,repulesbe otthon vagy meg?:)

Előzmény: Vgyuri (53891)
Vgyuri jún. 23. Creative Commons License 53891

Tanulságos történet:

USA-beli eladótól rendeltem 2 db USB-iPAQ PDA kábelt. Nem is volt free a shiping, de még így sem jött meg 8 hétig. 6 hét után reklamációs eset lett belőle, az eladó sűrű elnézést kért, elküldte újra, ahogy egy aranykoszorúshoz illik. Előbb megjött 8 hét után az eredeti csomag, majd az elsőbbséggel feladott pótlás is.

Ekkor kiderült, hogy a jelölés szerint a HP végét nem lehet bedugni a PDA-ba. Ezt is megreklamáltam, vissza is fizették a pénzt visszaküldés nélkül. (Nem egy ökör ára, 4,5$) Így már volt 4 db használhatatlannak vélt kábelem, ezért egy angol és egy német forrástól rendeltem még 1-1- darabot. De mert nem jött meg elég gyorsan, átvittem a szerelőmhöz, hogy nézze meg, nem lehetne-e némi reszeléssel megoldani a problémát, mert a tűszám egyezett. 2 percig forgatta a kezében, azután kijelentette, hogy nincs ennek semmi baja,  csak a jelölés rossz, az UP az alsó oldalon van, akár meg is tudja fordítani a házat. Ezt nem kértem, némi filctollas festegetéssel lett 4 használható kábelem.

Közben megjött a két európai rendelés is, ami ugyan 2x annyiba került, mint az amcsi postázással együtt, viszont tökéletes korrekt a jelölés. Mivel az amcsik a két eredeti kábel árát visszaadták, a második 2 db áráért most van 6 db kábelem. Az még eltart egy ideig, míg ennyit elhagyok úgy, mint a tavaly rendelt kettőt :-)

Tanulság: amelyik probléma 2 hónap alatt nem oldja meg saját magát, azzal nincs értelme foglalkozni :-)

U.I. Az amcsik rendesek voltak, ezért megírtam nekik, hogy a raktárban levő 94 db rosszul jelölt kábel zacsijára tegyenek egy figyelmeztető címkét a "nagy titokkal", ha nem akarnak még egy csomót fizetni. Meg is köszönték.